dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

  • grupy 10-osobowe
  • dwa posiłki i bilety wstępu w cenie
  • możliwość zobaczenia najpiękniejszych miejsc w krótkim czasie

Wybierz termin

DOWOLNE TERMINY

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Erewań
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw LOT. Przelot do Erewania.

2. DZIEŃ: Erewań – Eczmiadzyn – Zwartnoc – Erewań
Przylot do Erewania, stolicy i największego miasta Armenii. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek i śniadanie. Wyruszmy na pierwsze spotkanie z Armenią – oglądamy panoramę Świętej góry Ararat – biblijnej góry, na której podobno zatrzymała się  Arka Noego. Zwiedzamy magiczne uliczki Erewania, Plac Republiki, Parlament, Pałac Prezydenta oraz Operę. Obejrzymy też Matenadaran – Muzeum starożytnych rękopisów. Jedziemy do miasta Eczmiadzyn, zwanego Watykanem Ormian, słynący z jego świątyń. Powrót do Erewania. Kolacja w  typowej, ormiańskiej restauracji. Po kolacji pokaz multimedialnych fontann na Placu Republiki. Nocleg.

3. DZIEŃ: Erewań Garni – Gegard – Erewań
Śniadanie w hotelu. Wizyta w Centrum Sztuki im. Cafesjiana. Zbiór ponad 5000 dzieł zawiera między innymi jedną z najobszerniejszych kolekcji szkła na świecie. Przejazd do Garni, gdzie zobaczymy pogańską świątynię (I w.) , a następnie przejedziemy do częściowo wykutego w skale klasztoru Gegard (UNESCO), perły średniowiecznej architektury Ormian. Kolacja w jednym z domów w wiosce. Degustacja pysznych potraw domowej roboty –  m. in. lawasz (pieczonego rytualnie tradycyjnego ormiańskiego chleba), lokalne owoce oraz miejscowa wódka. Powrót do Erewania. Nocleg.

4. DZIEŃ: Erewań – Khor Virap (Chorwirap) – Noravank – Selim  – Sewan
Po śniadaniu przejazd do romantycznie położonego klasztoru Khor Virap skąd roztacza się widok na równinę turecką i bliźniacze szczyty gór Ararat. Przejazd do XIII wiecznego zespołu klasztornego  w Noravank. Obiad w jaskini. Po obiedzie udamy się na spacer i zwiedzanie skupiska wysokich, ale płytkich jaskiń o nazwie Trchuneri Karayr (Jaskinia Ptaków). Następnie odwiedzimy średniowieczny cmentarz Noratus z ogromną liczbą Chaczkarów – kamiennych płyt Zatrzymamy się tez w Selim, gdzie zobaczymy zajazd z XIV w jakim zatrzymywali się przebywający tą trasę kupcy. Po południu przejedziemy nad największe jezioro w Armenii – SEWAN. Położone jest na wysokości 2 000 m n.p.m. – widoki i powietrze są tu wspaniałe!  Zameldowanie w hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ: Sewan – Sanahin – Hagpat
Śniadanie. Zwiedzanie klasztoru Sewanawank położonego w otoczeniu górskich szczytów i odbijającego się w tafli jeziora Sewan. Wyspa była bezludna do końca VIII wieku, wtedy to mnisi zbudowali na niej kaplice i cele. Podróż do regionu Lori. Po drodze postój w miasteczku Odzun. Wizyta w kościele Najświętszej Marii Panny. Stanowi on jeden z najznakomitszych w ormiańskiej architekturze przykładów bazyliki, po raz pierwszy wzniesiony został w V w. Wokół świątyni znajdują się liczne nagrobki służących tu księży i zakonników, a także górujący nad nimi wielki pomnik nagrobny. Następnie przejazd i zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO klasztorów Hagpat i Sanahin, który słynął w całym regionie ze szkoły dla rzemieślników i kaligrafów. Zameldowanie w hotelu w Hagpat. Kolacja.

6. DZIEŃ: Hagpat – Bagratashen/ Sadakhlo – Tbilisi
Po śniadaniu przejazd do granicy. Zmiana przewodnika, autobusu i kontynuowanie podróży do Tbilisi. Historię tego miasta najlepiej poznać poprzez jego architekturę – mieszankę różnych stylów odwiedzimy Stare Miasto i Abanotubani – starożytną dzielnicą Tbilisi, znaną z kąpieli siarkowych, Twierdzę Narikala (IV wiek); Ulicę Sharden, Katedrę Sioni (VII wiek), Shota główną ulica w Tbilisi – Rustaveli Avenue. Wizyta w kościele Św. Piotra i Pawła ufundowanego przez polską diasporę. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji

7. DZIEŃ: Tbilisi – Mccheta – Gori – Upliscyche – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do MCCHETY (UNESCO) jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa. Zobaczymy katedrę Sweti Cchoweli (XIw.) oraz znajdujący się na górze ponad miastem niewielki monastyr Dżwari. Następnie przejedziemy do GORI, rodzinnego miasta Józefa Stalina. Obiad, a następnie przejazd do fascynującego starożytnego miasta UPLISCYCHE. Po powrocie do Tibilisi. Nocleg.

8. DZIEŃ: Tbilisi – Gudauri – Kazbegi – Tbilisi
Po śniadaniu czeka nas wycieczka wzdłuż historycznej Gruzińskiej Drogi Wojennej, na trasie której podziwiamy piękne widoki, wspaniałe zabytki, wiele fortyfikacji i wież strażniczych.  Przejazd przez Gudauri, ośrodek narciarski położony na wysokości 2000 metrów n.p.m oraz przez „Jvari Pass” (2379 m n.p.m.). Zwiedzanie pięknej okolicy położonej na wzgórzu. Obiad w Kazbegi. Z miejscowości Kazbegi udamy się na krótki i przyjemny trekking (2-2,5 h) lub przejażdżkę pojazdami 4×4 (dodatkowa cena 10-12 USD za osobę), aby dostać się do perły gruzińskiej architektury – Kościoła Świętej Trójcy w Gergeti, skąd przy dobrej pogodzie zobaczymy  szczyt Kazbek (5047 m n. p. m. ). Powrót do Tbilisi.

9. DZIEŃ: Tbilisi – Sighnaghi – Tsinandali – Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Przejazd do regionu Kakheti we wschodniej części Gruzji. To kolebka uprawy winorośli i produkcji wina, którego powstaje tu około 500 gatunków. W winie zawarta jest historia, kultura i styl życia Gruzinów. To symbol gruzińskiej gościnności, przyjazźni, tolerancji oraz tajemnica długowieczności mieszkańców. Zwiedzanie otoczonego murem Sighnaghi – jednego z najpiękniejszych miast z regionu. Z punktów widokowych roztacza się widok na Alzańską dolinę i na większe szczyty Kaukazu. Zwiedzanie klasztoru Bodbe (IX w.) gdzie św. Nino (Cappadocina) ogłosiła chrześcijaństwo w 337 roku. Przejazd do Tsinandali, gdzie jak przystało na pobyt w winiarskim regionie kraju, będziemy mieli okazje zasmakować w miejscowych winach. Odwiedzimy winnice, gdzie odbędzie się degustacja wina.  Po powrocie do Tbilisi, udamy się na pożegnalną kolację z muzyką tańcami i winem.

10. DZIEŃ: Tbilisi – Warszawa
Wcześnie rano wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • śniadania, obiady lub kolacje według programu
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
  • opiekę polskojęzycznego pilota w Armenii i Gruzji
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: