dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Lucy, najstarsza kobieta świata
 • Sławne wodospady Nilu Błękitnego (Tys Ysat)
 • Freski sakralne kościoła Debre Byrhan Sellasje
 • Rejs po jeziorze Tana
 • Trawożerne małpy Dżelad w Parku Narodowym Simien
 • Wykute w skale XII-wieczne kościoły Lalibeli
 • Stelle – najwyższe słupy nagrobne świata
 • Grilowane kozy, kodżo i indżera – etiopska kuchnia dla koneserów

Wybierz termin

6760 PLN + 1170 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Addis Ababa
Zbiórka grupy na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot do Etiopii przez jeden z europejskich tranzytowych portów lotniczych.

2. DZIEŃ: ADDIS ABABA
Przylot do Addis Abeby około północy. Po odprawie paszportowo-celnej, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i sen. Rano, po śniadaniu zwiedzanie miasta [FILM ]. Odwiedzimy Muzeum Narodowe, poskładane szczątki sławnej Lucy, katedrę św. Jerzego – patrona Abisynii, katedrę Świętej Trójcy, gdzie pochowany jest cesarz Haile Selassie wraz z małżonką. Po obiedzie wjedziemy na wzgórze Yntoto skąd podziwiac będziemy panoramę Addis Abeby. Tego dnia odwiedzimy również pałac Menelika II – jednego z największych władców Etiopii. Pod wieczór powrót do hotelu. Wieczorem powitalna kolacja, czas wolny. Nocleg.

3. DZIEŃ: Addis Ababa – DAHYR DAR
Wcześnie rano, po sniadaniu, transfer na lotnisko i wylot do Bahyr Dar. Zakwaterowanie w hotelu, chwila odpoczynku na obiad i południową kawę, następnie wycieczka łodzią po jeziorze Tana i zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów w Etiopii – Ura Kidame Meheret na Półwyspie Zagie. Po południu wybierzemy się na punkt widokowy na sławne nie tylko z literatury wodospady Nilu Błękitnego [FILM ]. Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ: Dahyr Dar – GONDER
Po śniadaniu wyjazd do Gonderu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na obiad. Następnie wycieczka połączona ze zwiedzaniem XVII-wiecznych zamków cesarzy etiopskich, sławnej Łaźni Fasiledesa oraz otoczonego murem kościoła Debre Byrhan Sellasje [FILM ] z sakralnymi malowidłami na ścianach i plafonach swiątyni. Pod wieczór powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ: Gonder – SANKABER
Wcześnie rano, po śniadaniu, przejazd do Debark, a następnie wyjazd w góry Parku Narodowego Simien [FILM ]. W scenerii bajkowych krajobrazów, pośród zanurzonych w chmurach płaskowyżów spróbujemy wypatrzeć małpy dżelad – jedyne trawożerne małpy na świecie [FILM ], pasące się czasem w stadach liczących po kilkaset osobników. Przejazd do punktu widokowego, skąd spacerem dotrzemy do górskiej bazy noclegowej Sankaber. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja w niepowtarzalnej atmosferze. Nocleg w wieloosobowych chatach górskich.

6. DZIEŃ: Sankaber – GONDER
Wczesna pobudka. Obserwacja wschodu słońca wyłaniającego się z przepastnych wąwozów. Po śniadaniu, wędrówka przez malownicze góry Semien i sesje zdjęciowe z małpami dżelad i wspaniałym otaczającym krajobrazem. Następnie przejazd drogą wiodącą wśród dolin z widokiem na otaczające wzniesienia z powrotem do Gonderu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ: Gonder – LALIBELA
Rano, po wcześnie zjedzonym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Lalibeli. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Chwila odpoczynku i początek zwiedzania wykutych w skale XII-wiecznych kościołów Lalibeli [FILM ]. Około południa czas wolny na samodzielne spacery, sesje fotograficzne, obiad lub jeśli będzie taka możliwość udział w tradycyjnej, etiopskiej Mszy Świętej. Później dalsze zwiedzanie zabytków Lalibeli – jednego z najbardziej interesujących historycznie miast świata. Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg.

8. DZIEŃ: Lalibela – AKSUM
Po śniadaniu, przejazd na lotnisko i wylot do Aksum. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek i obiad. Następnie zwiedzanie Aksum: tzw. „łazienki królowej Saby”, podziwianie wspaniałych stelli – najwyższych słupów nagrobnych na świecie, zwiedzanie starożytnych grobowców. W przerwie filiżanka doskonałej etiopskiej kawy, następnie odwiedziny nowego kościoła św. Marii z Syjonu. Dla upamiętnienia tego dnia sesja zdjęciowa na tle sławnego Domu Arki, gdzie najprawdopodobniej spoczywa Arka Przymierza. Tuż przed jego zamknięciem wizyta w muzeum, gdzie przechowuje się ubiory oraz korony niektórych cesarzy Etiopii. Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ: Aksum – Warszawa
Rano, po sniadaniu, transfer na lotnisko i powrót do Addis Abeby. Zwiedzanie muzeum uniwersyteckiego założonego przez cesarza Hajle Syllasje z okazji wizyty królowej Elżbiety. Wizyta w Merkato, jednym z największych targów w Afryce. Czas wolny na ostatnie przedwyjazdowe zakupy i należące do tradycji tego świata długie targowanie się z handlarzami. Wieczorem pożegnalna kolacja w pełnej egzotycznego klimatu restauracji [FILM ]. Z etiopskich alkoholi dla ciekawych nowych smaków proponujemy teję, tedżen lub arekę, dla mniej ciekawych dobre wino lub czystą. Późnym wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów tranzytowych.

10. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy i pożegnanie się grupy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie Warszawa – Addis Abeba; Addis Abeba – Bahir Dar; Gonder – Lalibella – Axum – Addis Abeba; Addis Abeba – Warszawa
  przejazdy wewnętrzne: mikrobusy, jeepy
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe, jeden nocleg w wieloosobowych chatach górskich w Parku Narodowym Semien; na trasie południowej: noclegi w hotelach klasy turystycznej oraz w bungalowach w Turmi (opcja dodatkowa)
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje na trasie historycznej (pierwsze 8 dni), pełne wyżywienie (trzy posiłki) podczas opcji „Południe”
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • opłaty za miejscowych przewodników
 • ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Termin sylwestrowy – dopłata 770 złotych + 180 USD I rata: 800 złotych płatne przy zapisie II rata: 6760 złotych płatne na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata) III rata: 1170 USD uczestnik zabiera ze sobą

UWAGA

Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o opcję zwiedzania Południa Etiopii. CENA OPCJI POŁUDNIE 890 złotych + 995 USD