dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Rejs po Nilu – Kair – Giza – Hurghada

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Hurghada
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot do Hurghada liniami czarterowymi. Po przybyciu na lotnisko w Hurghada, spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Po odprawie wizowo – paszportowej transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu 4* . Odpoczynek.
All Inclusive basis

2. DZIEŃ: Hurghada
Spacer po mieście Hurghada. Zwiedzanie: główny kościoł w Hurghadzie, największy meczet przy porcie. Przerwa na napój bezalkoholowy w przyjemnej kawiarni nad morzem. Wizyta w muzeum oraz w prywatnym akwarium. Powrót do hotelu.
All Inclusive basis

3. DZIEŃ: Hurghada – Luksor
Wymeldowanie o 07:00 rano po śniadaniu. Wyjazd z hotelu z polskojęzycznym przewodnikiem do Luksoru (ok.280 km). Podczas przejazdu przystanek na wschodniej pustyni (przerwa na odświeżenie się i kawę). Po dotarciu do Luksoru ok. godziny 11.00, zaokrętowanie na 5* statku oraz lunch. Następnie odwiedzimy Zachodni brzeg: Dolinę Królów, Kolosy Memnona i Świątynię Królowej Hatszepsut w El Deir El Bahari. W Dolinie Królów zwiedzanie grobowców różnych dynastii (w tym 3 grobowce). Pozostałe grobowce takie jak Tut Anch Amon lub Ramzes VI za dodatkową opłatą. Wizyta w fabryce alabastru.
Kolacja w restauracji na pokładzie.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

4. DZIEŃ: Luksor – Edfu
Śniadanie. Następnie rozpoczęcie zwiedzania: Wielki Kompleks Karnak, będący mieszanką świątyń zbudowanych w różnych czasach, poświęcony bogom tebańskim (Aleja Sfinksów), niedokończony Propylon, Hypostyle Hall ze 134 gigantycznymi kolumnami, Obeliski Królowej Hatszepsut i Tutomosis III, świątynia Amona ozdobiona motywami lotosu i papirusu, granitowy Amenophis III i Święte Jezioro. Wizyta w muzeum papirusu oraz w świątyni luksorskiej z granitowymi posągami Ramzesa Wielkiego i jego słynny obelisk. Powrót na statek. Kolacja. Galabia Party. Rejs do Edfu.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

5. DZIEŃ: Edfu – Kom Ombo – Asuan
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni Horusa w Edfu – powozami, a następnie powrót na kontynuację rejsu. Lunch. Czas na podwieczorek. Po przybyciu do Kom Ombo, piesza wycieczka do Świątyni Dwóch Bogów Sobek i Haroeris. Następnie rejs do Asuanu. Kolacja na pokładzie. Korzystanie ze wszystkich atrakcji statku.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

6. DZIEŃ: Asuan
Śniadanie. Następnie wycieczka do Asuanu klimatyzowanym autobusem. Zwiedzanie Wielkiej Tamy, kamieniołomu granitu, w którym znajduje się niedokończony obelisk, Świątyni Philae i fabryki perfum. Lunch na pokładzie. Po południu wizyta w wiosce nubijskiej, ogrodzie botanicznym , wycieczka łodzią motorową do domu nubijskiego. Kolacja na pokładzie. Nubian Show. Nocleg w Asuanie.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

7. DZIEŃ: Asuan – Kair
Wczesne śniadanie i wyjazd do miasta Abu Simbel klimatyzowanym autobusem. Zwiedzanie Świątyni Kolosalnej Abu Simbel, zbudowanej przez Ramzesa II (XIX dynastia) i uratowanej przed zalaniem przez wody Nilu. Wizyta w małej Świątyni żony faraona Ramzesa II – Nefertari, poświęconej bogini Hathor. Lunch w lokalnej restauracji / bądź na statku. Transfer na lotnisko. Przelot do Kairu. Transfer do hotelu 5*. Kolacja. Nocleg w 5 * hotelu.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

8. DZIEŃ: Kair
Śniadanie. Rozpoczęcie zwiedzania Starego Kairu. Odwiedzimy: nowo otwarte Wielkie Muzeum Egipskie, meczet Amr Ibn el-Ass, rzymską fortecę (Bablyon), „wiszący” kościół, zwany także kościołem Al Mo’allaka, kościół Św. Sergiusza, który chronił świętą rodzinę, Św.Bachusa (Abu Serga), klasztor San George, żydowską synagogę Ben Ezra, klasztor Saint Simon. Po wycieczce udamy się do Parku al-Azhar na tradycyjny lunch w restauracji The Citadel, podziwiając panoramę islamskiego Kairu. ”Muzułmański Kair” to jedno z najstarszych miast muzułmańskich świata – ze słynnymi meczetami, madrasami, łaźniami i fontannami – znajduje się obecnie wciśnięte we współczesną aglomerację Kairu. Założony w X w., Kair stał się nowym centrum świata muzułmańskiego, przeżywając w XIV w. „złoty wiek”. Powrót do hotelu na kolację. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

9. DZIEŃ: Kair
Śniadanie w hotelu. Następnie całodniowe zwiedzanie piramid w Gizie (Wielka Piramida), Sakara, Dahshour. Wycieczka do historycznego obszaru Sakkary (piramida schodkowa Dżesera z zewnątrz, kompleks pogrzebowy króla Dżesera, piramida Tetiego od wewnątrz, piramida Unasa z zewnątrz oraz wizyta w jednym z najpiękniejszych grobowców Sakkary. Wycieczka w okolice Dahshour (czerwona piramida i wygięta piramida) i do doliny świątyni Króla Khephrena (słynny Sfinks). W przerwie lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

10. DZIEŃ: Kair – Hurghada
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Wycieczka po islamskim Kairze. Dzień rozpoczniemy podziwiając panoramę Kairu z Cytadeli Saladyna i poznając ciekawą historię Egiptu. Odkryjemy słynne więzienie Cytadeli oraz wspaniały meczet al-Nasir Mohamed. Nasze oczy i umysł olśni meczet Mohameda Alego i związane z nim ciekawe historie. Następnie wizyta w KHAN EL KHALILI BAZAAR. Żadna podróż do Kairu nie byłaby kompletna bez wizyty w Khan Al-Khalili. Bazar jest głośny, zatłoczony, kolorowy i ekscytujący – pełen wszelkiego rodzaju towarów i błyszczących błyskotek. Rynek sięga XIV wieku, kiedy Emir Dajaharks Al-Khalili zbudował duży kompleks targowy w miejscu grobowca Za’afran, który był miejscem pochówku władców Egiptu Fatymidów. Konstrukcja ta była częścią procesu odbudowy rozpoczętego za panowania sułtana Barquqa (panującego w latach 1382-1399), aby pomóc miastu odzyskać siły po spustoszeniach czarnej śmierci w XIII i XIV wieku. Lunch w lokalnej restauracji, a następnie wizyta na Muezz St: największym skansenie muzułmańskich zabytków na świecie – ulica Muezz. Spacer po starych ulicach Kairu, które zainspirowały wielkiego egipskiego pisarza i zdobywcę nagrody Nobla Naguiba Mahfouza. Ekscytująca wycieczka, która rozpocznie się od bazaru Khan el-Khalili, a następnie zacznie odkrywać skarby Muezz Street. Odkryjemy wnętrza następujących miejsc: Kompleks Sultan Qalawun \ Mauzoleum Al Saliha Najm el-Din Ayoub \ Khanqah of Sultan Barquq \ Hamam Inal (Stara łaźnia publiczna) \ Pałac Amira Beshtaka \ Dom al-Suhaymi \ Sabil Al-selehdar. Dodatkowo odkryjemy z zewnątrz: Madrasa sułtana A-Nasira Mohameda Ibn Qalawun \ Sabil & Kutab of Uthman Kathuda \ Al Aqmar Mosque \ Al Hakim meczet.
Transfer do Hurghada. Od momentu zakwaterowania w hotelu 4* – All Inclusive basis. Odpoczynek.

11. DZIEŃ: Hurghada
Dzień przeznaczony na odpoczynek przy basenie bądź na plaży. Korzystanie ze wszystkich atrakcji hotelowych.
All Inclusive basis

12. DZIEŃ: Hurghada
Po śniadaniu wyjazd na rejs po morzu. Dwa bądź trzy przystanki na snorkeling – w zależności od pozwoleń w związku z Covid -19). Lunch na statku. Przerwa na wyspie Orange bądź Paradise. Czas na kąpiele słoneczne i wodne w przepięknym otoczeniu. Późnym popołudniem powrót do hotelu.
All Inclusive basis

13. DZIEŃ: Hurghada
Wycieczka Jeep Safari po pustyni. Czeka nas wiele niespodzianek i atrakcji. Wieczorem powrót do hotelu.
All Inclusive basis

14. DZIEŃ: Hurghada
Dzień przeznaczony na odpoczynek przy basenie bądź na plaży. Korzystanie ze wszystkich atrakcji hotelowych.
All Inclusive basis

15. DZIEŃ: Hurghada – Warszawa
Śniadanie. W zależności od godzin wylotu – wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem czarterowym Warszawa – Hurghada – Warszawa
 • Przelot wewnętrzny Asuan – Kair liniami wewnętrznymi
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard w hotelach 4* oraz 5*
 • Rejs po Nilu statkiem 5* z pełnym wyżywieniem (śniadanie, lunch, kolacja)
 • Podczas pobytu w Hurghada – All Inclusive basis
 • Lokalnego licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika (do dyspozycji grupy)
 • Opiekę Tour Leadera na całej trasie
 • Transfery i wycieczki klimatyzowanym, nowoczesnym pojazdem
 • Wycieczki po Kairze i okolice z trzema posiłkami
 • Opłaty za wstępy do wymienionych miejsc historycznych w programie
 • Zwiedzanie uwzględnione w planie podróży
 • Wycieczki podczas pobytu w Hurghada wraz z biletami wstępu i transferami
 • Wszystkie opłaty za usługi
 • Wodę butelkowaną podczas wyprawy
 • Ochronę policyjną
 • Program wyprawy
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wizy – 25 USD/os.
 • Napojów podczas lunchu i kolacji płatne dodatkowo (poza Hurghada)
 • Wydatków osobistych, takie jak napoje alkoholowe, rozmowy telefoniczne itp.
 • Innych pozycji, które nie zostały uwzględnione w powyższym planie podróży
 • Dodatkowych dopłat wymaganych na miejscu — 90 USD/os. (płatne Tour Leaderowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)

Osoby zaszczepione są zwolnione z wykonywania testu PCR lub antygenowego przed przylotem do Egiptu. Do potwierdzenia, że jest się osobą zaszczepioną wystarczy okazanie wydrukowanego Unijnego Certyfikatu COVID.
Uznawane są certyfikaty pełnego szczepienia z kodem QR, wykonanego na 14 dni przed planowanym przekroczeniem granicy. Certyfikat powinien być okazany w formie wydrukowanej.
Na pokładach samolotów lecących do Egiptu rozdawane są formularze lokalizacyjne, które należy przekazać służbom po wyjściu z samolotu.