dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób z angielskojęzycznym przewodnikiem,
od 8 osób z polskim pilotem.

Wyprawy indywidualne realizowane w dowolnych terminach.

Wybierz termin

2190 USD

2190 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Wylot z Warszawy do Delhi.

2. DZIEŃ: Warszawa – Delhi
Przylot do Delhi i zakwaterowanie.

Delhi to tętniąca życiem metropolia, w której starożytność, łączy się z brytyjską nowoczesnością. Oszołomi was bogatą kulturą, zapachem curry, ciepłymi kolorami, bogactwem ulicznych kramów i architekturą o precyzyjnej geometrii.

3. DZIEŃ: Delhi
Dzisiaj poznacie Stare Delhi, XVII-wieczne miasto królewskie, które zaskoczy was architekturą, do jakiej nie przywykliście. Na początek zobaczycie główny meczet Starego Delhi Jama Masjid, wykonany z czerwonego piaskowca. Później przejażdżka rikszą przez stary rynek i malowniczy bazar. Mocne wspomnienie indyjskiego ruchu ulicznego, w którym biorą udział nawet słonie, będzie jeszcze długo powracał przy okazji miejskich korków po powrocie. Przejedziemy też obok Czerwonego Fortu, najbardziej rozpoznawalnego obiektu architektonicznego w indyjskiej stolicy.

Popołudniu poznamy Nowe Delhi. W dużej mierze zaprojektowana w pierwszej połowie XX wieku przez Sir Edwina Lutensa, niesamowite monumenty oraz budynki centrum administracyjnego to mocne świadectwo rządów brytyjskich w Indiach. Wycieczkę zaczniemy przejeżdżając przez India Gate, bramę a zarazem pomnik zbudowany w 1931 roku dla upamiętnienia żołnierzy indyjskich, którzy zginęli podczas I wojny światowej i wojen afgańskich. Zobaczymy największą rezydencję głowy państwa na świecie – indyjski pałac prezydencki. Odwiedzimy też minaret Qutub Minar, ważny przykład architektury indoislamskiej, wysoki na 72m.

4. DZIEŃ: Delhi – Agra (204 km)
Dziś odwiedzimy stolicę cesarzy Mongołów. Miejsce pięknie położone nad brzegiem rzeki Yamuna. Od 1628 roku pozostaje głównym celem turystycznym ze względu na wiele wspaniałych zabytków z okresu panowania Mongołów. Po drodze odwiedzimy nieziemski grobowiec Akbara. Nieziemski bo dzięki swej misternej konstrukcji robi wrażenie lekkiego, prawie unoszącego się w powietrzu.

Popołudniu odwiedzimy XVI-wieczny fort Agra oraz Tadż Mahal niesamowity symbol wiecznej miłości, wzniesiony przez Shah Jahan ku pamięci jego żony. Uznawany za najpiękniejszy budynek na świecie, elegancki i majestatyczny, perfekcyjnie symetryczny klejnot architektury.

5. DZIEŃ: Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur (238 Km)
Poranna wycieczka do Jaipur, po drodze postój w Stolicy Duchów Fatehpur Sikri, stolicy politycznej indyjskiego imperium Mogołów pod rządami Akbara w XVIw. Odwiedzimy kompleks mieszkalny cesarza Akbara oraz wykonany z białego marmuru meczet i grób Salim Chisti.

Jaipur, popularnie znane jako Różowe Miasto, to ekstrawagancka i kolorowa stolica Radżastanu. Dzięki bogatej i barwnej przeszłości, pełnej opowieści o męstwie i odwadze, jest obecnie jednym z najważniejszych miast dziedzictwa kulturowego, znajdującego się na liście UNESCO. Miasto zostało założone w 1728 roku przez Maharadżę Sawai Jai Singha II, władcę bursztynu, którego pałac będziemy mieli okazję zwiedzić.

6. DZEŃ: Jaipur – Amber Fort
Dzisiejszy dzień zaczniemy od zwiedzania Amber Fort. Wieżdzając na słoniu na sam dziedziniec możecie poczuć się jak indyjski wojownik, albo sam maharadża – kwestia wyobraźni;)
Zwiedzimy też Obserwatorium Astronomiczne, miejski pałac oraz górujący nad okolicą fort, siedzibę lokalanych władców do początku XVIII wieku.

Na koniec odwiedzimy jeszcze jedno dość wyjątkowe obserwatorium. Oszałamiający Pałac Wiatrów, piętrowa struktura z różowego piaskowca o fasadzie pełnej komnat, umożliwiających damom dworu obserwowanie życia miasta.

7. DZIEŃ: Jaipur – Cochin
Po śniadaniu w hotelu, transfer na lotnisko, w Cochin. Przyjazd do Cochin o godzinie 19:15 i transfer do hotelu. Cochin to miejsce gdzie wśród herbacianych plantacji, serpentyn rzek i chłodu porośniętych egzotyczną zielenią wzgórz, odpoczniemy od nadmiaru miejskich bodźców i oszałamiającej architektury.

8. DZIEŃ: Cochin – Munnar (130 km)
Dzisiaj przejazd do Munnar, znanej z rozległych pagórkowatych terenów pokrytych plantacjami herbaty. Munnar był ulubionym letnim kurortem brytyjskiej arystokracji w czasach kolonialnych.
Po przyjeździe zameldowanie w hotelu. Resztę dnia poświęcimy na relaks i zajęcia indywidualne

9. DZIEŃ: Munnar – Thekkady (120 km)
Poranne zwiedzanie okolic Munnar. Dotrzemy między innymi do miejsca zwanego Punktem Echa. Leżące u brzegu uroczego jeziora i mglistych wzgórz porośniętych bujną zielenią, miejsce to znane jest z wyjątkowego doświadczenia echa. Kiedy krzykniesz, twój głos długo jeszcze rozbrzmiewa wśród wzgórz. Odwiedzimy też plantację herbaty Rajmalai i Park Narodowy Ervikulam.

Po południu przejazd do miejscowości położonej w sercu Kardamonowych Gór w Kerali. Południowa część tego pasma, to wpisany na listę UNESCO dziki skrawek Indii. Będzie tu też możliwość spotkania się z tygrysem twarzą w twarz.

10. DZIEŃ: Thekkady
Po porannym śniadaniu leniwy rejs po jeziorze Periyar z widokiem na kipiące zielonią brzegi. Wieczorem odwiedziny w plantacji przypraw

11. DZIEŃ: Thekkady – Alleppey (140 km)
Po śniadaniu wybierzemy się do Alleppey, „Wenecji zachodu”. To miasto położone nad Morzem Arabskim jest jednym z najważniejszych centrów turystycznych w kraju. Duża sieć kanałów stanowi dla Alleppey linię życia. Alleppey było jednym z najbardziej ruchliwych ośrodków handlu w przeszłości, z jednym z najbardziej znanych portów wzdłuż wybrzeża Malabaru. Po przyjeździe zameldowanie w luksusowym hotelu na wodzie  House Boat oraz rejs po czarujących rozlewiskach wśród kołyszących się palm kokosowych, ryżowych pól, oraz lokalnych wiosek gdzie ludzie żyją w bliskości z naturą.

12. DZIEŃ: Alleppey – Kumarakom
Po spłynięciu wąskimi kanałami zejdziemy z łodzi w uroczej wiosce Kumarakom. Reszta dnia to czas na indywidualne zajęcia i relaks. A Kumarakom to prawdziwa oaza relaksu, pełna rezerwatów przyrody, kwiecistych krajobrazów i niezliczonych ilości wielobarwnych ptaków i ryb. Lokalna kuchnia przybliży nam całe bogactwo nie znanych nam dotąd egzotycznych smaków

13. DZIEŃ: Kumarakom – Cochin
Po śniadaniu przejazd do Cochin – miasta o wspaniałej kolonialnej architekturze i jeszcze wspanialszej kuchni. Zwiedzanie zaczniemy od przystanku w bazylice Santa-Cruz oraz kościele św. Franciszka, gdzie znajduje się grobowiec Vasco da Gamy. Czas poczuć atmosferę Indii! Spacer po targu rybnym i hurtowym targu przypraw. Na koniec przejście do synagogi na ulicę Żydowską. Przejazd do hotelu w pobliżu lotniska. Kolacja. Odpoczynek, o wskazanej godzinie transfer na lotnisko w Cochin.

14. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • przelot wewnętrzny
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*/4* oraz na łodzi w Allepey
 • śniadanie i kolacje
 • transfery i przejazdy prywatnymi samochodami lub minibusem
 • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych, w przypadku grupy powyżej 8 osób opiekę pilota Opal Travel
 • bilety wstępów do odwiedzanych obiektów (wjazd do Fortu Amber na słoniach, rejs po jeziorze w Periyar)
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (z przesiadką lub bezpośrednio) -cena od 4000 PLN
 • wizy do Indii – wystawiana on-line (koszt: 60 USD)
 • napojów do posiłków
 • ew. opłat za fotografowanie lub filmowanie
 • zwyczajowych napiwków (ok. 4 USD dziennie)