dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Wspaniałe plaże
 • Jedne z najpiękniejszych raf koralowych świata
 • Imponująca przyroda, lasy deszczowe, wulkany, endemiczne gatunki zwierząt
 • Stare fortyfikacje kolonialne
 • Fascynująca historia sięgająca epoki wielkich odkryć
 • Plantacje przypraw

Wybierz termin

5500 PLN + 3000 USD

5500 PLN + 3000 USD

6500 PLN + 3000 USD

5500 PLN + 3000 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Dżakarta
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przylot do Dżakarty.

2 dzień: Dżakarta – Ambon
Semalat datang, witamy w Indonezji! Przylot do Dżakarty a następnie przelot do Ambon.

3 dzień: Ambon
Przylot do Ambon transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Po południu zwiedzanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.

4 dzień: Ambon – Banda Neira
Śniadanie w hotelu, przelot awionetką na wyspy Banda. Godzina wylotu jest w 100% uzależniona od warunków pogodowych, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Po wylądowaniu w Banda Neira będziemy mieli wrażenie  jakbyśmy cofnęli się w czasie. Każdy dom jest tutaj muzeum. Przed bramami stoją armaty, ściany zdobią inskrypcje z XVII i XVII wieku. Po zakwaterowaniu w hotelu znajdującym się w starym, kolonialnym domu holenderskim, będziecie mięli trochę czasu na odpoczynek, prysznic i drugie śniadanie, a potem wyruszamy na wycieczkę po mieście. Po południu  lunch w lokalnej restauracji. Następnie odpoczynek na plaży lub  nurkowanie z maską na “lava flow” – wspaniałym ogrodzie koralowym porastającym miejsce, w którym wulkaniczna lawa zastygła w wodzie. Wieczorem kolacja i nocleg.

5 dzień: Banda Neira – wyspa Run – wyspa Nailakka – Banda Neira  
Rano  po śniadaniu przepłyniemy  łodzią motorową na wyspę Run – pierwszą brytyjską kolonię w tej części świata; niewielki kawałek lądu, o który Anglicy, Portugalczycy i Holendrzy toczyli zaciekłe spory przez stulecia. Ostatecznie wysepka ta została później wymieniona przez Holendrów z Anglikami na… Manhattan. Na wyspie zwiedzimy ruiny starego, brytyjskiego fortu oraz lokalną wioskę rybacką. Później przepłyniemy na prześliczną wyspę Nailakka, gdzie będzie możliwość pływać wokół jednej z najpiękniejszych plaż mini-archipelagu. Lunch w postaci lunch boxu. Na Banda Neira powrót późnym popołudniem.

6 dzień: Banda Neira – g. Gunung Api – wyspa Pulau Pisang – Banda Neira
Po śniadaniu dzień aktywności fizycznej! Po śniadaniu rozpoczniecie Państwo trekking na szczyt Gunung Api – imponującego wulkanu mającego dokładnie 666 metrów wysokości nad poziomem morza, który od zawsze strzegł wejścia do portu w Banda Neira.  Trzygodzinna trasa wspinaczki na szczyt wiedzie przez gęsty las równikowy, a w końcowej fazie przez pola wulkanicznego pumeksu. Nagrodą za wysiłek jest fantastyczny widok na cały archipelag. Po zejściu z wulkanu lunch w lokalnej restauracji, a potem przeprawa  na wyspę Pulau Pisang (wyspa banan), gdzie będziemy mogli zrelaksować się na rajskiej plaży z widokiem na wulkan. Powrót do Banda Neira w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg.

7 dzień: Banda Neira – Banda Besar – Pulau Hatta – Banda Neira
Po śniadaniu popłyniecie Państwo na Banda Besar (“Duża Banda”) gdzie możemy podziwiać  historyczne plantacje gałki muszkatałowej – niegdyś najdroższej przyprawy świata. Poznamy tradycyjne metody upraw i zbioru gałki, która nie zmieniła się od XVI wieku. Po lunchu zwiedzimy: Pulau Hatta – wyspę nazwaną imieniem zesłanego na Banda bojownika o niepodległość Indonezji, późniejszego wiceprezydenta kraju. Wyspa ma do zaoferowania piękne plaże oraz fantastyczną rafę koralową. Dla chętnych możliwość fakultatywnie nurkowania z butlą. Powrót do Banda Naira, kolacja i nocleg.

8 dzień: Banda Neira – Ambon
Śniadanie w hotelu, przelot  na lotnisko, gdzie czekać będzie awionetka, którą wrócimy  na Ambon. Godzina odlotu będzie zależała od warunków pogodowych, a więc dla bezpieczeństwa musimy zaplanować “awaryjny” dzień w Ambon. Po wylądowaniu w Ambon przejazd i zakwaterowanie  w hotelu Collins przy plaży. Dla chętnych możliwość  wycieczki snorkelingowej. Wieczorem kolacja i nocleg.

9 dzień: Ambon – wyspa Seram
Po śniadaniu przejazd do przystani Hurnala w północnej części wyspy. Łodzią motorową przez Pombo i Haruku przepłyniemy do portu Amahay na wyspie Seram. Po dopłynięciu na wyspę Seram przejazd wzdłuż całej wyspy z południa na północ pomiędzy imponującymi górami. Po dotarciu do wioski Saka małymi łódkami motorowymi przepłyniemy do uroczego Resortu Ora Beach położonego na niedostępnej plaży, przy której znajdują się przepiękne ogrody koralowe. To niesamowite miejsce na  Seram – drewniane bungalowy wybudowane są bezpośrednio na wodzie, a z werandy można skakać do morza. Przed kolacją będzie jeszcze czas na pływanie lub nurkowanie z maską w krystalicznie czystych wodach przy wybrzeżu Seram. Wieczorem kolacja, na którą składać się będą świeże ryby i owoce morza oraz nocleg.

10 dzień: wyspa Seram
Śniadanie w hotelu, dziś czeka nas ekscytująca wyprawa! Po śniadaniu wyruszamy niewielką łodzią motorową przez zatokę do ujścia rzeki Salaway. Wkroczycie na teren królestwa tropikalnych ptaków – Seram słynie z największej ilości ptactwa równikowego w całej Indonezji. W pewnym momencie dotrzemy do miejsca, w którym kontynuowanie podróży lądem stanie się już się możliwe. Przez około dwie-trzy godziny będziemy maszerować przez wspaniały las deszczowy, aż do obozowiska rozbitego w środku dżungli, w miejscu, gdzie rzeka tworzy wodospad oraz przepiękną lagunę z możliwością pływania. W okolicach obozowiska przewodnicy wybudowali drewnianą platformę na wierzchołkach drzew wysokich na ponad 30 metrów, z której rozciąga się spektakularny widok na bezkresne połacie lasu deszczowego. Pod wieczór chętni mogą wybrać się do pobliskiej jaskini, z której o zmierzchu wylatują tysiące nietoperzy. Wspólna kolacja i nocleg w namiotach lub na platformie ponad lasem.

11 dzień: wyspa Seram
Po wczesnym śniadaniu nasz lokalny przewodnik zabierze nas na wyprawę w celu obserwacji egzotycznych ptaków. Wybudowane przez naszych przewodników drewniane platformy umożliwiają odpoczynek i napawanie się oszałamiającym widokiem z kubkiem kawy lub herbaty w ręku. Przy zachowaniu ciszy można stąd obserwować dziki, jelenie i nieprzebraną ilość endemicznych ptaków. Powrót do obozowiska na lunch. Po posiłku powrót do Saway przez dżunglę. Podczas trekkingu zobaczyć można najbardziej imponujące okazy tropikalnej flory: m.in. potężne drzewa Marante, Kelimbin i Ficus, które są tak wysokie, że z ziemi nie widać ich wierzchołków, a ich korzenie są tak potężne, że w dawnych czasach służyły za schronienie zamieszkujących dżunglę ludzi. Po drodze, w okolicy wioski Masihulang, odwiedzimy ośrodek wyspecjalizowany w przywracaniu do naturalnego środowiska ptaków i zwierząt złapanych przez ludzi. Podczas jednej z ostatnich wizyt w centrum odratowywano rannego, 9-cio metrowego pytona! Wieczorem kolacja w Ora Beach i nocleg w hotelu.

12 dzień: wyspa Seram
Po śniadaniu tranport łodzią  do Sawai i  następnie samochodami wyruszymy w około godzinną drogę do Hoaulu. Stamtąd już pieszo w górę rzeki do osady zamieszkiwanej przez żyjących z dala od cywilizacji Alifuru – oryginalnych mieszkańców Moluków. Jeszcze w latach 40-tych XX wieku, kiedy na Seram toczyły się walki aliantów z Japończykami, wymalowani na czerwono Alifuru polowali na głowy. Lunch odbędzie się w wiosce, gdzie kilka godzin poświęcicie na obserwacje codziennego życia tych fascynujących ludzi. Podróż powrotna do Ora Beach, kolacja i nocleg.

13 dzień: wyspa Seram
Wcześnie rano przejazd do Pulau Tujuh – przepięknego atolu utworzonego przez siedem bezludnych wysepek ze spektakularnymi, białymi plażami otoczonymi wspaniałym, wielobarwnym koralem. Będziecie mogli tutaj nurkować z maską i fajką lub beztrosko wypoczywać na plaży. Do Ora Beach wrócimy popołudniu.

14 dzień: wyspa Seram – Ambon
Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Ambon – czterogodzinny przejazd samochodem przez Seram i około dwugodzinny rejs szybką łodzią motorową. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Waai, której mieszkańcy hodują święte węgorze osiągające nawet kilka metrów długości i karmią je… kurzymi jajami. Dojazd do Ambon, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

15 dzień: Ambon – Dżakarta
Rano przejazd na  lotnisko, przelot  do Dżakarty.

16 dzień: Dżakarta – Warszawa
Przylot do Dżakarty a następnie przelot do Polski.

17 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Dżakarta – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • zakwaterowanie pokojach dwuosobowych w hotelach 3/ 4*
 • śniadania w hotelach, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • bilety wstępów i atrakcje zgodnie z programem
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem zgodnie  z programem
 • opiekę pilota polskojęzycznego w Indonezji

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • lunchu oraz obiadów (oprócz wymienionych w programie)
 • opłat lotniskowych i wizowych
 • zwyczajowych napiwków
 • dopłaty do późnego check-out, jeśli lot powrotny będzie w godzinach wieczornych.
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 550 USD.