dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

14 dniowe safari w Demokratycznej Republice Konga

Wyprawa od 4 osób.

Cena od 4 osób (współdzielone pokoje): $7020 USD od osoby
Cena od 6 osób i więcej (współdzielone pokoje): $5860 USD od osoby

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 . Wylot do Kigali

Wylot z Warszawy lub Berlina . Przylot do Kigali – transfer do hotelu na nocleg.
Nocleg: Umutuzo hotel

Dzień 2: Wjazd do DRC

(Transfer Kigali do Rusizi). Spotkamy się na przejściu granicznym Cyangugu z naszym przewodnikiem który pomoże nam w formalnościach. Udamy się zameldować w hotelu. Jeśli przyjedziemy wcześniej, udamy się fakultatywnie na wycieczkę po mieście Bukavu. Miejsca, które warto odwiedzić, to m.in. katedra, duży browar (Bralima), targi, centrum hydroelektrowni, słynny szpital Panzi i inne interesujące miejsca. Nocleg w Bukavu.
Nocleg: Nediva B&B

Dzień 3: Treking do goryla nizinnego

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do stacji Tshivanga, gdzie rozpoczyna się nasza przygoda z gorylami w Parku Narodowym Kahuzi Biega. Udamy się na krótką odprawę na temat tropienia goryli nizinnych. Po odprawie udamy się na treking wąskimi ścieżkami w dżungli, aby spotkać goryle. Długość trekingu zależy od lokalizacji goryli. Czasem droga do goryli zajmuje ok 20–40 minut spacerem, czasem może zająć ponad godzinę, ponieważ są one zawsze w ruchu w poszukiwaniu pożywienia.
Po trekingu pojedziemy odwiedzić wioski pigmejów, które znajdują się na obrzeżach parku. Pod koniec dnia wrócimy na kolacje i nocleg w Lwiro.
Nocleg: Lwiro Guesthous

Dzień 4: Sanktuarium Lwiro i wodospady Tshibati

Po śniadaniu pojedziemy do Sanktuarium Lwiro, które jest wyjątkowym miejscem, ze względu na bogatą bioróżnorodność. Znane jest z tego ze posiada najwięcej zwierząt i różnych gatunków niż inne sanktuaria w Afryce.
Po południu udamy się zobaczyć w wodospady Tshibati. Nocleg w Lwiro.
Nocleg: Lwiro Guesthouse

Dzień 5: Lwiro-Bukavu-Goma

Rano po śniadaniu pojedziemy spotkac sie z plemieniem Pigmejów. Następnie udamy sie z wizytą w sierocińcu w Katanie. Po spotkaniu z dziecmi z sierocińca pojedziemy na rejs motorówką w porcie Ihusi po jeziorze Kivu Nocleg w Idjwi
Nocleg: Paillottes solidaires d’Idjwi

Dzień 6: Wyspa Idjwi

Wyspa Idjwi jest odwiedzana przez niewielu turystów, ale jest to wyjątkowe i niezbadane miejsce. Wyspa ma powierzchnię 340 km2 i długość 70 km i jest drugą co do wielkości wyspą śródlądową w Afryce. Położona jest na jeziorze Kivu, jest dobrze widoczna zarówno z Rwandy, jak i Konga. Udamy sie na nocleg w pensjonacie Hope Land. Podczas pobytu na wyspie odwiedzimy plantacje ananasów i lokalne wioski. Udamy się spacer po wyspie, bedziemy obserwować egzotyczne ptactwo, bedziemy pływać w jeziorze oraz poznamy lokalną ludność wyspy. Popłyniemy łodzią po małych wysepkach otaczających wyspę, gdzie można odwiedzić pobliskie wioski rybackie. Nocleg w Idjwi.
Nocleg: Paillottes solidaires d’Idjwi

Dzień 7: Idjwi-Goma

Zjemy śniadanie w pensjonacie Hope Land, a o godzinie 9:00 popłyniemy łodzią motorową w kierunku Ihusi do Gomy. Po przybyciu do Gomy, po zakwaterowaniu w hotelu, pojdziemy na zwiedzanie miasta Goma. Goma jest stolicą prowincji Kiwu Północne. Znajduje się na północnym brzegu jeziora Kivu, obok rwandyjskiego miasta Gisenyi. Z jednej strony najnowsza historia Gomy została zdominowana przez erupcję wulkanu Nyiragongo w 2002 r. i lawę, która zalała większość ulic, domów i zniszcyła ponad kilometr z 3-kilometrowego pasa startowego. międzynarodowego lotniska w Gomie. Goma tez doświadczyła tragicznych konsekwencji ludobójstwa w Rwandzie w 1994 r.: oraz pierwszej i drugiej wojny w Kongu, w których następstwa są nadal widoczne w samym mieście i jego okolicach.
Odwiedzimy takie miejsca jak lokalne targi, pozostalosci lawy, która spaliła miasto w maju 2021 r., zabytki miasta oraz jezioro Kivu. Goma to fascynujące miasto turystyczne, które warto zwiedzić. Jest to także okazja do interakcji z mieszkańcami i poznania ich historii. . Nocleg w Gomie
Nocleg: Centre d’Accueil Caritas

Dzień 8: Masisi/Mushaki

Wycieczka do Masisi obejmuje wizytę na farmie Maman Rica w Mushaki lub w rodzinnym gospodarstwie Auberge de Rushengo. Gospodarstwa znajdują się na terytorium Masisi we wschodniej czesci Demokratycznej Republice Konga, terytorium znanym ze swojej roślinności i rzeźby tereny porównywalnej z Alpami w Europie. Jest to górzysty region z pięknymi widokami, które czynią go jednym z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia na świecie. W gospodarstwach jest pełno krów, kóz, osłów, a niektóre mają tez konie.
W gospodarstwie dostępne są różne atrakcje, w tym wycieczki krajobrazowe, produkcja sera, jazda konna itp.
Nocleg w Mushaki/lub w Goma

Dzień 9: Wyspa Tchegera

Wyspa Tchegera, która jest częściowo zanurzoną kalderą znajdująca się u brzegów jeziora Kivu, zobaczymy w tym miejscu niesamowite widoki na jezioro i na cztery wulkany. Będzie można popływać w zatoce (wolnej od krokodyli) i popływać kajakami.
Nocleg w Tchegera
Nocleg: Tchegera Tented camp

Dzień 10: Kinshasa

Wcześnie rano transfer na międzynarodowe lotnisko w Gomie. Wylot do Kinszasy.
Nocleg: Léon Hotel

Day 11: Kisantu Ogród Botaniczny

Wcześnie rano udamy się do Kisantu. , gdzie znajduje się ogród botaniczny i wodospad Zongo. Przejazd zajmie od 3 do 4 godzin. Po przybyciu do Kisantu zatrzymamy się w ogrodzie botanicznym Kisantu. Ogród Botaniczny w Kisantu to najpiękniejszy ogród w Demokratycznej Republice Konga. Został założony ponad sto lat temu przez misjonarza. Wewnątrz znajdziemy tysiące drzew, tysiące roślin, oraz najlepszą restaurację w Kisantu. Zobaczymy krokodyle i oraz małpy. Wieczorem wrócimy do Selli Safari Resort na nocleg.
Nocleg: Seli Safari Resort

Dzień 12: Wodospad Zongo

Położony 130 kilometrów (90 mil) od Kinszasy resort Selli Safari znajduje się w pięknym miejscu w ktorym mozna podziwiać piękne krajobrazy wodospadów Zongo. Wspaniałe wodospady Zongo to jeden z najbardziej spektakularnych miejsc w DRK. Dojście do punktów widokowych wiąże się z dłuższa wędrówką, ale wynagradza to obserwowanie niesamowitych widoków. Tym, co czyni wodospady Zongo wyjątkowymi, jest para wodna, która unosi się w powietrzu, gdy woda rzeki uderza o ziemię. Udamy się na plażę oddaloną 10 km od wodospadu. Po południu powrót do Kinszasy. Kolacja i nocleg.
Nocleg: Léon Hotel

Dzień 12: Lola Ya Bonobo i wycieczka po mieście Kinshasa

Rano wyjedziemy z hotelu, by dotrzeć do sanktuarium bonobo. Małpy Bonobo to nasi najbliżsi żyjący krewni, posiadają 99% identyczne DNA, chronieni sa w specjalnym rezerwacie na obrzeżach Kinszasy. Sanktuarium otoczone jest lasem deszczowym, a w samym sercu znajduje się jezioro. Po przyjeździe do sanktuarium udamy się na odprawę. Zwiedzanie odbywa się w małych grupach.
Po południu wrócimy do Kinshasy , podczas wycieczki po mieście zobaczysz tętniącą życiem kulturę i historię Kinszasy, zobaczysz lokalne zabytki, tętniący życiem rynek i brzegi wzburzonej rzeki Kongo. Pojedziemy z lokalnym przewodnikiem, który nas oprowadzi po atrakcjach miasta: Muzeum Narodowego, Mauzoleum Kabili, Monument Niepodległości. Udamy się na kolacje w restauracji Chez Flore, a lunch zjemy w restauracji Majestic River (z widokiem na rzekę i Brazzaville). Nocleg w hotelu w Kinszasie.
Nocleg: Léon Hotel

Dzień 13: Park de la vallée de N’Sele oraz rejs po rzece Congo

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy do Parku de la Vallée de la N’sele. Park de la Vallée de la N’Sele to park położony w zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga, w gminie Maluku. Przejazd zajmuje 90 minut od centrum miasta Kinszasa. Udamy się na wycieczkę gdzie zobaczymy lwy, impale, zebry, żyrafy, bawoły, hipopotamy, nosorożce, słonie. Ponadto wokół parku znajduje się wiele atrakcji: jazda na rowerze, kajakarstwo, piesze wędrówki.
Po safari w Parku de la Vallée de N’sele udamy się na godzinny rejs łodzią po rzece Kongo. Rejs odbywa się łodzią motorową z doświadczonym kapitanem, Kolacja i nocleg
Nocleg: Safari Beach Resort.

Dzień 14: Odlot

Rano po śniadaniu kierowca odwiezie nas na międzynarodowe lotnisko N’djili .

Cena obejmuje :

– Gorilla permit
– Wodospady Tshibati wejście
– Sanktuarium Lwiro wejście
– Woda
– Transport
– Rejsy łodzia
– Wycieczki na Idjwi Island
– Wyspa Tchegera
– Mushaki wycieczka
– Zwiedzanie Kinshasa
– Noclegi Bed & Breakfast
– Kierowca przewodnik
– Lot Goma – Kinshasa

Cena nie obejmuje :

– Międzynarodowe loty
– Jedzenie and napoje max 600 $ od os.
– Fakultatywne wycieczki
– pamiątki,
– napiwki
– koszt transferu Kigali Goma – 300$
– koszt samolotu Goma Kinszasa – 150$