dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Lecimy tam aby przeżyć twardą, męską przygodę. Tworzymy zgrany zespół dojrzałych facetów, nie grupę turystów. Do końca życia nic nie wymaże nam tej ekspedycji z pamięci. Pamiętajmy, że trasa jaką będziemy podążać jest oddalona od wszelkich szlaków turystycznych. Autentyzm i nieskażona zachodnią cywilizacją przygoda czyli Afryka naprawdę – oto co przeżyjemy. Lecimy tam by przedrzeć się przez spalony słońcem busz i sprawdzić się w sytuacji, kiedy zdani jesteśmy w 90% na samych siebie.

Wybierz termin

4900

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1-2. DZIEŃ: Banjul – Brikrama

Naszą operację rozpoczynamy od noclegu w położonej niedaleko stolicy Banjul miejscowości Brikama. Tam cywilizacji doświadczymy podczas naszej wyprawy po raz ostatni.

3-4. DZIEŃ: Brikrama – plemię Fula

Po jednodniowym przygotowaniu się do misji, pakujemy swój Land-Rover Defender, ustalamy dokładny plan, podział ról i ruszamy w głąb Afryki jako zgrana, silna i zgodna grupa facetów, mających do wykonania w ciągu tych paru dni parę zadań. Oddalimy się od stolicy o prawie 400 km na wschód aby rozbić nasz obóz w jednej z typowych, przyjaznych wiosek plemienia Fula.
Pomożemy im przez jeden dzień w pracy – zrobimy to czego będą od nas potrzebowali z zamian za gościnę. W pracach polowych, budowlanych lub innych, jakich nie brak nigdy w afrykańskiej rzeczywistości. Zjemy razem wieczorny posiłek, częstując się na wzajem swoją kolacją.

5. DZIEŃ: marsz do kolejnej plemiennej wioski

Następnego dnia ruszamy do kolejnej wioski piechotą. Parogodzinny marsz w afrykańskiej temperaturze i w palącym słońcu dobrze nam zrobi. Na miejscu czekać będzie na nas jak wszędzie po drodze mnóstwo folkloru. Mówiąc krótko, tym razem rozkręcamy transową imprezę. Wśród rytmów bębnów i przy dzikim tańcu tubylców, staniemy się częścią Afrykańskiej rzeczywistości na dobre.
Nigdzie się nie spieszymy. Przeżywamy każdą sytuację tak długo na ile warto zatrzymać czas. Wciąż pytamy, czy lokalni ludzie nie potrzebują od nas pomocy.

6-7. DZIEŃ: rajd jeepem do Barra – prom przez rz. Gambia – Tanji

Kolejnego dnia nasz wierny Defender dowiezie nas do miejscowości Barra – gdzie musimy przeprawić się promem na drugą stronę rzeki Gambia. To niełatwa operacja – trzeba wykazać się sprytem i cierpliwością aby dostać się na prom w miarę sprawnie. Kiedy dotrzemy z powrotem do cywilizowanej części Gambii rozkładamy swój obóz na plaży w okolicy miejscowości Tanji.

8. DZIEŃ: Brikrama

Wieczorem wracamy do miejsca swojego pierwszego noclegu czyli Brikamy, by udaną przygodę ucztować przy grillowanych rybach. Zmęczeni i naładowani emocjami odlatujemy do Europy następnego dnia.

9. DZIEŃ: Powrót do Polski

 

Liczba osób w grupie: maximum 6

CENA OBEJMUJE:

  • przewodnika oraz instruktora survivalu
  • noclegi
  • wyżywienie
  • przejazdy Land-Roverem Defender
  • opłatę za prom
  • gąbkowe materace do namiotów
  • wrzątek, wodę butelkowaną i pieczywo

 

CENA NIE OBEJMUJE: