dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Ekwador – Galapagos

19 Dni 2024

Cena:

Za osobę – 2250 USD

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

DZIEŃ 1: 10.01: Transfer do hotelu w Quito/nocleg w Quito (hotel zarezerwowany przez klientów)

DZIEŃ 2: 11.01: Quito

Wczesny wyjazd z Quito na północ. Podczas wypłynięcia zatrzymasz się na słynnym na całym świecie równiku „Mitad del Mundo”, który znajduje się zaledwie 30 minut od Quito. Tutaj będziesz miał okazję przeskoczyć z półkuli północnej na półkulę południową. W XVIII wieku przybyła tu francuska ekspedycja geodezyjna, aby przeprowadzić ważne badania i zbadać rzeczywisty kształt Ziemi. Wizyta w Muzeum Intiñan oraz w muzeum głównym. Głównym celem muzeum jest ratowanie nowego obrazu istnienia geograficznego centrum starożytnego światopoglądu. Znajduje się kilka metrów od oficjalnego pomnika Środka Świata. Muzeum Solarne Intiñan przecina czerwona linia, według właścicieli jest to prawdziwe centrum świata. Choć sygnał GPS jest tu utrudniony ze względu na otaczające ten punkt góry, to można stwierdzić, że jest on bardzo blisko współrzędnej 00°. Jest to idealne miejsce do odwiedzenia w okolicach równonocy w marcu lub wrześniu, kiedy promienie słoneczne padają prostopadle do ziemi i dlatego nie ma cienia. Ale warto odwiedzić je także o każdej innej porze roku, gdyż kryją w sobie obiekty, miejsca i atrakcje takie jak trasa pomiędzy andyjskimi totemami, zabawy w dmuchawki czy zbiór skurczonych głów. Będziesz kontynuować podróż do centrum miasta.
Po południu będziesz cieszyć się kompleksową wycieczką po mieście, obejmującą wizyty w kościele bazylikowym, spacer po kolonialnych ulicach, a następnie zatrzymamy się na Placu Niepodległości, podziwiając
Katedra, Pałac Rządowy i Pałac Arcybiskupi. Ponadto odwiedzimy
Kościół La Compañia, w którym można podziwiać ozdoby i złote ołtarze, odbędzie się także wizyta w kościele Sagrario i San Francisco, który został zbudowany w XVII wieku. Następnie udamy się do „Panecillo Mirador”, pięknego miejsca, skąd można podziwiać widok na kolonialne i nowoczesne Quito.

DZIEŃ 3 – 13 : 12.01 – 22.01: Rejs – Galapagos

DZIEŃ 14: 23.01: Quito – Banos

Cały dzień w Baños w Ekwadorze rozpoczyna się od obfitego śniadania w lokalnej kawiarni przed zwiedzaniem Bazyliki Matki Bożej Świętej Wody. Następnie wybierz się na malowniczą wędrówkę do Casa del Árbol, słynącego z huśtawki na klifie i wspaniałych widoków na wulkan Tungurahua. W porze lunchu skosztuj tradycyjnych dań ekwadorskich w lokalnej restauracji. Po południu odwiedź imponujący wodospad Pailón del Diablo. Gdy zapada wieczór, przespaceruj się tętniącymi życiem ulicami Baños, zwiedzaj centrum miasta i kupuj pamiątki. Zakończ dzień, doświadczając tętniącego życiem życia nocnego w barze lub kawiarni, chłonąc energię i atmosferę tego uroczego miasteczka położonego w Andach.
Nocleg w Banos.

DZIEŃ 15: 24.01: Banos – Riobamba

Wyrusz na dzień pełen przygód w páramo w Ekwadorze, zaczynając od obfitego śniadania w mieście. Przemierzaj konno wysokogórski ekosystem andyjski, odkrywając malownicze szlaki i podziwiając wyjątkową florę i faunę. Zjedz suchy prowiant na lunch wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Wróć późnym popołudniem, odśwież się i przespaceruj po centrum miasta, zanurzając się w lokalnej kulturze. Gdy zapada wieczór, zjedz tradycyjną kuchnię ekwadorską w przytulnej restauracji, a następnie oddaj się obserwacji gwiazd i rozkoszowaniu się czystym andyjskim niebem, co będzie doskonałym zakończeniem dnia wypełnionego eksploracją i naturalnym pięknem.
Nocleg w Riobambie.

DZIEŃ 16: 25.01: Riobamba – Cotopaxi
Śniadanie. Jedź na południe „Panamericaną”, zwaną „Aleją Wulkanów”, w kierunku Parku Narodowego Cotopaxi, który leży u podnóża najwyższego na świecie czynnego, ośnieżonego wulkanu (5897 m.). Park Narodowy Cotopaxi położony jest 60 km od Quito. Do tego narodowego obiektu o powierzchni 83 829 akrów można dojechać w godzinę. Droga zaprowadzi nas do laguny Limpiopungo niedaleko wulkanu Rumiñahui. Otacza go rozległa równina z polami biwakowymi. Później wizyta na targu Pujili i dalsza podróż do Riobamby. Przyjazd do Riobamby.

Nocleg w Cotopaxi

DZIEŃ 17: 26.01: Cotopaxi – Otavalo

Wczesny wyjazd z Cotopaxi na północ aleją „Panamericana” do prowincji Imbabura. Odwiedzisz miasto Peguche, wodospady Peguche, a także będziesz mógł cieszyć się niesamowitym doświadczeniem. Następnie spotkasz lokalną rodzinę zaangażowaną w produkcji instrumentów muzycznych. Następnie będziesz miał okazję cieszyć się doświadczeniem związanym z opracowywaniem typowego CARNES COLORADAS, tradycyjnego posiłku przyrządzanego z czerwonego mięsa. Będziesz kontynuować krótki spacer do Laguna de Cuicocha, pięknej laguny znajdującej się w kraterze wymarłego Vulcan Cotacachi (4939m) w Rezerwacie Ekologicznym Cotacachi – Cayapas.
Nocleg w Otavalo.

DZIEŃ 18: 27.01: Otavalo- Papallacta

Znajdziesz kolorowy indyjski targ, który od wielu lat odbywa się w „Plaza del Poncho”. Miejsce, w którym można zrobić wspaniałe zdjęcia i podziwiać Indian Otavalo w ich typowym stroju, a także zakupić wyroby skórzane, tkane, dywaniki, „shigras” (kolorowe torby tkane ze słomy lub lnu), a także ręcznie rzeźbione wyroby z drewna. Będziesz kontynuować swoją trasę, aby dotrzeć do miasta Cayambe, znanego ze słynnych ciastek i mlecznych słodyczy, które również ci się spodobają. Jedź dalej do Papallacta, aby po południu cieszyć się wspaniałymi łaźniami termalnymi.
Nocleg w Papallacta.

DZIEŃ 19: 28.01: Wyjazd

Transfer na lotnisko w Quito.

CENA OBEJMUJE:

➢ Zakwaterowanie w wymienionych lub podobnych hotelach
➢ Posiłki zgodnie z programem (B= śniadanie; L= obiad; D= kolacja)
➢ Transport prywatny
➢ Wszystkie transfery oraz wycieczki i wydarzenia zgodnie z programem
➢ Lokalny przewodnik mówiący po angielsku (cały czas)
➢ Wszystkie opłaty za wstęp: Mitad del Mundo, Muzeum Intiñan, Cuicocha, Park Narodowy Cotopaxi, Pociąg Alausí, Ingapirca, Park Narodowy Cajas, Plantacje i wizyty społeczności specjalnych
➢ Lokalne podatki hotelowe.

CENA NIE OBEJMUJE:

➢ Biletów lotniczych
➢ Posiłki, napoje i dodatki nieujęte w programie
➢ Wskazówki
➢ Dodatkowe wycieczki
➢ Wydatki osobiste

*W związku ze wzrostem podatków ceny mogą ulec zmianie.