dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

GRUZJA 2024

8 dni

Cena:

Od 4 osób – 1200$ za osobę
Od 6 osób – 1040$ za osobę
Od 8 osób – 950$ za osobę
Od 10 osób – 910$ za osobę
Od 15 osób – 830$ za osobę

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 DZIEŃ:

Wylot z Polski samolotem Wizz Air. Przylot do Kutaisi.
Transfer do hotelu w KUTAISI – drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji.
Zwiedzanie Kutaisi. Miasto było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

2 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.
ZWIEDZANIE KLASZTORU W GELATI – czyli znakomicie zachowanego zespołu klasztornego z XII wieku, który znany jest przede wszystkim z fresków i mozaik. Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
WYCIECZKA DO MTSKHETA (zwanej Drugą Jerozolimą) to starożytne miasto, była stolica kraju oraz religijne centrum Gruzji. Mieści się tu najważniejszy relikt chrześcijaństwa (Szata Chrystusa). Zwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w.), położony na szczycie wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta. Monastyr stanowi perłę gruzińskiej architektury. Zwiedzimy także Katedrę
Svetitskhoveli (XI w.), która uznawana jest za najważniejszy zabytek w Gruzji. Oba obiekty znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolacja z tradycyjną kuchnią gruzińską i winem. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu.

3 DZIEŃ:

ZWIEDZANIE TBILISI – stolicy Gruzji i jednego z najstarszych miast na świecie. Zwiedzimy historyczną część Tbilisi: Kościół Metekhi (XIII w.), Synagogę, Katedrę Sioni (VI-VII w.) i Kościół Anchiskhati (VI w.). Następnie przejedziemy do Pomnika Matki Gruzji. Zwiedzimy również Fortecę Narikala (IV w.), z której podziwiać można przepiękny widok na stare miasto, to najbardziej znany zabytek Tbilisi z czasów starożytnych, ludzie nazywają ją sercem i duszą miasta. Zobaczymy łaźnie siarkowe, które stanowią wizówkę Tbilisi. KOLACJA W GRUZIŃSKIEJ RESTAURACJI Z WYSTĘPAMI FOLKLORYSTYCZNYMI I WINEM.

4 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu.
WYCIECZKA DO KACHETI – regionu słynącego z produkcji wina.
Odwiedzimy KLASZTOR BODBE – kompleks klasztorny św. Nino, miejsce pochówku św. Nino, która w IV wieku wprowadziła w Gruzji chrześcijaństwo.
Zwiedzimy SIGNAGI – XVIII-wieczne miasteczko usytuowane na szycie wzniesienia, z którego podziwiać można malowniczy krajobraz doliny rzeki Alazani i kaukaskie szczyty.
Obiad z degustacją słynnego gruzińskiego wina w prywatnej, rodzinnej winiarni, gdzie można zapoznać się z tradycją produkcji wina. Powrót do Tbilisi.

5 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.
Podróż słynną GRUZIŃSKĄ DROGĄ WOJENNĄ.
Po drodze zwiedzimy XVII – wieczną FORTECĘ ANANURI – miejsce wielu historycznych walk. Forteca jest malowniczo położona nad Jeziorem Żinwalskim. Krystalicznie błękitna woda, na tle gór, tworzy niezapomniany widok.
Dalszy przejazd do KAZBEGI. Z Kazbegi przejazd jeepami malowniczą górską trasą do GERGETI. Zwiedzimy położony na wysokości 2170 m n.p.m. Kościół św. Trójcy, zbudowany w XIV wieku. Przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt Kaukazu – Mt. Kazbegi (5047 m).
Przejazd do GUDAURI – narciarskiego kurortu leżącego w górach Kaukazu w regionie Mccheta-Mtianetia. Kolacja i nocleg w Gudauri.

6 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.
Przejazd do GORI – miasta urodzin Stalina.
Następnie odwiedzimy UPLISTSIKHE – największe skalne miasto w Gruzji. Kompleks zabytków z czasów starożytności położony jest na skalistym brzegu rzeki Mtkwari. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń, często rozlokowanych na kilku poziomac, połączonych korytarzami lub schodami. Przejazd do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi lub w miejscowości uzdrowiskowej Ckaltubo.

7 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu.
Przejazd do BATUMI – najpiękniejszego miasta w Gruzji, położonego nad Morzem Czarnym, które stanowi stolicę regionu Adżarii.
Przyjazd do Batumi, ZWIEDZANIE BATUMI: Place, Pomnik Medei, spacer po słynnym nadmorskim bulwarze. Czas wolny na promenadzie. Kolacja i nocleg w Batumi.

8 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.
Transfer na lotnisko.
Wylot do Polski.

Cena obejmuje:

▪ Zakwaterowanie wg programu w hotelach 3* w pokojach 2 os. :

– 2 noclegi w Kutaisi lub Ckaltubo
– 3 noclegi w Tbilisi
– 1 nocleg w Gudauri
– 1 nocleg w Batumi

▪Wyżywienie wg programu: 7 śniadań, 6 kolacje, 1 obiad
▪Degustacja wina wg programu
▪Występy folklorystyczne podczas kolacji
▪Zwiedzanie wg programu
▪Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
▪Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
▪Transport podczas realizacji programu
▪Przejazd jeepami z Kazbegi do Gergeti

Cena nie obejmuje:

▪Dopłaty do pokoju 1 – os.
▪Przelot liniami Wizz Air