dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

EKWADOR I GALAPAGOS 14 DNI

Ekwador, kraj położony w sercu Ameryki Południowej jest turystyczną perełką, która urzeka turystów z całego świata swoim niezwykłym położeniem, kulturą i pięknem przyrody – od Andów, przez Amazonię po wyspy Galapagos.
Przygotuj się na niezapomnianą wyprawę po tym kolorowym i pięknym kraju!

Opcja 1:

Dzień 10: Przylot na wyspę Baltra, lot LA1413 – Ranczo żółwi galapagoskich- Bliźniacze kratery B/BL/-
Dzień 11: Kajaki na plaży Tortuga Bay – Stacja Charles’a Darwina B/-/-
Dzień 12: Speedboat na wyspę Isabela – Transfer do hotelu w Puerto Villamil – Tintoreras (snorkeling) B/BL/-
Dzień 13: Trekking na wulkan Sierra Negra / Los Tuneles (snorkel) B/BL/- Dzień 14: Transfer na lotnisko Baltra na lot LA1410 o 12:45. B/-/-

Opcja 2:

Dzień 10: Quito – Alausi – Trekking do Condor Viewpoint B/-/-
Dzień 11: Alausi – Zwiedzanie miasta Cuenca B/-/- Dzień 12: Ingapirca, Gualaceo i Chordeleg – Cuenca B/BL/-
Dzień 13: Park Narodowy Cajas – Guayaquil B/BL/-
Dzień 14: Guayaquil City tour – Transfer na lotnisko B/-/-

Cena:

Cena tour 9 dni + Opcja 1:

4 osoby: US$ 3440 za osobę
5- 6 osób: US$ 3350 za osobę

Cena tour 9 dni + Opcja 2:

4 osoby: US$ 3000 za osobę
5- 6 osób: US$ 2890 za osobę

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Transfer z lotniska do hotelu w Quito

Na lotnisku będzie czekać na Państwa przedstawiciel biura, który zawiezie Państwa do hotelu.
Nocleg: Hotel Embassy Quito, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
Wyżywienie: we własnym zakresie

Dzień 2: Quito City Tour – Mitad del Mundo – Otavalo

Zaczniemy nasz dzień od zwiedzania historycznego centrum Quito, które zostało wpisane do dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy takie miejsca jak Bazylika Ślubu Narodowego, plac główny i Pałac prezydencki, pałac arcybiskupi, kościół de La Compañia (wewnątrz pokryty płatkami złota) i wzgórze Panecillo, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta i widok na wulkany. Starówka kolonialna Quito jest największą i najlepiej zachowaną w Ameryce Południowej. Potem udamy się do Mitad del Mundo, środka świata czyli na równik, od którego wzięła się nazwa Ekwador. Zwiedzimy muzeum Inti Ñan, staniemy obiema nogami na szerokości geograficznej 00°00’ i zrobimy kilka ciekawych eksperymentów z wodą na obu półkulach. Następnie udamy się w kierunku miasta Otavalo, gdzie spędzimy noc.
Nocleg: Hotel El Indio Inn, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 3: Trekking Cuicocha 3246m n.p.m – Targ indiański w Otavalo – hotel
Cuello de Luna

Po śniadaniu nasz prywatny transport zabierze nas do punktu, w którym rozpoczniemy nasz pierwszy trekking dookoła wulkanicznego jeziora Cuicocha, zwanego także Jeziorem Bogów. Trekking zajmie nam ok. 5 godzin. To malownicze jezioro w kraterze wulkanu jest idealnym miejscem na rozpoczęcie aklimatyzacji.
Po trekkingu udamy się na targ do miasteczka Otavalo, w którym Indianie o tej samej nazwie sprzedają swoje przepiękne rękodzieło i wyroby włókiennicze. To jeden z największych i najsłynniejszych targów w Ameryce Południowej. Będzie to idealny moment na zakupienie pamiątek i upominków. Wieczorem udamy się do przytulnego hotelu w starej hacjendzie, u podnóża wulkanu Cotopaxi.
Nocleg: Hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie, box lunch na trekking i kolacja w hotelu

Dzień 4: Zjazd rowerami górskimi z wulkanu Cotopaxi – Hotel Cuello de Luna

Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Cotopaxi. Wjedziemy na parking skąd pójdziemy do schroniska Jose Rivas na 4800m n.p.m. Stąd będziecie Państwo mieli możliwość doświadczyć piękna i wielkości jednego z największych, aktywnych wulkanów na świecie. Z tego miejsca zjedziemy na rowerach, co będzie niezwykłą przygodą pozwalającą na podziwianie Parku Narodowego Cotopaxi połączonego z adrenaliną. Zjazd będzie bogaty w niezwykłe i zapierające dech w piersiach widoki! Pod wieczór wrócimy do hotelu Cuello de Luna.
Nocleg: hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie, box lunch, kolacja w hotelu

Dzień 5: Wejście na wulkan Rumiñahui 4722m – Hotel Cuello de Luna

To wulkan zazwyczaj nieośnieżony, ale w zależności od pogody zdarza się, że jego szczyt jest pokryty śniegiem. Po śniadaniu znów udamy się do Parku Narodowego Cotopaxi i dojedziemy do jeziorka Limpiopungo na 3700m n.p.m. Tutaj zaczniemy nasz około 4-godzinny trekking po andyjskim stepie. Widoki stąd są niezwykłe! Przejdziemy przez piaszczystą część podejścia aż do kamiennej ściany po której będziemy musieli się trochę wspiąć. To już blisko do osiągnięcia szczytu Rumiñahui na 4722m n.p.m. Po drodze zatrzymamy się na kilka przerw i zjemy lunch. Powrót do hotelu Cuello de Luna.
Nocleg: hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie, box lunch, kolacja w hotelu

Dzień 6: : Jezioro Quilotoa 3914m

Dzisiejszego dnia poznamy okolice Chugchilán, jednego z piękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w Ekwadorze. Najpierw pojedziemy w okolice miasteczka Zumbahua, zamieszkałego w większości przez andyjskich Indian. Później odwiedzimy jezioro Quilotoa znajdujące się w kraterze wygasłego wulkanu. Przy słonecznej pogodzie jezioro ma kolor turkusowy i jest to jedno z piękniejszych miejsc w ekwadorskich Andach. Przy dobrej pogodzie można również podziwiać widok na wulkany Ilinizas i Cotopaxi. Dla chętnych opcja zejścia do jeziora (ok 40 min). Droga powrotna jest dość stroma i zajmuje ok godziny. Obiad zjemy niedaleko punktu widokowego na jezioro Quilotoa, w lokalnej wiosce. Kto chętny będzie mógł spróbować lokalnego rarytasu – świnki morskiej (opcjonalnie). W drodze powrotnej zrobimy kilka przystanków na oglądanie lokalnych wioseczek i niesamowitych widoków. Miejsce to jest siedliskiem dużej ilości ptaków i bujnej roślinności, w szczególności orchidei. Noc spędzimy w hotelu Cuello de Luna, u podnóża Cotopaxi.
Nocleg: Hotel Cuello de Luna
Wyżywienie: śniadanie, box lunch (lub lunch na trasie) i kolacja w hotelu

Dzień 7: Mindo – Sanktuarium kolibrów – Plantacja kawy – Lodge Terrabambu

Po śniadaniu udamy się na północny zachód. Zrobimy przystanek w wiosce Nanegalito na przekąskę lub obiad i pojedziemy dalej do Mindo, gdzie odwiedzimy sanktuarium kolibrów – miejsce gdzie jest ich aż 25 gatunków! Zwiedzimy również plantację kawy, gdzie poznamy proces przygotowywania jednej z lepszych ekwadorskich kaw.
Zakwaterowanie: Lodge Terrabambu, pokoje dwuosobowe Wyżywienie: śniadanie

Dzień 8: Mindo- Tarabita (tyrolka) – Sanktuarium wodospadów – Motylarnia – Lodża

Po śniadaniu udamy się na eksplorację lasu deszczowego Mindo Nambillo. Przejedziemy się tyrolką nad lasem i zrobimy trekking do Sanktuarium Wodospadów (jest ich aż 7!). Później pójdziemy do motylarni, gdzie jest ich aż 1000 w każdym stadium rozwoju.
Zakwaterowanie w lodży Terrabambu, pokoje dwuosobowe Wyżywienie: śniadanie

Day 9: Mindo- Tour na tyrolkach- powrót do Quito

Dzisiejszego dnia po śniadaniu zrobimy tour na tyrolkach, który gwarantuje wspaniałe widoki i obserwację lasu deszczowego z góry. To niezwykłe doświadczenie dla całej rodziny! Składa się z 10 ciu różnych tyrolek o łącznej długości 3600m ze wszystkimi wymaganymi zabezpieczeniami oraz wykwalifikowanymi przewodnikami. Zastrzyk adrenaliny oraz wspaniałe widoki gwarantowane! Wieczorem powrót do Quito.
Zakwaterowanie: Embassy Hotel, pokoje dwuosobowe Wyżywienie: śniadanie

Dzień 10: Przelot na wyspę Baltra, (lot LA1413) – Rezerwat żółwi galapagoskich Primicias – bliźniacze kratery Los Gemelos

Witaj na Galapagos! Lokalny przewodnik będzie czekać na Państwa na lotnisku. Dzisiejszego dnia zwiedzimy niezwykłe miejsca, zobaczymy formacje geologiczne takie jak tunele z lawy, będziemy obserwować żółwie galapagoskie w ich naturalnym środowisku. Zjemy również pyszny obiad na lokalnym ranczo. Później udamy się samochodem do miasteczka Puerto Ayora, gdzie znajduje się państwa hotel. Hotel znajduje się w bardzo dogodnym miejscu, przy głównej ulicy gdzie znajdziecie Państwo sklepy z pamiątkami, restauracje, bary .
Na dzisiejszy dzień prosimy o ubranie wygodnych butów do spacerów oraz skarpet (na ranczo będziemy używać gumowców). Zalecamy również zabranie ze sobą kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, czapkę z daszkiem lub kapelusz, butelkę wody oraz gotówkę na napoje.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny, pokoje dwuosobowe Wyżywienie: śniadanie, obiad

Dzień 11: Kajaki na Tortuga Bay – Stacja Charles’a Darwina

Po śniadaniu, weźmiemy taksówkę do wejścia na trasę prowadzącą do najpiękniejszej plaży na Galapagos – Tortuga Bay. Stamtąd pójdziemy na piechotę ok 2,5km po wybrukowanej ścieżce prowadzącej przez endemiczny las kaktusowy. Przy pierwszej plaży zobaczymy rodzime gatunki zwierząt takie jak legwany morskie. Przejdziemy jeszcze kolejny kilometr przez plażę gdzie będziecie mogli Państwo pływać, snorkelować i przepłynąć się kajakiem. Należy pamiętać, że plaża jest dziewicza i nie ma tam sklepów. Po kilku godzinach wrócimy do hotelu tą samą drogą (można wrócić łódką, koszt $10). Na tą wycieczkę potrzebujecie Państwo wygodne buty lub sandały, krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, strój kąpielowy, środek na komary, okrycie głowy, wodę, przysmaki i ręcznik (możliwość wypożyczenia w hotelu).
Po południu udamy się do stacji badawczej Charles’a Darwina. To kompleks edukacyjno badawczy gdzie będziemy mogli zobaczyć jeden z ważniejszych projektów – centrum reprodukcyjne żółwi zagrożonych wyginięciem.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny.
Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12: Speedboat na wyspę Isabela – transfer do hotelu w Puerto Villamil – Tintoreras tour ze snorkelingiem

O godzinie 6.20am pojedziemy taksówką do portu skąd weźmiemy wodne taxi, które dowiezie nas na motorówkę, która popłyniemy na przepiękną i największą z wysp – Isabela. Podróż zajmie nam ok 2.5 godziny. Na wyspie będzie czekała na Państwa taksówka, którą pojedziecie do hotelu (Casa Marita lub podobny). Check in jest w godzinach popołudniowych, więc zostawicie Państwo swój bagaż w hotelu i będziecie mieli czas wolny na poznanie miejscowości, zrelaksowanie się na plaży i zjedzenie obiadu. Ok godziny 14/14.30 odbierze Państwa taxi i zawiezie z powrotem do portu, gdzie weźmiemy łódkę na wysepkę Tintoreras. Wizyta na tej niewielkiej wysepce trwa ok 30 minut spacerem. Będzie tam można zobaczyć legwany wodne, lwy morskie, a przy odrobinie szczęścia również rekiny galapagoskie, które odpoczywają w ciągu dnia w szczelinach pomiędzy formacjami wulkanicznymi (widzianymi z punktu widokowego). Po wizycie na wysepce Tintoreras popłyniemy do miejsca, w którym rozpoczniemy snorkeling. Podczas tego snorkelingu będzie można zobaczyć tropikalne rybki, rekiny, rozgwiazdy, a często również płaszczki. Powrót zaplanowany jest na godzinę 17. Z portu taksówka odwiezie Państwa z powrotem do hotelu. Kolację można zjeść na lokalnym targu (serdecznie polecamy!)
Na ten dzień weźmiecie Państwo tylko plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami na spędzenie jednej nocy na wyspie Isabela. Bagaż główny zostawimy w hotelu na wyspie Santa Cruz, dokąd wrócimy dnia następnego. Na ten dzień należy spakować ubiór na 2 dni, strój kąpielowy, środek przeciwko insektom, krem z wysokim filtrem UV, kapelusz lub czapkę z daszkiem, butelkę z wodą oraz ręcznik (możliwość wypożyczenia ręcznika w hotelu).
Zakwaterowanie: hotel Casa Marita Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Dzień 13:

Opcja1*: Trekking na wulkan Sierra Negra

Po śniadaniu ok godziny 7/7.30 przyjedzie po Państwa bus (dzielony z innymi turystami), którym udacie się do punktu kontrolnego przy wjeździe do wulkanu Sierra Negra. Stąd rozpoczniemy 16km trekking z podejściami ok 200m i zejściem przez pola lawy z różnych epok czasowych. Tempo jest ustalane przez lokalnego przewodnika, w zależności od kondycji fizycznej grupy. Po południu wrócimy do hotelu zabrać nasze rzeczy i pojedziemy do portu skąd weźmiemy łódź powrotną na wyspę Santa Cruz. Podróż powrotna zajmie również ok 2,5 godzin w zależności od fal i wiatru. Po powrocie na wyspę będzie na Państwa czekać taxi, które odwiezie Was z powrotem do hotelu, w którym zostawiliście Państwo główny bagaż. Tego dnia należy zabrać ze sobą obuwie trekkingowe, kurtkę wiatrówkę, krem z filtrem UV, przekąski, przynajmniej 1l wody na osobę, wygodny ubiór na trekking i czapkę lub kapelusz.
Po powrocie na Santa Cruz, wieczór wolny dla Państwa.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Opcja 2*: Snorkeling na Los Tuneles

Po śniadaniu ok godziny 7.30 / 8 podjedzie po Państwa prywatny transport, którym udacie się do biura, w którym przymierzycie sprzęt snorkelingowy. Później udamy się do portu skąd weźmiemy łódkę do jednego z najpiękniejszych miejsc snorkelingowych – Los Tuneles. Podróż trwa ok 50 minut. Najpierw zobaczymy niezwykłe formacje wulkaniczne, które ukształtowane są w formie tuneli (stąd nazwa miejsca). Zrobimy tam krótki spacer. Jest to miejsce, w którym gniazdują niebieskonogie głuptaki. Później rozpoczniemy jeden z najpiękniejszych snorkelingów, gdzie będziecie mogli Państwo zobaczyć rekiny, płaszczki, manty, koniki morskie i różnego rodzaju tropikalne ryby. Po południu wrócimy do hotelu zabrać nasze rzeczy i pojedziemy do portu skąd weźmiemy łódź powrotną na wyspę Santa Cruz. Podróż powrotna zajmie również ok 2,5 godzin w zależności od fal i wiatru. Po powrocie na wyspę będzie na nas czekać taxi, które odwiezie nas z powrotem do hotelu, w którym zostawiliśmy nasz główny bagaż. Tego dnia należy zabrać ze sobą kostium kąpielowy, krem z filtrem UV, ręcznik i czapkę lub kapelusz.
Wieczór wolny dla Państwa.
Zakwaterowanie: hotel Ikala lub podobny
Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Dzień 14: Transfer na lotnisko Baltra, lot LA1410 O 12.45

Transfer na lotnisko i wylot z Galapagos do Guayaquil, skąd weźmiecie Państwo lot powrotny do Europy.

Opcja 2:

Dzień 10: Quito- Alausi- Trekking na oglądanie kondorów

Niesamowita wycieczka, gdzie możecie Państwo zobaczyć słynną drogę kolejową Nariz del Diablo (Nos Diabła) oraz zaobserwować kondory. Z rana udamy się w drogę do Alausi, zajmie nam to ok. 5 godzin jazdy. Tam zjemy obiad, a potem udamy się na spacer po torach trasy Nosa Diabła do punktu widokowego Pistishi. Podejście zajmie nam godzinę, a stamtąd będziemy mogli zobaczyć jak przebiega trasa niezwykłej części tej ekwadorskiej kolei (niestety od pandemii jest nieczynna). Po drodze również będziemy mieć możliwość zobaczenia tradycji i filozofii andyjskich Indian – Puruhuas i Sibambe. Zakwaterowanie: Hotel Noris, pokoje dwuosobowe. Wyżywienie: śniadanie

Dzień 11: Alausi- City tour w Cuenca

Po śniadaniu pojedziemy do Cuenca, najpiękniejszego kolonialnego miasta Ekwadoru. Dojedziemy tam ok godziny 13. Po obiedzie udamy się na zwiedzanie tego pięknego i bardzo tradycyjnego miasta. Zobaczymy miejsca takie jak: park Calderón, nową katedrę, plac kwiatów, przepiękny punkt widokowy na miasto i muzeum kapeluszy panamskich tzw. Panama hats. Mimo, że nazwa jest myląca, panamki pochodzą właśnie z Ekwadoru.
Zakwaterowanie: Hotel Victoria, pokoje dwuosobowe Wyżywienie: śniadanie

Dzień 12: Ingapirca— Gualaceo i Chordeleg- Cuenca

Po śniadaniu, ok godziny 8.30 pojedziemy do najlepiej zachowanego kompleksu inkaskiego w Ekwadorze – Ingapirca. Zwiedzanie tego miejsca zajmie nam godzinę. Później zwiedzimy tradycyjne miasteczko Gualaceo, gdzie będą Państwo mogli zrobić zakupy. Następnie zwiedzimy kolejne miasteczko – Chordeleg znane z pięknych wyrobów ze srebra oraz tradycyjnego targu. Tutaj też zjemy obiad. Zanim wrócimy do Cuenca odwiedzimy miejsce słynące z tradycyjnego tkactwa gdzie wyszywane są m.in przepiękne szale. Wrócimy do hotelu ok 16. Wieczór wolny dla Państwa na odkrywanie uroków i zakamarków miasta.
Zakwaterowanie: Hotel Victoria, pokoje dwuosobowe
Wyżywienie: śniadanie, lunch

Dzień 13: Park Narodowy Cajas – Guayaquil
Wyjedziemy z Cuenki po śniadaniu do Parku Narodowego Cajas, jednego z piękniejszych parków narodowych w tym regionie. Tam zrobimy ok 2 godzinny trekking dookoła jeziora. Później wyruszymy w trasę do Guayaquil, drugiego największego miasta w Ekwadorze, stolicy ekonomicznej kraju. Jeśli dopisze nam pogoda zatrzymamy się w punkcie widokowym 3 Cruces skąd będziemy mieć widok na jezioro i park narodowy Cajas. Box lunch będzie Państwu zapewniony na trasie (kanapka z kurczakiem lub wegetariańska, sok, owoc, woda). Do Guayaquil dotrzemy w okolicach godziny 15.
Zakwaterowanie: Sheraton Hotel, pokoje dwuosobowe Wyżywienie: śniadanie, box lunch

Day 14: Guayaquil City Tour – Airport Transfer

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy park Simona Bolivara, Malecon 2000 (słynny deptak nad rzeką) oraz kolonialną i artystyczną dzielnicę miasta – Las Peñas. Transfer na lotnisko w zależności od godziny lotu.
Wyżywienie: śniadanie

Cena zawiera:

Tour 9 dni:

•Transfer lotnisko – hotel – lotnisko dnia pierwszego i ostatniego
•Prywatny transport podczas całej podróży
•Opieka angielskojęzycznego przewodnika podczas całej podróży
•Wyżywienie wymienione w programie (B: Breakfast; BL: Box Lunch; D: Dinner)
•Zakwaterowanie w hotelach ***, pokoje dwuosobowe ze śniadaniem
•Opłaty za Parki Narodowe
•Bilety wstępu podczas zwiedzania miasta (2 kościoły, Panecillo, Muzeum równika Intiñan Museum).
•rowery i kaski
•kaski na wejście na Rumiñahui
•Bilety wstępów w Mindo (plantacja kawy, wodospady, motylarnia, wszystkie tyrolki

Opcja Galapagos:

•Transfer z hotelu na lotnisko
•Przewodnik angielskojęzyczny
•Zakwaterowanie w wymienionych hotelach
•transport morski i lądowy
•Wyżywienie wymienione w programie
•Taksówki wodne i opłaty portowe
•Sprzęt do snorkelingu wymienionego w programie
•Transfer z Santa Cruz na lotnisko na Baltrze

Opcja Alausi – Cuenca – Guayaquil:

•prywatny transport
•przewodnik angielskojęzyczny
•Wyżywienie wymienione w programie (B: Breakfast; BL: Box Lunch; D: Dinner)
•Zakwaterowanie w hotelach *** ze śniadaniem, pokoje dwuosobowe— bilety wstępu
•Transfer z hotelu na lotnisko w Guayaquil

Cena nie zawiera:

Tour 9 dni:

•Przeloty międzynarodowe
•Posiłki nie wymienione w programie
•Pojedyncze pokoje
•Napoje
•Wydatki osobiste
•Ubezpieczenie podróżne
•Napiwki

Na Galapagos:

•Bilety lotnicze Quito – Galapagos – Guayaquil
•Opłata za wstęp na Galapagos – US $100 za osobę
•karta migracyjna na lotnisku – $20 za osobę
•Ubezpieczenie
•napiwki

Alausi- Cuenca- Guayaquil tour:

•Napoje
•Wydatki osobiste
•Napiwki