dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Autentyczność i życzliwość mieszkańców Gwinei

 • Wpojony przez wielowiekową tradycje szacunek do starszych wiekiem i ich życiowego doświadczenia

 • Ośmiodniowe, wygodne safari w klimatyzowanych 4×4

 • Spektakularna wysokość wodospadów Fouta Djalon

 • Budynek Gubernatora w Dalada, zaliczany do dziedzictwa UNESCO

 • Wieczór tańca folklorystycznego, przy dźwięku fletów i skakania gwinejskich akrobatów

 • Rękodzieła i kultura plemion Peul

 • Statuetki i maski z targów rzemiosła i lokalnych, małych atelier

 • Wypoczynek na plażach wyspy Room

 • Konakry – stolica tradycji i dobrej kuchni

Wybierz termin

1900 PLN + 890 €

1900 PLN + 890 €

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – KONAKRY
Spotkanie grupy na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Konakry przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie i odprawie paszportowo-celnej, czekającym na nas busem nastąpi transfer do hotelu. Zakwaterowanie około północy w hotelu 3* superior z basenem i klimatyzacją. Nocleg. (wyżywienie: na pokładach samolotów)

2. DZIEŃ: Konakry – DUBREKA
Rano po późnym śniadaniu (odpoczynek po poprzednim dniu podróży i późnym zakwaterowaniu w hotelu), zwiedzimy stolicę Gwinei-Konakry, odwiedzimy port, muzeum miejskie oraz przejedziemy przez główną aleję miasta. Następnie naszym samochodem/samochodami 4×4 pojedziemy do miejscowości Dubreka oddalonej od Konakry o około 2 godzin jazdy. Po drodze przerwa na obiad. Zakwaterowanie w hotelu 3* z basenem i klimatyzacją. Czas wolny, wieczorem kolacja. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

3. DZIEŃ: Dubreka – KOBA
Rano po śniadaniu pojedziemy do wodospadów Bondabon znajdujących się u podnóża szczytu góry zwanej Szczytem Psa który pali. Nastepnie udamy się do wodospadów Soumba odległych o ponad godzinę jazdy samochodem od wodospadów Bondabon. Na miejscu przewidziany jest obiad w formie pikniku. Po sesji zdjęciowej i odpoczynku, ruszymy w kierunku jeziora Koba. Droga zajmie nam około 4 godzin. Tego dnia przejedziemy ok. 160 km. Zakwaterowanie w hotelu nad brzegiem jeziora 2* klimatyzacja. Wieczorem kolacja, czas wolny. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

4. DZIEŃ: Koba – SOBANE
Rano po śniadaniu, udamy się do wioski rybackiej. Zobaczymy łodzie, zachowanie mieszkańców, ryby które sprzedają. Będziemy swiadkami porannego rozgardiaszu mieszkańców. Następnie wyruszymy do miejscowosci Boffa (3 godziny). W Boffa zwiedzimy pierwszy kościół zbudowany w Gwinei. W drodze do Sobane odwiedzimy wioske ludu Baga. Po dotarciu na miejsce (tego dnia przejedziemy ok. 170 km), zakwaterowanie w hotelu położonym nad brzegiem oceanu, zapewniającym podstawowe wygody. Pokoje z wiatrakami. Wieczorem czas wolny, kolacja. (wyżywienie: B/D)

5. DZIEŃ: Sobane – KINDIA
Po wczesnym śniadaniu ruszymy w drogę do miejscowości Kindia. Po drodze odwiedzimy wodospady Kilissi otoczone tropikalną roślinnością, ze spadkiem wód dochodzących do 30 metrów wysokości . Po przejechaniu ok. 330 kilometrów dotrzemy na miejsce. Zakwaterowanie w hotelu nad brzegiem rzeki, w przepięknym otoczeniu, w wentylowanych pokojach, gdzie powietrze jest względnie rześkie i będziemy mogli dobrze się wyspać. Czas wolny, kolacja. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

6. DZIEŃ: Kindia – DALABA
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie miejscowości i jej okolic. Zapoznawanie się z życiem mieszkańców. Odwiedzimy kobiety zajmujące się plecieniem toreb, koszy, dekoracyjnych wyrobów i malująch gotowe już wyroby które wykonywane z liści palm oraz cienkich lian dla niektórych są niepowtarzalne i warte zakupu, obejrzymy miejsce wyrobu masek i afrykańskich statuetek, gdzie chętni bedą mogli uzupełnic swoje kolekcje . Zobaczymy też fabrykantów tzw. djembe, czyli tam tamów – tradycyjnych bębnów. Droga do Dalaba zajmie nam większość dnia ok. 7 godzin (ok. 270 km), jest wznoszącą się ku górze, często terenową drogą. Tego dnia będziemy musieli wspiąć się na wysokość ok. 1200 m.npm. Po drodze chwila przerwa na obiad. Po południu dotrzemy do Dalaba. Zakwaterowanie w hotelu 2* z basenem, czas wolny, kolacja. Nocleg. (brak klimatyzacji-rześko) (wyżywienie: B/D)

7. DZIEŃ: DALABA
Po śniadaniu wizyta w pałacu gubernatora, budynku zaliczonym do dziedzictwa UNESCO. Tego dnia poza podglądaniem zycia lokalnej ludności odwiedzimy tzw. Most Boga Dalaby, skalnego utworu który pod wpływem działania wody i erozji skał został wydrążony, następnie z biegiem lat poszerzony by nabrać charakteru i funkcji mostu. W drodze powrotnej ścieżką prowadzącą przez las bambusowy odwiedzimy liczne lokalne zakłady/manufaktury rzemieślnicze, odwiedzimy gwarny targ miejski. Wieczorem czas wolny, basen, kolacja. Nocleg (wyżywienie: B/D)

8. DZIEŃ: Dalaba – AINGUEL
Wcześnie rano, po obfitym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przed nami będzie ponad 150 kilometrów ciężkiej drogi terenowej. Po drodze odwiedzimy najbardziej spektakularne 2 wodospady Fouta Djalon w miejscu zwanym Kambadaga. Gwinea Konakry jest krajem morfologiczne zmiennym, od równin po górzyste tereny . Wodospady Fouta otoczone są soczyście i wiecznie zieloną tropikalną roslinnością i osiągają wysokość względną 70-80 metrów. Szum spadającej wody, bryzgi kropel i często pojawiające się w obrębie wodospadów tęcze stanowią dodatkowe wrażenia. Chętni bedą mogli wykapać się w naturalnie wydrążonych basenach w skale. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Hotel skromny, ale czysty, zapewnia odpoczynek. Czas wolny, kolacja. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

9. DZIEŃ: Ainguel – LABE
Rano po śniadaniu zwiedzanie Labe. Kamiennego mostu i zapoznanie się z żyjącymi tu mieszkańcami plemiona Peul. Wizyta w muzeum Fouta, następnie zobaczymy Wielki Meczet w Labe i lokalny targ. Po przejechaniu ponad 100 kilometrów droga terenową dotrzemy do Labe. Zakwaterowanie w hotelu klimatycznym 2*, czas wolny, kolacja. Wieczorem wieczór tańca folklorystycznego – przy akompaniamencie dźwieku fletów będziemy swiadkami akrobatycznych tańców. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

10. DZIEŃ: LABE
Rano, po wczesnym sniadaniu wyprawa na słynny szlak bambusowo-lianowy Lelouma. Konstrukcja z lian i bambusów, często budowana prawie w pionie jest konstrukcją umożliwiajacą okolicznym mieszkańcom pokonwyanie szlaku pomiędzy wioskami położonymi w dolinie a targiem znajdującym się na płaskowyżu i oddzielonych od siebie prawie pionowym wzniesieniem płaskowyżu . Wszystko to wśród soczystej zieleni otoczenia, spektakularnych widoków i zewsząd cieknącej wody górskich strumieni. Wyprawa zajmie cały dzień. Docierając na płaskowyż naszymi samochodami 4×4 i pokonamy na piechotę odcinek kilku kilometrów i dotrzemy na skraj płaskowyżu skąd będziemy mogli obserwować przemieszczajaca się ludność. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja. (wyżywienie: B/D)

11. DZIEŃ: LABE
Rano po śniadaniu wyprawa nad wodospady Sala. Będziemy mogli zrobić wspaniałe zdjęcia, przy odrobinie szczęścia spotkać żyjące tu zwierzęta. Mozliwość kąpieli w naturalnie wydrążonych basenach wypełnionych woda z wodospadów. Wieczorem powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

12. DZIEŃ: Labe – DALABA
Rano, po śniadaniu wyjazd do Dalaba. Piaszczystą, zapyloną droga terenową dotrzemy do miejscowości Fougoumba, religijnej stolicy ludów Peul. Na terenie świątyni znajdującej się w tym mieście zapoznamy się z zasadami i historią teokrytycznego systemu rządów tych plemion. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu z basenem w Dalaba. Wieczorem kolacja. Nocleg (wyżywienie: B/D)

13. DZIEŃ: Labe – Wyspa ROOM
Rano, po śniadaniu wybierzemy się w całodzienna drogę na wyspę Room, jedna z kilku wysepek tworzących malutki archipelag wysp. Transfer prawie 300 kilometrów zajmie nam blisko 6 godzin. Po minięciu Konakry wsiądziemy do dużej łodzi która dotrzemy na wyspę. Podróż statkiem trwać około pół godziny. Zakwaterowanie w wygodnym hotelu 2/3* z klimatyzacją, czas wolny, kolacja, ewentualna wieczorna kapiel w Oceanie Atlantyckim. Nocleg. (wyżywienie: B/D)

14. DZIEŃ: Wyspa ROOM
Po śniadaniu wycieczka łodzią wzdłuż brzegów wysepek archipelagu. Później czas wolny, plażowanie i odpoczynek. Wieczorem kolacja. Nocleg (wyżywienie: B/D)

15. DZIEŃ: Wyspa Room – kierunek Warszawa
Rano śniadanie, czas wolny na kapiel w oceanie, ewentualne przygotowanie bagażu na powrót do Polski. Odpoczynek. Około 15-tej powrót łodzia do Konakry, czas na zrobienie ostatnich zakupów na targu rekodzieł Boulbinet. Przed podróżą do Polski przewidziane jest odnajęcie dla grupy jednego pokoju w hotelu dla odświeżenia się pod przysznicem a następnie przewidziana jest pożegnalna kolacja w wybranej przez lokalnego operatora restauracji. Wieczorem transfer na lotnisko. Pożegnanie z lokalnym Operatorem. Odprawa paszportowo-celna. Odlot do Europy. (wyżywienie: B/pozostałe na pokładzie samolotu)

16. DZIEŃ: WARSZAWA
Po wylądowaniu pożegnanie się grupy. (wyżywienie: na pokładzie samolotu)

CENA OBEJMUJE:

 • transfer z lotniska w Konakry do hotelu w dniu przylotu i transfer z hotelu na wyspie Room/ (łodzią motorową) + transfer busikiem na lotnisko w dniu odlotu
 • śniadania w dniach: 2-15 razem 14 śniadań
 • występ folklorystyczny w dniu 9 wyprawy
 • bilety wstępu wraz z wymaganymi przewodnikami do miejsc wymagających odpłatności wg.programu
 • noclegi w hotelach w dniach: dz.1 i dz.13-14 razem 3 noclegi
 • obecność polskiego przewodnika
 • ubezpieczenie AXA/UNIQUA (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa – Konakry – Warszawa (średnio 2400-2900 pln) – płatne agentowi lotniczemu
 • usług zapewnionych przez Tour-Operatora w Gwinei (1000€)

  UCZESTNIK WYPRAWY BIERZE ZE SOBĄ i płaci lokalnemu Tour-operatorowi osobiscie po przyjeździe do Konakry – PAKIET 1000€ za:

  zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem lub odpowiednikach w dniach: dz. 2-12, razem 10 noclegów (klasyfikacja lokalna, informacja o hotelach na stronach TripAdvisor)

  przejazd samochodami 4×4 (4 os.+kierowca) na trasie Konakry-Dubreka-Koba-Sobane-Kindia-Dalaba-Kambadaga-Ainguel-Labe-Fougoumba-Konakry

  obiadokolacje w dniach: 2-14 razem 13 obiadokolacji

  transfer łodzią motorową z Konakry do hotelu na wyspę Room/Archipelag Los

  prawo fotografowania i filmowania w miejscach odwiedzanych (zgodnie z programem)

  kierowców/przewodników angielsko i francuskojęzycznych

  nadzór logistyczny nad wyprawą
  inne wymienione w programie

   

  PONADTO do ceny wyprawy należy doliczyć:

  ceny wizy do Gwinei Konakry Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz zawierać conajmniej 2 strony wolne.

  zwyczajowych napiwków dla przewodników, bagażowych, kelnerów etc w wysokości 5€/dziennie/os. – razem 70€ płatnych pilotowi na miejscu (nie dotyczy dzieci)

  zwyczajowego napiwku dla ekip/kierowców 4×4: ok. 80€/samochodu- w zależności od poziomu satysfakcji

  ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 430€ na całej trasie,
  (dopłata do jedynki dla mężczyzn obowiązkowa 320€ – hotele, które nie dysponują pokojami typu TWIN, Panie wg. uznania mogą dzielić pokój typu DBL),

  opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć)

  posiłków nie zawartych w programie wyprawy oraz napojów do posiłków w trakcie całego pobytu i podczas podrózy
  wydatków własnych

OBOWIĄZUJE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE

 

UWAGI

Ponieważ w Gwinei, duża część hoteli nie posiada pokoi typu TWIN, w przypadku mężczyzn podróżujących samotnie, w hotelach gdzie pokoje są typu DBL, ze względów obyczajowych wymagana jest obowiązkowa dopłata do jedynki. Kobiety, traktowane są bardziej «ulgowo » i jeżeli chcą mogą spędzać noce w tym samym łóżku, tym samym unikając dopłaty do jedynki.

Standaryzacja hoteli zgodnie z ocenami booking.com, tripadvisor, lokalnej klasyfikacji i doświadczeń własnych Operatora.

W niektórych obiektach może zdarzyć się, że natraficie na cieknący kran, głośną wentylację czy inną niedogodność.

Wszelkie ewentualne zmiany w programie dnia, nie wpłyną na program wycieczki, jako całości. Pewne zdarzenia jak gwałtowny deszcz, ewentualna awaria samochodu, czy inne zdarzenie losowe, jak awaria prądu, czy agregatu prądotwórczego, pęknięcie opony etc., które mogą spowodować pewne zakłócenie w planie dnia należy uwzględnić i traktować jako nieodłączną część przygody

Wynajęty transport to samochody 4×4 (maksymalne “obłożenie: 4 osoby + kierowca). Samochody zazwyczaj są w dobrym stanie technicznym, ale czasem zdarzają się awarie (najczęściej złapanie gumy). Przeciętna wieku ok. 10-15 lat. Kierowcy niechętnie (bo im zimno) włączają klimatyzację, jeżeli klimatyzacja ulegnie awarii należy potraktować to jako lokalny urok miejsca. Pomimo takiego stanu rzeczy infrastruktura turystyczna jest rozwinięta. Ludzie są przyjaźni a kuchnia przyzwoita, szczególnie nad oceanem wyśmienite są owoce morza. Organizator sugeruje, poza wyjątkami wskazanymi w planie wyprawy korzystanie z restauracji hotelowych wieczorem a w ciągu dnia, w przypadku obiadów zaufać przewodnikowi/kierowcy.

 

CENY w Gwinei Konakry

obiad – 3-6€/os.(na trasie przejazdu, w restauracjach w standardzie hotelowym 8-15€)

coca-cola w restauracji od 0,7-1,3€

piwo od 1-2€

 

GRUPA: 6-15 osób + Pilot