dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • tradycyjna, autentyczna Afryka

 • wpojony przez wielowiekową tradycje szacunek do starszych wiekiem i ich życiowego doświadczenia

 • ośmiodniowe, wygodne safari w klimatyzowanych 4×4

 • spektakularna wysokość wodospadów Fouta Djalon

 • budynek Gubernatora w Dalada, zaliczany do dziedzictwa UNESCO

 • wieczór tańca folklorystycznego, przy dźwieku fletów i skakania gwinejskich akrobatów

 • rękodzieła i kultura plemion Peul

 • statuetki i maski z targów rzemiosła i lokalnych, małych atelier

 • wypoczynek na plażach wyspy Kassa

 • Konakry – stolica tradycji i dobrej kuchni

 • możliwość bezterminowego przedłużenia części wypoczynkowej na wyspie Kassa lub wyspie Room w dowolnie wybranym hotelu

CENA
przy 8 Uczestnikach = 1250 €/os.
przy 6 Uczestnikach = 1350 €/os.
przy 4 Uczestnikach = 1450 €/os.
przy 2 Uczestnikach = 1650 €/os.

Wybierz termin

DOWOLNE TERMINY

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – KONAKRY
Przelot do Konakry przez jeden z europejskich portów lotniczych. Po przylocie i odprawie paszportowo-celnej, po powitaniu przez lokalnego Operatora, transfer do hotelu. Zakwaterowanie około północy w hotelu 4* z basenem i klimatyzacją.

2. DZIEŃ: Konakry – DUBREKA
Rano po późnym śniadaniu (odpoczynek po poprzednim dniu podróży i późnym zakwaterowaniu w hotelu), objazd stolicy Gwinei – Konakry, odwiedziny portu, muzeum miejskiego oraz przejazd przez główną aleję miasta. Następnie samochodem/samochodami 4×4 wyjazd do miejscowości Dubreka oddalonej od Konakry o około 2 godzin jazdy. Po drodze ewentualny postój na obiad. Zakwaterowanie w hotelu 3* z basenem i klimatyzacją. Czas wolny, wieczorem kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ: Dubreka – KINDIA
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku miejscowości Kindia. Po drodze postój i sesja zdjęciowa nad brzegiem jeziora Samaya, odwiedziny okolicznego targowiska pełnego kolorów i egzotycznych towarów. Obserwacja kolorowych piróg obładowanych towarem i lokalnymi mieszkańcami. Po południu dojazd do wodospadów Kilissi otoczonych tropikalna roślinnością, ze spadkiem wód dochodzących do 30 metrów wysokości . Zakwaterowanie w hotelu 2*, wentylowanym w dobrym standardzie, gdzie powietrze jest względnie rześkie i będzie można dobrze się wyspać. Czas wolny, kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ: Kindia – DALABA
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie miejscowości i jej okolic. Zapoznawanie się z życiem mieszkańców. Odwiedziny kobiet zajmujących się pleceniem toreb, koszy, dekoracyjnych wyrobów i malujących gotowe już wyroby które wykonywane z liści palm, oraz cienkich lian dla niektórych są niepowtarzalne i warte zakupu. Odwiedziny targu i miejsca wyrobu masek i afrykańskich statuetek, gdzie chętni będą mogli uzupełnić swoje kolekcje . Odwiedziny fabrykantów tzw. Djembe, czyli tam tamów – tradycyjnych bębnów. Droga do Dalaba zajmie większość dnia około 7 godzin (około 270 km), jest wznoszącą się ku górze, często terenową drogą. Tego dnia Podróżni będą musieli wspiąć się na wysokość ok. 1200 m. npm. Po drodze chwila przerwa na obiad. Po południu dotarcie do Dalaba. Zakwaterowanie w hotelu 2*, basen, czas wolny, kolacja. Nocleg. (brak klimatyzacji-rześko)

5. DZIEŃ: DALABA
Po śniadaniu wizyta w pałacu gubernatora, budynku zaliczonym do dziedzictwa UNESCO. Tego dnia poza podglądaniem życia lokalnej ludności odwiedziny tzw. Mostu Boga Dalaby, skalnego utworu, który pod wpływem działania wody i erozji skał został wydrążony, następnie z biegiem lat poszerzony by nabrać charakteru i funkcji mostu. W drodze powrotnej ścieżką prowadzącą przez las bambusowy odwiedziny licznych lokalnych zakładów/manufaktur rzemieślniczych, odwiedziny gwarnego targu miejskiego. Wieczorem czas wolny, basen, kolacja. Nocleg

6. DZIEŃ: Dalaba – AINGUEL
Wcześnie rano, po obfitym śniadaniu wyjazd z hotelu. Do przejechania będzie ponad 150 kilometrów ciężkiej drogi terenowej. Po drodze odwiedziny najbardziej spektakularnych dwóch wodospadów Fouta Djalon w miejscu zwanym Kambadaga. Gwinea Konakry jest krajem morfologiczne zmiennym, od równin po górzyste tereny. Wodospady Fouta otoczone są soczyście i wiecznie zieloną tropikalną roślinnością i osiągają wysokość względną 70-80 metrów. Szum spadającej wody, bryzgi kropel i często pojawiające się w obrębie wodospadów tęcze stanowią dodatkowe wrażenia. Chętni będą mogli wykapać się w naturalnie wydrążonych skalnych basenach. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Hotel skromny, ale czysty, zapewnia odpoczynek. Czas wolny, kolacja.

7. DZIEŃ: Ainguel – LABE
Rano po śniadaniu zwiedzanie Labe. Kamiennego mostu i zapoznanie się z żyjącymi tu mieszkańcami plemiona Peul. Wizyta w muzeum Fouta, następnie w programie Wielki Meczet w Labe i lokalny targ. Po przejechaniu ponad 100 kilometrów drogą terenową dotarcie do Labe. Zakwaterowanie w hotelu klimatycznym 2*, czas wolny, kolacja. Wieczorem wieczór tańca folklorystycznego – przy akompaniamencie dźwięku fletów Podróżni będą świadkami akrobatycznych tańców. Nocleg.

8. DZIEŃ: Labe – Wyspa KASSA
Rano, po śniadaniu całodzienna drogę na wyspę Kassa. Transfer prawie 400 kilometrów zajmie blisko 10 godzin. Jeżeli pływy oceanu będą sprzyjające, będzie okazja do blisko 3 godzinnej podróży pirogą z miejscowości Coyah na wyspę. W takim przypadku „rejs” przebiegać będzie wzdłuż wybrzeża, wśród lasów namorzynowych z dużym prawdopodobieństwem spotkania żyjących tu krokodyli i obserwacją stad różnych gatunków ptaków. Jeżeli jednak pływy uniemożliwią taką przeprawę, Podróżni dojadą do Konakry skąd, z półwyspu Sainte Marie wsiądą do stateczku/pirogi (dużej), którą przeprawią się na wyspę Kassa . Morska podróż trwać będzie około pół godziny. Zakwaterowanie w wygodnym hotelu 2*. Czas wolny, kolacja, ewentualna wieczorna kąpiel w wodach Oceanu Atlantyckiego. Nocleg.

9. DZIEŃ: Wyspa KASSA
Po śniadaniu wycieczka łodzią wzdłuż brzegów wysepek archipelagu. Później czas wolny, plażowanie i odpoczynek. Wieczorem kolacja. Nocleg.

10. DZIEŃ: Wyspa Kassa – kierunek ……..Warszawa/Polska
Rano śniadanie, czas wolny na kąpiel w oceanie, ewentualne przygotowanie bagażu na powrót do Polski. Odpoczynek. Około 15-tej powrót łodzią do Konakry, czas na zrobienie ostatnich zakupów na targu rękodzieł Boulbinet. Przed podróżą do Polski przewidziane jest odnajęcie pokoju w hotelu dla odświeżenia się. Wieczorem transfer na lotnisko. Pożegnanie z lokalnym Operatorem. Odprawa paszportowo-celna. Odlot do Europy.

11. DZIEŃ: WARSZAWA/POLSKA
Poranne lądowania w Europie. Ci którzy rozpoczynali podróż w Warszawie, przedpołudniowe lądowanie w polskiej stolicy. Ci którzy rozpoczynali podróż w innym mieście, powrót do domu wybraną trasą.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w hotelach 1-4* wg. programu lub odpowiednikach

 • śniadania

 • przejazd samochodami 4×4 na całej trasie i transfer łodzią na wyspę Kassa

 • morską wycieczkę po archipelagu

 • nadzór logistyczny lokalnego w pełni profesjonalnego Operatora

 • opiekę lokalnego anglojęzycznego pilota/kierowcy całej trasie

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 • obowiązkową składkę na TFG

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Konakry – Warszawa

 • ceny wizy do Gwinei Konakry wraz z kosztami pośrednictwa wyspecjalizowanego biura

 • obiadów, kolacji i napojów do posiłków

 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych (5€/dzień)

 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (310€)

 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć)

 • ewentualnego przedłużenia części wypoczynkowej na wyspie Kassa w cenie 40€ od osoby za dzień pobytu ze śniadaniem lub transfer na wyspę Room w hotelu de Sogue w cenie 80€ za osobę ze śniadaniem (istnieje możliwość pobytu na tej wyspie w innym hotelu w cenie od 40€ od osoby ze śniadaniem)

OBOWIĄZUJE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE

Ze względu, na porę deszczową zalecamy wyjazdy w okresie pory suchej: od 15 września do połowy kwietnia (rozpoczęcie podróży). Należy jednak uwzględnić anomalie klimatyczne i tak jak u nas zimy przestały być zimne, a przynajmniej śnieżne, tak w Gwinei w okresie suchym możemy, rzadko, ale, natrafić na tropikalne burze.

Standaryzacja hoteli zgodnie z ocenami booking.com, tripadvisor, lokalnej klasyfikacji i doświadczeń własnych Operatora.

W niektórych obiektach może zdarzyć się, że natraficie na cieknący kran, głośną wentylację czy inną niedogodność. Afryka francuskojęzyczna ze względu na „raczkującą turystykę” ma odmienne standardy od obleganej przez turystów wschodniej Afryki anglojęzycznej.

Wszelkie ewentualne zmiany w programie dnia, nie wpłyną na program wycieczki jako całości. Pewne zdarzenia jak gwałtowny deszcz, ewentualna awaria samochodu, czy inne zdarzenie losowe, jak awaria prądu, czy agregatu prądotwórczego, pęknięcie opony etc., które mogą spowodować pewne zakłócenie w planie dnia należy uwzględnić i traktować jako nieodłączną część przygody

Wynajęty transport samochód 4×4. Obłożenie samochodów: maksymalnie 4 osoby + kierowca/przewodnik (odzwierciedlenie w cenie). W pierwszym rzędzie kierowca + Pasażer, drugi rząd: do 3 Pasażerów, ewentualnie 2, w trzecim rzędzie – części bagażowej najczęściej są wygodne ławki wzdłuż boków pojazdu i jedna osoba może w układzie rotacyjnym takie miejsce zajmować. Czasem samochody są tzw. 7 osobowe i rząd trzeci może być, podobnie jak w przypadku pojazdów z częścią bagażową/udostępnioną podróżującym – wykorzystany przez jedną osobę (w przypadku pojazdów z częścią bagażową siedzenie jest mniej wygodne – ławka obita miękką wykładziną – za to dużo miejsca na wyciągnięcie nóg. W samochodach 7 osobowych fotele są w rzędzie 3 wygodne, za to miejsc na nogi trochę brak). Bagaże umieszczane są na dachu pojazdów. Samochody zazwyczaj są w dobrym stanie technicznym, ale czasem zdarzają się awarie (najczęściej złapanie gumy). Przeciętna wieku ok. 15 lat. 4X4 to głównie Nissany lub Toyoty czasem odpowiedniki. Kierowcy niechętnie (bo im zimno) włączają klimatyzację, jeżeli klimatyzacja ulegnie awarii należy potraktować to jako lokalny urok miejsca i pamiętać, że Gwinea jest jednym z biedniejszych państw świata. Pomimo takiego stanu rzeczy infrastruktura turystyczna jest rozwinięta, choć ustępuje w tym państwom Afryki Wschodniej czy Madagaskaru. Ludzie są jest bardzo przyjaźni a kuchnia dobra, szczególnie nad oceanem wyśmienite są owoce morza. Organizator sugeruje, poza wyjątkami wskazanymi w planie wyprawy korzystanie z restauracji hotelowych wieczorem a w ciągu dnia, w przypadku obiadów zaufać przewodnikowi/kierowcy.

CENY na Gwinei Konakry

obiad – 3-6€/os.(na trasie przejazdu, w restauracjach w standardzie hotelowym 8-12€)

kolacja w hotelu 8-12€/os. (langusty, homary 15-20€)

coca-cola w restauracji od 0,5 – 1€

piwo od 1-2,5€