dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Wyprawa indywidualna
 • CENA ZA OSOBĘ PRZY UDZIALE 10 OSÓB

Wybierz termin

2600 PLN + 2400 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Hurghada
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot do Hurghada liniami czarterowymi. Po przybyciu na lotnisko w Hurghada, spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Po odprawie wizowo – paszportowej transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Następnie safari o zachodzie słońca.
All Inclusive

2. DZIEŃ: ORANGE ISLAND
Po śniadaniu wyjazd na rejs po morzu czerwonym( dwa bądź trzy przystanki w zależności od pozwoleń w związku z Covid -19). Lunch na statku. Relaks na wyspie. Późnym popołudniem powrót do hotelu.
All Inclusive

3. DZIEŃ: KAIR
Po śniadaniu wyjazd do Kairu. Podczas transferu zwiedzanie klasztorów koptyjskich: Klasztor Świętego Antoniego oraz Klasztor Świętego Pawła Anachorety. Lunch. Przyjazd do Kairu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

4. DZIEŃ: GIZA – PIRAMIDY
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie płaskowyżu Gizy, piramid i Sfinksa. Wejście do Wielkiej Piramidy. Wizyta w muzeum egipskim. Lunch w restauracji. Następnie powrót do Kairu. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

5. DZIEŃ: SAKKARA
Po śniadaniu wyjazd do Sakkary: piramida schodkowa Dżesera (najstarsza piramida w Egipcie, wzniesiono ją za panowania faraona Dżesera około roku 2650 p.n.e.). Serapeum – grobowiec świętego byka Apisa. Grobowce Ti, Meriruka i Kagemni. Piramida Unas. Lunch. Następnie przejazd do Memfis – pierwszej stolicy Górnego i Dolnego Egiptu. Piramidy Snofru w Dahszur, bardzo często określa się je mianem: Czerwonej i Łamanej. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

6. DZIEŃ: KOPTYJSKI KAIR
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie zwiedzania Starego Kairu. Odwiedzimy: rzymską fortecę (Bablyon), „wiszący” kościół, zwany także kościołem Al Mo’allaka, kościół Św. Sergiusza, który chronił świętą rodzinę, klasztor San George, żydowską synagogę Ben Ezra oraz najstarszy bazar khan el kalili na bliskim wschodzie. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu wizyta w klasztorze jaskiniowym Mokatam. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

7. DZIEŃ: Aleksandria
Wczesny przejazd do Aleksandrii. Fort Qaitbey w miejscu jednego z siedmiu cudów świata, latarni morskiej na wyspie Faros (z zewnątrz) (jeżeli czas pozwoli) , teatr rzymski, katakumby Kom el Shoqafa; jeden z siedmiu cudów średniowiecznego świata. Kolumna Pompejusza. Rrezydencja króla Faruka i park nad zatoką Montaza. Lunch. Przyjazd do Aleksandrii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

8. DZIEŃ: Aleksandria – Fayoum
Po śniadaniu wyjazd do Fayoum. Wizyta w klasztorze Mar Mena, następnie klasztory Wadi Natrun. Lunch. Przyjazd do Fayoum. Zakwaterowanie. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

9. DZIEŃ: FAYOUM – ELMENIYA
Po śniadaniu zwiedzanie piramid Hawara i Lachun, klasztor Archanioła Gabriela. Lunch. Następnie odwiedziny piramidy Meidum. Przyjazd do hotelu. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

10. DZIEŃ: ELMENIYA – DRUNKA
Po śniadaniu transfer do Beni Hassan – zwiedzanie skalnych grobowców dostojników Średniego Państwa
zawierających najcenniejsze klejnoty malarstwa starożytnego Egiptu (technika fresku). Wizyta w Tell el-Amarna – miejsce ruin i grobowców miasta Akhetaton (Horyzont Aton) w Górnym Egipcie. Lunch. Przejazd do Tuna El Dżabal – nekropoli Hermopolis Magna (Miasta Ośmiu Prabogów), miejsca kultu Tota – boga mądrości i Księżyca. Przyjazd do Drunka. Zakwaterowanie. Kolacja w pensjonacie. Nocleg w pensjonacie naprzeciwko klasztoru.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

11. DZIEŃ: DRUNKA – SOHAG
Poranna wizyta w klasztorze Drunka, a następnie w klasztorze Deir Muharak. Box Lunch z przekąskami. Przejazd do Sohag zachodnią pustynną drogą. Wizyta w czerwonym i białym klasztorze. Zakwaterowanie w hotelu w Abydos. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

12. DZIEŃ: ABYDOS – LUKSOR
Po śniadaniu wizyta w Abydos – miejsce kultu boga Ozyrysa i w Osirion – mały kompleks świątynny poświęcony staroegipskiemu bogu Ozyrysowi, został wybudowany w okresie Nowego Państwa. Lunch. Przejazd do miasto Dendera – w starożytności było ośrodkiem kultu bogini Hathor. Budowę dedykowanej jej świątyni rozpoczęto w czasach Ptolomeusza IX, zakończono za panowania Nerona. Jej fasada zwrócona jest w kierunku Nilu. W odróżnieniu od klasycznych budowli egipskich nie ma dziedzińca z portykami oraz nie poprzedzają jej pylony. Z kaplicy dedykowanej Ozyrysowi pochodzi słynny „Zodiak z Dendery” z przedstawieniem 12 konstelacji pasa zodiakalnego, jest to jedno z najstarszych przedstawień zodiaku. Na południe od świątyni Hathor mieściła się świątynia Izydy, na zachód – święte jezioro. Przyjazd do Luksoru. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

13. DZIEŃ: LUKSOR
Po wczesnym śniadaniu wizyta w Dolinie Królów oraz w Świątyni Królowej Hatszepsut w Deir El Bahari. W Dolinie Królów zwiedzanie grobowców różnych dynastii (w tym 3 grobowce). Następnie Świątynia Medinet Habu – to jeden z największych kompleksów świątynnych w Egipcie, w którym znajduje się grobowiec i pałac faraona Ramzesa III. Deir Medina (wioska artystów i rzemieślników). Lunch. Kolosy Memnona. Kolacja. Późnym wieczorem wizyta w świątyni Luksor z granitowymi posągami Ramzesa Wielkiego i jego słynny obelisk. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

14. DZIEŃ: LUKSOR – HURGHADA
Po śniadaniu wizyta w Karnaku – Wielki Kompleks Karnak, będący mieszanką świątyń zbudowanych w różnych czasach, poświęcony bogom tebańskim (Aleja Sfinksów, Niedokończony Propylon, Hypostyle Hall ze 134 gigantycznymi kolumnami, Obeliski Królowej Hatszepsut i Tutomosis III, świątynia Amona ozdobiona motywami lotosu i papirusu, granitowy Amenophis III i Święte Jezioro). Przejazd do Hurghada.
Śniadanie / Lunch / Kolacja. Z chwilą zakwaterowania w Hurghadzie Al Inclusive.

15. DZIEŃ: HURGHADA
Śniadanie. W zależności od godzin wylotu – wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.
Zakończenie wyprawy.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem czarterowym Warszawa – Hurghada – Waszawa
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard
 • Kategoria hoteli: 5* Hurghada, 5* Kair, podczas objazdu lokalne hotele 4*, Abydos – pensjonat
 • Podczas pobytu w Hurghada – All Inclusive
 • Posiłki: box lunch, lunch w lokalnych restauracjach, kolacje w hotelu, kolacje w lokalnych restauracjach
 • Lokalny licencjonowany polskojęzyczny przewodnik ( do dyspozycji grupy)
 • Opieka Tour Leadera na całej trasie
 • Transfery i wycieczki klimatyzowanym, nowoczesnym pojazdem
 • Opłaty za wstępy do wymienionych miejsc historycznych w programie
 • Zwiedzanie uwzględnione w planie podróży
 • Rejs oraz safari podczas pobytu w Hurghada
 • Wszystkie opłaty za usługi
 • Opłaty za pozwolenia i ochronę
 • Program wyprawy
 • Butelka wody codziennie podczas wyprawy
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wizy
 • Napojów podczas lunchu i kolacji, płatne dodatkowo (poza Hurghada)
 • Wydatków osobistych, takie jak napoje alkoholowe, rozmowy telefoniczne itp.
 • Inne pozycje, które nie zostały uwzględnione w powyższym planie podróży
 • Opłaty wymaganej na miejscu – 80 USD (płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)

Testy przed przyjazdem do Egiptu
Osoby zaszczepione są zwolnione z wykonywania testu PCR lub antygenowego przed przylotem do Egiptu. Do potwierdzenia, że jest się osobą zaszczepioną wystarczy okazanie wydrukowanego Unijnego Certyfikatu COVID (więcej informacji na https://www.gov.pl/web/mobywatel/unijny-certyfikat-covid)

Testy po przyjeździe do Egiptu
Osoby zaszczepione są zwolnione z wykonywania testu PCR lub antygenowego po przylocie do Egiptu.
Aby być uprawnionym do zwolnienia z testu PCR przed podróżą, ostatnia dawka szczepienia musi zostać podana minimum 14 dni przed przylotem.

Turyści przylatujący do Egiptu zobowiązani są do przedstawienia:

 • certyfikatu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 wraz z kodem QR
  LUB
 • negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego przeprowadzonego na 72 godz. przed przylotem (PCR) lub 24 godz. przed przylotem (antygenowy)*
 • Formularz lokalizacyjny
 • Na pokładach samolotów lecących do Egiptu rozdawane są formularze lokalizacyjne, które należy przekazać służbom po wyjściu z samolotu*zaświadczenie o teście wykonanym w Polsce musi zawierać czas i datę wykonania testu (oraz opis rodzaju pobranej próbki i rodzaj testu (RT – PCR). Zaświadczenie musi być oficjalne – z pieczątką punktu medycznego, niezniszczone i bez dopisków długopisem oraz musi być w języku angielskim lub arabskim.