dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Oko w oko z orangutanem
 • Niesamowite Safari na słoniach
 • Jezioro Toba i wyspa Samosir
 • Wyprawa łodzią klotok do Parku Narodowego Tanjung Puting
 • Świątynie z listy Unesco: Borobudur i Prambanan
 • Wschód słońca na wulkanie Bromo
 • Wypoczynek przy plaży Parangtritis

Wybierz termin

6300 PLN + 2650 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Dżakarta
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Dżakarty.

2. DZIEŃ: Dżakarta
Witamy w Indonezji! Spotkanie z pilotem, przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Dżakarta –Medan – Tangahan
Śniadanie. Przelot de Medan.  Wyjazd  do Tangahan, po drodze zatrzymując się w wioskach Binjai oraz Batag Serangan. Zakwaterowani w lodgu nad rzeką. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: Tangahan
Śniadanie, safari przez gęstą, sumatrzańską dżunglę. Możliwość spotkania różnych gatunków małp, endemicznych ptaków i innych zwierząt, dla których dżungla jest domem. Kto wie – być może uda się  wypatrzeć raflezję – największy kwiat (a właściwie grzyb) świata, który występuje tylko na Sumatrze i Borneo? Po zakończeniu wyprawy spływ na ogromnych dętkach od ciężarówki. To bardzo popularna zabawa na Sumatrze. Wieczorem kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ: Tangahan – Bukit Lawang – Tangahan 
Po śniadaniu ekscytujący przejazd jeepami do Bukit Lawang. Dla chętnych i żądnych przygody istnieje możliwość wynajęcia motoru crossowego. Po drodze zatrzymamy się  w mijanych wioskach, aby pobawić się z dziećmi w lokalnej szkole, obejrzeć plantacja kauczuku oraz podziwiać fantastyczne, równikowe krajobrazy. Po dotarciu na miejsce  lunch ora zakwaterowanie w hotelu. Po południu wyprawa  do dżungli zamieszkanej przez dzikie orangutany. Ok 15:00 rangersi dokarmiają je ze specjalnych platform w lesie, co jest doskonałą okazją do bliższej obserwacji tych niezwykłych zwierząt. Podczas trekkingu będziecie też mogli wypatrzeć czarne gibony, makaki, węże oraz setki papug. Powrót na kolację do hotelu.

6. DZIEŃ: Tangahan – Berastagi – Lhumbini Park – Gundaling Hill – Berastagi   
Po śniadaniu przejazd w kierunku Berastagi. Po drodze zatrzymacie się u brzegu rzeki Sembahe, możliwość odświeżającej kąpieli lub będziemy mogli obserwować lokalnych mieszkańców i ich codzienne aktywności. Po przyjeździe do Berastagi udamy się  do Lhumbini Park, gdzie znajduje się duplikat słynnej Pagody Shwedagon. W dniu dzisiejszym zwiedzimy  jeszcze tradycyjny targ, gdzie będziecie mogli zakupić przeróżne owoce które występują tylko na Sumatrez. Na koniec dnia przejazd do punktu widokowego Gundaling Hill, z którego roztacza się przepiękna panorama okolicy. W godzinach popołudniowych przejazd do Hotelu.

7. DZIEŃ: Berastagi – Sipiso Piso – Pematang Purba – Parapat – wyspa Samosir
Po śniadaniu przejazd  piękną trasą płaskowyżu Karo do imponującego wodospadu Sipiso Piso, którego wody spadają z jaskini położonej blisko 120 metrów nad ziemią. Odwiedzimy Purba, dawną siedzibę władcy Simalungun, po której pozostał m. in. drewniany pałac będący wspaniałym przykładem tradycyjnej architektury w stylu adat. Dalej przejazd  do miasteczka Parapat – bramy do świata największego jeziora wulkanicznego w Azji Południowo-Wschodniej. Przepłyniemy łodzią na wyspę Samosir.

8. DZIEŃ: wyspa Samosir – jez. Toba – Tomok – Parapat
Dzisiaj przejedziemy w okolice jeziora Toba i wyspie Samosir. Zwiedzicie lokalne wioski, pozostałości oryginalnej architektury oraz współcześnie budowane, według tradycyjnych wzorców domy Bataków. Po drodze lunch i chwila na odpoczynek nad wodami jeziora Toba. Przejazd  do wioski Tomok, zobaczymy grobowiec króla Sidabutari,powrotny rejs do Parapat, gdzie zjemy kolację  i zatrzymacie się na nocleg.

9. DZIEŃ: Parapat – Medan – Dżakarta
Po śniadaniu przejazd  do Medan, przelot do  Dżakarty. Nocleg w Dżakarcie.

10. DZIEŃ: Dżakarta – Borneo
Po południu przelot na Borneo. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ: Kumai – rejs rzeką Sekonyer
Po śniadaniu przejazd  do portu w Kumai, gdzie długą drewnianą łódź zwaną klotok rozpoczniemy nasz rejs. Łódź wyposażona jest w zadaszenie tworzące górny pokład będący doskonałym i wygodnym stanowiskiem obserwacyjnym bogactwa przyrody, które będziecie mogli obserwować przez najbliższe dwa dni. Z Kumai wyruszamy w spływ rzeką Sekonyer, płynącej przez obszary potężnej, nienaruszonej dżungli, zamieszkanej przez liczne dzikie zwierzęta: m.in. makkaki, gibony i setki gatunków ptaków. W godzinach popołudniowych wyprawa na fotosafari gdzie bedziemy mogli zaobserwować lokalne gatunki małp Proboscis, które występują jedynie na Borneo. W godzinach wieczornych kolacja i nocleg na łodzi.

12. DZIEŃ: rejs rzeką Sekonyer – Pondok Tanguy – Camp Leakly
Po śniadaniu dalsza wyprawa klotokiem w górę rzeki do Pondok Tanguy – centrum rehabilitacji nowo złapanych orangutanów, gdzie będziecie mieć możliwość zaobserwowania porannego karmienia. Następnie zabierzemy Państwa do Camp Leakly, będącego ośrodkiem badawczym oraz nowym centrum zajmującym się wtórnym przystosowaniem młodych orangutanów do życia na wolności. Trekking przez dziewiczy las deszczowy w poszukiwaniu żyjących dziko orangutanów oraz innych egzotycznych gatunków lokalnej flory i fauny. Lunch na łódź, gdzie kucharz przygotuje miejscowe przysmaki. Następnie powrót na ląd około godziny 14:00, gdzie będziemy mogli uczestniczyć w procesie karmienia orangutnów ze specjalnej platformy. W godzinach późno popołudniowych wracamy  na klotok. Kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ: rejs rzeką Sekonyer – Surabaya (Jawa) – wulkan Bromo
Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot  do Surabaya na Jawie. Przejazd w okolice wulkanu Bromo. Będziecie mijać pola ryżowe, lokalne jawajskie wioski, meczety i zatrzymay się w hotelu w wiosce obok wulkanu. Kolacja i nocleg, następnego dnia pobudka już przed trzecią rano!

14. DZIEŃ: Mt. Penanjakan – „Morze Piasków” – Surabaya – Jogyakarta
Świat pogrążony będzie jeszcze w głębokich ciemnościach, kiedy wcześnie rano przejdziemy jeepami w okolice  Mt. Penanjakan. Przejście na punkt widokowy skąd obserwować będziecie jeden z najpiękniejszych spektakli, jakimi Natura obdarzyła nas na tej planecie: wschód słońca nad wulkanem Bromo. Księżycowy krajobraz, nieprawdopodobne kolory, wulkan Bromo wyrzucający z siebie kłęby dymu, Mt. Semeru oraz inne, aktywne wulkany pojawiąjące się na horyzoncie. Oto jeden z tych momentów, dla których warto przylecieć do Indonezji. Po wschodzie słońca przejdziemy na tzw. „Morze Piasków”, skąd pieszo pokonamy drogę do samego krateru Bromo. Tutaj będziecie mogli zajrzeć – dosłownie – do wnętrza Ziemi. Przejazd do hotelu na śniadanie, a potem wyruszymy w dalszą drogę do Surabaya, przelot do Jogyakarty. Wieczorem będziecie czas na samodzielną eksplorację jednego z najciekawszych miast Indonezji.

15. DZIEŃ: Jogyakarta
Po śniadaniu  zwiedzanie miasta, które kiedyś było stolicą antycznych, jawajskich królestw, a dziś stanowi największy ośrodek kulturalny i akademicki w Indonezji. W pierwszej kolejności odwiedzimy Kraton – pałac sułtana, który do dziś rządzi miastem oraz jego „wodny pałac” Taman Sari. Zabierzemy zwiedzanie ukrytego, podziemnego meczetu. Po południu odwiedzimy Borobudur. Ta największa świątynia buddyjska na świecie ma ponad tysiąc lat i jest jednym z najwspanialszych zabytków w Azji.

16. DZIEŃ: Jogyakarta – Prambanan – Parangtritis
Przed przejazdem do Parangtritis, Jogya odwiedzimy jeszcze jeden skarb – Prambanan – imponujący kompleks hinduistycznych świątyń, który porównywany jest do Angkor Wat w Kambodży. To jeden z najważniejszych zabytków w Azji Południowo – Wschodniej. Po lunchu przejazd  do Parangtritis. Kolacja i nocleg.

17. DZIEŃ: Parangtritis
Dzień przeznaczony na odpoczynek.

18. DZIEŃ: Parangtritis – Jogyakarta – Dżakarta 
Przejazd na lotniskow Jogjakarcie, przelot  do Dżakarty. A następnie przelot do Polski.

19. DZIEŃ: Dżakarta – Warszawa
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Dżakarta – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • zakwaterowanie pokojach dwuosobowych w hotelach 3/ 4*
 • śniadania w hotelach, obiady lub kolacje zgodnie z programem
 • bilety wstępów i atrakcje zgodnie z programem
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem zgodnie  z programem
 • opiekę pilota polskojęzycznego w Indonezji

 

CENA NIE OBEJMUJE: