dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

OPCJA GALAPAGOS – dopłata 1895 USD (zakwaterowanie w hotelu 3*)

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Bogota
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel.  Przelot do Bogoty – jednej z najwyżej położonych stolic świata. Transfer do hotelu, położonego w kolonialnej części miasta. Nocleg

2. DZIEŃ: Bogota Zipaquira
Po śniadaniu czas na spotkanie z Bogotą – spacer po wąskich uliczkach kolonialnej La Candelaria, miejscu narodzin Bogoty. Wizyta na wzgórzu kacyka Muisca oraz w najstarszym kościele Bogoty – kameralnym Chorro de Quevedo (kościół oglądamy z zewnątrz). Spacer po centralnym placu miasta – Plaza de Bolivar, nad którym wznoszą się najważniejsze budynki rządowe Bogoty: Parlament i Pałac Prezydencki. Wizyta w muzeum największego kolumbijskiego malarza, Fernando Botero. Na kawę wstąpimy do Juana Valdez, a w najstarszej kawiarni w mieście – Puerta Falsa, napijemy się gorącej czekolady z rozpuszczonym w niej żółtym serem. Po południu wizyta na lokalnym, autentycznym indiańskim targu, a następnie przejazd kolejką linową na taras widokowy na wzgórzu Monserrate (3152 m n.p.m.), skąd rozciąga się panorama niebosiężnych Andów. Przejazd do Zipaquira i zwiedzanie Kopalni Soli. Powrót do Bogota. Nocleg.

3. DZIEŃ: Bogota – Santa Marta
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Santa Marta. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie stolicy departamentu Magdalena i jednego z głównych ośrodków turystycznych Kolumbii – Santa Marta. Spacer kolonialnymi uliczkami po historycznym mieście, które jest uznawane za najstarsze w Ameryce Południowej. Santa Marta położona jest niezwykle malowniczo – w zatoce między kordylierą Sierra Nevada de Santa Marta i Morzem Karaibskim. Santa Marta opisywana bywa często przez kolumbijskiego Noblistę – Gabriela García Márquez w jego powieściach. Jest to miasto wyjątkowo atrakcyjne ze względu na stałą temperaturę powietrza 28º C, suchy klimat i delikatną bryzę napływającą z najwyższego szczytu Kolumbii „Pico de Cristóbal Colón”. Spacer kończy wizyta w karaibskiej hacjendzie „Quinta de San Pedro Alejandrino”, pamiętającej czasy świetności Libertadora (Wyzwoliciela wielu krajów Ameryki Południowej, w tym Kolumbii) – Simona Boliwara i miejsce jego śmierci w 1830 r. Przejazd do hotelu w Palomino.

4. DZIEŃ: Park Nardowy Tayrona
Śniadanie. Następnie przejazd do Parku Narodowego Tayrona, którego plaże uznane zostały przez National Geographic, za jedne z 10 najpiękniejszych plaż na świecie, piesze spacery po tropikalnej puszczy, podczas których obserwować można unikalną karaibską florę i faunę (barwne papugi „loros”, kondory i 300 innych gatunków ptaków, małpy, żółwie, iguany, itd.). Dodatkową atrakcję stanowi możliwość spotkania na drodze rodowitych mieszkańców tych terenów – Indian Arhuacos, zajętych swoją pracą. To właśnie oni w swych tradycyjnych śnieżnobiałych strojach wykonują niepowtarzalne wełniane torby „mochilas”, bardzo popularne i modne w Kolumbii. Punktem docelowym jest kilka zatoczek i przepięknych, białych plaż o szmaragdowej wodzie, otoczonych tropikalną zielenią „Cabo de San Juan. Nocleg w Santa Marta.

5. DZIEŃ: Santa Marta Cartagena
Śniadanie. Następnie przejazd (około 5 godzin) najważniejszego miasta kolumbijskich Karaibów – kolonialnej Cartageny uznawanej za najpiękniejsze miasto atlantyckiego wybrzeża. Zakwaterowanie w hotelu na Starówce. Zwiedzanie najpiękniejszego starego miasta regionu Karaibów, będącego głównym portem przeładunkowym złota w epoce kolonii hiszpańskiej i centrum handlu niewolnikami. Starówka Cartageny otoczona jest wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie tarasem widokowym z fantastycznym widokiem na Morze Karaibskie. To tutaj rodowici mieszkańcy miasta przysiadają popołudniami, aby zrelaksować się, popijając tradycyjną „limonada de coco” (lemoniadę kokosową). Zwiedzanie najważniejszych miejsc historycznej Starówki. Wizyta rozpoczyna się przy „Torre del Reloj” (Wieży Zegarowej) – symbolu starego miasta Cartageny i „Paseo de los Dulces” (Uliczki Słodkości), pojawiającej się w powieści „Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcia Marquez. To właśnie tutaj w XVI w. odbywały się targi niewolników. Kolejnym punktem wizyty jest klasztor San Pedro de Claver, jezuickiego zakonnika epoki Kolonii, broniącego praw afrykańskich niewolników i znanego jako „Niewolnik niewolników”. Zwiedzanie zakończymy zwiedzaniem Fortecy San Felipe, będącej twierdzą obronną przed atakami piratów. Nocleg.

6. DZIEŃ: Cartagena Wyspy Różańcowe (Isla Grande)
Po śniadaniu. Transfer do portu i rejs na Wyspy Różańcowe. Pobyt na Isla Grande. Możliwość pływania i nurkowania. Powrót motorówką, transfer do hotelu w Caratgena. Nocleg.

7. DZIEŃ: Cartagena Bogota Quito
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Cartagenie. Przelot do Bogoty  i dalej do Quito. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ: Quito
Śniadanie. Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu przejazd na równik, zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Powrót do Quito. Nocleg.

9. DZIEŃ: Quito Otavalo Quito
Śniadanie. Wycieczka do położonego w prowincji Imbabura miasta Otavalo – podróż ok.2 godziny po asfaltowanej szosie; po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Caymabe (ok. 5700 m npm), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. Cała kraina słynie z pięknych krajobrazów; liczne andyjskie wulkany, jeziora i doliny, a różnorodność zamieszkujących te tereny grup etnicznych wpływa na bogactwo kulturowe tego regionu. Po południu zwiedzanie kilku wiosek słynących z lokalnego rzemiosła. Odwiedzimy San Antonio de Ibarra (centrum rzemiosła w drewnie) oraz Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze). Na koniec zatrzymamy się w Cuicocha, gdzie obejrzymy urokliwe jezioro w kraterze wulkanu. Powrót do Quito. Nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ: Quito – Papallacta Quito
Śniadanie. Przejazd wśród tropikalnych lasów do term Papallacta. Relaks w gorących wodach termalnych, położonych na wysokości 3000 m n. p. m. w przepięknym otoczeniu Andów.  Po południu powrót do Quito. Nocleg.

11. DZIEŃ: Quito – Park Narodowy Cotopaxi Riobamba
Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m n. p.m, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Dojazd na wysokość 4500 m n.p.m., jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m. n.p.m, trekking do lodowca (4800 m n.p.m.), wycieczka wokół jeziora Limpipumgo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków i dzikich koni. Następnie przejazd do Riobamba. Miejscowość leży na wysokości 2750 m n.p.m, jest stolicą prowincji Chimborazo, która do dzisiejszego dnia tworzy niezwykłą mozaikę ludów. Transfer do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ: Riobamba Alausi – Ingapirca Cuenca
O świcie wyjazd do Alausi, gdzie wsiadamy do pociągu  i jedziemy do Sibambe przez Nariz del Diablo, obserwując niezwykle dzieło inżynieryjne, jedyne na świecie, gdzie pociąg zjeżdża torem zygzakowatym o dużym nachyleniu. Po drodze przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanów Chimborazo (6310 m npm – najwyższy wulkan w Ekwadorze) i Carihuairazo (5020 m). Po dojeździe do stacji końcowej, przesiadamy się w transport kołowy i jedziemy do Cuenca, zwiedzając po drodze Ingapirca – najlepiej zachowane budowle inkaskie w Ekwadorze. Transfer i nocleg w hotelu w Cuenca.

13. DZIEŃ: Cuenca Gualaceo Cuenca
Śniadanie. Po śniadaniu wycieczka do Gualaceo, gdzie znajduje się  największe w Ekwadorze centrum orchidei – ok. 2000 gatunków i Sigsig, gdzie będziemy zwiedzać warsztat kapeluszy panama produkowanych przez Indian Cañari. Po południu zwiedzanie Cuenca, miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturalnym Ludzkości (katedra, park Calderon, kościół El Sagrario, Plaża de las Flores, kościół San Francisco y Santo Domingo, ruiny prekolumbijskie Todos los Santos),  przejście do punktu obserwacyjnego w Turi. Nocleg w hotelu w Cuenca.

14. DZIEŃ: Cuenca El Cajas Guayaquil
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego El Cajas na terenie rozległego płaskowyżu, słynącego z różnorodnej roślinności typowej dla strefy „paramo” oraz licznych jezior. Później jedziemy do Guayaquil szosą po skłonie Kordyliery Zachodniej Andów, obserwując jak się zmienia klimat i roślinność, wraz ze zmianą wysokości. Dojeżdżamy do Guayaquil – największego miasta i równocześnie największego portu na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Po zakwaterowaniu w hotelu, spacer po Malecon, nadbrzeżnej promenadzie i później wizyta w zabytkowej dzielnicy Las Peñas, w której zachowały się przykłady pięknej architektury drewnianej. Nocleg w hotelu w Guayaquil.

 

OPCJA GALAPAGOS

Dopłata: 1895 USD (zakwaterowanie w hotelu 3*)

15. DZIEŃ: Guayaquil – Galapagos
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos (flora – kilka gatunków kaktusów, drzewo „palo santo” i mangrowce). Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), druga co do wielkości i najbardziej zaludniona wyspę.  Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, największej na archipelagu. Po drodze postój w miejscu, gdzie możemy zaobserwować gigantyczne żółwie. Obiad. Następnie przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Po południu około 50 minutowy spacer do Zatoki Tortuga, gdzie możemy zobaczyć morskie legwany wylegujące się na plażach. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.

16. DZIEŃ: Galapagos (Wyspa Bartolome)
Śniadanie w hotelu. Transfer na jacht dzienny i wycieczka na wyspę Bartolome, na której znajdują się najbardziej malownicze o obfotografowane krajobrazy Galapagos; piękne zatoki i formacje wulkaniczne Lunch na jachcie i po południu możliwość snorkelingu i oglądania dużej ilości ryb tropikalnych, mantarai i żółwi.  Ok. 16-tej powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu

17. DZIEŃ: Galapagos (Wyspa North Seymour)
Śniadanie w hotelu. Transfer na jacht dzienny i rejs na wyspę Norte Seymour, słynącą z przepięknych tras trekkingowych. Podczas wycieczki po wyspie mamy możliwość obserwowania zielonych żółwi morskich, iguan lądowych i morskich i różnorodnych ptaków morskich (m.in. guptaków, mew, fregat i jastrzębi)., możemy wypatrzeć także słynne żarłacze galapagoskie. Lunch na jachcie. Po południu możliwość kąpieli i nurkowania. Ok 16-tej powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu

18. DZIEŃ: Galapagos (Puerto Avora) – Guayaquil
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin  w Puerto Ayora, obserwowanie procesu hodowli żółwi galapago i różnych gatunków tych gigantycznych zwierząt. Transfer na lotnisko i odlot do Guayaqil. Transfer do hotelu w Guayaqil. Nocleg.

19. DZIEŃ: Guayaquil
Śniadanie. Czas wolny na ostatnie zakupy i indywidualne zwiedzanie miasta. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Europy.

20. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Bogota, Guayaquil – Warszawa (z przesiadką w europejskim porcie lotniczym)
  • przeloty wewnętrzne: Bogota – Santa Marta, Cartagena-Bogota – Quito
  • przejazdy mikrobusem zgodnie z programem
  • przejazd pociągiem w Alausi
  • zakwaterowanie w hotelach/pousadach/hacijendach o standardzie 3* w pokojach dwuosobowych
  • śniadania
  • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika w Kolumbii i Ekwadorze
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Ekwadorze
  • pakiet na pobyt na Galapagos w opcji  (przelot, zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej, dwie całodzienne wycieczki łodzią na 2 wyspy, śniadania, obiady, kolacje zgodnie z programem)
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

UWAGA! Obowiązkowe jest posiadanie szczepienia przeciw żółtej febrze.