dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • spotkanie z orangutanami
 • wyprawa łodzią klotok do parku narodowego Tanjung Puting
 • świątynie z listy UNESCO: Bobobudur i Prambanan
 • wschód słońca na wulkanie Bromo
 • tropienie legendarnych smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku
 • degustacja najdroższej kawy świata – Kopi Luwak

Wybierz termin

5950 PLN + 3690 USD

5950 PLN + 3690 USD

5950 PLN + 3690 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Dżakarta
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Dżakarty.

2. DZIEŃ: Dżakarta
Witamy w Indonezji! Po przylocie transfer do hotelu. Reszta dnia przeznaczona na odpoczynek po podróży. Radzimy dobrze się wyspać i zebrać siły, ponieważ następne dni będą obfitowały w pełne adrenaliny atrakcje.

3. DZIEŃ: DżakartaBorneo
Po południu transfer na lotnisko i przelot na Borneo. Po przylocie przejazd do hotelu Swisbell Pangkalan Bun. Reszta dnia to czas wolny i możliwość samodzielnej eksploracji miasta.

4. DZIEŃ: BorneoKumaispływ rzeką Sekonyer
Po śniadaniu udamy się do portu w Kumai, gdzie wsiądziemy na długą, drewnianą łódź zwaną klotok. Łódź wyposażona jest w zadaszenie tworzące górny pokład będący doskonałym i wygodnym stanowiskiem obserwacyjnym bogactwa przyrody, które będziecie mogli obserwować przez najbliższe dwa dni. Z Kumai wyprawa wyruszy w niespieszny spływ rzeką Sekonyer, płynącej przez obszary potężnej, nienaruszonej dżungli, zamieszkanej przez liczne dzikie zwierzęta: m.in. makkaki, gibony i setki gatunków ptaków. Podczas popołudniowej wycieczki będziemy mogli zaobserwować lokalne gatunki małp Proboscis, które występują jedynie na Borneo. W godzinach wieczornych kolacja i nocleg na łodzi.

5. DZIEŃ: spływ rzeką SekonyerPondok TanguyCamp Leaklyspływ rzeką Sekonyer
Od rana odbywamy dalszą wyprawę klotokiem w górę rzeki do Pondok Tanguy – centrum rehabilitacji nowo złapanych orangutanów, gdzie będziecie mieć możliwość zaobserwowania porannego karmienia. Następnie przepłyniemy do Camp Leakly-  ośrodka badawczego, zajmującym się wtórnym przystosowaniem młodych orangutanów do życia na wolności. Tam czeka na nas trekking przez dziewiczy las deszczowy w poszukiwaniu żyjących dziko orangutanów oraz innych egzotycznych gatunków lokalnej flory i fauny. Obiad na łodzi, gdzie kucharz przygotuje miejscowe przysmaki. Po południu będziemy mogli uczestniczyć w procesie karmienia orangutanów ze specjalnej platformy. Powrót na łódź, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: spływ rzeką SekonyerSurabaya (Jawa)wulkan Bromo
Po śniadaniu przepłyniemy do portu, skąd przejedziemy na lotnisko i przelecimy dalej do Surabaya na Jawie. Po przylocie przejedziemy w okolice wulkanu Bromo. Po drodze mijamy pola ryżowe oraz lokalne jawajskie wioski. Zatrzymamy się w hotelu w wiosce obok wulkanu. Należy przygotować cieplejsze ubrania, bo zrobi się chłodniej. Zwłaszcza, że następnego dnia pobudka już przed trzecią rano!

7. DZIEŃ: Mt. Penanjakan„Morze Piasków”SurabayaJogyakarta
Świat pogrążony będzie jeszcze w głębokich ciemnościach, gdy wsiądziemy do specjalnych jeepów, które po około godzinnym podjeździe dowiozą nas do Mt. Penanjakan. Stąd czeka nas jeszcze krótkie podejście do punktu widokowego, skąd obserwować będziemy jeden z najpiękniejszych spektakli, jakimi natura obdarzyła nas na tej planecie: wschód słońca nad wulkanem Bromo. Księżycowy krajobraz, nieprawdopodobne kolory, wulkan Bromo wyrzucający z siebie kłęby dymu, Mt. Semeru oraz inne, aktywne wulkany pojawiające się na horyzoncie. Oto jeden z tych momentów, dla których warto przylecieć do Indonezji. Po wschodzie słońca zejdziemy na tzw. „Morze Piasków”, skąd pieszo pokonamy drogę do samego krateru Bromo. Tutaj będziemy mogli zajrzeć – dosłownie – do wnętrza Ziemi. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie dalsza droga do Surabaya, skąd samolotem udamy się do Jogyakarty. Po wylądowaniu przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem będziemy mieli czas na samodzielną eksplorację jednego z najciekawszych miast Indonezji.

8. DZIEŃ: Jogyakarta
Od rana rozpoczniecie zwiedzanie miasta, które kiedyś było stolicą antycznych, jawajskich królestw, a dziś stanowi największy ośrodek kulturalny i akademicki w Indonezji. W pierwszej kolejności odwiedzimy Kraton – pałac sułtana, który do dziś rządzi miastem oraz jego „wodny pałac” Taman Sari. Odwiedzimy też ukryty, podziemny meczet. Po południu zobaczymy jeszcze słynne Borobudur. Ta największa świątynia buddyjska na świecie ma ponad tysiąc lat i jest jednym z najwspanialszych zabytków w Azji. Na pewno zrobi na wszystkich niezapomniane wrażenie. W godzinach popołudniowych odwieziemy Państwa z powrotem do hotelu.

9. DZIEŃ: JogyakartaPrambanan Parangtritis Lombok
Przed przejazdem do Parangtritis, zobaczymy jeszcze jeden skarb – Prambanan – imponujący kompleks hinduistycznych świątyń, który porównywany jest do Angkor Wat w Kambodży. To jeden z najważniejszych zabytków w Azji Południowo – Wschodniej. Po lunchu przejedziemy na lotnisko, skąd przelecimy na Lombok. Transfer do hotelu. Reszta dnia to czas wolny na beztroski relaks i eksploracje okolicy.

10-11. DZIEŃ: Lombok
Najbliższe dwa dni możemy przeznaczyć na dowolnie wybrane aktywności i relaks.

12. DZIEŃ: Lombok – góra Gunung SariSenaruwodospady pod Rinjani Lombok
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy w rejon Góry Gunung Sari, gdzie udamy się do lasu Baun Pusuk, zamieszkanego przez rodziny makaków. Spacer w tropikalnej scenerii lasu deszczowego. Następnie udamy się do górskiej wioski Senaru, gdzie podczas krótkiego trekkingu będziemy mogli zaobserwować codzienne życie lokalnych mieszkańców. To jeszcze nie wszystko! Później udamy się w okolice wspaniałych wodospadów pod Rinjani. Jako pierwszy zobaczymy wodospad Sedang Gile, a następnie, idąc ścieżką w dżungli i wzdłuż rzeki, odkryjemy wspaniały wodospad Tiu Kelep. Tam, będziemy mieć chwilę na relaks i odpoczynek, a także możliwość zażycia odświeżającej kąpieli w chłodnych wodach wodospadu. Tutaj również będziemy mieć lunch w formie pikniku. Następnie czeka nas jeszcze jeden spacer w kierunku wioski, gdzie zatrzymamy się na krótki postój na kawę lub herbatę w lokalnej kawiarni. W godzinach popołudniowych udamy się z powrotem do hotelu.

13. DZIEŃ: Lombok Bali
Po śniadaniu przejedziemy na lotnisko, skąd przelecimy na Bali. Po przyjeździe krótki odpoczynek, po czym w godzinach popołudniowych udamy się do przepięknie usytuowanej świątyni na klifie – Uluwatu. Na miejscu będzie chwila na zwiedzanie, a gdy tylko słońce zacznie chować się za horyzontem, rozpocznie się unikalne przedstawienie – Taniec Kecak. Jest on inspirowany scenami z hinduistycznego Eposu Ramayana i odwiecznie związany z balijską kulturą. W godzinach wieczornych kolacja w restauracji na plaży serwującej owoce morza.

14. DZIEŃ: DenpasarLabuan Bajo (Flores) – wyspa RincaPark Narodowy Komodo
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Denpasar, skąd przelecimy do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie udamy się do przystani, gdzie wejdziecie na pokład szybkiej łodzi, która zabierze nas na wyspę Rinca – „siostrzaną” wyspę Komodo, która zamieszkana jest przez słynne na całym świecie warany, zwane popularnie „smokami z Komodo.” Rinca jest mniejsza od swojej „siostry”, dzięki czemu łatwiej spotkać na niej gigantyczne gady. Trzygodzinny trekking przez wyspę i obserwacja potężnych waranów w ich naturalnym środowisku. W trakcie wyprawy lunch. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się jeszcze na snorkelling, gdzie nurkując z maską i rurką będziemy mogli podziwiać podwodną florę i faunę Parku Narodowego Komodo.

15. DZIEŃ: Bajawa jaskinia Batu Cermin Cancar Ruteng
Rano wyruszamy w drogę w kierunku wioski Bajawa. Już od razu po wyjechaniu z miasta rozpocznie się festiwal zapierających dech w piersiach widoków. Pierwszym postojem będzie wizyta w jaskini Batu Cermin. Później zatrzymamy się jeszcze przy wiosce Cancar, gdzie pola ryżowe układają się w gigantyczną, pajęczą sieć. Po południu dojazd do Ruteng, kolacja i nocleg.

16. DZIEŃ: Ruteng Golo Curu jez. Mese Aimere, Bena i Luba Bajawa
Zaraz po śniadaniu przejedziemy do miejsca Golo Curu, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Ruteng oraz pobliskie pola ryżowe. Wracając zobaczymy tradycyjną wioskę Ruteng Puu, zatrzymamy się też nad jez. Mese. Odwiedzimy też inne tradycyjne wioski: Aimere, Bena i Luba, gdzie ogromne, stożkowate dachy domów i prastare, megalityczne obeliski związane są z animizmem i kultem przodków. Kultura Flores jest fascynująca; pobyt na wyspie to niepowtarzalna okazja by zobaczyć jak chrześcijaństwo miesza się z pradawnymi wierzeniami w duchy i magię. Zakwaterowanie w hotelu w Bajawa. Nocleg.

17. DZIEŃ: Bajawa Ende Moni
Wczesnym rankiem ruszymy w dalszą drogę do Ende, gdzie zatrzymamy się na lunch oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych targów. Będziemy mieli okazję wypróbować swoje zdolności negocjacyjne gdyż lokalni mieszkańcy chętnie się targują. Kto wie, co uda się nam nabyć w tym ciekawym miejscu? Reszta dnia upłynie na podróży do Moni, dokąd udajemy się górzystą drogą po południowej stronie wulkanu Kelimutu. Przyjazd do Moni i zakwaterowanie. Radzimy iść spać zaraz po kolacji, gdyż tej nocy planowana jest wczesna pobudka.

18. DZIEŃ: Moni – góra Kelimutu Jopu Ende
Budzimy się długo przed świtem, aby dojechać na zbocze Kelimutu, skąd rozpoczniecie krótki trekking na szczyt wulkanu. Znajdują się na nim słynne, trzykolorowe jeziora. Kelimutu to święta góra dla mieszkańców Flores, którzy wierzą, że w jeziorach zamieszkują duchy zmarłych. Wschód słońca na Kelimutu to jeden z najbardziej spektakularnych widoków, jakich można doświadczyć w Indonezji. Pierwsze promienie słońca nie tylko rozświetlą kolorowe tafle wody, ale też ukarzą wspaniały widok na całą, wschodnią część wyspy. Gdy nacieszymy oczy fantastycznymi widokami, wrócimy z powrotem do hotelu na śniadanie i prysznic. Po śniadaniu odwiedzimy tradycyjną wioskę Jopu oraz przejedziemy z powrotem w kierunku Ende, gdzie zatrzymamy się na noc w hotelu. Nocleg.

19. DZIEŃ: Ende Denpasar Ubud
Po śniadaniu czas wolny na samodzielną eksplorację okolicy. Następnie przelot do Denpasar na Bali. Na miejscu będzie czekał  nasz przedstawiciel, z którym przejedziemy do hotelu w Ubud. Reszta dnia to czas wolny na relaks i odpoczynek.

20. DZIEŃ: Ubud Tirta Empul Gunung Kawi Tegalalang Ubud
Po śniadaniu udamy się na wyprawę, podczas której zobaczymy Tirta Empul – przepiękną świątynię wybudowaną w miejscu, skąd wybija święte źródło, z którego woda używana jest przez braminów na całej wyspie do odprawiania ceremonii. Balijczycy wierzą, że woda ma właściwości uzdrawiające i odmładzające, co sprawia, że z chęcią zażywają tu rytualnych kąpieli. Kolejnym punktem wyprawy jest Gunung Kawi – tysiącletnie grobowce królewskie oraz pozostałości jednego z pierwszych klasztorów buddyjskich na Bali. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce położone w wąwozie otoczonym zielonymi polami ryżowymi – wręcz idealnie nadającym się na sesję fotograficzną. Następnie odwiedzimy plantację kawy, owoców oraz przypraw, gdzie spróbujemy m.in. najdroższej kawy świata: kopi luwak. Kolejny punkt zwiedzania to Tegalalang gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych na Bali. Na lunch udamy się do zabytkowej restauracji w centrum Ubud a następnie złożymy jeszcze wizytę w Małpim Gaju – czyli świątyni Hanumanna, boga-małpy, otoczonej sanktuarium małp, w którym zobaczymy tysiące makaków. Po południu wracamy do hotelu.

21. DZIEŃ: Ubud
Dzisiejszy dzień możemy przeznaczyć na dowolnie wybrane aktywności, zakupowe szaleństwo, samodzielną eksplorację okolicy lub beztroski relaks.

22. DZIEŃ: Ubud Denpasar
Czas wolny, następnie transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

23. DZIEŃ: Denpasar – Warszawa
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Jakarta, Denpasar – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • zakwaterowanie pokojach dwuosobowych w hotelach 3*/4*, na Flores hotel o standardzie turystycznym
 • śniadania w hotelach, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • bilety wstępów i atrakcje zgodnie z programem
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem zgodnie  z programem
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika na całej trasie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: