dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

2626 EUR + 4990 PLN (min. 8 os.)

2626 EUR + 4990 PLN (min. 8 os.)

2626 EUR + 4990 PLN (min. 8 os.)

2626 EUR + 4990 PLN (min. 8 os.)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Delhi
Spotkanie na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Wylot z Warszawy do Delhi.

2. DZIEŃ: Delhi
Przylot do Delhi i zakwaterowanie.
Delhi to tętniąca życiem metropolia, w której starożytność, łączy się z brytyjską nowoczesnością. Oszołomi was bogatą kulturą, zapachem curry, ciepłymi kolorami, bogactwem ulicznych kramów i architekturą o precyzyjnej geometrii.

3. DZIEŃ: Delhi
Dzisiaj poznacie Stare Delhi, XVII-wieczne miasto królewskie, które zaskoczy was architekturą, do jakiej nie przywykliście. Na początek zobaczycie główny meczet Starego Delhi Jama Masjid, wykonany z czerwonego piaskowca. Później przejażdżka rikszą przez stary rynek i malowniczy bazar. Mocne wspomnienie indyjskiego ruchu ulicznego, w którym biorą udział nawet słonie, będzie jeszcze długo powracał przy okazji miejskich korków po powrocie. Przejedziemy też obok Czerwonego Fortu, najbardziej rozpoznawalnego obiektu architektonicznego w indyjskiej stolicy.

Popołudniu poznamy Nowe Delhi. W dużej mierze zaprojektowana w pierwszej połowie XX wieku przez Sir Edwina Lutensa, niesamowite monumenty oraz budynki centrum administracyjnego to mocne świadectwo rządów brytyjskich w Indiach. Wycieczkę zaczniemy przejeżdżając przez India Gate, bramę a zarazem pomnik zbudowany w 1931 roku dla upamiętnienia żołnierzy indyjskich, którzy zginęli podczas I wojny światowej i wojen afgańskich. Zobaczymy największą rezydencję głowy państwa na świecie – indyjski pałac prezydencki. Odwiedzimy też minaret Qutub Minar, ważny przykład architektury indoislamskiej, wysoki na 72m.

4. DZIEŃ: Delhi – Agra (204 km)
Dziś odwiedzimy stolicę cesarzy Mongołów. Miejsce pięknie położone nad brzegiem rzeki Yamuna. Od 1628 roku pozostaje głównym celem turystycznym ze względu na wiele wspaniałych zabytków z okresu panowania Mongołów. Po drodze odwiedzimy nieziemski grobowiec Akbara. Nieziemski bo dzięki swej misternej konstrukcji robi wrażenie lekkiego, prawie unoszącego się w powietrzu.

Po południu odwiedzimy XVI-wieczny fort Agra oraz Tadż Mahal – niesamowity symbol wiecznej miłości, wzniesiony przez Shah Jahan ku pamięci jego żony. Uznawany za najpiękniejszy budynek na świecie, elegancki i majestatyczny, perfekcyjnie symetryczny klejnot architektury.

5. DZIEŃ: Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur (238 km)
Poranna wycieczka do Jaipur, po drodze postój w Stolicy Duchów – Fatehpur Sikri, stolicy politycznej indyjskiego imperium Mogołów pod rządami Akbara w XVIw. Odwiedzimy kompleks mieszkalny cesarza Akbara oraz wykonany z białego marmuru meczet i grób Salim Chisti.

Jaipur, popularnie znane jako Różowe Miasto, to ekstrawagancka i kolorowa stolica Radżastanu. Dzięki bogatej i barwnej przeszłości, pełnej opowieści o męstwie i odwadze, jest obecnie jednym z najważniejszych miast dziedzictwa kulturowego, znajdującego się na liście UNESCO. Miasto zostało założone w 1728 roku przez Maharadżę Sawai Jai Singha II, władcę bursztynu, którego pałac będziemy mieli okazję zwiedzić.

6. DZEŃ: Jaipur – Amber Fort – przejażdżka słoniami
Dzisiejszy dzień zaczniemy od zwiedzania Amber Fort. Wjeżdzając na słoniu na sam dziedziniec możecie poczuć się jak indyjski wojownik, albo sam maharadża – kwestia wyobraźni;)
Zwiedzimy też Obserwatorium Astronomiczne, miejski pałac oraz górujący nad okolicą fort, siedzibę lokalanych władców do początku XVIII wieku.

Na koniec odwiedzimy jeszcze jedno dość wyjątkowe obserwatorium. Oszałamiający Pałac Wiatrów, piętrowa struktura z różowego piaskowca o fasadzie pełnej komnat, umożliwiających damom dworu obserwowanie życia miasta.

7. DZEŃ: Jaipur – Puszkar
Dziś przejazd do Puszkar – ważny cel pielgrzymkowy. Święte jezioro w Puszkar ma dla hindusów duże znaczenie religijne. Według mitologii, Lord Brahma podczas drogi do miejsca odbycia „Jagny” (ceremonia ognia) zatrzymał się na modlitwę. Podczas kontemplacji upuścił kwiat lotosu. Wówczas wytrysnęła woda z trzech miejsc. Jednym z nich był Puszkar.
Po przyjeździe i zakwaterowaniu, wieczorny spacer nad jezioro Puszkar, odwiedziny w świątyni Brahmy i zwiedzanie lokalnego rynku.

Nocleg na kampingu Puszkar – luksusowe namioty z łazienkami.

Dziś wolny dzień na zwiedzanie terenów targowych, możliwość obserwacji handlu wielbłądami i okazja przejażdżki na wielbłądach (na własny koszt).

8. DZEŃ: Puszkar – Eklingji – Nagada – Udajpur
O poranku wyjeżdżamy do Udaipur. Miejsca najbardziej uwielbianego przez naszych klientów. Jednocześnie najbardziej romantyczne miasto w Radżastanie, również znane jako miasto jezior. Marmurowe pałace, pięknie skomponowane ogrody i jeziora Udajpuru wydają się być urojoną oazą na pustyni. Po drodze odwiedzimy też Nagda, starożytną stolicę Mewar i Eklingji. Miejsce kultu religijnego znane również jako siedziba Sziwy.
Po przyjeździe zameldowanie w hotelu i czas wolny.

9. DZEŃ: Udajpur
Dzisiaj zwiedzanie miasta Udaipur i odwiedziny m.in. w Pałacu Miejskim i świątyni Jagdish. Wieczorem zapraszamy na rejs łodzią po jeziorze Pichola.

10. DZEŃ: Udajpur – Delhi i powrót do Warszawy
Dziś transfer na lotnisko i lot do Delhi. Tam kolejny transfer na międzynarodowe lotnisko i przelot do Warszawy.

11. DZIEŃ: Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • lot Warszawa – Delhi, Delhi Warszawa
 • ubezpieczenie
 • 9 noclegów/10 dni zakwaterowania w pokojach dwuosobowych
 • codzienne śniadania wg planu
 • wszystkie posiłki w Puszkarze, w tym śniadanie, obiad i kolacja
 • wszystkie transfery, przejazdy międzymiastowe oraz w miastach – samochodem Toyota Innova
 • lokalnego przewodnika angielskojęzycznego
 • przejażdżkę słoniami w Jaipur (atrakcja zależna od dostępności, opcjonalnie przejażdżka jeepami)
 • rejs łodzią do Udajpur
 • jednorazowe wejścia do zabytków według programu
 • wszystkie bieżąco obowiązujące podatki

CENA NIE OBEJMUJE: