dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Zapraszamy Państwa na organizowane przez nas wyprawy po Polsce, które realizujemy w dowolnym terminie, już od 2 osób. Programy dostosujemy do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Nasz kierowca zabierze Państwa z dowolnego miejsca, zapewnimy też transport na cały czas trwania wycieczki.

Gwarantujemy zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach butikowych, pensjonatach, chatach i agroturystyce z dala od masowej turystyki.

Wszystkie rekomendowane przez nas obiekty spełniają warunki zgodne z aktualnymi wymogami GIS.

Bezpieczeństwo w hotelu i obiektach

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego podczas pobytów Gości, opracowaliśmy własne procedury oraz wdrożyliśmy te, do których jesteśmy zobligowani przepisami i które mają chronić zdrowie Państwa oraz naszych Pracowników. Obejmują one:

  • Uproszczony proces check in i check out.
  • Zachowanie przepisowego „dystansu społecznego” pomiędzy gośćmi oraz pracownikami hotelu w recepcji oraz przestrzeniach ogólnodostępnych.
  • Noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych na terenie hotelu.
  • Rezygnacja z opłat gotówkowych.
  • Przygotowanie pokoju dla Gości poprzez dezynfekcję, naświetlanie lampami UV, gruntowne wietrzenie.
  • W trakcie pobytu Gości serwis sprzątający odbywa się co 2 dni, w Siedliskach co 3 dni
  • Wzmożenie procedur higienicznych z zastosowaniem środków dezynfekujących podczas sprzątania pokoi i pomieszczeń ogólnodostępnych.
  • Restauracje i kawiarnie czynne zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
  • Rezygnację z dystrybucji prasy i papierowych materiałów informacyjnych w miejscach ogólnodostępnych.
  • Unikamy miejsc o dużym natężeniu turystycznym.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: MALBORK – FROMBORK

Wyjazd w kierunku Malborka. Zwiedzanie Zamku w Malborku, Zamek w Malborku nie powstał w kilka lat – budowa twierdzy trwała aż 183 lata, od XIII do połowy XVI wieku, a w tym czasie pełnił rolę siedziby Wielkich Mistrzów Krzyżackich. Mieszkali w nim rycerze zakonu oraz ich świta. Był także domem dla niższego szczebla zakonników, pomocników rycerskich i ich rodzin. Podzamcze natomiast zamieszkiwali rzemieślnicy – piekarze, kucharze, kowale, murarze i inne profesje. Dzisiaj ta przytłaczająca swoim ogromem średniowieczna warownia jest udostępniona do zwiedzania i śledzenia historii jej istnienia. W 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 roku został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Podczas zwiedzania mamy okazję zobaczyć m.in. średniowieczny piec grzewczy, Salę Kapitulną, kaplicę grzebalną Wielkich Mistrzów, ogród, cmentarz, a nawet fosę. Można też wejść na wieżę i podziwiać przepiękną panoramę okolicy.

Przejazd do Fromborka zwiedzanie, Frombork to niewielkie, zaciszne miasteczko leżące w województwie warmińsko-mazurskim, nad brzegiem Zalewu Wiślanego, niedaleko granicy z Rosją, przy trasie nr 504. Słusznie nazywany „klejnotem Warmii”, Frombork był miejscem pracy najsłynniejszego astronoma nowożytnej Europy – Mikołaja Kopernika, twórcy obecnego obrazu nieba. Wiele tutejszych atrakcji turystycznych wiąże się właśnie z jego działalnością. Zobaczymy zabudowę Wzgórza Katedralnego m.in. Wieża Radziejowa – tu na uwagę zasługuje wahadło Foucaulta, służące do naocznego stwierdzenia ruchu obrotowego Ziemi, dodatkowo można z niej podziwiać panoramę okolicy. Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ: ELBLĄG – OLSZTYN – LIDZBARK WARMIŃSKI – RESZEL – ŚWIĘTA LIPKA

Przyjazd do ELBLĄGA w godzinach porannych, spacer po mieście – Brama Targowa – pozostałość po murach obronnych miasta z XIV w., kościół mariacki, katedra Św. Mikołaja, budynek dawnej słodowni, bulwar Zygmunta Augusta.

Przejazd do OLSZTYNA, spacer po mieście – Nowy ratusz, Katedra św. Jakuba, Stare miasto z Ratuszem powstałym w XIV wieku, Wysoka Brama, zamek kapituły, pałac Biskupi.

Przejazd do LIDZBARKU WARMIŃSKIEGO, gdzie zobaczymy Zamek Biskupów Warmińskich wraz z przedzamczem, bastionem i basztą, kolegiatę św. Piotra i Pawła, Wysoką bramę, Mury obronne i zachowany układ urbanistyczny. Przejazd do RESZLA – zwiedzanie zamku Krzyżackiego oraz wizyta w sanktuarium maryjnym w pobliskiej ŚW. LIPCE. Przejazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie, nocleg. Kolacja przy muzyce szanty.

3. DZIEŃ: WILCZY SZANIEC – GIŻYCKO – WĘGORZEWO

Śniadanie, przejazd do WILCZEGO SZAŃCA, gdzie znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera – zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków – schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

Przejazd do GIŻYCKA, gdzie zobaczmy Twierdzę Boyen o kształcie gwiazdy. z XIX w. – wspaniałej budowli obronnej o kształcie siedmioramiennej gwiazdy, która powstała jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno.

Przejazd do WĘGORZEWA. Zwiedzimy Muzeum Kultury Ludowej, w którym gromadzone są przedmioty z obszaru Mazur i Warmii oraz terenów macierzystych dzisiejszych mieszkańców tego regionu. Z muzeum sąsiaduje Park Etnograficzny nad rzeką Węgorapą. Eksponowane są tutaj obiekty tradycyjnego budownictwa mazurskiego. W pomieszczeniach skansenu działają pracownie rękodzielnicze: garncarstwa, tkactwa, koronkarstwa, wyrobu kwiatów, koszyków i sztuki dekarskiej. Spacer po mieście: zamek krzyżacki z XIV w., późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, ratusz z XIX w. Powrót na obiadokolację i nocleg

4. DZIEŃ: GIŻYCKO – MIKOŁAJKI

Śniadanie. Rejs z Giżycka do MIKOŁAJEK łączy walory widokowe z poznawczymi – trasa wodna, łącząca dwa najbardziej znane porty szlaku Wielkich Jezior Mazurskich wiedzie w znacznej mierze poprzez system kanałów, których budowa w latach 1765 – 1772, w oparciu o projekty polskich arian w służbie pruskiej – Józefa Naronowicza-Narońskiego oraz Samuela i Jana Suchodolców, udrożniła mazurską drogę wodną dla żeglugi. Rejs z Giżycka do Mikołajek trwa około trzech godzin, ale można się wybrać również na dłuższą wyprawę tam i z powrotem, z dogodną przerwą na zwiedzanie Mikołajek.

Wyjazd w drogę powrotną.