dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • mistyczne Borobudur, teatr cieni, najpiękniejsze batiki świata
 • krater Ijen – „bramy piekieł”
 • złote plaże Bali
 • trzy wycieczki na Bali w cenie

Istnieje możliwość zakwaterowania w hotelach 5*. Cena od osoby: 2525 USD

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Przelot z Warszawy do Dżakarty przez jeden z portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Dżakarta
Przylot do Dżakarty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ: Dżakarta – Jogjakarta – Świątynia Prambanan
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Jogjakarty. Przejazd do Prambanan (lista UNESCO), zwiedzanie ruin największego i uznawanego za najpiękniejszy kompleksu świątyń na Jawie (IX w.). Obiad w lokalnej restauracji i przedstawienie słynnego lalkowego Teatru Cieni – Wayang Kulit. Przejazd do hotelu, odpoczynek. Nocleg.

4. DZIEŃ: Jogjakarta – Borobudur – Jogja
Po śniadaniu przejazd do Borobudur, jednej z najsłynniejszych na świecie buddyjskich świątyń z VIII w. (lista UNESCO), o nasyconej symboliką architekturze. Przejście przez kolejne poziomy świątyni na najwyższą platformę symbolizuje osiąganie wyższych poziomów samoświadomości. Ze szczytu widoczny jest aktywny wulkan Merapi. Następnie przejażdżka dorożką w wiosce Candirejo, w której wytwarza się m.in. brązowy cukier z kokosów. Powrót do Jogjakarty, zwiedzanie Królewskiego Pałacu Sułtana. Wizyta w lokalnym centrum produkcji batiku, z którego słynie Jogjakarta i w niewielkiej, jedynej na Jawie, wytwórni kawy luwak. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg. 

5. DZIEŃ: Jogjakarta – Bromo
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Surabaya, a stamtąd przejazd w rejon wulkanu Bromo, na teren Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru. Zakwaterowanie w hotelu i wypoczynek przed wczesną pobudką. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: Wulkan Bromo – Wulkan Ijen
Wczesnym rankiem przejazd do punktu widokowego na wschód słońca ponad szczytami wulkanów wyrastających ze starej, ogromnej kaldery. Przejazd pod wulkan Bromo, dalej dla chętnych spacer lub konna przejażdżka do schodów, którymi dociera się do krawędzi krateru. Powrót do hotelu, śniadanie i krótki wypoczynek. Następnie przejazd przez malownicze tereny wschodniej Jawy w okolice wulkanu Ijen. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po długim dniu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ: Ijen – Bali
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na górę Ijen. Jest to właściwie kompleks stożków wulkanicznych, w kraterze jednego z nich znajduje się największe na świecie wulkaniczne jezioro o turkusowej barwie. Na dno wulkanu schodzą beztrosko mieszkańcy okolicznych wiosek i w koszach wynoszą ręcznie wydobywane bryły siarki. Po zejściu z wulkanu przejazd do portu Ketapang i prom na Bali (port Gilimanuk). Przejazd do wybranego hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

8-13. DZIEŃ: Bali
Wypoczynek na Bali. Podczas pobytu 2 wycieczki całodniowe i 1 wycieczka półdniowa (wliczone w cenę).

14. DZIEŃ: Bali – Warszawa
Czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

WYCIECZKI NA BALI

A) PIĘKNO KINTANAMI (8 GODZIN)

Niezwykła trasa ukazująca czar folkloru balijskiego: możliwość obejrzenia tradycyjnego tańca Barong & Kris Dance, zwiedzanie wioski Celuk – centrum wyrobu ozdób ze srebra oraz Mas Village, której mieszkańcy kultywują bramińskie tradycje rzeźbiarskie. Odwiedzimy też Ubud – kolebke malarswa balijskiego oraz Bedul, gdzie znajduje się jaskinia z pięknym rzeźbami. Podziwianie drugiego pod względem wielkości wulkanu na Bali – Batur, malowniczo położonego nad jeziorem o tej samej nazwie. Zwiedzanie zakończymy w świątyni Besakih, majestatycznie położonej na zboczu góry Mt. Agung.

B) ŚWIATYNIE BALI (8 GODZIN)

Zwiedzanie świątyni Pura Taman Ayun w Mengwi, pobyt w Alas Kedaton – małpim gaju, w którym oprócz małp, można podziwiać wyjątkowych rozmiarów nietoperze. Podróż kontynuujemy nad jezioro Beratan, gdzie znajduje się świątynia Ulun Danu. Zakończenie wycieczki to urzekający zachód słońca i podziwianie nadmorskiej świątyni Tanah Lot – najczęściej fotografowanego zabytku kultury sakralnej na wyspie.

C) ZACHÓD SŁOŃCA NAD ŚWIATYNIĄ ULUWATU (5 GODZIN)

Zwiedzanie świątyni Uluwatu, majestatycznie położonej na klifie. Udział w pokazie tradycyjnego balijskiego tańca Kecak.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty wewnętrzne: Dżakarta – Jogjakarta – Surabaja
 • wszystkie transfery lotnisko – hotel – lotnisko, prom z Ketapang do Gilimanuk
 • zakwaterowanie w Dżakarcie i Jogjakarcie w hotelu 4* w pokoju 2-ososobowym, zakwaterowanie w hotelu 2* przy Bromo i Ijen oraz w wybranym hotelu na Bali
 • zwiedzanie Jawy wg programu indywidualnym transportem z anglojęzycznym przewodnikiem
 • wycieczka jeepem na Bromo oraz na Ijen
 • 2 posiłki dziennie na Jawie, śniadania na Bali
 • 3 wycieczki z angielskojęzycznym przewodnikiem na Bali
 • bilety wstępu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

*w okresie 01.07.16–15.09.16 dopłata 190 USD/os w hotelach 4* i 250 USD/os w hotelach 5*