dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Addis Abeba i największe atrakcje stolicy, w tym Merkato – największy targ w Afryce
 • Bahir Dar i rejs łodzią po największym etiopskim Jeziorze Tana
 • Gonder – afrykański Camelot
 • Trawożerne dżelady i Dach Czarnego Lądu w Simien Mountains National Park
 • Kamienne kościoły Lalibeli – ósmy cud świata
 • Axum – pierwsza stolica i miejsce, w którym chrześcijaństwo przybyło do Etiopii
 • Podróż „plemiennym szlakiem” – spotkanie z najbardziej barwnymi i dzikimi plemionami Afryki

PROGRAM 10-DNIOWY: 6360 PLN + 950 USD

PROGRAM 18-DNIOWY: 6360 PLN + 2440 USD

Wybierz termin

6 360 PLN + 950 USD

6 360 PLN + 950 USD

6 360 PLN + 950 USD

6 360 PLN + 950 USD

6 360 PLN + 950 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Addis Abeba
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby. Transfer do hotelu.

2. DZIEŃ: Addis Abeba
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra-pra-praprzodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. W ostatnim czasie na terenie Etiopii odkryto jeszcze starsze szczątki ludzkie, również eksponowane w muzeum. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w dawnym pałacu Hajle Selassje i  katedry świętej Trójcy w której spoczywa ostatni etiopski cesarz. Zobaczymy barwny targ – Merkato, uważany za największy w Afryce. Ze wzgórza Entoto (3200 m n.p.m.) będziemy podziwiać panoramiczny widok na miasto. Kolacja i nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ: Addis Abeba – Bahir Dar – wodospady na Nilu Błękitnym – Jez. Tana – Płw. Zagwe – Bahir Dar
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do  Bahir Dar (lot trwa godzinę). Tego samego dnia czeka nas wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahir Dar). Zaś  po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana. Na wyspach i półwyspach oblanych jego wodami znajduje się ponad 20 kościołów i klasztorów. Zobaczymy uważany za najpiękniejszy Ura Kidane Mihret z XVI wieku, zlokalizowany na półwyspie Zagwe. Po jeziorze do dziś pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdal pobierał nauki przed wyprawą Ra. Wpłyniemy łodzią w miejsce gdzie Nil Błękitny bierze swój początek, jeśli dopisze szczęście spotkamy hipopotamy. Kolacja i nocleg w hotelu.

4. DZIEŃ: Bahir Dar – Gonder
Po śniadaniu przejazd do Gondaru (180 km) – XVII-wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często „afrykańskim  Camelotem”. Po południu zwiedzanie zamków  i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Kolacja i nocleg w hotelu.

5. DZIEŃ: Gonder – Park Narodowy Semien – Falasza – Gondar
Przejazd do Parku Narodowego Semien, wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Niesamowicie malownicze pasmo górskie,  pełne kanionów, nad którymi górują wierzchołki wygasłych wulkanów, nazywane jest Dachem Czarnego Lądu. Czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki i dziesiątki dżelad –  jedynych trawożernych małp na świecie. Zwierzęta  nie są agresywne, pozwalają zbliżyć się do siebie, fotografować. Powrót do hotelu w Gondar. Po drodze zwiedzanie wioski Czarnych Żydów etiopskich – Falaszy. Kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: Gonder – Lalibela
Rano transfer na lotnisko, trwający pół godziny przelot do Lalibeli (lista UNESCO), uznawanej za ósmy cud świata. Zakwaterowanie w hotelu zlokalizowanym w centrum miasta. Tego samego dnia zwiedzanie pierwszej grupy wykutych w skałach, niesamowitych kościołów z XIII wieku. To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym. Jak głosi legenda przy budowie jedenastu kościołów w dzień pracowali robotnicy nocą aniołowie. Konstrukcja kościołów jest wyjątkowa na skalę światową – budowano je bowiem…od góry.  Kolacja i nocleg w hotelu.

7. DZIEŃ: Lalibela – klasztor Neakuyto Leab – Lalibela
Przed południem wycieczka do wykutego w czerwonym wulkanicznym tufie klasztoru Neakuyto Leab z XIII w. Po południu zwiedzanie drugiej i trzeciej grupy lalibelskich kościołów – najpiękniejszych w zachodzącym słońcu. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego, Bete Medhane Alem to największy monolityczny kościół na świecie. Kolacja i nocleg w hotelu.

8. DZIEŃ: Lalibela – Aksum
Przed południem przejazd na lotnisko w Lalibeli, 45-minutowy lot do Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Podziwianie kaplicy w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hotelu.

9. DZIEŃ: Aksum – Addis Abeba – Awasa – jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego – Shashamane/Ziway
W zależności od rozkładu – wylot do Addis Abeby. Przejazd w kierunku Awasa, po drodze jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego: Ziway, Abiata i Shala. Wszystkie  bardzo bogate w najróżniejsze gatunki ptaków. Pożegnalna kolacja transfer na lotnisko, przelot do Polski. Międzylądowanie w jednym z portów europejskich. Nocleg w hotelu w Shashamane lub Ziway.

10. DZIEŃ:
Przylot do Warszawy

 

OPCJA

10. DZIEŃ: Shashamane/Ziway – Arbamich
Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arbamich. Wizyty we wsiach plemion Oromo, Wolayta. Nocleg w hotelu.

11. DZIEŃ: Arbamich – Jez. Chamo – Arbamich
Rano wyjazd do wsi plemienia Dorze. Po południu rejs po jeziorze Chamo, oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Nocleg w tym samym hotelu.

12. DZIEŃ: Arba Myncz – Jinka
Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. Nocleg w hotelu w Jinka.

13. DZIEŃ: Addis Abeba – Turmi
Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w  dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Przejazd do Turmi. Nocleg w lodge w Turmi.

14. DZIEŃ: Turmi – Omorate – Turmi
Wycieczka do Omorate nad rzeką Omo, tuż  przy granicy z Kenią. Przeprawa na drugi brzeg rzeki. Lub przejazd do nad rzekę Omo wsi plemienia Karo. Powrót  do Turmi.

15. DZIEŃ: Turmi – Arbaminch
Przejazd do Arbaminch. Po drodze wizyty we wsiach plemion Erbore i Konso. Nocleg w hotelu.

16. DZIEŃ: Arbaminch – Jez. Langano – Arbaminch
Przejazd nad jezioro Langano. To jedyne w Etiopii i jedno z niewielu w Afryce gdzie można się bez obawy kąpać. Przyczyną jest specyficzny, alkaiczny skład wody. Nocleg.

17. DZIEŃ: Arbaminch – Addis Abeba
Przejazd Addis Abeby na trasie wspaniała sceneria jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko.

18. DZIEŃ:
Przylot do Warszawy.

Cena za program 18 dniowy: 6 360 PLN + 2440 USD

Kolejność realizacji opcji „Południe” może być odwrócona ze względu na terminy lokalnych targów i świąt plemiennych.

Uwaga: wymagana ochrona antymalaryczna podczas opcji „Południe”

CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Addis Abeba – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty lokalne: Addis Abeba – Bahir Dar, Gonder-Lalibela-Aksum, Aksum – Addis Abeba
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych oraz namiotach
 • śniadania i obiadokolacje, na pustyni 3 posiłki dziennie
 • transport: minibus oraz samochody 4×4
 • opiekę pilota Opal Travel na całej trasie oraz lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: