dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób. 

 • unikatowe miejsca
 • tradycyjne wioski, lokalne tradycje i zwyczaje
 • dziewicze plaże Lombok
 • malowniczy archipelag Gili

Wyjazd indywidualny: 2480 USD

Wybierz termin

7900 PLN + 2090 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa

Wylot do Denpasar.

2. DZIEŃ: Denpasar Tabanan

Witamy na Bali! Po przylocie udamy się w region Tabanan, który stanowi esencje Bali. Zobaczymy prawdziwe i autentyczne  Bali. Po około 2-godzinnej podróży, zostaniemy zakwaterowani w hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: Jati Luwith

Po śniadaniu udamy się na spacer po polach Jatiluwi – największych i najbardziej spektakularnych trasach ryżowych na Bali.  Będziemy mogli zapoznać się z system nawadniania Subak, który jest tradycyjną metodą zachowaną od wieków i przekazaną przez pokolenia. Łącząc święte tradycyjne wartości z wysoce zorganizowanym systemem. System nawadniania Subak jest przejawem doktryny kosmologicznej bahaickiej Trójcy Karany – wymiernym odzwierciedleniem oryginalnych pomysłów i przekonań balijskich na świadomość, że ludzie muszą utrzymywać harmonijny związek między człowiekiem a bogiem, człowiekiem i bliźnim, oraz pomiędzy człowiekiem a naturą w codziennym życiu. Podczas wędrówki będzie poznawać fascynującą kulturę, obserwować lokalnych mieszkańców i ich codzienne życie.

4. DZIEŃ: Ulun Danu Beratan – Munduk – Ubud

Dzień rozpoczniemy odwiedzając świątynie Ulun Danu Beratan, która jest prawdopodobnie najbardziej fotografowaną świątynią na wyspie i jest z pewnością jednym z charakterystycznych obrazów Bali. Świątynia położona jest na zachodnim brzegu jeziora Bratan.  Zbudowana w 1633 r. poświęcona jest Idzie Batara Dewi Ulun Danu, bogini jeziora. Po śniadaniu zostaniesz przejedziemy w rejon Munduk, położony między dwoma jeziorami słodkowodnymi Buyan i Tamblingan, otoczony gęstymi lasami deszczowymi i kilkoma imponującymi wodospadami. To idealne miejsce na beztroskie wędrówki w pięknym otoczeniu przyrody. Spacer wśród dziewiczych, tropikalnych lasów Bali, daje sposobność by wypatrywać egzotyczne drzewa, ptaki, i wodospady. (Dostępne są różne trasy dla pieszych, począwszy od krótkiego, jednogodzinnego wędrówki po bardziej wymagające, 4-godzinne wędrówki). Trekking zakończymy na kajakach, przepływając spokojnie jezioro Tamblingan.  Następnie przejazd na nocleg do Ubud.

5. DZIEŃ: Ubud  

Od wczesnych godzin rannych rozpoczniemy eksploracje rejonu Ubud. Zaczniemy od Trasów Ryżowych Tegalalang. Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych na Bali.  Rozkoszując się widokami, będziemy delektować się lokalnymi przekąskami, herbatą i kawą serwowaną w punkcie widokowym.
Następnie udajemy się do regionu Tampaksiring, aby odwiedzić świątynię Tirta Empu. Świątynia została założona w 926 r. ku czci boga Wisznu, który jest hinduskim bogiem wody. Nazwa świątyni w języku baliskim oznacza „święta wiosna wodna”.  Najsłynniejszą częścią świątyni Tirta Empul jest Jaba Tengah, gdzie znajdują baseny z wodą Balijczycy wierzą, że woda ma właściwości uzdrawiające i magiczne. Przybywają tu wiec tłumnie, by zażyć rytualnej kąpieli. Następnie udamy się do świątyni Gunung Kawi. Jest to jedno z najbardziej unikalnych miejsc archeologicznych na Bali, na które składają się starożytne reliefy rzeźbione w ścianach urwiska skalnego. Główne wejście wychodzi na świętą rzekę Pakerisan. Po drugiej stronie rzeki znajduje się dziedziniec świątyni ze starymi hinduistycznymi sanktuariami w bardziej współczesnym stylu architektury, w których uczestniczą pielgrzymki, zwłaszcza podczas rocznych świąt świątyni „piodalan”.
Kolejny punkt tego dnia to Goa Gajah, świątynia wyryta  w skale. Wewnątrz jaskini w kształcie litery T widać fragmentaryczne pozostałości lingamu, symbolu hinduistycznego boga Sziwy, a także jego kobiecego odpowiednika yoni, znajduje się tu także posąg syna Sziwy – Ganesha boga – słonia. Przed jaskinią znajdują się dwa baseny kąpielowe. Zwiedzanie zakończymy delektując się balijskimi przekąskami, herbatą i kawą, w tym słynną kawą Luwak. Powrót do Ubud na nocleg.

6. DZIEŃ: Wschodnie Bali

Tego dnia wyruszamy na wschód Bali, gdzie znajdują się ślady historyczne, potężnego królestwo Klungkung i Karangasem. Pierwszym celem jest gmach sądu  Kerta Gosa. Zbudowany w XVII wieku, stanowi część pałacu Puri Semarapura w Klungkung. Gmach został uznany za najważniejszy sąd na Bali. Budynek jest zbudowany w typowym stylu balijskim. Jego sufity ozdobione są obrazami wayangowymi, które charakteryzują się tradycyjnymi balijskimi postaciami inspirowanymi sławnymi epizodami hinduskimi. Następnie odwiedzimy świątynie  Goa Lawah. Jest to jedna z dziewięciu świętych świątyń na wyspie Bali. Znajduje się w jaskini i jest domem dla tysięcy nietoperzy. Następnie udajemy się do Tirta Gangga, urokliwego pałacu położonego na wodzie, wśród pięknych ogrodów.  Został zbudowany w 1946 r. Ogrody wodne należą do królewskiej rodziny Karangasem posiadają 1,2 ha basenów, stawów i fontann otoczonych starannie wystrzyżonymi trawnikami ozdobionymi kamieniami i ozdobnymi posągami. Na koniec dnia udamy się na wzgórze po zachodniej stronie plaży, na wierzchołek, znany jako Asah Bugbu, z którego będziemy podziwiać fantastyczny widok na zachód słońca. Wieczorem przejazd do miejsca zakwaterowania.

7. DZIEŃ:  Lempuyang – Wchodnie Bali

W dniu dzisiejszym udamy się „Schodami do Nieba”.  Odwiedzimy jedną ze starożytnych świątyń na wschodzie Bali –  świątynia Lempuyang, zwaną lokalnie Pura Lempuyang Luhur. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znanych świątyń Bali. Świątynia leży na wysokości 1175 m npm, na szczycie góry Mount Lempuyang Na szczyt dociera się stromymi schodami, pokonując ponad 1800 stopni. Ze szczytu rozciągają się piękne widoki, możemy dostrzec najwyższy szczyt Bali. W kolejnej części dnia zajmiemy się sprawami przyziemnymi, przyjrzymy się codziennemu życiu mieszkańców Bali oraz odbędziemy lekcje gotowania tradycyjnych potraw. Udamy się do wioski Pangi, do której droga prowadzi przez pola ryżowe, widoczny jest ocean oraz wulkany.  Zobaczymy jak powstaje balijskie wino palmowe, po czym przystąpimy do gotowania. Po lunchu wracamy do miejsca zakwaterowania.

8. DZIEŃ: Lombok Senggigi

Dzień rozpoczniemy przejazdem na lotnisko w Denpasar, skąd przelecimy na siostrzana wyspę Lombok. Po przylocie przejedziemy na północ wyspy  do Senggigi, miejscowość szczyci się doskonałą lokalizacją wzdłuż rozległych zatok, piaszczystych plaża, z tłem na góry i palmy. Reszta dnia przeznaczona jest na wypoczynek w wybranym resorcie.

9. DZIEŃ: Południowy Lombok

Po śniadaniu udamy się na południe wyspy. W regionie tym znajduje się najlepsze plaże na wyspie – długie odcinki dziewiczej, białej, piaszczystej plaży, wzdłuż której znajdują się palmy kokosowe i bujne wzgórza. Zatrzymamy się w wiosce Ende, zamieszkałą przez tradycyjną społeczność Sasak. Architektura, zwyczaje, tradycja – nie zmieniły się tu od setek lat. Kolejny etap po podróży to wizyty i wypoczynek na plażach południa. Wypoczęci i nasyceni pięknymi widokami wieczorem wracamy do hotelu.

10. DZIEŃ: Wyspy Gili

Dzisiejszy dzień spędzimy opływając urokliwy archipelag Gili. Zatrzymamy się na malowniczych wyspach Gili Rengit i Gili Layar. Czas na plażowanie i snorkling. Wspinamy się na punkty widokowe, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na wysepki. Ostatnim przystankiem wycieczki jest Gili Asahan, gdzie można zrobić 20 minut wspinaczkę na szczyt Asahan Hill. Wieczorem powrót na Lombok.

11. DZIEŃ: Seneggigi
Dzień wolny na plażowanie i odpoczynek.

12. DZIEŃ: Południe Bali  

Dzisiejszego dnia wracamy samolotem na Bali. Zostaniemy przewiezieni do hotelu na południu wyspy. Czas wolny na wypoczynek na plażach południowego Bali.

13. DZIEŃ: Tanah Lot – Tegal Wangi Beach – Uluwatu  

Przed południem czas na plażowanie. Po południu przejedziemy na południowy kraniec wyspy na plażę Tegal Wangi. O zachodie słońca będzie można zwiedzić świątynię Uluwatu, poświęconą duchowi morza. Słynna świątynia Pura Luhur Uluwatu to architektoniczny cud zbudowany z czarnej skały koralowej, pięknie zaprojektowany, z którego roztaczają się spektakularne widoki. Obejrzymy słynny taniec kecaka. Wieczorem wracamy na nocleg.

14. DZIEŃ: Denpasar – wylot

Do czasu wylotu wypoczynek, o wyznaczonej godzinie transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

15. DZIEŃ: Warszawa

Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • przejazdy klimatyzowanym samochodem
 • przelot na trasie Denpasar – Lombok – Denpasar
 • zakwaterowanie w hotelach 3+/4 (lub 5 zgodnie z ofertą)* w pokoju 2-os. z łazienką i klimatyzacją
 • śniadania
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, atrakcje zgodnie z programem
 • opiekę angielskojęzycznych przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

*dopłata do wysokiego sezonu w terminie: 1.07 – 30.09 — 250 USD