dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Wyprawa indywidualna
 • Rejs po Nilu – Kair – Giza – Hurghada
 • CENA ZA OSOBĘ PRZY UDZIALE 10 OSÓB

Wybierz termin

2780 PLN + 1850 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Hurghada
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Bezpośredni przelot do Hurghada liniami czarterowymi. Po przybyciu na lotnisko w Hurghada, spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Po odprawie wizowo – paszportowej transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu 4* SeaGull. Odpoczynek.
https://www.hurghadaseagull.com/
All Inclusive basis

2. DZIEŃ: Hurghada – Luksor
Wymeldowanie o 6:00 rano. Śniadanie pudełkowe. Wyjazd z hotelu z polskojęzycznym przewodnikiem do Luksoru (ok.280 km). Podczas przejazdu przystanek na wschodniej pustyni (przerwa na odświeżenie się i kawę). Po dotarciu do Luksoru ok. godziny 10.00 rozpoczęcie zwiedzania: Wielki Kompleks Karnak, będący mieszanką świątyń zbudowanych w różnych czasach, poświęcony bogom tebańskim (Aleja Sfinksów, Niedokończony Propylon, Hypostyle Hall ze 134 gigantycznymi kolumnami, Obeliski Królowej Hatszepsut i Tutomosis III, świątynia Amona ozdobiona motywami lotosu i papirusu, granitowy Amenophis III i Święte Jezioro). Następnie wizyta w muzeum papirusu oraz w świątyni Luksorskiej z granitowymi posągami Ramzesa Wielkiego i jego słynny obelisk. Zaokrętowanie na 5* statku i rozpoczęcie rejsu po Nilu.
Lunch / Kolacja

3. DZIEŃ: Rejs po Nilu
Pobudka o 6:00 godzinie. Śniadanie w restauracji pokładowej. Następnie odwiedzimy Dolinę Królów, Kolosy Memnona i Świątynię Królowej Hatszepsut w El Deir El Bahari. W Dolinie Królów zwiedzanie grobowców różnych dynastii (w tym 3 grobowce) Pozostałe grobowce takie jak Tut Anch Amon lub Ramzes VI za dodatkową opłatą. Wizyta w fabryce alabastru. Lunch na statku. Czas wolny przy basenie na pokładzie. Popołudniowa herbata. Disco Party. Nocleg w Edfu. Kolacja w restauracji na pokładzie.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

4. DZIEŃ: Rejs po Nilu
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni Horusa w Edfu – powozami, a następnie powrót na kontynuację rejsu. Lunch. Czas na podwieczorek. Po przybyciu do Kom Ombo, piesza wycieczka do Świątyni Dwóch Bogów Sobek i Haroeris. Następnie płyniemy do Asuanu. Kolacja na pokładzie i Galabya Party.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

5. DZIEŃ: Rejs po Nilu
Śniadanie. Następnie wycieczka do Asuanu klimatyzowanym autobusem. Zwiedzanie Wielkiej Tamy, kamieniołomu granitu, w którym znajduje się niedokończony obelisk, Świątyni Philae i fabryki perfum. Lunch na pokładzie. Po południu żeglowanie po Nilu feluką (łódź żaglowa) do grobowców Nobla. Kolacja. Nubian Show. Nocleg w Asuanie.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

6. DZIEŃ: Asuan – Kair
4:00 rano pobudka i wyjazd do miasta Abu Simbel klimatyzowanym autobusem. Zwiedzanie Świątyni Kolosalnej Abu Simbel, zbudowanej przez Ramzesa II (XIX dynastia) i uratowanej przed zalaniem przez wody Nilu. Wizyta w małej Świątyni żony faraona Ramzesa II – Nefertari, poświęconej bogini Hathor. Powrót na lunch. Wykwaterowanie i przejazd nocnym pociągiem do Kairu. Kolacja w pociągu.
Śniadanie / Lunch / Kolacja

7. DZIEŃ: Kair
Śniadanie w pociągu. Po przybyciu do Kairu udamy się z polskojęzycznym przewodnikiem do muzeum egipskiego na placu Tahrir. Lunch w restauracji. Następnie zwiedzanie płaskowyżu Gizy, piramid i Sfinksa. Kolacja w hotelu. Nocleg w 5 *Pyramisa Hotel Cairo.
https://pyramisacairo.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral
Śniadanie / Lunch / Kolacja

8. DZIEŃ: Kair
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie zwiedzania Starego Kairu z polskojęzycznym przewodnikiem. Odwiedzimy: rzymską fortecę (Bablyon), „wiszący” kościół, zwany także kościołem Al Mo’allaka, kościół Św. Sergiusza, który chronił świętą rodzinę, klasztor San George, żydowską synagogę Ben Ezra oraz najstarszy bazar khan el kalili na bliskim wschodzie. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu zwiedzanie ”Muzułmański Kair”. Jedno z najstarszych miast muzułmańskich świata – ze słynnymi meczetami, madrasami, łaźniami i fontannami – znajduje się obecnie wciśnięte we współczesną aglomerację Kairu. Założony w X w., Kair stał się nowym centrum świata muzułmańskiego, przeżywając w XIV w. „złoty wiek”. Powrót do hotelu na kolację.
Nocleg w 5 *Pyramisa Hotel Cairo.

9. DZIEŃ: Kair – Hurghada
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie. Transfer do Hurghada. Od momentu zakwaterowania w hotelu 4* SeaGull – All Inclusive basis. Odpoczynek.
https://www.hurghadaseagull.com/
All Inclusive basis

10. DZIEŃ: Hurghada
Dzień przeznaczony na odpoczynek przy basenie bądź na plaży. Korzystanie ze wszystkich atrakcji hotelowych.
All Inclusive basis

11. DZIEŃ: Hurghada
Po śniadaniu wyjazd na rejs po morzu ( dwa bądź trzy przystanki w zależności od pozwoleń w związku z Covid -19). Lunch na statku. Późnym popołudniem powrót do hotelu.
All Inclusive basis

12. DZIEŃ: Hurghada
Wycieczka do miasta Hurghada. Zwiedzanie: główny kościoł w Hurghadzie, największy meczet przy porcie. Przerwa na napój bezalkoholowy w przyjemnej kawiarni nad morzem. Wizyta w muzeum oraz w akwarium, które jest drugie co do wielkości na Bliskim Wschodzie. Pokaz rekinów. Powrót do hotelu.
All Inclusive basis

13. DZIEŃ: Hurghada
Wycieczka Jeep Safari po pustyni. Czeka nas wiele niespodzianek i atrakcji. Wieczorem powrót do hotelu.
All Inclusive basis

14. DZIEŃ: Hurghada
Dzień przeznaczony na odpoczynek przy basenie bądź na plaży. Korzystanie ze wszystkich atrakcji hotelowych.
All Inclusive basis

15. DZIEŃ: Hurghada – Warszawa
Śniadanie. W zależności od godzin wylotu – wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Powrót do Warszawy.
Zakończenie wyprawy.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem czarterowym Warszawa – Hurghada – Waszawa
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych typu standard
 • Rejs po Nilu statkiem 5* deluxe z pełnym wyżywieniem (śniadanie, lunch, kolacja)
 • Przejazd nocnym pociągiem do Kairu z kolacją i śniadaniem.
 • Podczas pobytu w Hurghada – All Inclusive basis
 • Lokalny licencjonowany polskojęzyczny przewodnik ( do dyspozycji grupy)
 • Opieka Tour Leadera na całej trasie
 • Transfery i wycieczki klimatyzowanym, nowoczesnym pojazdem
 • Wycieczki po Kairze i okolice z trzema posiłkami
 • Opłaty za wstępy do wymienionych miejsc historycznych w programie
 • Zwiedzanie uwzględnione w planie podróży
 • Wycieczki podczas pobytu w Hurghada wraz z biletami wstępu
 • Wszystkie opłaty za usługi
 • Program wyprawy
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wizy (nie płacimy za wizę)
 • Napoje podczas lunchu i kolacji płatne dodatkowo (poza Hurghada)
 • Wydatków osobistych, takie jak napoje alkoholowe, rozmowy telefoniczne itp.
 • Inne pozycje, które nie zostały uwzględnione w powyższym planie podróży
 • Kosztów napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, lokalnych podatków wymaganych na miejscu – 80 USD ( płatne pilotowi po rozpoczęciu wyprawy jako pakiet)

*** Wymagany test na Covid-19 wykonany 72 godzin przed przylotem do Egiptu. ***

Od 1 września 2020 roku wszyscy turyści przylatujący do Egiptu muszą wykonać test PCR na obecność koronawirusa. Turyści mogą okazać negatywny wynik testu wykonanego w Polsce* na 72 godz. przed przylotem lub zrobić test po przylocie na lotniskach w Hurghadzie, Marsa Alam, Sharm el Sheikh lub Tabie. Koszt testu na lotnisku wynosi 30 dolarów. Po wykonaniu testu turyści nie muszą przebywać w odosobnieniu, mogą spędzać swobodnie czas w hotelu. Jeśli wynik okaże się pozytywny, hotel pokryje koszty zakwaterowania podczas kwarantanny. Jeśli przebieg choroby okaże się ciężki, rząd Egiptu pokryje także koszty hospitalizacji.

Każda osoba podróżująca do Egiptu zobowiązana jest do wypełnienia i podpisania Formularza Lokalizacyjnego.

Po powrocie z Egiptu do Polski nie trzeba odbywać kwarantanny.

 

______________________________
*Zaświadczenie o teście wykonanym w Polsce musi zawierać czas i datę wykonania testu (nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem) oraz opis rodzaju pobranej próbki i rodzaj testu (RT – PCR). Zaświadczenie musi być oficjalne – z pieczątką punktu medycznego, niezniszczone i bez dopisków długopisem oraz musi być w języku angielskim lub arabskim.

UWAGA: Egipt nowe warunki wjazdowe – nie płacimy za wizę, ale wymagany jest test na obecność koronawirusa wykonany do 72 godzin przed wylotem lub po przylocie na lotnisku w Egipcie