dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Zapraszamy na 2-tygodniowy aktywny wypoczynek w Krainie 44 Wysp, tj. w perle bałtyckich portów – Świnoujściu, i jego okolicach.

I piaszczyste, i kamieniste plaże (w tym najszersza plaża nad polskim Bałtykiem), klify, lasy, rzeki, jeziora i Zalew Szczeciński.

Zabytkowa wieża widokowa oraz najwyższa polska latarnia morska. Podziemia i forty. Piesze i rowerowe wycieczki po Wolińskim Parku Narodowym, Rezerwatach „Karsiborska Kępa” i „Karsiborskie Paprocie” oraz po niemieckiej części Uznamu (m.in. transgraniczna promenada). Pływanie na kajakach, łodziach, promach i wpław!

Opcjonalnie całodniowa wycieczka na niemiecką wyspę Rugię (malownicze parki narodowe Jasmund i Vorpommersche Boddenlandschaft, park natury Rügen i rezerwat biosfery Südost-Rügen) oraz 2-dniowy rejs pełnomorski do szwedzkiego Ystad.

A do tego codziennie pyszne jadło lokalne (w hotelu będą wykupione tylko śniadania, tak aby obiady i kolacje móc jeśli na mieście, w starannie przez przewodnika wyselekcjonowanych lokalach, bądź na trasie wycieczek).

Latem wody Bałtyku w rejonie Świnoujścia są najcieplejsze na polskim wybrzeżu. Oprócz zażywania kąpieli morskich i słonecznych można również korzystać z wodnych zjeżdżalni, trampolin, motorówek z pontonem, a także wypożyczyć skuter wodny.

Świnoujskie kąpielisko na wyspie Uznam corocznie od 2006 roku otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”. Jest ona przyznawana kąpieliskom, które spełniają wysokie wymogi jakości i bezpieczeństwa na plaży.

Zakwaterowanie, zależnie od wybranego standardu, w starannie wybranych hotelach, pensjonatach lub kwaterach prywatnych.

Przewodnikiem i opiekunem grupy jest wychowany w Świnoujściu, autor książki „Jak nie złapać wilka na piachu”.


CENA PODSTATOWA (zależa od ilości uczestników):

2000,-/os. przy 9-10 os.
2400,-/os. przy 7-8 os.
2700,-/os. przy 6 os.
3100,-/os. przy 5 os.
3700,-/os. przy 4 os.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Program przewiduje naprzemiennie aktywną turystykę oraz czas relaksu (indywidualne spacery i/lub plażowanie). Dla chętnych mocniejszych wrażeń, w tych dniach „oddechu” możliwe też będą atrakcje dodatkowe organizowane przez naszego przewodnika, na które będzie się można zapisywać zarówno przed wycieczką, jak i w jej trakcie. A zatem w tych dniach albo czas wolny (np. na plaży) lub dodatkowo także zorganizowany z przewodnikiem (ale tak, by był czas i na plażowanie). Atrakcje do wyboru to: kitesurfing, park linowy, aquapark, golf, jazda konna, zabiegi sanatoryjne, żeglowanie, jazda w morzu na tzw. „bananie” (ciągniętym za motorówką), podstawowy kurs pierwszej pomocy, a także atrakcje kulturalne z bieżącej oferty miasta, w tym w miesiącu lipcu (jeśli się w tym roku odbędzie), wydarzenia w ramach słynnego festiwalu FAMA. Ponadto każdego dnia będzie możliwość korzystania z bogatej świnoujskiej oferty zabiegów SPA, a dla najszybciej się zapisujących także wieczorne masaże wykonywane przez naszego przewodnika, który jest również dyplomowanym masażystą.

1.DZIEŃ: ŚWINOUJŚCIE
Przyjazd do Świnoujścia, zakwaterowanie w hotelu i spotkanie z naszym przewodnikiem – Jędrzejem Karpińskim, który przez cały pobyt będzie do Państwa dyspozycji. Zależnie od czasu dojazdu plażowanie i/lub wieczorny spacer po plaży.

2. DZIEŃ: Ś-CIE
Piesze i rowerowe zwiedzanie uznamskiej części miasta. Zobaczymy m.in. Park Zdrojowy, marinę, Fort Zachodni i Fort Anioła, Muzeum Rybołówstwa, nabrzeże portowe, zabytkową wieżę widokową (obok której zjemy obiad w cieszącej się długą sławą Kurnej Chacie), kościół pw. Chrystusa Króla, centrum, zabytkowy zespół rzeźni, rezerwat przyrody „Karsiborskie Paprocie”, promenadę nadmorską oraz symbol Świnoujścia – Stawę Młyny. Wieczorem wypłyniemy w rejs po morzu „pirackim” statkiem Roza Weneda.

3. DZIEŃ: Ś-CIE
Czas na relaks!

4. DZIEŃ: Ś-CIE –– MIĘDZYZDROJE –– WISEŁKA –– WOLIN –– LUBIN –– Ś-CIE
Piesze i autobusowe zwiedzanie wolińskiej części miasta oraz okolic. Zobaczymy m.in. Gazoport (z zewnątrz), najwyższą polską latarnię morską (możliwość wejścia na samą górę), Fort Gerharda, dziką plażę, „Podziemne Miasto”, a także Jez. Turkusowe w Lubiniu, muzeum wyrzutni rakiet V-3, muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, Rezerwat Żubrów, molo i promenadę z Aleją Gwiazd w Międzyzdrojach, klifowe wybrzeże oraz skansen Wikingów, muzeum, i Wzgórze Wisielców w Wolinie.

5. DZIEŃ: Ś-CIE
Czas na relaks!

6. DZIEŃ: Ś-CIE
Piesze i rowerowe zwiedzanie karsiborskiej części miasta. W tym dniu zobaczymy m.in. rezerwat ptaków „Karsiborska Kępa”, zabytkowy kościółek z XV wieku, basen u-bootów, pomnik lotników RAF-u, a także wyruszymy w rejs wycieczkowym katamaranem wśród wysp i wysepek wstecznej Delty Świny.

7. DZIEŃ: Ś-CIE
Czas na relaks!

8. DZIEŃ: Ś-CIE –– KAMMINKE –– GARZ –– KORSWANDT –– BANSIN –– Ś-CIE
Dziś aktywny wysiłek i poznanie zachodnich sąsiadów. Z samego rana wyruszymy na rowerach, niebieskim szlakiem, do przejścia granicznego. Po niemieckiej stronie Uznamu zobaczymy m.in. punkt widokowy na Zalew Szczeciński, jeziora Wolgast i Gorthen. Z kurortu Bansin wrócimy do Świnoujścia na pokładzie promu wycieczkowego Adler.

9. DZIEŃ: Ś-CIE
Czas na relaks!

10. DZIEŃ (OPCJONALNA WYCIECZKA NA RUGIĘ):
Ś-CIE –– PEENEMUNDE –– WOLGAST –– RUGIA –– STRALSUND –– Ś-CIE
Naszym celem jest malownicza, największa niemiecka wyspa – Rugia, a także jedno z największych na świecie oceanariów w Stralsund oraz zabytkowy u-boot w Peenemunde. Więcej o tej wycieczce na końcu programu.
Uczestnicy, którzy nie zdecydują się na wykupienie ten wycieczki mają dodatkowy dzień „leżakowania”.

11. DZIEŃ: Ś-CIE
Czas na relaks!

12. DZIEŃ: Ś-CIE –– (OPCJONALNIE) YSTAD
Ruszamy na wodę zaczynając od maleńkich jednostek pływających, a kończąc na ogromnej (opcjonalnie)! Najpierw spływ kajakowy szlakiem 44 wysp (jest to dość wymagająca trasa, ale przez cały czas będziemy pod czujnym okiem ratowników ze świnoujskiego WOPR-u), a wieczorem Uczestnicy, którzy wykupią tę opcjonalną wycieczkę wyruszą do szwedzkiego miasteczka Ystad, czeka ich więc całonocny rejs pełnomorski wielkim promem Skania. Więcej o tej wycieczce na końcu programu.

13. DZIEŃ: (OPCJONALNIE) YSTAD –– Ś-CIE
Poranne zwiedzanie Ystad, a wczesnym popołudniem rejs powrotny do Świnoujścia, w którym będziemy około godziny 20:00.

14. DZIEŃ: Ś-CIE
Czas na ostatnie już relaksowanie i powrót do domu. Oczywiście dla chętnych nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować sobie dłuższe pozostanie w Świnoujście.

 

CENA OBEJMUJE:

 • transport busem w trakcie zaplanowanych wycieczek
 • wypożyczenie roweru na zaplanowane w programie wycieczki
 • wejścia do muzeów, fortów, wież i punktów widokowych, latarni morskiej, trasy podziemnej, rezerwatu żubrów, skansenu Wikingów
 • wszystkie rejsy w programie (oprócz opcjonalnych) oraz spływ z opieką ratownika WOPR


CENA NIE OBEJMUJE:

 • przejazdu do Świnoujścia (doradzamy najlepsze opcje dojazdu)
 • zakwaterowania i posiłków (opłacane oddzielnie w zależności od wybranej opcji)
 • ew. dopłat do pokoju 1-os.
 • kosztu indywidualnego dojazdu do etapów wycieczki, w których Klient by zrezygnował z jazdy rowerem z grupą (w takim przypadku zwracvamy równowartość wypożyczenia i wyjaśniamy jak się dostać do danego punktu wycieczki)
 • dodatkowych transportów busem w czasie dni przeznaczony na relax (w zależności od wcześniej zadeklarowanej woli uczestników danej atrakcji)
 • kursu kitesurfingu dla chętnych
 • kurs windsurfingu dla chętnych
 • zabiegów sanatoryjnych i SPA
 • wizyt w aquaparku
 • wizyt w Parku Linowym
 • ew. atrakcji wodnych (żeglowanie, pływanie na „bananie”, narty wodne, wakeboard, kneeboard)
 • ew. dopłaty za inny niż kajaki sprzęt wodny w czasie spływu (łódź wiosłowa albo rower wodny)
 • ew. atrakcji kulturalnych

WIKT I OPIERUNEK (nie wliczony w cenę podstawową wycieczki):

Proponujemy 3 opcje, zależnie od Państwa preferencji (widełki cenowe zależne od dostępności miejsc w momencie potwierdzania rezerwacji) :

 1. STANDARD – 13 noclegów  na kwaterach prywatnych (bez śniadania)
  ~1000-1300 zł/os.
 2. KOMFORT – 13 noclegów  w luksusowym pensjonacie (ze śniadaniem)
  ~2100-2600 zł/os. w pok. 2-os. w Pensjonacie Laguna lub Rezydencji Familia (350-500 m od plaży)
 3. LUX-RELAX – 13 noclegów w hotelu (ze śniadaniem)
  ~3000-3200 zł/os. w pok. 2-os. w 4**** Hotelu Interferie Medical Spa (basen, jaccuzi, aquaaerobik, zabiegi sanatoryjne, 350 m od plaży) lub 3*** Hotelu Cesarskie Ogrody (basen, jaccuzi, sauny, grota solna, 1 km od plaży)

Obiady i kolacje (nie wliczone w cenę) Grupa będzie jadać wspólnie w starannie wyselekcjonowanych przez przewodnika lokalach gastronomicznych (choć nic nie stoi w tym układzie na przeszkodzie indywidualnym posiłkom, zwłaszcza w dni bezwycieczkowe).

 

 

 • wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r., zniszczonego pod koniec II wojny światowej, obecnie pełni funkcję wieży widokowej i kawiarni
 • zespół fortów twierdzy Świnoujście nad rzeką Świną, wybudowanych w latach 1848–1863 i 1877–1900: Fort Gerharda (Fort Wschodni), Fort Anioła (wzorowany na mauzoleum Hadriana, dzisiejszy Zamek Świętego Anioła w Rzymie), Fort Zachodni (do 1962 stacjonowały tu wojska radzieckie)
 • kościół Chrystusa Króla z II poł. XVIII w. z zabytkowymi organami (od połowy maja do połowy września w sobotnie wieczory odbywają się tutaj Świnoujskie Wieczory Organowe)
 • kościół filialny Niepokalanego Poczęcia NMP z XV w.
 • latarnia morska Świnoujście, najwyższa na polskim wybrzeżu (68 m wysokości)
 • Falochron Zachodni ze Stawą Młyny – o długości ok. 350 m (Stawa Młyny jest symbolem Świnoujścia)
 • port
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego (dawny ratusz z 1805)
 • promenada nadmorska – przedwojenny bulwar, ciągnący się od granicy polsko-niemieckiej wzdłuż dzielnicy uzdrowiskowej
 • deptak transgraniczny
 • poniemiecki basen U-bootów
 • ujście Kanału Piastowskiego do Zalewu Szczecińskiego
 • zespół rzeźni z 1911
 • pomnik poświęcony lotnikom RAF-u zestrzelonym w kwietniu 1945 podczas bombardowania niemieckiego ciężkiego krążownika „Lützow” cumującego na Kanale Piastowskim
 • rezerwat ptaków Karsiborska Kępa
 • rezerwat Karsiborskie Paprocie
 • Woliński Park Narodowy
 • Park Zdrojowy z XIX wieku, o powierzchni 40 ha, z rzadkimi okazami drzew śródziemnomorskich porosłymi wiciokrzewem pomorskim i bluszczem (17 kilometrów alejek i ścieżek)

UZDROWISKO
Na terenie Świnoujścia znajduje się 15 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego: 2 szpitale uzdrowiskowe, 11 sanatoria uzdrowiskowe, 1 zakład przyrodoleczniczy, 1 przychodnia uzdrowiskowa. Na terenie uzdrowiska znajdują się udokumentowane następujące naturalne surowce lecznicze: złoża wód leczniczych (woda chlorkowo-sodowa, jodkowa, żelazista) z ujęć „Jantar” oraz „Teresa”, a także złoże borowinowe „Płachcin”. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń: kardiologicznych, narządów ruchu, endokrynologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych, laryngologicznych, dermatologicznych, jak i rehabilitacją po mastektomii, wczesną rehabilitacją kardiologiczną, leczeniem otyłości. Wykonywane są również zabiegi z zakresu balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, elektroterapii, fototerapii.

 


WYCIECZKI:

1-dniowa wycieczka na największą niemiecką wyspę Rugię

 • przejazd przez Rügenbrücke (ciekawy architektonicznie most łączący Rugię ze Stralsundem)
 • zamek rodziny Reichmann
 • płw. Wittow
 • wieża widokowa Ernsta Moritza’a Arnd’a
 • kurhany celtyckie
 • Puttgarten
 • dojazd do przylądka Arkona kolejką turystyczną (lub naszym busem)
 • wały grodu Słowian Rugijskich
 • panorama na zatokę Tromper Wiek i kredowy brzeg płw. Jasmund
 • Jasmundzki Park Narodowy (wioska rybacka Glowe, najwyższy klif Rugii – Königsstuhl, czyli Królewskie Krzesło z panoramą Bałtyku i kredowych klifów Sassnitz, port, terminale promowe)
 • Putbus – z powodu świecącej bieli fasad budynków do dziś nosi przydomek ”białego miasta”
 • Sellin – największy kurort na Rugii
 • najbardziej urokliwe na wyspie molo (394 metrów) z ogrodem palmowym i pawilonem zakończone podwodną gondolą (dodatkowo płatną), z pokładu której można wejść w fascynujący podwodny świat Morza Bałtyckiego
 • Prora – gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy nad Bałtykiem (rozciągający się na dł. 4,5 km został zaprojektowany na 20 000 miejsc, nigdy jednak nie został ukończony i obecnie stanowi dobitny przykład architektury nazistowskiej)
 • Sassnitz – największe miasto na wyspie (stary port, plaża z widokiem na klify)
 • hanzeatyckie miasto Stralsund powstałe w 1234 roku (ponad 800 zabytków z różnych epok, m. in. kościół Najświętszej Marii Panny, średniowieczne mury i bramy miejskie, ratusz, kamienica Wulflamów, kamienica Scheele, szpital Św. Ducha; kościół Św. Mikołaja; W Stralsund zwiedzimy także Oceanarium)OCEANARIUM w Stralsund to jedno z największych oceanariów na świecie o powierzchni 9,7 tys. m² (ok. 2h zwiedzania)
 • 4 budynki połączone z głównym holem schodami, galeriami i windami
 • ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego
 • modele największych morskich ssaków naturalnej wielkości
 • duże akwaria z całymi ławicami ryb
 • pięć wystaw tematycznych
 • sześciometrowy tunel pod akwarium

CENA:
575 zł/os. przy 4 osobach
490 zł/os. przy 5 osobach
440 zł/os. przy 6 osobach
395 zł/os. przy 7 osobach
365 zł/os. przy 8 osobach
340 zł/os. przy 9 osobach
320 zł/os. przy 10 osobach


2-dniowa wycieczka do szwedzkiego Ystad
Urocze szwedzkie miasteczko ze średniowieczną Starówką czy może mroczne tło z kryminałów Henninga Mankella? Sprawdźmy jakie jest Ystad! Przed i po zwiedzaniu masz zapewnioną wygodną kabinę na promie, pełne wyżywienie i widok na bezkresne morze.

 • Pełnomorski rejs promem Skania
 • Miejsce w kabinie (z oknem lub bez)
 • Drink powitalny
 • Kawa i ciastko
 • Lunch, kolacja, śniadanie

Dzień pierwszy:
21:30 – Odprawa na terminalu w Świnoujściu
23:00 – Wypłynięcie promu z portu (możliwość podziwiania widoków z pokładu otwartego)
22:30-0:15 – Kolacja serwowana

Dzień drugi:
8:00-9:00 – Śniadanie bufetowe
7:30-13:00 – zwiedzanie Ystad
13:30 – Wypłynięcie promu z portu
14:00-15:30 – Obiad serwowany
15:30-20:00 – Czas wolny
20:00 – Przypłynięcie do Świnoujścia

CENA:
515 zł/os. przy 4 osobach
485 zł/os. przy 5 osobach
470 zł/os. przy 6 osobach
460 zł/os. przy 7 osobach
450 zł/os. przy 8 osobach
445 zł/os. przy 9 osobach
435 zł/os. przy 10 osobach

Dopłata 44 zł za kabinę 1-os.