dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób z angielskojęzycznym przewodnikiem,
od 10 osób z polskim pilotem.
Wyprawy indywidualne realizowane w dowolnych terminach.

 • „Kolorowe miasta”: Jaipur, Jodhpur, Jaisalmer
 • noclegi w historycznych pałacach i hotelach
 • tygrysy w Parku Narodowym Ranthambore i safari w dżungli
 • udział w najpiękniejszych indyjskich świętach
 • hotele 4* i 5*!

Wybierz termin

2495 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Delhi
Przelot do Delhi przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Delhi
Po przylocie na lotnisko spotkanie z reprezentantem Opal Travel i transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku wyruszamy na zwiedzanie fascynującego OLD DELHI – Czerwonego Fortu, który jest wizytówka miasta oraz świątyń wielu religii – m.in. Meczetu Jamia (największego w Indiach) i sikhijskiej gurudwary. Po po- łudniu czeka nas mała dawka adrenaliny – przejazd wąskimi, kolorowymi uliczkami CHANDNI CHOWK tradycyjną rikszą. Dla chętnych możliwość spaceru przez mniej turystyczne miejsca Delhi, gdzie możemy poznać prawdziwe, pełne życia i przesiąk- nięte tradycją części miasta z perspektywy jego mieszkańców.

3. DZIEŃ: Delhi – Mandawa
Przejazd do malowniczo położonej w sercu regionu Szek- tawati MANDAWY, słynącej z pięknych, bogato zdobionych haveli – domów kupców mieszkających w Mandawie przez wieki. Odwiedzimy te najbardziej wyjątkowe, gdzie bogactwo minionych stuleci jest tu najbardziej widoczne. Po południu zwiedzanie haveli Hanuman Prasad Goenka, Murmura i Jhun- jhunwala, nazywanych „galerią sztuki pod gołym niebem”.

4. DZIEŃ: Mandawa – Bikaner – Gajner
Po śniadaniu przejazd do Gajner. Po drodze odwiedzimy potęż- ny fort w BIKANER, którego struktura składa się z licznych pała- ców, których sale i pokoje są bogato zdobione czerwonozłotymi malowidłami i lśniącymi lustrami. Jedziemy do GAJNER, który jest nazywany „Klejnotem Pustyni Thar”, zbudowanym przez maharadżę Sir Ganga Singha nad brzegami jeziora. W pałacu w Gajner, dziś wyjątkowym hotelu pełnym dzieł sztuki, prze- bywali niegdyś liczni dostojnicy Korony Brytyjskiej.

5. DZIEŃ: Gajner – Deschnok – Nagaur – Jaisalmer
Po śniadaniu przejazd do „ZŁOTEGO MIASTA” – JAISALMER, zwanego też „Wrotami Pustyni Thar”. Po drodze odwiedzamy nietypową świątynię – Karni Mata, zamieszkiwaną przez tysią- ce szczurów oraz wspaniały Fort w NAGAUR (XII w.). Przyjazd do Jaisalmer późnym popołudniem.

6. DZIEŃ: Jaisalmer
Śniadanie. Wyruszamy na zwiedzanie „Złotego Miasta”, zbudowa- nego z żółtego piaskowca, któremu zawdzięcza swą nazwę. Od- wiedzimy wspaniałe, bogato zdobione domy kupców handlujących niegdyś tutaj z kupcami z Persji i Egiptu. Po lunchu udamy się na safari (także na wielbłądzim grzbiecie) wśród pustynnych wydm, odwiedzając także jedną z tradycyjnych, malowniczych wiosek by podejrzeć, jak życie toczy się tu od setek lat. Powrót do Jaisalmer.

7. DZIEŃ: Jaisalmer – Jodhpur
Po śniadaniu jedziemy do JODHPUR, drugiego z „kolorowych miast” Radżastanu, zwanego też „NIEBIESKIM MIASTEM”. Otoczone długim na 10 km murem, długo opierało się najeźdźcom z wysokości wspaniałego fortu Meherangarh – jednego z naj- większych w północnych Indiach.

8. DZIEŃ: Jodhpur
Po śniadaniu udajemy się do niewielkiej wioski plemienia BISHNOI, które oddaje cześć Matce Naturze. Bogactwo ich kultury oraz poszanowanie wielowiekowej tradycji sprawia, że są jedną z naj- ciekawszych społeczności tej części kraju. Po południu wracamy do Jodhpuru, by udać się na zwiedzanie Fortu Meherangarh, kryjącego liczne kolekcje broni, strojów, obrazów i palankinów.

9. DZIEŃ: Jodhpur – Bundi
Po śniadaniu przejazd do malowniczego, niewielkiego BUNDI – nadal rzadko odwiedzanego przez turystów i bardziej auten- tycznego miasta. Jeśli czas nam pozwoli, po drodze zatrzymamy się na krótki odpoczynek w NIMAJ – dawnej posesji myśliwskiej, dziś uroczej wiosce położonej nad brzegiem jeziora Chhatra- sagar, pośród wzgórz Aravalli. Jezioro jest domem dla tysięcy egzotycznych ptaków, które spotkać tu można przez większą część roku. Po przyjeździe do Bundi cieszymy się pobytem w tym uroczym miasteczku, którego autentyczna architektura sprzed setek lat sprawia, że czujemy się jak w czasach maharadżów.

10. DZIEŃ: Bundi – Ranthambore
Po leniwym śniadaniu jedziemy do PARKU NARODOWEGO RANTHAMBORE – dumy Północnych Indii i miejsca, gdzie możemy spotkać pana dżungli – tygrysa. Ranthambore jest jednym z najlepszych miejsc w Indiach, by spotkać to wspaniałe zwierzę. Oprócz tygrysów łatwo spotkać tu także leopardy, hieny, krokodyle i pytony. Zakwaterowanie w lodge’y. Po po- łudniu ruszamy na safari w głąb dżungli.

11. DZIEŃ: Ranthambore – Jaipur
Wcześnie rano udajemy się na poranne safari. Po powrocie czas na śniadanie i przejazd do Jaipuru – stolicy kolorowego, intrygującego stanu Radżastan. „RÓŻOWE MIASTO” JAIPUR to uczta dla miłośników zabytków, sztuki, ale i tradycyjne- go sposobu życia, który jest tu widoczny na każdym kroku. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek, a następnie zwiedzanie największych atrakcji miasta – Pałacu Miejskiego, XVII wiecznego Obserwatorium Astronomicznego oraz podziwianie fasady delikatnie i niezwykle bogato rzeźbionego „PAŁACU WIATRÓW” – Hawa Mahal. Wieczorem możemy udać się na zakupy wśród licznych tradycyjnych bazarów Jaipuru, który słynie ze wspaniałych tkanin i rękodzieła.

12. DZIEŃ: Jaipur
Po śniadaniu czas poczuć się jak maharadżowie – udamy się do potężnego FORTU AMBER – starożytnej stolicy regionu. Wjazd (w miarę dostępności) do fortu na grzbiecie słoni, a na- stępnie spacer przez dziedzińce i pałace fortu. Po powrocie do Jaipuru czas wolny, który możemy wykorzystać (za dopłatą) m.in. na bliskie spotkanie ze słoniem (karmienie, nauka jazdy i „języka słoni”, obcowanie z tym wspaniałym zwierzęciem oraz malowanie go) lub wycieczkę do tradycyjnej wioski SAMODE, gdzie z dala od zgiełku możemy przyjrzeć się tradycyjnemu, spokojnemu trybowi życia indyjskich rodzin.

13. DZIEŃ: Jaipur – Delhi
Po śniadaniu przejazd do Delhi. Zakwaterowanie i odpoczynek. Czas wolny.

14. DZIEŃ: Delhi
Śniadanie. Czas wolny, który możemy przeznaczyć na odpoczynek, samodzielne zwiedzanie, zakupy lub jednodniową wycieczkę do Agry, by zobaczyć słynny Taj Mahal (za dopłatą).

15. DZIEŃ: Delhi – Warszawa
Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w hotelach 4*/5* w pokojach dwuosobowych oraz havelach dawnych pałacach i rezydencjach
 • śniadania i kolacje na całej trasie, w Parku Narodowym Ranthambore trzy posiłki
 • przejazdy prywatnym samochodem lub minibusem
 • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych, przy grupie powyżej 10 osób opiekę pilota B. P. Opal Travel
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu międzynarodowy na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (z przesiadką lub bezpośrednio) – cena od 2700 PLN
 • wizy do Indii – wystawiana na lotnisku (wymagane jest uzyskanie promesy wizowej za pośrednika systemu e-viza – koszt 60 USD)
 • obiadów poza Parkiem Narodowym Ranthambore
 • napojów do posiłków
 • zwyczajowych napiwków (ok. 5 USD dziennie)
 • ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego: 730 USD