dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Wspaniały wschód słońca nad wulkanem Kelimutu
 • Wizyta w tradycyjnych wioskach
 • Pola ryżowe w kształcie pajęczej sieci
 • Smoki z Komodo w ich naturalnym środowisku
 • Lokalne tradycje i zwyczaje
 • Degustacja najdroższej kawy świata – Kopi Luwak

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Denpasar
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Denpasar.

2. DZIEŃ: Denpasar (Bali) – Ubud
Selamat datang, witamy w Indonezji! Przylot do Denpasar na Bali. Przejazd do hotelu położonego na zboczu wąwozu w Ubud, ze wspaniałym widokiem na las deszczowy  i dolinę. odpoczynek po długiej podróży.

3. DZIEŃ: Ubud
Dzisiejszy dzień przeznaczony na dowolnie wybrane aktywności i odpoczynek po długiej podróży. Ubud to miasto artystów, gdzie miłość do sztuki widoczna jest na każdym kroku. To również miasto rozsławione na świecie dzięki książce i i filmowi „Jedz, módl się i kochaj”. Sama okolica zachęca do spacerów. Nocleg.

4. DZIEŃ: Ubud – Tirta Empul – Gunung Kawi – Tegalalang – Ubud
Po śniadaniu udamy się na wyprawę, podczas której zobaczymy Tirta Empul – przepiękną świątynię wybudowaną w miejscu, skąd wybija święte źródło, z którego woda używana jest przez braminów na całej wyspie do odprawiania ceremonii. Balijczycy wierzą, że woda ma właściwości uzdrawiające i odmładzające, co sprawia, że z chęcią zażywają tu rytualnych kąpieli. Kolejnym punktem wyprawy jest Gunung Kawi – tysiącletnie grobowce królewskie oraz pozostałości jednego z pierwszych klasztorów buddyjskich na Bali. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce położone w wąwozie otoczonym zielonymi polami ryżowymi. Następnie odwiedzimy plantację kawy, owoców oraz przypraw, gdzie spróbujemy m.in. najdroższej kawy świata: kopi luwak. Kolejne miejsce jakie odwiedzimy w dniu dzisiejszym to Tegalalang. Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych na Bali. Obiad serwowany będzie w zabytkowej restauracji w centrum Ubud. Po południu odwiedzimy Małpi Gaj – czyli świątynię Hanumanna, boga-małpy. Na obszarze świątyni zobaczyć można setki sympatycznych i ciekawskich makaków. Powrót do hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ: Ubud – Jati Luwith – Tanah Lot – Ubud
Dzisiaj doświadczenie autentycznej, zupełnie nie turystycznej, kultury balijskiej z naciskiem na jej duchowy i religijny wymiar. Złożymy wizytę w domu mangku Astiki – przyjaciela i wysokiego kapłana hindu. Przy kawie i lokalnych smakołykach Astika wyłoży podstawy balinizmu – balijskiej odmiany hinduizmu oraz wyjaśni znaczenie składania ofiar i skomplikowane ceremonie. Po przebraniu się oryginalne, balijskie stroje świąteczne – sarongi, specjalne bluzy dla Pań oraz chusty na głowę dla Panów – przejazd do antycznej świątyni Batu Karu na zboczu porośniętego dżunglą wulkanu. Tam weźmiemy udziału w prawdziwej ceremonii oczyszczania, otrzymamy błogosławieństwo od kapłanów, wraz z innymi Balijczykami, którzy tego dnia przybędą do świątyni. Na znak odbytej ceremonii otrzymamy specjalny sznurek zawiązany na prawej ręce. Trudno o bliższy i bardziej autentyczny kontakt z balijską kulturą! Po ceremonii udamy się do Jati Luwith – największych i najbardziej spektakularnych tarasów ryżowych na Bali. Na koniec dnia odwiedzimy Tanah Lot – świątynię wybudowaną na kawałku skały otoczonej morzem, która stała się jedną z ikon Bali. To na pewno będzie dzień pełen niezapomnianych wrażeń!. Nocleg w Ubud.

6. DZIEŃ: Ubud – Tanjung Benoa – Uluwatu – Jimbaran – Tanjung Benoa
Po śniadaniu udamy się do hotelu przy plaży w Tanjung Benoa. Po krótkim odpoczynku udamy się do usytuowanej na klifie świątyni – Uluwatu. Po zwiedzaniu, gdy tylko słońce zacznie chować się za horyzontem, rozpocznie się unikalne przedstawienie – Taniec Kecak. Jest on inspirowany scenami z hinduistycznego Eposu Ramayana i odwiecznie związany z balijską kulturą. Kolację zjemy w restauracji serwującej owoce morza, która znajduje się na plaży w okolicy Jimbaran. Powrot do hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ: Tanjung Benoa – Tambolaka (Zach. Sumba) – jez. Weikuri – Rottengaro – Newa Sumba
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot na Zachodnią Sumbę, a następnie przejazd do miejscowości Tambolaka. Na Sumbie czas dosłownie zatrzymał się w miejscu wieki temu. Jej mieszkańcy w dalszym ciągu żyją zgodnie z prastarymi tradycjami. Na miejscu lunch, a następnie około 1,5h przejazd w kierunku wspaniałego, słonowodnego jeziora Weikuri. Tam będzie chwila na odpoczynek w cieniu drzew lub kąpiel w turkusowych wodach jeziora. Następnie odwiedzimy region Kodi, wioskę Rottengaro, której dachy są najwyższe w okolicy (osiągają wysokość nawet 10m!). Przed wizytą w wiosce, warto zaopatrzyć się w orzechy betelnut, gdyż przydadzą się one podczas wizyty na grobie krokodyla… Lokalny przewodnik uchyli rąbka tajemnicy i opowie znaną od lat legendę o kobiecie, która poślubiła krokodyla i stała się żółwiem. W godzinach wieczornych udamy się do hotelu przy plaży Newa Sumba, gdzie czeka kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ: Newa Sumba – Waikabubak – Waingapu – Mondu 
Po śniadaniu czasu wolny na kąpiel w oceanie i spacer po plaży. Następnie udamy się w około trzygodzinną drogę na wschód – do miasta Waingapu. Trasa przejazdu obfituje we wspaniałe i zapierające dech w piersiach widoki. Po drodze wizyta na lokalnym targu w Waikabubak. Obiad w Waingapu, po którym udamy się w unikalne miejsce widokowe – wzgórze Goa Jepang. Goa Jepang w dosłownym tłumaczeniu znaczy „japońska jaskinia” i odnosi się do jaskini, która została wybudowana we wnętrzu wzgórza przez japońskich żołnierzy podczas drugiej wojny światowej. To jeszcze nie koniec atrakcji. Przed zakwaterowaniem w malowniczym resorcie Pondok Wisata Pantai Cemara, pojedziemy do kolejnej tradycyjnej wioski, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się więcej o lokalnych zwyczajach i wierzeniach Marapu. Powrót do hotelu na nocleg.

9. DZIEŃ: Mondu – Pau – Rende – Melolo – Mondu
Po śniadaniu wyruszymy w region wschodniej Sumby, do wiosek Pau i Rende, gdzie zobaczymy największe i najważniejsze kamienne grobowce królewskich przodków. Zobaczymy również tradycyjne domy, zbudowane w całości z bawolej skóry. Zapoznamy się również z metodą wytwarzania płótna zwanego Ikat, z którego słynie wschodnia część wyspy. W drodze powrotnej do hotelu przejedziemy przez okolice wioski Melolo, która słynie z największych stepów i pastwisk z bydłem i końmi. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Nocleg.

10. DZIEŃ: Mondu
Dzień dzisiejszy to czas beztroskiego relaksu. Możemy samodzielnie eksplorować okolicę, kąpać się w krystalicznie czystej wodzie lub wypoczywać w cieniu parasola.

11. DZIEŃ: Mondu – Denpasar
Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd wrócimy do Denpasar na Bali. Po przylocie przejazd do resortu Sadara. Reszta dnia to czas wolny na relaks i odpoczynek.

12. DZIEŃ: Denpasar – Labuan Bajo (Flores) – wyspa Rinca – Park Narodowy Komodo
Przejazd na lotnisko w Denpasar, skąd udamy się do Labuan Bajo na Flores. Po dotarciu do przystani, zaokrętujemy się na pokład szybkiej łodzi, która zabierze nas na wyspę Rinca – „siostrzaną” wyspę Komodo, która zamieszkana jest przez słynne na całym świecie warany, zwane popularnie „smokami z Komodo.” Rinca jest mniejsza od swojej „siostry”, dzięki czemu łatwiej spotkać na niej gigantyczne gady. Trzygodzinny trekking przez wyspę i obserwacja potężnych waranów w ich naturalnym środowisku. W trakcie wyprawy lunch. W drodze powrotnej do hotelu postój, podczas którego nurkując z maską i rurką będziemy mogli podziwiać podwodną florę i faunę Parku Narodowego Komodo. Po przyjeździe do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ: wyspa Rinca – Bajawa – Cancar – Ruteng
Po śniadaniu wyruszymy do Bajawa. Cała podróż, już od razu po wyjechaniu z miasta, to  festiwal zapierających dech w piersiach widoków. Pierwszym postojem będzie wizyta w jaskini Batu Cermin. Później zatrzymamy się jeszcze przy wiosce Cancar, gdzie pola ryżowe układają się w gigantyczną, pajęczą sieć. Po południu dojedziemy do Ruteng. Kolacja oraz nocleg.

14. DZIEŃ: Ruteng – Golo Curu – Ruteng Puu – jez. Mese – Bajawa
Zaraz po śniadaniu przejedziemy do miejsca Golo Curu, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Ruteng oraz pobliskie pola ryżowe. Następnie wrócimy do miasta, aby zobaczyć tradycyjną wioskę Ruteng Puu. Po drodze do Bajawa przejedziemy nad jez. Mese oraz odwiedzimy inne tradycyjne wioski: Aimere, Bena i Luba, gdzie ogromne, stożkowate dachy domów i prastare, megalityczne obeliski związane są z animizmem i kultem przodków. Kultura Flores jest fascynująca; będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak chrześcijaństwo miesza się tutaj z pradawnymi wierzeniami w duchy i magię. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

15. DZIEŃ: Bajawa – Ende – Moni
Wczesnym rankiem udamy się w dalszą drogę do Ende, gdzie zatrzymamy się na lunch oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych targów. Będziemy mogli wypróbować swoje zdolności negocjacyjne. Lokalni mieszkańcy chętnie się targują… Kto wie, co uda się nabyć w tym ciekawym miejscu? Reszta dnia upłynie na podróży do Moni, gdzie dotrzemy górzystą drogą po południowej stronie wulkanu Kelimutu. Przyjazd do Moni w godzinach wieczornych. Nocleg.

16. DZIEŃ: Moni – Kelimutu – Jopu – Ende
Wczesna pobudka. Na długo przed świtem udamy się na zbocze Kelimutu, skąd rozpoczniemy krótki trekking na szczyt wulkanu, gdzie znajdują się słynne, trzykolorowe jeziora. Kelimutu to święta góra dla mieszkańców Flores, którzy wierzą, że w jeziorach zamieszkują duchy zmarłych. Wschód słońca na Kelimutu to jeden z najbardziej spektakularnych widoków, jakich można doświadczyć w Indonezji. Pierwsze promienie słońca nie tylko rozświetlą kolorowe tafle wody, ale też ukazują wspaniały widok na całą, wschodnią część wyspy. Gdy nacieszymy już oczy fantastycznymi widokami, udamy się w drogę powrotną do hotelu. Po śniadaniu odwiedzimy tradycyjną wioskę Jopu oraz udamy się w powrotną drogę do  Ende, gdzie zatrzymamy się na noc w hotelu. Nocleg.

17. DZIEŃ: Ende – Denpasar
Po śniadaniu czas wolny na samodzielną eksplorację okolicy. Następnie przejazd na lotnisko, skąd przelecimy do Denpasar na Bali. Przejazd do hotelu. Czas wolny na relaks i odpoczynek.

18. DZIEŃ: Denpasar
W zależnosci od godziny Państwa wylotu, nasz kierowca odbierze Was z hotelu i zawiezie na lotnisko w Denpasar, skąd złapiecie samolot powrotny do kraju. To już niestety koniec podróży.

19. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • zakwaterowanie pokojach dwuosobowych w hotelach 3/ 4*
 • śniadania w hotelach, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • bilety wstępów i atrakcje zgodnie z programem
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem zgodnie  z programem
 • opiekę pilota polskojęzycznego w Indonezji

 

CENA NIE OBEJMUJE: