dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

W WYPRAWIE MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ MAX. 5 OSÓB

 • Wyprawa do Gwinei to ekscytująca podróż do autentycznych sytuacji, miejsc i kultury Afryki Zachodniej. Ekspedycja jest adresowana wyłącznie do podróżników, którzy są gotowi na trudy wyprawy, wynagradzane pięknymi przeżyciami, które pamięta się do końca życia. To nie jest wycieczka krajoznawcza. To trud warty wyrzeczeń!
 • Będziemy przeprawiać się przez rzeki, podążać godzinami w tumanach afrykańskiego kurzu, jeść, tańczyć z tubylcami i zapominać co to jest czas. Odczujemy na własnej skórze co oznacza życie bez prądu, jak wygląda codzienne życie plemion i co zyskujemy a co tracimy żyjąc w naszej luksusowej, „kanapowej” cywilizacji. Podczas wspólnej wyprawy dotkniemy czarnego lądu tak blisko, jak to tylko możliwe. Nie raz zdarzy się, że małe dzieci na nasz widok uciekać będą z płaczem do swoich mam. Będziemy w miejscach, gdzie mali tubylcy nie widzieli białego człowieka nigdy. Lecimy tam by przeżyć przygodę życia. Tam dokąd dotrzemy, Afryki nie da się tylko zobaczyć. Staniemy się jej częścią…

Wybierz termin

7600 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ:
Przelot z Warszawa Okęcie do Konakry (stolica Gwinei).  Kolacja. Nocleg w hotelu o dobrym standardzie.

2. DZIEŃ:
Śniadanie w hotelu. Przejazd do wioski Sangbarala w okolicach Kankan (region plemienia Malinke). Kolacja i nocleg w afrykańskich chatach.

3. DZIEŃ:
Śniadanie afrykańskie. Dzień z życia w afrykańskiej wiosce. Męska część uczestników spędza pół dnia uczestnicząc w codziennych zajęciach z mężczyznami. W tym samym czasie kobiety idą do codziennych prac z miejscowymi kobietami. Obiad. Wyjazd i uczestnictwo w afrykańskim weselu lub innej autentycznej plemiennej uroczystości. Gwarantujemy niepowtarzalne i autentyczne przeżycie!

4. DZIEŃ: Śniadanie. Podróż do kopalni złota. Połowa wioski, w której mieszkamy, zajmuje się wydobyciem złota. Jak trudne i niebezpieczne to zajęcie przekonamy się na własne oczy… Obiad w wiosce. Podróż do wioski Baro, gdzie nakręcono materiał do filmu FOLI. Kolacja i obserwacja wieczornego życia w wiosce.

5. DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta na afrykańskim targu. Warsztaty gry na Djembe. Obiad w wiosce. Wieczór muzyczny. Podczas występu uczestniczymy w autentycznych występach plemienia Malinke.

6. DZIEŃ: Wczesne śniadanie i wyjazd w stronę Conakry – pod wieczór docieramy na piękną wyspę Roume oddaloną parę kilometrów od stolicy. Kolacja. Nocleg na wyspie.

7. DZIEŃ: Śniadanie. Relaks i dzień na wyspie. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ: Śniadanie. Rejs łodzią do stolicy. Zwiedzanie Conakry, targ rękodzieła. Obiad. Około 17.00 – lotnisko. 19.45 – wylot do Europy.

9. DZIEŃ: godz. 9.50 lądowanie na lotnisku Warszawa-Okęcie.


SZCZEPIENIA:
Na terenie Gwinei nie występują w obecnym czasie żadne epidemie i choroby. Żółta książeczka szczepień nie jest wymagana na granicy, ale na wszelki wypadek warto zabrać ten dokument ze sobą. Zwyczajowo przed podróżą do Afryki podróżnicy szczepią się na żółtą febrę, dur brzuszny oraz żółtaczkę A i B. Zaleca się stosowania profilaktyki antymalarycznej. Większość podróżników stosuje dobrej jakości repelenty. Można stosować też popularne tabletki Malarone.

UCZESTNICY SAMI DECYDUJĄ JAKI SPOSÓB PROFILAKTYKI ANTYMALARYCZNEJ ZASTOSUJĄ. KAŻDY Z UCZESTNIKÓW POWINIEN SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ODPOWIEDNIĄ PLACÓWKĄ MEDYCZNĄ W CELU KONSULTACJI PRZED WZIĘCIEM UDZIAŁU W WYPRAWIE.

WIZA: Przed lotem musimy dokonać formalności wizowych w Polsce. W Polsce nie ma ambasady Gwinei. Organizator uda się osobiście z Państwa paszportami do Berlina w celu wyrobienia wiz dla uczestników wyprawy. Ważne aby na miesiąc przed lotem udostępnić na przynajmniej tydzień Paszport organizatorowi w celu dokonania formalności wizowej.

Warunek umieszczenia uczestnika na liściewpisowe = cena biletu około 3000 zł (przelewem na konto, kwota zaliczki jest automatycznie opłatą za przelot i w momencie jej wpłaty wykupione zostaje miejsce w samolocie). Przed zaksięgowaną wpłatą zawierana jest z uczestnikami umowa cywilno prawna (do wglądu wysyłamy mailem treść Umowy przed dokonaniem wpłaty).

Cena obejmuje:

 • profesjonalną, organizację bezpiecznej wyprawy i opiekę nad grupą (autor National Geographic -Dominik Skurzak wraz z osobami towarzyszącymi)
 • koszty noclegów
 • pełne wyżywienie (3 posiłki i napoje)
 • transport podczas trwania całej wyprawy (duży samochód terenowy)
 • rejsy łodziami
 • transfer z lotniska i na lotnisko w Conakry
 • dla chętnych konsultacje i porady w dziedzinie fotografii podróżniczej


Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych (ok. 3000PLN)
 • napojów alkoholowych
 • kosztu wizy do Gwinei Conakry
 • ubezpieczenia
 • 0bowiązkowej składki na TFG
 • SZCZEPIENIA: Na terenie Gwinei nie występują w obecnym czasie żadne epidemie i choroby. Żółta książeczka szczepień nie jest wymagana na granicy, ale na wszelki wypadek warto zabrać ten dokument ze sobą. Zwyczajowo przed podróżą do Afryki podróżnicy szczepią się na żółtą febrę, dur brzuszny oraz żółtaczkę A i B. Zaleca się stosowania profilaktyki antymalarycznej. Większość podróżników stosuje dobrej jakości repelenty. Można stosować też popularne tabletki Malarone.

UCZESTNICY SAMI DECYDUJĄ JAKI SPOSÓB PROFILAKTYKI ANTYMALARYCZNEJ ZASTOSUJĄ. KAŻDY Z UCZESTNIKÓW POWINIEN SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z ODPOWIEDNIĄ PLACÓWKĄ MEDYCZNĄ W CELU KONSULTACJI PRZED WZIĘCIEM UDZIAŁU W WYPRAWIE.

 • WIZA: Przed lotem musimy dokonać formalności wizowych w Polsce. W Polsce nie ma ambasady Gwinei. Organizator uda się osobiście z Państwa paszportami do Berlina w celu wyrobienia wiz dla uczestników wyprawy. Ważne aby na miesiąc przed lotem udostępnić na przynajmniej tydzień Paszport organizatorowi w celu dokonania formalności wizowej.
 • Warunek umieszczenia uczestnika na liście – wpisowe = cena biletu około 3000 zł (przelewem na konto, kwota zaliczki jest automatycznie opłatą za przelot i w momencie jej wpłaty wykupione zostaje miejsce w samolocie). Przed zaksięgowaną wpłatą zawierana jest z uczestnikami umowa cywilno prawna (do wglądu wysyłamy mailem treść Umowy przed dokonaniem wpłaty).