dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Kanton – stolica chińskiej kuchni
 • Bajkowa sceneria gór Zhangjiajie
 • Trasy ryżowe i rejs po rzece Li
 • wypoczynek na Wyspie Hainan

Wybierz termin

5890 PLN + 1650 USD

5890 PLN + 1650 USD

5890 PLN + 1650 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Guangzhou

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Guangzhou (Kantonu).

2. DZIEŃ: Guangzhou

Przylot do Guanzhou. Jesteśmy w dawnym KANTONIE, współczesnej metropolii, która przez stulecia była miejscem, gdzie rodziły się rewolucje i najważniejsze zmiany w Chinach a także… słynna na całym świecie KANTOŃSKA KUCHNIA. Odwiedzimy wyspę Shamian, obecnie atrakcje turystyczną, w przeszłości  znajdował się tu ważny port handlowy. Kolacja. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: Guangzhou – Zhangjiajie

Transfer na lotnisko, lot z Guangzhou do Zhangjiajie, gdzie znajduje się Park Narodowy Zhangjiajie, który powstał w 1982 r. jako pierwszy leśny park narodowy w Chinach. Przejazd do hotelu położonego w malowniczej okolicy Zhangjiajie (około 40 minut). Nocleg w hotelu.

4. DZIEŃ: Zhangjiajieb

Zwiedzanie parku krajobrazowego Zhangjiajie. Miejsce to znane jest na całym świecie z powodu pionowych skał w kształcie kolumn, których szczyty zdają się ginąć w chmurach. Zasłynęło również jako pierwowzór gór Hallelujah w światowym hicie filmowym „Avatar” Pobyt na terenie rezerwatu jest okazją do podziwiania m.in. chronionego obszaru krajobrazowego Yuanjiajie, szczytów gór Tianzi czy słynnej Dziesięciomilowej Galerii. Wycieczkę rozpoczniemy w Pandorze. Windą nazywaną także „windą Stu Smoków”,  dostaniemy się  na naturalną platformę, która stoi naprzeciwko gigantycznych skał wyrastających z głębokiej doliny. Po obiedzie odwiedzimy Górę Tianzi, która słynie z lasu na wierzchołkach, morza chmur i bajecznego wschodu słońca. Podziwiamy stąd wspaniały widok dziwacznych formacji skalnych, stromych klifów i mglistych chmur. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ: Zhangjiajie

Po śniadaniu odkrywamy dziewiczą scenerię Jeziora Baofeng. Zlokalizowane jest ono wysoko w górach, uchodzi do niego jeden z najczystszych wodospadów górskich, otoczone jest bujnymi zielonymi drzewami i krzewami, które nadają widokowi bajeczną atmosferę. Po obiedzie odwiedzimy Górę Tianmen, która jest uważana za symbol i duszę Zhangjiajie. Jest to pierwsza udokumentowana góra w historii Zhangijajie. Na górę prowadzi szlak, który jest przymocowany do stromej ściany klifu, Powrót do hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ: Zhangjiajie – Changsha – Guilin

Po śniadaniu transfer do Changsha i wizyta na uniwersytecie Yuelu, który jest uznawany za jeden z czterech najbardziej prestiżowych i najstarszych uniwersytetów w Chinach. Później odwiedzimy pomarańczową wyspę. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Guilin. Przyjazd do Guilin, – miasta, które, z uwagi na swoje wspaniałe położenie wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach, uważane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych w Chinach. Transfer do hotelu, kolacja w formie bufetu i nocleg.

7. DZIEŃ: Guilin – Yangshuo

Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym po rzece Li wśród przepięknych krasowych wzgórz. Obiad na pokładzie statku. Przyjazd do Yangshuo, odwiedzimy uważaną za najstarszą, wielokulturową ulicę West Street (mająca 517 metrów długości oraz 8 metrów szerokości, ulica ta jest uważana za miejsce, gdzie wschód miesza się z zachodem). Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Yangshuo.

8. DZIEŃ: Yangshuo – Longsheng

Po śniadaniu przejazd do Longi Titian, gdzie będziemy podziwiać niezliczone tarasy ryżowe, wspinające się na wysokość 800 m n. p m. Stanowią one szczyt osiągnięć inżynierskich i uważane są za najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach. Odwiedzimy też lokalne wioski zamieszkane przez mniejszości narodowe. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w Longsheng.

9. DZIEŃ: Longsheng – Guilin – Sanya

Kontynuujemy wizytę w regionie Longsheng. Powrót do Guilin. Odwiedzimy wzgórze Fubo (Wzgórze Ujarzmiające Fale”), które ma 120 metrów długości, 60 metrów szerokości i 213 metrów wysokości. Ze  wzgórza roztaczają się wspaniale widoki na okolice. Transfer na lotnisko i lot do Sanya na Hajnan.  Przylot do Sanya i transfer do hotelu. Kolacja w hotelu i nocleg.

10. DZIEŃ: Sanya

Czas wolny w hotelu. Nocleg.

11. DZIEŃ: Sanya

Czas wolny w hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ: Sanya – Guangzhou

Czas wolny. Transfer na lotnisko. Lot z Sanya do Guangzhou. Wieczorem wylot do Polski

13. DZIEŃ: Warszawa

Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Guangzhou – Warszawa (z przesiadką w porcie europejskim)
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych
 • śniadania i obiady lub kolacje z wliczoną jedną szklanką napoju
 • opieka pilota B.P. OPAL TRAVEL na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • przejazdy mikrobusem oraz przeloty wewnętrzne, przejazdy pociagiem zgodnie z programem
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • wizę do Chin

 

CENA NIE OBEJMUJE: