dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

TAJWAN DLA KONESERÓW
2024-03-01 – 2024-03-18 (18 dni)

Cena:
Za osobę – 6950 PLN + 2200 EUR

Tajwan, znany od wieków jako Ilha Formosa – Piękna Wyspa, ma więcej oblicz, niż jedenastogłowa figura bogini Guanyin. To kraj urzekający tym jak serdeczni są jego mieszkańcy, oferujący cudowne widoki, żywe tradycje przebogatej kultury i niezwykłe smaki… Ta alternatywna trasa podróży po Tajwanie oferuje dostęp do miejsc nieco mniej znanych, choć niezwykle pięknych, przede wszystkim do będących pod administracją kraju kilku archipelagów i kilkunastu mniejszych wysp, położonych w Cieśninie Tajwańskiej i na Pacyfiku.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. Dzień – Wylot na Tajwan

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot samolotem do Tajpej.

2. Dzień -Przylot do Tajpej, spacer po Ximending

Przylot do Tajpej, przejazd do hotelu położonego w dzielnicy Ximending – centrum mody, subkultur młodzieżowych i kultury japońskiej (jest to tajwański odpowiednik tokijskich dzielnic Harajuku i Shibuya). Wieczorny spacer po najsłynniejszym na Tajwanie dystrykcie rozrywkowo – handlowym, zobaczymy tu m.in. budynek Teatru Czerwony Dom, ulice: Kostiumów, Tatuaży, Amerykańską i Filmową, świątynię Tianhou (Ximending Mazu). Możliwość kolacji w restauracji typu zizhucan – tajwańskim rodzaju bufetu. Nocleg w Tajpej.

3. Dzień – Wycieczka do Huitong, Shifen, Pingxi, Jiufen i Ruifang

Wycieczka w położone w okolicy Tajpej góry. Odwiedziny w „wiosce kotów” Huitong, oraz w malowniczym miasteczku Shifen, gdzie zobaczymy zabytkową uliczkę z czasów japońskiej kolonizacji Tajwanu (przełom XIX i XX w.) i imponujący wodospad. Wizyta w Pingxi, „osadzie lampionów”. Przejazd do nadmorskiego Jiufen, gdzie zobaczymy zabytkowe domostwa rozlokowane na stromych zboczach, opadających w stronę oceanu. Krótki spacer po zabytkowej uliczce w Ruifang. Powrót na nocleg do Tajpej.

4. Dzień – Archipelag Mazu: objazd wysp Dongyin i Xiyin

Przelot na archipelag Mazu, przejazd do przystani, zaokrętowanie na prom na Dongyin, który w połączeniu z Xiyin jest najbardziej na północ wysuniętą wyspą Tajwanu. Kilkugodzinny objazd głównych atrakcji wysp, podziwianie najpiękniejszych punktów widokowych (np. Klifu Samobójców) i najciekawszych atrakcji kulturowych (np. latarnia morska z czasów dymastii Qing, tunel Andong, najbardziej wysunięty na północ punkt Tajwanu), krótkie wycieczki piesze w pięknej scenerii. Wieczorem spacer po malowniczych uliczkach jedynego miasteczka na Dongyin. Wieczorem będziemy mogli udać się na kolację do lokalnej restauracji. Nocleg na Dongyin.

5. Dzień – Archipelag Mazu: podróż promem na Nangan, wycieczka po wyspie

Przeprawa promem na Nangan – największą wyspę archipelagu Mazu. Objazd krajoznawczy wyspy. Dotrzemy do malowniczych świątyń, ogromnego pomnika bogini Mazu, najbardziej spektakularnych punktów widokowych oraz zabytków przeszłości. Przyjrzymy się bliżej niezwykłej architekturze sakralnej, która wyróżnia świątynie całego archipelagu. Liczne postoje na zdjęcia i krótkie wycieczki piesze po wyspie. Nocleg na Nangan.

6. Dzień – Archipelag Mazu: przeprawa promem na Beigan, objazd wyspy

Udamy się na Beigan, wyspę słynącą z dramatycznych krajobrazów wysokich gór i przepaści oraz kamiennych domów w wioskach zbudowanych na stromych skalistych zboczach. Beigan urzeka wszechobecnym spokojem i nadmorską scenerią. Objazd wyspy z postojami fotograficznymi w jej najpiękniejszych miejscach (np. wioski Qiaozo, Houao i Qinbi, punkt widokowy na wyspę Guidao, rozległa panorama z wysokości niemal 300 m n.p.m., piaszczyste plaże). Powrót promem na Nangan, nocleg.

7. Dzień – Archipelag Mazu: wycieczka na wyspy Juguang (Dongju i Xiju), przelot do Tajpej, przejazd do Taizhongu

Całodniowa wycieczka promem na wyspy Juguang (Dongju i Xiju) – najbardziej na południe wysuniętą część archipelagu Mazu, po przypłynięciu wycieczki krajoznawcze po wyspach, zapoznanie z ich przyrodą, punktami widokowymi i unikalną kulturą. Po powrocie na Nangan przejazd na lotnisko i przelot do Tajpej, przejazd do Taizhongu, nocleg.

8. Dzień – Całodniowe poznawanie Taizhongu i okolic

Poranny przejazd na słynące z imponujących widoków wzgórza Dakeng, dla chętnych trekking (możliwość wyboru stopnia trudności). Przejazd do dzielnicy biznesowej Taizhongu (możliwość sesji fotograficznej wśród nowoczesnych wieżowców, które wyrastają z zatopionego w zieleni tropikalnego parku), postój przy nowoczesnym budynku Teatru Narodowego a następnie spacer po Tęczowj Wiosce – niewielkim skrawku przeszłości, który dzięki fantazji mieszkańca nabrał zupełnie nowego charakteru i wyrósł na jedno z kultowych miejsc miasta. Odwiedziny w popularnej lodziarni Miyahara. W porze zachodu słońca przejazd na położone nad morzem, tętniące życiem mokradła Gaomei, w których tle znajdują się potężne turbiny wiatrowe. Spacer, powrót na nocleg do Taizhongu.

9. Dzień – Archipelag Kinmen: objazd Wielkiego Kinmenu

Przejazd na lotnisko, przelot na archipelag wysp Kinmen, położony w pobliżu wielkiego chińskiego miasta Xiamen. Wycieczka po Wielkim Kinmenie (jest to druga co do wielkości wyspa Tajwanu): najpiękniejsze plaże, podziemne tunele, tradycyjne wioski, kameralne stare uliczki i inne lokalne ciekawostki. Nocleg na Wielkim Kinmenie.

10. Dzień – Archipelag Kinmen: wycieczka na Mały Kinmen

Przejazd do przystani promu, przeprawa na Mały Kinmen. Całodniowy objazd wielowiekowych miasteczek kultury Fujian, pięknych plaż i dawnych obiektów wojskowych. Odwiedzimy m.in. miejsce, z którego najlepiej widoczna jest chińska metropolia Xiamen, oddalona o ok. 2 km. Powrót promem na Wielki Kinmen, wolne popołudnie z możliwością odpoczynku na plaży, kąpieli w morzu i spacerów po wyspie. Nocleg na Wielkim Kinmenie.

11. Dzień – Eskapada kulturalna po Kaohsiungu

Przelot do Kaohsiungu, całodniowa eskapada kulturalna po tym jednym z największych miast Tajwanu. Odwiedzimy najbardziej enigmatyczne miejsca miasta, m.in. Jezioro Lotosu z Pagodami Smoka i Tygrysa, świątynię Konfucjusza, stacje metra Formosa Boulevard (z imponującą instalacją szkła Katedra Światła) i Central Park oraz niezwykły dystrykt artystyczny Pier 2. Przeprawa promem przez zatokę Siziwan na wyspę Cijin, gdzie zobaczymy Tęczowy Kościół i gigantyczną rzeźbę muszli. Wieczorny spacer po wzgórzu na którym znajduje się dawny konsulat brytyjski – można podziwiać stąd rozległą panoramę miasta z jego dystryktem biznesowym i portem. Nocleg w Kaohsiungu.

12. Dzień – Wysepka Liuqiu

Rano przejazd do przystani, przeprawa promem na koralową wysepkę Liuqiu, wycieczka, w czasie której poznamy jej najpiękniejsze atrakcje: jaskinie, lasy bambusowe, plaże, formacje skalne (m.in. Skałę Wazę), buddyjską świątynię Biyun i liczne punkty widokowe. Powrót na nocleg do Kaohsiungu.

13. Dzień – Przelot na Lanyu: Wyspę Orchidei, objazd

Przejazd koleją do Taitungu (wschodnie wybrzeżu Tajwanu), przelot na Lanyu – Wyspę Orchidei. Kilkugodzinna wycieczka po wyspie z odkrywaniem jej największych atrakcji, tego dnia zobaczymy m.in. jaskinię o 5 otworach, skały: Dwa Lwy, Dziewicę, Statek Wojenny, Starca i Głowę Smoka oraz widok na bezludną Małą Wyspę Orchidei. Spacer po prawdziwie polinezyjskich wioskach Ivalini i Iranmeylek. Nocleg na Lanyu.

14. Dzień – Czas wolny na Lanyu, most i wyspa Sanxiantai, wschodnie wybrzeże Tajwanu

Rano czas wolny na spacery po Wyspie Orchidei, możliwość poznawania życia codziennego wiosek. Przelot do Taitungu a następnie przejazd niezwykle atrakcyjnym widokowo wschodnim wybrzeżem Tajwanu. Postój przy moście Sanxiantai, spacer na wyspę o tej samej nazwie, wycieczki piesze. Dalszy przejazd na północ do Yilan, nocleg.

15. Dzień – Guishan Dao: Wyspa Wzgórza Żółwia i powrót do Taipei

Przeprawa statkiem przez Pacyfik na Wyspę Wzgórza Żółwia, czas na wycieczki piesze. Powrót do Yilan, przejazd koleją przez północny Tajwan do Tajpej, nocleg.

16. Dzień – Xiangshan: Wzgórze Słonia i nowoczesne centrum Tajpej

Poranna wizyta w Bangka Longshan – jednej z najważniejszych świątyń miasta, spacer do Parku Pokoju 2/28 i pod Pałac Prezydencki. Możliwość wejścia na Wzgórze Słonia, z którego roztacza się imponująca panorama stolicy Tajwanu z Taipei 101. Wjazd na 35 piętro tego niegdyś (w latach 2004-10) najwyższego budynku świata. Wędrówka po wąskich uliczkach z możliwością szukania najlepszych ujęć na sfotografowanie tego enigmatycznego, wysokiego na 508 metrów budynku. Spacer po Xinyi – nowoczesnej dzielnicy biznesowej, udział w uroczystej zmianie warty przy pomniku Sun Yat-sena, pierwszego prezydenta Republiki Chińskiej (która w 1949 roku ewakuowała się na Tajwan). Nocleg w Tajpej.

17. Dzień – Tamsui i Hongshulin, wylot do Europy

Wycieczka do nadmorskiego dystryktu Tamsui (Danshui), gdzie przespacerujemy się po kolorowym deptaku. Sprzedawane są tu liczne lokalne przysmaki, tutejsi artyści wykonują muzykę na żywo. Wizyta w Forcie San Domingo, zbudowanym w 1629 roku przez Hiszpanów, którzy przez krótki czas kolonizowali Tajwan. Wycieczka do pobliskiego rezerwatu lasów namorzynowych Hongshulin, który chroni ich bogaty ekosystem. Wędrówki piesze po rezerwacie i nad brzegiem Tamsui – jednej z najdłuższych rzek Tajwanu. Czas wolny na ostatnie zakupy. Wieczorem przejazd na lotnisko w Tajpej, wylot samolotem do Europy.

18. Dzień – Przylot do Warszawy

Cena obejmuje:

– noclegi w hotelach 3*, hotelach klasy turystycznej i pensjonatach w pokojach dwuosobowych z łazienkami

– śniadania każdego dnia (pilot służy pomocą przy wyborze dań na obiady i kolacje)

– opiekę polskojęzycznego przewodnika – sinologa na całej trasie na Tajwanie

Cena nie obejmuje:

– kwoty 750 EUR (pakiet na koszta transportu lokalnego i bilety wstępu) – wpłacane po przylocie na Tajwan

– wyżywienia poza śniadaniami (ok. 300 EUR)

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1 os.: 850 EUR

– biletów lotniczych – ok. 4500 – 6500 PLN