dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Ekwador – Cayambe + Chimborazo

14 Dni

Cennik 2024:

•1 osoba – US$ 5600
•2 – 3 osoby – US$ 3320
•4 – 5 osób – US$ 3120
•6 – 7 osób – U$ 2880
•8 – 9 osób – US$ 2700
•10 osób – US$ 2480

Najwyższe szczyty Cayambe 5790 m n.p.m i Chimborazo (6268m n.p.m) będą dla Państwa niezwykłym wyzwaniem do pokonania swoich fizycznych i psychicznych ograniczeń, pozwalając jednocześnie podziwiać niezwykłe pejzaże i być blisko natury.
Nasi doświadczeni i wykwalifikowani przewodnicy górscy będą towarzyszyć Państwu podczas tej niezwykłej wyprawy, dbając o Państwa bezpieczeństwo i zapewniając niezbędną wiedzę, która pomoże Wam wejść na szczyt!

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Transfer z lotniska do hotelu w Quito.

Na lotnisku będzie czekać na Państwa przedstawiciel biura podróży.
Nocleg: Hotel Embassy Quito, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
Wyżywienie: we własnym zakresie

Dzień 2: Quito City Tour – Mitad del Mundo – Otavalo

Zaczniemy nasz dzień od zwiedzania historycznego centrum Quito, które zostało wpisane do dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy takie miejsca jak Bazylika Ślubu Narodowego, plac główny i Pałac prezydencki, pałac arcybiskupi, kościół de La Compañia (wewnątrz pokryty płatkami złota) i wzgórze Panecillo, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta i widok na wulkany. Starówka kolonialna Quito jest największą i najlepiej zachowaną w Ameryce Południowej. Potem udamy się do Mitad del Mundo, środka świata czyli na równik, od którego wzięła się nazwa Ekwador. Zwiedzimy muzeum Inti Ñan, staniemy obiema nogami na szerokości geograficznej 00°00’ i zrobimy kilka ciekawych eksperymentów na obu półkulach. Następnie udamy się w kierunku miasta Otavalo, gdzie spędzimy noc.
Nocleg: Hotel El Indio Inn, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3: Trekking Cuicocha 3246m n.p.m – Targ indiański w Otavalo – powrót do Quito

Po pysznym śniadaniu nasz prywatny transport zabierze nas do punktu, w którym rozpoczniemy nasz pierwszy trekking dookoła wulkanicznego jeziora Cuicocha, zwanego także Jeziorem Bogów. Trekking zajmie nam ok. 5 godzin. To malownicze jezioro w kraterze wulkanu jest idealnym miejscem na rozpoczęcie aklimatyzacji.
Po trekkingu udamy się na targ to miasteczka Otavalo, w którym Indianie o tej samej nazwie sprzedają swoje przepiękne rękodzieło i wyroby włókiennicze. To jeden z największych i najsłynniejszych targów w Ameryce Południowej. Będzie to idealny moment na zakupienie pamiątek i upominków. Wieczorny powrót do Quito.
Nocleg: Hotel Embassy Quito
Wyżywienie: śniadanie w hotelu i box lunch na trekking

Dzień 4: Pasochoa 4200m n.p.m – Quito

Dziś wybierzemy się do rezerwatu przyrody Pasochoa, ok. 40km na południe od Quito. Będziemy mieć możliwość podziwiania lasu andyjskiego, gdzie można zaobserwować ciekawe gatunki bromelii, orchidei, rzadkiego gatunku cedru oraz różnego gatunku roślin występujących do wysokości 3500m n.p.m. Trekking rozpoczniemy na wysokości ok
2700m n.p.m. Miejsce to jest siedliskiem 120 gatunków endemicznych ptaków, w tym kilku gatunków kolibrów. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zaobserwować kondory latające nad kalderą Pasochoa. Zdobywamy kolejny szczyt – 4200m n.p.m. Powrót do Quito.
Nocleg: Hotel Embassy Quito
Wyżywienie: Śniadanie w hotelu, box lunch na trekking

Dzień 5: Wejście na wulkan Guagua Pichincha 4784m n.p.m – Hotel Cuello de Luna

Wyjeżdżamy wcześnie rano w kierunku Lloa, miejscowości znajdującej się 10km na południe od stolicy. Trekking zaczynamy na wysokości 3750m, skąd rozpoczniemy podejście do schroniska, a później na szczyt. Ze szczytu będziemy mogli zaobserwować fumarole i złoża siarki. Guagua Pichincha jest wulkanem aktywnym. Po południu nasz transport zawiezie nas do przytulnego hotelu Cuello de Luna u podnóża wulkanu Cotopaxi. Tam będziemy kontynuować naszą aklimatyzację.
Nocleg: Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie, box lunch, kolacja w hotelu

Dzień 6: Hotel Cuello de Luna – Schronisko Ilinizas 4650m n.p.m

Szczyt Iliniza Norte (północne) jest kamienisty i nieośnieżony, idealny do kontynuowania aklimatyzacji na wyższe szczyty. Na tym etapie aklimatyzacji nie mamy jeszcze lodowca. Ostatnie metry przed wejściem na szczyt mogą być trochę wymagające ze względu na kamienie. Po pysznym i pożywnym śniadaniu w naszym hotelu, nasz prywatny transport zabiera nas przez wioskę El Chaupi aż do parking La Virgen na wysokości 3900m n.p.m. Stamtąd rozpoczynamy podejście do schroniska Nuevos Horizontes na wysokości 4750m, które zajmie nam ok 3 godzin. Resztę popołudnia spędzimy odpoczywając w schronisku, adaptując się do większych wysokości.
Nocleg: Schronisko Nuevos Horizontes na 4650 m n.p.m
Wyżywienie: śniadanie w hotelu, box lunch i kolacja w schronisku

Dzień 7 Szczyt Iliniza Norte 5116m n.p.m – Hotel Cuello de Luna

Ok godziny 6 rano wyjdziemy zdobywać szczyt Iliniza Norte. Ilinizas były kiedyś jednym wulkanem. Erupcja wulkanu podzieliła go na dwa szczyty – północny (norte) i południowy (sur). Dziś zdobywamy szczyt północny. Przy dobrej pogodzie będziemy podziwiać niesamowite widoki na wulkan Cotopaxi (który jest teraz aktywny), jak i inne szczyty m.in Iliniza Sur i Chimborazo. Podejście na szczyt zajmie nam ok 3 godzin, zejście ok 1 – 2 godzin. Noc spędzimy w hotelu Cuello de Luna. Kolacja w hotelu. Nocleg: Hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie w schronisku, box lunch i kolacja w hotelu

Dzień 8: Jezioro Quilotoa 3914m

Dzisiejszego dnia odpoczniemy od wspinaczki i poznamy okolice Chugchilán, jednego z piękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w Ekwadorze. Najpierw pojedziemy w okolice miasteczka Zumbahua, zamieszkałego w większości przez andyjskich Indian. Później odwiedzimy jezioro Quilotoa znajdujące się w kraterze wygasłego wulkanu. Przy słonecznej pogodzie jezioro ma kolor turkusowy i jest to jedno z piękniejszych miejsc w ekwadorskich Andach. Przy dobrej pogodzie można również podziwiać widok na wulkany Ilinizas i Cotopaxi. Dla chętnych opcja zejścia do jeziora (ok 40 min). Droga powrotna jest dość stroma i zajmuje ok godziny. Obiad zjemy niedaleko punktu widokowego na jezioro Quilotoa (opcjonalnie), w lokalnej wiosce. Kto chętny będzie mógł spróbować lokalnego rarytasu – świnki morskiej. W drodze powrotnej zrobimy kilka przystanków na oglądanie lokalnych wioseczek i niesamowitych widoków. Miejsce to jest siedliskiem dużej ilości ptaków i bujnej roślinności, w szczególności orchidei. Noc spędzimy w hotelu Cuello de Luna, u podnóża Cotopaxi.
Nocleg: Hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie i kolacja w hotelu

Dzień 9: Wyjazd do schroniska Ruales Oleas Berge (Cayambe)

Dziś udajemy się w kierunku naszego pierwszego lodowca, trzeciego co do wysokości szczytu w Ekwadorze, przez który przebiega linia równika. Dość wyboistą drogą dojedziemy do rezerwatu przyrody Cayambe – Coca aż do schroniska Ruales Oleas Berge znajdującego się na wysokości 4600m n.p.m. Po obiedzie (box lunch) zrobimy z przewodnikiem spacer aklimatyzacyjno – organizacyjny oraz przymierzymy i sprawdzimy sprzęt do wspinaczki na lodowiec. Powrót do schroniska, kolacja i odpoczynek przed jutrzejszym intensywnym dniem. Nocleg: schronisko Ruales Oleas Berge
Wyżywienie: śniadanie w hotelu, box lunch, kolacja w schronisku

Dzień 10: Wspinaczka na lodowiec Cayambe 5790m n.p.m

Pobudka o północy i lekkie śniadanie. Rozpoczynamy podejście na lodowiec, które zajmie nam ok 6-7 godzin, w zależności od formy i kondycji fizycznej każdego z uczestników. Będziemy wchodzić po lodowcu, a po drodze podziwiać równikowe, gwieździste niebo. W tym miejscu można zobaczyć jednocześnie Krzyż Południa i Wielki Wóz, co jest niesamowitym przeżyciem. Na szczyt wejdziemy o wschodzie słońca. Ze szczytu można będzie podziwiać góry i wulkany, stojąc jednocześnie na linii równika. Droga powrotna ze schroniska zajmie nam ok 4 godzin z wyjątkowymi widokami na lodowiec. Powrót do hotelu Cuello de Luna.
Nocleg: Hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie w schronisku, box lunch na wspinaczkę i kolacja w hotelu

Dzień 11: Baños – wysoka dżungla i wodospady – relaks i kolacja w termalnych źródłach Luna Volcán (opcjonalnie) – hotel La Floresta

Po pysznym śniadaniu udamy się do urokliwego miasteczka Baños znajdującego się na wysokości 1800m n.p.m. Dziś odpoczniemy od wysokości i miło spędzimy czas w miejscu, na styku Andów i amazońskiej dżungli. Tutaj zaczyna się już las deszczowy, a miejsce to oferuje niezwykłe widoki. Odwiedzimy jeden z najwyższych wodospadów – Pailon del Diablo, przejdziemy się po zawieszonym moście i zrobimy spacer po lesie deszczowym. Na obiad możemy zjeść pysznego lokalnego pstrąga. Będzie również możliwość doświadczenia adrenaliny: przejście się po szklanym moście zawieszonym nad doliną, tyrolka nad wodospadem czy huśtawka nad przepaścią. Po południu możliwość zrelaksowania się w Luna Volcán, jednym z bardziej malowniczych spa z wyjątkowym widokiem na góry, termami wulkanicznymi, masażem, peelingiem i pyszną kolacją (opcjonalnie)*. Kto nie zdecyduje się na termy, może zwiedzać urokliwe zakątki miasteczka Baños.
*Luna Volcán oferuje kilka pakietów spa. Podczas naszej podróży damy Państwu informację o pakietach i będą mieli Państwo czas na podjęcie decyzji. Rezerwacji musimy dokonać ok 2 dni przed przyjazdem.
*Opcjonalnie: Relax w Luna Volcan Spa – “BAÑO VOLCANICO”

Opcja 1:
– Kolacja w Luna Restaurant: 2 dania do wyboru (danie główne + deser LUB przystawka + danie główne)
– baseny i jacuzzi z gorącą wulkaniczną wodą
– peeling twarzy (45 min.) lub sauna parowa w drewnianej skrzyni (30 min.) w Luna Healing SPA
Cena: US$ 100 p.p.

Opcja 2:
– Kolacja w Luna Restaurant: 2 dania do wyboru (danie główne + deser LUB przystawka + danie główne)
– baseny i jacuzzi z gorącą wulkaniczną wodą
– Peeling całego ciała pyłem wulkanicznym i solą morską (30 min.) w Luna Healing SPA Cena: US$ 110 p.p.

Opcja 3:
– Kolacja w Luna Restaurant: 2 dania do wyboru (danie główne + deser LUB przystawka + danie główne)
– baseny i jacuzzi z gorącą wulkaniczną wodą
– masaż relaksacyjny (1h.) + dowolny peeling à la carte (30 min.): Price: US $169 p.p.
Cena za osobę (z wliczeniem podatku)
– Do państwa dyspozycji:
Ręczniki, szlafroki, prysznice, mydło, szampon do włosów, odżywka do włosów, balsam do ciała

Ze względów bezpieczeństwa dzieciom poniżej 6 roku życia wstęp na baseny jest zabroniony.
Nocleg: Hotel La Floresta, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie w hotelu

Dzień 12: Obóz na wysokości 5300m n.p.m, Chimborazo

Po śniadaniu nasz prywatny bus zabierze nas w kierunku południowym. Po drodze będziemy podziwiać widok na nasz kolejny cel – najwyższy i najtrudniejszy szczyt Ekwadoru. Po drodze do rezerwatu przyrody Chimborazo – Carihuairazo zaobserwujemy wikunie, dzikich przodków alpaki.
Dojazd do schroniska zajmie nam ok 3 godzin gdzie na wysokości 4800m n.p.m zostawimy nasz transport i pomaszerujemy do obozu, w którym spędzimy noc na wysokości 5300m. Podejście 500m na tej wysokości zwiększy nasze szanse wejścia na szczyt i definitywnie skróci czas jego zdobycia.
Nocleg: Namioty kilkuosobowe (koedukacyjne)
Wyżywienie: śniadanie w hotelu, box lunch i kolacja w obozie

Dzień 13: Wejście na najwyższy szczyt Ekwadoru – Chimborazo 6268m n.p.m – powrót do Quito

O północy rozpoczniemy nasz dzień gorącą herbatą i lekką przekąską. Przygotowani i dobrze zaaklimatyzowani do wysokości rozpoczniemy nasze podejście na najwyższy szczyt Ekwadoru. Po 5 -6 godzinach wspinaczki dotrzemy do szczytu Veintimilla na wysokości 6228m n.p.m. Przechodzimy przez wydłużony płaskowyż oraz dolinę i ostatecznie dochodzimy do głównego szczytu Whymper na wysokości 6228m. Jest to punkt na ziemi położony najbliżej słońca. Zejście zajmie nam ok 4-5 godzin. Powrót do Quito w godzinach wieczornych.
Nocleg: Hotel Embassy Quito
Wyżywienie: śniadanie w obozie, box lunch

Dzień 14: Poranek wolny dla Państwa – transfer z hotelu na lotnisko

Poranek wolny na odpoczynek lub spacer po starówce Quito. W godzinach około południowych personel naszego biura odwiezie Państwa z hotelu na lotnisko, a my mamy nadzieję, że wracacie Państwo szczęśliwi, spełnieni i z wielkim bagażem niesamowitych przeżyć.
Wyżywienie: śniadanie w hotelu

Cena zawiera:

•Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
•Prywatny transport podczas całej podróży
•Angielskojęzyczny przewodnik podczas całej podróży
•Doświadczeni i certyfikowani przewodnicy wysokogórscy ASEGUIM /UIAGM (dwujęzyczni angielski/hiszpański). Podczas wspinaczki na Cayambe i Chimborazo jeden przewodnik na dwie osoby.
•Wyżywienie podczas wyszczególnionych dni (B: śniadanie; BL: Box Lunch; D: kolacja),
•Noclegi w schroniskach i bazie wysokogórskiej
•Noclegi w hotelach ***, w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem, wliczony podatek • Wyżywienie w schroniskach i bazie wysokogórskiej (B: Breakfast; BL: Box Lunch; D: Dinner), a także gorące napoje (kawa, herbata), również do wzięcia w termos
•Bilety wstępu do wszystkich wymienionych zabytków oraz parków narodowych
•Sprzęt wysokogórski (buty pod raki, maksymalny rozmiar #46, raki, czekan, uprząż i kask)


Cena nie zawiera:

•Lotów międzynarodowych
•Sprzętu osobistego (śpiwór -5-8°C, rękawice, ciepły i nieprzemakalny ubiór, okulary przeciwsłoneczne, czołówka, termos, etc)
•Wyżywienia niewyszczególnionego w programie
•Pokojów jednoosobowych
•Dodatkowych napojów
•Ubezpieczenia podróżnego
•Napiwków

Lista rzeczy do spakowania:

•Bielizna termiczna. Syntetyczna lub wełniana. NIE bawełna.
•Bluza polarowa (na zamek) i spodnie z polaru lub getry. – (Polartec 200-300).
•Kurtka z kapturem i spodnie nieprzemakalne (mogą być narciarskie).
•Buty trekkingowe
•Buty pod raki (opcjonalnie jeśli wolisz swoje, buty zapewniamy na miejscu)
•Ochraniacze przeciwśnieżne
•Wełniane i lniane skarpety – 2 pary
•Dwie pary rękawiczek
•Rękawice GORE TEX
•Plecak o pojemności 55 l
•Kominiarka
•Czołówka
•Okulary lodowcowe z bocznymi osłonami
•Śpiwór puchowy (na -10 C)
•Termos