Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.
Zapraszamy Państwa na organizowane przez nas wyprawy po Polsce, które realizujemy w dowolnym terminie, już od 2 osób. Programy dostosujemy do indywidualnych potrzeb i preferencji.
Nasz kierowca zabierze Państwa z dowolnego miejsca, zapewnimy też transport na cały czas trwania wycieczki.
Gwarantujemy zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach butikowych, pensjonatach, chatach i agroturystyce z dala od masowej turystyki.
Wszystkie rekomendowane przez nas obiekty spełniają warunki zgodne z aktualnymi wymogami GIS.
Bezpieczeństwo w hotelu i obiektach
W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego podczas pobytów Gości, opracowaliśmy własne procedury oraz wdrożyliśmy te, do których jesteśmy zobligowani przepisami i które mają chronić zdrowie Państwa oraz naszych Pracowników. Obejmują one:
- Uproszczony proces check in i check out.
- Zachowanie przepisowego „dystansu społecznego” pomiędzy gośćmi oraz pracownikami hotelu w recepcji oraz przestrzeniach ogólnodostępnych.
- Noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych na terenie hotelu.
- Rezygnacja z opłat gotówkowych.
- Przygotowanie pokoju dla Gości poprzez dezynfekcję, naświetlanie lampami UV, gruntowne wietrzenie.
- W trakcie pobytu Gości serwis sprzątający odbywa się co 2 dni, w Siedliskach co 3 dni
- Wzmożenie procedur higienicznych z zastosowaniem środków dezynfekujących podczas sprzątania pokoi i pomieszczeń ogólnodostępnych.
- Restauracje i kawiarnie czynne zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
- Rezygnację z dystrybucji prasy i papierowych materiałów informacyjnych w miejscach ogólnodostępnych.
- Unikamy miejsc o dużym natężeniu turystycznym.
Wybierz termin
* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.
Kiedy najlepiej wyjechać:
Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
1. DZIEŃ: WARSZAWA – BIELINY – HUTA SZKLANA – ŚWIĘTY KRZYŻ
Wyjazd z Warszawy. Przyjazd do Hotelu, zakwaterowanie.
Przejazd do Huty Szklanej. Wjazd na Święty Krzyż meleksami. Wizyta w Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Prezentacja projektów zrealizowanych przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu ze środków PROW 20107-2013 w ramach „małych projektów” ze środków Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej z siedzibą w Łagowie:
• Bazylika
• Błogosławieństwo Relikwiami Krzyża Świętego w Kaplicy Oleśnickich
• Muzeum Misyjne na Świętym Krzyżu
• Wejście na wieżę kościelną (52 m wysokości, blisko 200 schodów)
• Krypta Jeremiego Wiśniowieckiego
• Dla chętnych wejście na platformę widokową na Gołoborzu
Zjazd meleksami do Huty Szklanej. Zwiedzanie Osady Średniowiecznej. Prezentacja projektów zrealizowanych przez instytucję zarządzającą Osadą w ramach środków z PROW w okresie 2007-2013. Podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza masz w zasięgu ręki! Odwiedź średniowieczne chiżyny rzemieślników spod Świętego Krzyża: garncarza, cieśli, zielarki, kowala, tkaczki, gospodyni słowiańskiej, rymarza czy barcie bartnika. Posłuchaj niezwykłych opowieści Krainki, Tkalinki, Skóromira, Ognisława, Miedzisława, Zwida, Cieślowita i innych mieszkańców Osady Średniowiecznej. Ulegnij urokowi czarownicy Lilany i wiedzy guślarza Wszemysła, którzy będą Twoimi przewodnikami po tej niezwykłej krainie. Kiedy przekroczysz wehikuł czasu i Ty staniesz się mieszkańcem Osady przyjmując słowiańskie imię i przekonując się jakie cechy charakteru przypisują Ci bogowie naszych przodków… Turyści korzystający z Osady Średniowiecznej uczestniczą w żywych, lekcjach historii, prezentujących ginące zawody związane z regionem np. garncarstwo, kowalstwo, rymarstwo, tkactwo itp. Dodatkowym atutem jest otoczenie Osady czyli walory przyrodnicze i krajobrazowe (bliskość Świętego Krzyża – najstarszy ośrodek pielgrzymowania w Polsce, Świętokrzyskiego Parku Narodowego, szlaków pieszych – w Osadzie ma swój początek/ koniec ścieżka dydaktyczna „Świętokrzyskich Szklak Paproci”). Osada jest również bazą do organizacji gier terenowych „Kraina Legend Świętokrzyskich”, których scenariusze oparte są na legendach i podaniach ludowych.
Powrót do Hotelu.
2. DZIEŃ: KUROZWĘKI – BUSKO-ZDRÓJ – OPATÓW
Śniadanie w Ośrodku. Wizyta w Pałacu w Kurozwękach. Zwiedzanie Pałacu, lochów, safarii. Zwiedzanie Buska Zdroju miasto uzdrowiskowe w Polsce, w województwie świętokrzyskim, stolica powiatu buskiego, siedziba gminy Busko-Zdrój. Znane już w XII w. jako Bużsk, w XIII w. Busk. Pod względem liczby mieszkańców 7. w województwie świętokrzyskim.
Przejazd do Opatowa W Opatowie warto obejrzeć: Bramę Warszawską, kolegiatę św. Marcina z licznymi pozostałościami romańskimi i płaskorzeźbą zwaną „lamentem opatowskim”, przedstawiającą rozpacz po śmierci kanclerza Krzysztofa Szydłowieckiego, kościół i klasztor bernardynów oraz rynek z ratuszem i pomnikiem upamiętniającym śmierć pułkownika Ludwika „Topora” Zwierzdowskiego. Był on jednym z dowódców oddziałów powstańczych podczas powstania styczniowego. Podczas drugiej bitwy o Opatów oddziały powstańcze poniosły klęskę i musiały wycofać się z miasta. Ludwik Zwierzdowski, ranny podczas walki, ukrywał się w majątku Kosowice. Kiedy w chłopskim przebraniu wyruszył na poszukiwanie gen. Hauke Bosaka, został zatrzymany przez Kozaków i przewieziony do Opatowa. Tam rozpoznano go i skazano na śmierć.
W rynku znajduje się wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej, która powstała z połączenia piwnic pracowicie przez lata budowanych w skale lessowej przez opatowskich kupców.
Powrót do Hotelu. Kolacja.
3. DZIEŃ: BIELINY – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
Śniadanie w Ośrodku. Wizyta w Tłoczni Soków „Smaki ogrodu”. Przedsiębiorstwo otrzymało dofinansowanie na realizację operacji pn. „Rozszerzenie działalności Przedsiębiorstwa Przemysłowo Handlowego „Smaki Ogrodu” Edyta Kot poprzez rozbudowę linii technologicznej” w ramach bieżącej perspektywy finansowej ze środków Lokalnej Grupy Działania – Wokół Łysej Góry z siedzibą w Bielinach. Spotkanie z prezesem Zarządu LGD Wokół Łysej Góry oraz dyrektorem biura LGD
Prezentacja linii technologicznej, obiektu tłoczni, przedsięwzięcia oraz degustacja soków. Obiekt leży na szlaku kulinarnym „Świętokrzyska Kuźnia Smaków” nagrodzonym w tym roku w ramach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej „Na wsi najlepiej”. Obiekt należy również do sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie. Nominowani w konkursie Perła 2014.
Przejazd do Ostrowca Świętokrzyskiego – zwiedzanie atrakcji w tym: kościółek drewniany, Rynek, Pałacyk Myśliwski hrabiów Wielkopolskich.
Powrót do Warszawy.
Zakwaterowanie:
Pensjonat Pod Kogutami *** w Bielinach.