dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

EKWADOR I WYSPY GALAPAGOS: UNIKALNA FAUNA I FLORA ARCHIPELAGU GALAPAGOS

 • żyłka adrenaliny i fantastyczne wysokogórskie krajobrazy podczas przejazdu koleją przez „Nos Diabła”
 • pozostałości miasta Inków w Ingapirca
 • piękna kolonia Cuenca
 • niepowtarzalna przyroda Galapagos

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

W terminie lutowym program trwa 14 dni (wydłużony rejs po Galapagos)!

1. DZIEŃ: Warszawa – Quito
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Quito. Po przylocie  transfer do hotelu położonego w centrum nowego Quito. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu.

2. DZIEŃ: Quito
Pobudka w Quito, mieście uznawanym za jeden z najpiękniejszych zabytków architektury kolonialnej w andyjskiej części Ameryki Południowej (Lista UNESCO). Po śniadaniu zwiedzanie nowej części miasta: pomnik Francisco de Orellana, przejście drogą konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne. Po poznaniu nowej części miasta czas na eksplorację kolonialnego Quito: Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w., barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. Wjazd na Wzgórze Panecillo z ogromną statuą uskrzydlonej Matki Boskiej La Vírgen del Panecillo i podziwianie panoramy miasta. Po południu wycieczka na równik. Zwiedzanie ukrytego pomiędzy bujną roślinnością Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku (surowe jajko ustawione na gwoździu stoi na baczność i inne „cuda”) oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła). Możliwość zrobienia unikalnych zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Quito – Banos
Po śniadaniu jedziemy na południe kraju do Parku Narodowego Cotopaxi słynną Aleją Wulkanów, gdzie mozemy obserwowac wulkany Atacazo, Pasochoa, Sincholagua, Corazón, Ilinizas i Cotopaxi – 5897 m n.p.m., najwyższy czynny wulkan na świecie. Dojazd na parking na wulkanie Cotopaxi (4500 m n.p.m.), po drodze obserwowanie laharow, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, spacer przy jeziorze Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i przy odrobinie szczęścia – dzikich koni. W drodze do Baños wizyta na hacjendzie La Cienega (typowa hacjenda z XVI w.) i później przystanek w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów ludowych). Kolacja i nocleg w hotelu w Baños, miejscowości która słynie z gorących źródeł i przepięknego położenia.

4. DZIEŃ: Banos – Rio Verde – Riobamba
Po śniadaniu zwiedzanie miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, będące miejscem pielgrzymek z całego kraju, możliwość kosztowania typowych wyrobów z trzciny cukrowej. Później zagłębiamy się w dżunglę subtropikalną, oglądając wspaniałe widoki po obu stronach drogi i rzekę Pastaza, która jest dopływem Amazonki. W miejscowości Río Verde przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza, a w Río Negro zejście do wodospadu Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), jednym z najbardziej spektakularnych wodospadów w Ekwadorze i przejście po wiszącym moście. Po południu przejazd do Riobamba. Kolacja i nocleg w hotelu w Riobambie.

5. DZIEŃ: Riobamba – Alausi – Ingapirca – Cuenca
O świcie przejazd do Alausi, skąd wyruszymy w pełną wrażeń podróż koleją El Nariz del Diablo w kierunku Sibambe. Trasa, w trakcie której obserwować będziemy malownicze krajobrazy wąwozów i indiańskich wiosek, prowadzi przez „Nos Diabła” – góry kształtem przypominające diablą twarz. Pociąg zjeżdża po stromym zboczu kilkaset metrów w dół pokonując dolinę rwącej rzeki i niemal pionowe skaliste wzniesienia. Możliwe jest to dzięki rozwiązaniu polegającym na zbudowaniu szeregu zwrotnic, pozwalających pokonać górę poruszając się ruchem zygzakowatym do tyłu i do przodu. Po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie spektakularnych widoków wulkanów: Carihuairazo (5020 m n.p.m.) i najwyższego w Ekwadorze Chimborazo (6310 m n.p.m.). Po podróży powrót do Alausi, przesiadka na transport samochodowy i przejazd do Cuenca. Po drodze zwiedzanie  Ingapirca – ruin będące pozostałością po kulturze Cañaris i Incach. W ruinach znajdują się cmentarze, drogi, magazyny, punkty obserwacyjne i komnaty kapłańskie. Przejazd do Cuenca, miasta będącego na liście UNESCO, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Cuenca.

6. DZIEŃ: Cuenca
Śniadanie w hotelu w Cuenca. Po śniadaniu wycieczka do Gualaceo, gdzie znajduje się największe w Ekwadorze centrum orchidei (ok. 2000 gatunków). Następnie odwiedzimy Sigsig, gdzie będziemy zwiedzać warsztat kapeluszy panama produkowanych przez Indian Cañari. Po południu zwiedzanie pięknego Cuenca, miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturalnym Ludzkości (katedra, park Calderon, kościół El Sagrario, Plaza de las Flores, kościół San Francisco y Santo Domingo, ruiny prekolumbijskie Todos los Santos). Na zakończenie dnia wjazd na punkt obserwacyjny w Turi i podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w Cuenca.

7. DZIEŃ: Cuenca – El Cajas – Guayaquil
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego El Cajas, na terenie rozległego płaskowyżu, słynącego z różnorodnej roślinności, licznych jezior oraz śladów niemal 100 preinkaskich wsi Indian Cañari. Następnie przejazd do Guayaquil, w czasie którego obserwować będziemy jak wraz ze zmianą wysokości zmienia się klimat i roślinność. Guayaquil to największe miasto i równocześnie największy port na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Po zakwaterowaniu w hotelu, spacer po Malecon, nadbrzeżnej promenadzie i wizyta w zabytkowej dzielnicy Las Peñas, w której zachowały się przykłady pięknej architektury drewnianej. Kolacja i nocleg w hotelu w Guayaquil.

8. DZIEŃ: Guayaquil – Baltra –Puerto Ayora
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos (flora – kilka gatunków kaktusów, drzewo „palo santo” i mangrowce). Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), druga co do wielkości i najbardziej zaludniona wyspę. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, najwiekszej na archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie wyższych partii wyspy, obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Kolacja i nocleg w hotelu.

9. DZIEŃ: rejs po Galapagos
Śniadanie w hotelu. Transfer na jacht dzienny i wycieczka na wyspę Bartolomé. Na tej wyspie jest punkt widokowy, który oferuje najlepsze widoki na Galapagos. Przy wejściu na punkt widokowy, oglądamy różne gatunki ptaków. Później lunch na jachcie i następnie płyniemy do zatoki Sullivan na wyspie Santiago, gdzie będzie można robić snorkel i pływać razem z lwami morskimi, żółwiami morskimi i przy odrobinie szczęścia – z pingwinami. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ayora.

10. DZIEŃ: rejs po Galapagos
Śniadanie w hotelu. Transfer na jacht dzienny i wycieczka na wyspę Plazas o płaskiej powierzchni, utworzonej z bloków lawowych wydźwigniętych z dna morskiego; fauna iguan lądowych, lwów morskich, endemicznych krabów, ptaków (endemiczne mewy, endemicznych jaskółki, pufines, zięby Darwina, etc.). Ciekawy wygląd nadaje wyspie roślina Sesuvium tworząca czerwony dywan w części wschodniej wyspy oraz liczne kaktusy. Lunch na jachcie i po południu jacht płynie do Punta Carrión w północnej części wyspy Santa Cruz – możliwość snorkelingu i oglądania dużej ilości ryb tropikalnych, mantarai i żółwi.  Ok. 16-tej powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu w Puerto Ayora.

11. DZIEŃ: Puerto Ayora – Baltra Quito
Wczesne śniadanie w hotelu, wykwaterowanie z hotelu i później zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin w Puerto Ayora, obserwowanie procesu hodowli żółwi galapago i różnych gatunków tych gigantycznych zwierząt. Przejazd autobusem przez cala wyspę (ok. 1 godzina) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspę Baltra, transfer na lotnisko i odlot do Quito. Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu Cayman lub podobnym.

12. DZIEŃ: Quito
Śniadanie w hotelu Cayman. Przed południem targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

Opcja El Puente – Amazońska Dżungla

12. DZIEŃ: Quito – El Puente (Amazońska Dżungla)
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Lago Agrio. Po przylocie prywatny transport do El Puente (ok. 100 km), a następnie podróż canoe po rzece Cuyabeno do lodge nad jeziorem Laguna Grande. Po drodze obserwowanie bogactwa fauny i flory amazońskiej dżungli. Zakwaterowanie w lodge, kolacja.

13. DZIEŃ: El Puente (Amazońska Dżungla)
Przed śniadaniem obserwowanie ptaków i delfinów. Po śniadaniu trekking po dżungli z przewodnikiem, który „oswoi” dżunglę amazońską – opowie o zwierzętach tam żyjących, objaśni świat roślin, wskaże ich lecznicze zastosowanie, a także wtajemniczy w życie plemion indiańskich zamieszkujących dżunglę. Po południu wycieczka łódką canoa, obserwowanie małp i ptaków.

14. DZIEŃ: El Puente (Amazońska Dżungla)
Po śniadaniu wycieczka canoe po rzece Cuyabeno, wzdłuż której zamieszkują ptaki, małpy, węże, żółwie, różowe delfiny i wiele innych gatunków zwierząt. Następnie trekking przez dżunglę i wizyta w osadzie Indian Siona. Poznamy kulturę, zwyczaje i tradycje tej największej na terenie całego rezerwatu grupy etnicznej. Będzie można zobaczyć m.in. jak przygotowują „casabe” – lokalne danie z yuki. Powrót do lodge na obiad, po południu kąpiel w jeziorze. Po kolacji nocna wyprawa po dżungli – obserwowanie kajmanów, ptaków nocnych i owadów.

15. DZIEŃ: El Puente – Quito
Po śniadaniu podróż canoe do El Puente, przejazd prywatnym transportem na lotnisko w Lago Agrio. Przelot do Quito, wylot do Europy.

16. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Quito – Warszawa (z przesiadką w europejskim porcie lotniczym)
 • przelot na trasie, Quito – Galapagos – Quito (w opcji z dżunglą Quito – Lago Agrio – Quito)
 • przejazdy mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*, w lodge podczas pobytu w dżungli
 • śniadania i kolacje, podczas rejsów po Galapagos dodatkowo obiad na statku
 • opiekę polskiego przewodnika w Ekwadorze
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: