dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Stolica Iranu Teheran
 • Starożytna Mezopotamia
 • Ahwaz – miasto poetów
 • Sziraz – starożytny Jazd w sercu pustyni
 • Elegancja zabytków Isfahanu
 • Malowniczy Kaszan
 • Święte miasto Kom
 • W cenie przelot Teheran – Ahwaz
 • Hotele 4*, noclegi w byłych domach kupieckich
 • Napoje podczas przejazdów i mapa Iranu

Wybierz termin

4720 PLN + 1690 EUR

4720 PLN + 1690 EUR

4720 PLN + 1690 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Teheran
Zbiórka na lotnisku w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot do Teheranu z przesiadką w jednym z europejskich/azjatyckich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Teheran – Ahwaz
Przylot do Teheranu w godz. Nocnych lub nad ranem. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: serce miasta, plac i wieża Azadi (panoramicznie), Pałac Golestan z Salą Lustrzaną, w której odbyła się słynna konferencja Wielkiej Trójki ustalając porządek powojennej Europy, Wielki Bazar. Po południu dalszy ciąg zwiedzania – Muzeum Klejnotów, Muzeum Dywanów. A następnie transfer na lotnisko. Przelot do AHWAZU stolicy naftowej prowincji Chuzestan, położonej nad największą rzeką Persji – Karun. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Ahwaz
Śniadanie. Przejazd do CZOQA ZANBIL (lista UNESCO) – jednego z największych i najlepiej zachowanych zigguratów (ogromna budowla sakralna w kształcie tarasowo uformowanej wieży), zbudowanego ok. 1340 roku p.n.e. przez króla Elamu Untasz-Gala. Zwiedzanie miasta SZUSZ – pozostałości starożytnej SUZY, zimowej stolicy króla Dariusza, położonych u stóp zamku zbudowanego dla ochrony archeologów francuskich pod koniec XIX w., wizyta w mauzoleum biblijnego proroka Daniela (o ile będzie udostępnione). Następnie przejazd do miasta SZUSZTAR – oglądanie słynnego KOMPLEKSU dawnych budowli irygacyjnych i młynów wodnych z połowy III w. n. e.(lista UNESCO). Powrót do Ahwazu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.

4. DZIEŃ: Ahwaz – Biszapur – Sziraz
Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd do SZIRAZU – miasta słynącego z róż, słowików i poetów, stolicy prowincji Fars, polityczno-kulturalnego centrum dawnego Iranu. Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta BISZAPUR założonego przez słynnego króla Szapura I z dynastii Sasanidów, pogromcy rzymskiego cesarza Waleriana w III w. n.e.. Obejrzymy też reliefy skalne sławiące jego zwycięstwa. Przejazd przez przełęcz Abu’l Hayat w górach Zagros. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 580 km.

5. DZIEŃ: Sziraz – Petropolis – Pasargade – Sziraz
Śniadanie. Wyjazd do PERSEPOLIS (lista UNESCO) – zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat, następnie przejazd do: NAKSZ-E RUSTAM, i NAKSZ-E RADŻAB, gdzie znajdują się grobowce władców z dynastii Achemenidów oraz reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w n.e.). Przejazd do PASARGADE, pierwszej stolicy Persów, zwiedzanie pozostałości pałaców Cyrusa Wielkiego z VI w. p.n.e. oraz jego grobowca. Powrót do Szirazu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km.

6. DZIEŃ: Sziraz
Śniadanie. Zwiedzanie SZIRAZU: Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Bramy Koranu, mauzoleów największych poetów perskich Hafiza i Saadiego (XIV w.), meczetów Nasir-ol Molk i Atiq, twierdzy Arq (z zewnątrz), czas wolny na bazarze Vakil oraz popołudniowa wizyta w Sanktuarium „Króla Światłości” – Szach Czeragh). Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: Sziraz – Jazd
Wczesne śniadanie. Wyjazd do miasta JAZD – położonego na skraju pustyni, jednego z najstarszych miast Iranu i jednego z głównych centrów zoroastryzmu, starożytnej religii perskiej. Po drodze wizyta w miasteczku Abarkuh: najstarszy cyprys świata, monumentalna lodownia (jakczal), dom kupiecki i meczet. Przyjazd do Jazd, zwiedzanie: Zendan-e Eskandar (Więzienie Aleksandra, obecnie Muzeum Etnograficzne), Muzeum Wody – poświęcone starożytnym systemom nawadniającym oraz Wież Milczenia, gdzie wyznawcy zoroastryzmu składali ciała swoich zmarłych na pożarcie sępom. Kolacja i nocleg w jednym z tradycyjnych hoteli w starym domu kupieckim. Trasa ok. 450 km.

8. DZIEŃ: Jazd
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: meczetu Amir Czakmaqh z XIV w., Świątyni Ognia, gdzie przez ostatnie 1500 lat podtrzymywany jest ogień, najstarszy w Iranie Meczet Piątkowy z najwyższymi minaretami w kraju, zbudowane z gliny Stare Miasto, najstarszy bazar w Iranie, rajski ogród Dowlat Abad z listy UNESCO, czas wolny. W miarę możliwości obejrzenie tradycyjnych zapasów perskich – ZURCHANE. Przejazd do liczącego 400 lat karawanseraju Zejn ad -Din, kolacja i nocleg. Trasa ok. 60 km.

9. DZIEŃ: Jazd – Isfahan
Wczesne śniadanie. Przejazd do Isfahanu po drodze krótki postój w słynnym z dywanów miasteczku Nain, geograficznym środku Iranu, panoramiczne zwiedzanie Meczetu Jame i zamku Narin. Zwiedzanie ISFAHANU miasta zwanego Nesf-e Dżahan (“Połową Świata”) perły architektury Wschodu,: Placu Imama zwanego Naksz-e Dżahan (“Obraz Świata” – lista UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m²) i położonych wokół placu cudów architektury – Pałacu Ali Kapu, Meczetu Imama, Meczetu Lotfollaha, słynnego Bazaru Kejsarije (Cesarskiego) oraz Meczetu Dżame (Piątkowego), czas wolny. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 450 km.

10. DZIEŃ: Isfahan
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: podziwianie zabytkowych mostów na rzece Zajande Rud (Si o se Pol, Chadżu, Szachrestan), Katedra Vank w starej ormiańskiej dzielnicy – Dżulfa, Pałac Czehel Sotun, Trzęsące Się Minarety, Świątynia Ognia. Kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ: Isfahan – Kaszan
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Kaszanu, krótki postój w Natanz malowniczym miasteczku u stóp góry Karkas, przejazd do Abiane, spacer po starej górskiej wiosce zbudowanej z czerwonej gliny, po drodze na przedmieściu Kaszanu zwiedzanie rajskiego ogrodu Fin z listy UNESCO. Przyjazd do Kaszanu, historycznego miasta zbudowanego z różowej cegły mułowej. Kolacja i nocleg w jednym z tradycyjnych hoteli w starym domu kupieckim. Trasa ok. 260 km.

12. DZIEŃ: Kaszan – Teheran
Śniadanie. Kaszan – spacer po bazarze, zwiedzanie jednego z zabytkowych domów kupieckich, zwiedzanie zespołu świątynnego Aga Bozorg. Przejazd do świętego miasta Kom – kuźni ajatollahów, wizyta w Sanktuarium Fatimy (Masoumeh). Przejazd do Rey – południowej – najstarszej dzielnicy Teheranu. Po drodze wizyta w Mauzoleum ojca rewolucji Imama Chomeiniego i Sanktuarium Abd El-Aziz. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.

13. DZIEŃ: Teheran
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Narodowego (najważniejsza część zwana Iran Bastan – Muzeum Starożytności) i zespołu pałacowego Saad Abad – Pałace Biały i Zielony lub alternatywnie zespół pałacowy Niavaran. Czas wolny. Pożegnalna kolacja. Pokoje zarezerwowane w hotelu do momentu transferu na lotnisko. W nocy transfer na lotnisko.

14. DZIEŃ: Warszawa
Nocny wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich/azjatyckich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Teheran – Warszawa (z przesiadką)
 • przelot na trasie Teheran – Ahwaz
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami (poza Ahwaz, gdzie jest hotel 3*)
 • śniadania i kolacje wg programu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem
 • lokalne słodycze, woda i herbata podawane w trakcie przejazdów
 • opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • mapę Iranu

 

CENA NIE OBEJMUJE: