dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • Jeden z największych na świecie obszarów lasu deszczowego
  • Ostatnie wyizolowane społeczności naszej planety
  • Animistyczne wierzenia, niezwykłe rytuały
  • Nocleg w domach budowanych na drzewach nawet kilkanaście metrów nad ziemią
  • Codzienne życie w dżungli, kąpiele w rzekach zamieszkanych przez krokodyle, spływ łodziami przez najdziksze tereny Papui

Wybierz termin

5900 PLN + 5400 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

OFERTA WYMAGA REKALKULACJI
dokonamy aktualizacji ceny po kontakcie - po wskazaniu dat

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Dżakarta
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL.

2. DZIEŃ: Dżakarta
Lądowanie w Dżakarcie w godzinach wieczornych. Spotkanie z polskim przewodnikiem na lotnisku i transfer do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: Dżakarta, Wylot Na Papuę
Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Dżakarty. Wizyta w Muzeum Narodowym, Mesjid Istiqlal – największym meczecie w Azji Pd-Wsch, starym porcie Sunada Kelapa pamiętającym czasy Holenderskiej Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, dalej plac Fatahillah z ciekawymi zabytkami ery kolonialnej. Dla chętnych lunch w słynnej Cafe Batavia z kolonialnym wystrojem. Transfer na lotnisko, po drodze przejazd przez centralny plac miasta – „Merdeka Square” – będący symbolem indonezyjskiej niezależności. Nocny lot do Jayapury.

4. DZIEŃ: Lądowanie W Jayapura, Lot Do Dekai
Wcześnie rano lądowanie w Jayapurze – stolicy Papui Zachodniej i jedynym dużym mieście po indonezyjskiej stronie wyspy. Odbiór niezbędnych pozwoleń na podróż w głąb wyspy i przesiadka na kolejny samolot do Dekai. Po około godzinnym locie, będącym atrakcją samą w sobie (z okien samolotu rozpościera się niezapomniany widok na dziki interior wyspy, gęste połacie lasu deszczowego, serpentyny potężnych rzek, wzgórza i poszarpane wierzchołki gór oraz nieliczne ślady ludzkiej obecności w bezkresnym oceanie dżungli), lądowanie w Dekai. Niegdyś mała miejscowość misyjna z niewielkim lądowiskiem jest dziś rozrastającym się miasteczkiem z siedzibą władz nowo powstałej, papuaskiej prowincji. Lunch i wyprawa na lokalne targowisko w celu zakupienia zapasów na wyprawę. To będzie ostatnia okazja, żeby zaopatrzyć się, we wszystko, czego będziemy potrzebować będziemy na najbliższe dwa tygodnie! Wieczorem kolacja w lokalnym warungu. Nocleg w prostym hotelu rządowym.

5. DZIEŃ: Dekai – Mabul
Rano przejazd samochodem do rzeki Brazza. Przesiadka na łódź motorową i wyprawa w dół do rzeki Siretsj. Lunch podczas przerwy na brzegu. Po posiłku kontynuacja spływu w górę rzeki Siretsj. Trasa wiedzie w górę głównego nurtu rzeki, później w dół jednej z jej odnóg. Dopłynięcie do wioski Mabul, będącej bazą wypadową dla wypraw eksplorujących terytoria Korowajów. Wybranie tragarzy, negocjacje z „szefem wioski” – to jeden z elementów wyprawy, który zapadnie w pamięć jej Uczestników. Kolacja i nocleg w wiosce.

6-12. DZIEŃ: Trekking Po Terytoriach Korowajów
Tygodniowy trekking przez terytoria Korowajów i Kombajów. W zależności od warunków pogodowych i tempa marszu (które zawsze dostosowane jest do najwolniejszej osoby w grupie), wyprawa odwiedzi od pięciu do ośmiu „domów na drzewach”. W dwóch z nich grupa spędzi po dwie noce, co umożliwi zbliżenie się do jej mieszkańców i lepsze poznanie ich codziennego życia; w pozostałych po jednej. Dziennie wyprawę czekać będzie od czterech do sześciu godzin marszu, co z uwzględnieniem licznych postojów i „przerw fotograficznych” niemal zawsze oznaczać będzie pełny dzień trekkingu. Grupie przez cały czas towarzyszyć będą tragarze oraz lokalny przewodnik/ zwiadowca/myśliwy wynajęty z pierwszej wioski. Podczas siedmiu dni w dżungli wyprawa nie tylko odwiedzi kilka odciętych od cywilizacji osad, ale także doświadczy piękna i groźnej potęgi jednej z najdzikszych połaci lasu deszczowego świata. Uczestnicy wyprawy będą mogli podziwiać niezakłóconą przez człowieka florę i faunę, poznają kilka podstawowych zasad radzenia sobie w dżungli, a może nawet uda się zorganizować jakieś polowanie? Przede wszystkim jednak – wyprawa spotka na swojej drodze niezwykłych ludzi pochodzących z zupełnie odmiennego świata. Plemiona Kombajów i Korowajów to jedne z najbardziej wyizolowanych i najmniej poznanych grup etnicznych Melanezji, stroniących nawet od misjonarzy, którzy w ciągu ostatnich trzech dekad osiągają coraz większe sukcesy chrystianizacyjne wśród innych plemion. Korowajowie i Kombajowie odwiedzani są na tyle rzadko przez grupy białych, że trudno powiedzieć kto będzie tu dla kogo większą atrakcją – uczestnicy wyprawy dla Ludzi Drzew, czy odwrotnie.

13. DZIEŃ: Spływ Do Dekai
Rano, po śniadaniu, zapakowanie się na łodzie i spływ w dół rzeki do Senggo. Zazwyczaj tego dnia wszyscy mieszkańcy wioski gromadzą się na brzegu by tłumnie i wylewnie pożegnać niecodziennych gości. Kontynuacja spływu, aż do osiągnięcia rzeki Siretsj. Dalsza wyprawa pod prąd, do rzeki Brazza i z powrotem do Dekai. Lunch po drodze. Po dotarciu na miejsce przepakowanie bagaży na samochód i przejazd do miasteczka. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ: Dekai – Wamena
W godzinach porannych (godzina wylotu uzależniona od warunków pogodowych) przelot do Wameny. Zakwaterowanie w hotelu. Lunch. Odpoczynek po trudach przedzierania się przez dżunglę. Wieczorem kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ: Wamena
Po śniadaniu ok godzinny przejazd samochodem na północ Doliny Baliem do wioski Jiwica, której mieszkańcy przechowują ponad dwustuletnią, „wędzoną” mumię założyciela wioski. Wizyta w sąsiedniej wiosce Anemoigi, gdzie grupa zje lunch, po czym będzie świadkiem tradycyjnych tańców oraz inscenizowanej „bitwy”, jakie Dani urządzają przy okazji większych ceremonii. „Bitwa” kończy się rytualnym zabiciem świni, którą przyrządza się potem w tradycyjny sposób: zapieka się ją w dole zasypanym gorącymi kamieniami. Późnym popołudniem powrót do Wameny, kolacja i nocleg w hotelu

16. DZIEŃ: Wamena – Jayapura
W godzinach porannych przelot do Jayapury, odbiór z lotniska, zakwaterowanie w hotelu w Sentani. Wyprawa łodzią do rybackich plemion żyjących na wyspie Asei na jeziorze Sen- tani. Lunch i, jeśli czas pozwoli, wizyta w ciekawym muzeum antropologicznym ufundowanym m.in. ze zbiorów Michaela Rockefellera, który zginął na Papui w 1961 roku. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

17. DZIEŃ: Jayapura – Denpasar
Śniadanie w hotelu. Przelot do Denpasar. Transfer do hotelu, Kolacja i nocleg na Bali.

18. DZIEŃ: Bali – Czas Wolny
Wolny dzień do wykorzystania we własnym zakresie. Zasłużony odpoczynek po ciężkiej wyprawie lub program fakultatywny. Kolacja i nocleg w hotelu.

19. DZIEŃ: wylot do Polski
Po śniadaniu czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

20. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot Warszawa – Dżakarta, Denpasar – Warszawa (przez jeden z portów lotniczych)
  • przeloty wewnętrzne na trasach: Jakarta – Makassar, Makassar – Jayapura, Jayapura – Dekai, Dekai – Wamena, Wamena – Jayapura, Jayapura – Makassar, Makassar – Denpasar
  • prywatne łodzie na trasie do i z Mabul
  • zakwaterowanie w hotelu 4* w Jakarcie, na Bali oraz w Jayapura, 3* w Wamena oraz pod namiotami w trakcie wyprawy
  • śniadanie w Dżakarcie (dzień 2), 3 posiłki na Papui, 2 posiłki na Bali (dni 17 i 18)
  • wynajęcie tragarzy, rangersów, lokalnych przewodników, kucharzy etc. (łącznie ok 30 osób)
  • opiekę polskiego przewodnika w Indonezji
  • pozwolenie na podróż w głąb wyspy
  • niezbędny sprzęt biwakowy (namioty, sprzęt do gotowania, sprzęt nawigacji satelitarnej oraz telefon satelitarny
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: