dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

PROPOZYCJA FAKULTETÓW 2021 DOOKOŁA ISLANDII
(ceny orientacyjne – do potwierdzenia w przypadku Państwa zainteresowania)

Vatnshellir – jaskinia Verne`a pod lodowcem 3.750 ISK (około 30 EUR, dzieci do 12-17 lat 1.500 ISK około 13 EUR) , dzieci do lat 12 – gratis.
To jaskinia, która powstała w efekcie wybuchu lawy ponad 8000 lat temu. Wyposażeni w latarki i kaski – wejdziemy do środka tego wspaniałego miejsca, w którym to Juliusz Verne umieścił akcję swojej słynnej książki „Podróż do Wnętrza Ziemi”

Gorące baseny koło Deildantunguhver 3.950 ISK ( około 127PLN/30 EUR), dzieci 13-16 lat 2000 ISK 2.000 ISK (ok 64 PLN/15 EUR), dzieci do 13 lat – gratis.
Kompleks basenów przy największych źródłach geotermalnych. Doskonałe miejsce na relaks!

Wyprawa na obserwację wielorybów
Wyjątkowa przygoda na morzu – obserwacja wielorybów w otoczeniu zatoki Skjálfandi, osłoniętej przez majestatyczne góry Vík. To tam znajdują się korzenie, gdzie przez wieki przodkowie żyli w pokoju i radości w całkowitej harmonii z nieprzewidywalną i nieokiełznaną naturą Północnego Atlantyku. Proponujemy rejs na jednej z dwóch typów łodzi:
Łódź tradycyjna 10.490 ISK (około 340 PLN/80 EUR) dzieci 7-15lat 4.400 ISK (140 PLN/33 EUR)
Łódź typu RIB 18.990 ISK (około 610 PLN/142 EUR) dzieci 7-12 lat 12.900 ISK (około 415 PLN/98 EUR)
Szczególnie polecamy! Szybka łódź motorowa, a rejs dodatkowo połączony z obserwacją maskonurów :

Kąpielsko Geotermalne Myvatn Baths: 5.500 ISK(około176 PLN/41 EUR),osoby 65+ 3500 ISK (112PLN/27 EUR), dzieci 13-15 lat 2.500 ISK 80 PLN/19 EUR)
Przepiękne naturalne baseny geotermalne na północy Islandii – cieszące się coraz większą popularnością

Rejs amfibią po lagunie lodowcowej 5.800 ISK (ok 186 PLN/44EUR), dzieci 6-12 lat 2.000 ISK (ok 64 PLN/15 EUR)
Niezapomniana podróż amfibią pomiędzy oderwanymi od lodowca bryłami lodu. Dodatkową atrakcją są foki, które raz po raz ukazują się Uczestnikom

Geotermalne kąpielisko Laugarvatn 3.800 ISK (około 125PLN/30 EUR), osoby 67+ 2000 ISK (około 67PLN/15EUR), dzieci 13-16 lat 2.000 ISK (ok 64 PLN/15 EUR), dzieci do lat 12 – gratis

Pokaz pieczenia typowego islandzkiego chleba 1.500 ISK (około 50 PLN/12EUR), dzieci do 12 lat gratis.
Tradycyjne chleb był pieczony w ziemi. Niesamowita Geotermalna piekarnia, gdzie chleb piecze się około 24 godzin. Po takim wypieku – bochenek pszennego chleba – smakuje wyśmienicie.
Atrakcja połączona z degustacją.

Wyprawa do tunelu lawowego 6.900 ISK (około 220 PLN/52 EUR), dzieci 12-15 lat 3.450 ISK, dzieci do lat 12 – gratis
Podróż do Raufarhólshellir to wyjątkowe doświadczenie i świetna okazja, aby zobaczyć wewnętrzne mechanizmy wybuchu wulkanu. Przejdziemy ścieżką lawy, która spłynęła podczas erupcji Leitahraun, która miała miejsce na wschód od gór Bláfjöll około 5200 lat temu. Na końcu wycieczki – możliwość zrobienia spektakularnych zdjęć.

Blue Lagoon najsłynniejsze na świecie kąpielsko geotermalne (cena zależna od wybranego wariantu (UWAGA: OBNIŻKA!! od 7.990 ISK (około 235 PLN) przez pakiet PREMIUM od 9.990 ISK (około 290 PLN) po pakiet RETREAT SPA od 69.000 ISK (około 2100 PLN). Dzieci do lat 14 – gratis

Fly over Iceland 4.490 ISK (około 145PLN/35 EUR), dzieci do lat 12 2.245 ISK (około 75 PLN/16 EUR)
Najnowsza i spektakularna atrakcja na Islandii. Wizyta rozpoczyna się od krótkiej opowieści o historii, zwyczajach i zwykłym życiu Islandczyków. Następnie… Zapinamy pasy i udajemy się w zapierający dech w piersiach lot nad największymi i najpiękniejszymi atrakcjami Islandii. SZCZEGÓLNIE POLECAMY!  Wrażenia – niezapomniane!!!

SESJA ZDJĘCIOWA „VIKINGOWIE”. SZCZEGÓLNIE POLECAMY (cena: na zapytanie)

LOT HELIKOPTEREM
Szczegóły na www.helicopter.is
My polecamy szczególnie opcje:
Countless Craters: https://helicopter.is/helicopter-tours/countless-craters-bestselling-tour/
Gheotermal Tour: https://helicopter.is/helicopter-tours/geothermal-tour/
oraz absolutny hit! Lot nad wulkanem w trakcie erupcji (są szanse, że erupcja będzie trwała kilka miesięcy!!!  https://helicopter.is/helicopter-tours/eldgos-gosstodvarnar-i-geldingadal/

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: 3 sierpnia
Wylot z Warszawy o godzinie 21:10. Przylot do Keflaviku o godz.23:20.
Przejazd na nocleg.

2. DZIEŃ: 4 sierpnia
Śniadanie, a następnie udajemy się na północ (przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Rozpoczynamy eksplorację półwyspu Snaefelsness. Na początek – wizyta w urokliwych miasteczkach Arnarstapi, Hellnar. Zobaczymy m.in. czarną, kamienistą plażę Djúpalónssandur, gdzie odnajdziemy rozrzucone pozostałości wraku po brytyjskim trawlerze, który rozbił się w 1948 roku, a jadąc dalej – odkryjemy historyczne osady rybackie – a dziś również urokliwe miasteczka. Przejedziemy przez Park Narodowy oraz w pobliżu lodowca Snæfellsjökull. Po drodze zwiedzimy Rauðfeldsgjá – przepiękną szczelinę wewnątrz gór Botnsfjall, następnie Przejazd na nocleg.

3. DZIEŃ: 5 sierpnia
Śniadanie. Ruszamy w dalszą podróż. Zatrzymamy się przy najsłynniejszej górze Islandii – Kirkjufell. A następnie odwiedzimy Kanion Kolugljúfur i skałki Borgarvirki. Dla chętnych wizyta w przepięknym skansenie Glaumbær (dodatkowo ok. 13 euro), gdzie zobaczymy m.in. typowe dla Islandii – domy torfowe. Następnie odwiedzimy Holar – dawną stolicę biskupią, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych kościołów – z autentycznym europejskim ołtarzem. Dla chętnych kąpiel w niepozornym, ale w jednym z najpiękniej położonych basenów miejskich na Islandii z przepięknym widokiem na fiordy (dodatkowo ok. 8 euro). Przejazd przez malownicze klify i przepiękne typowe miasteczka Siglufjörður oraz Olafsfjörður

4. DZIEŃ: 6 sierpnia
Śniadanie. Dla chętnych – 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów (dodatkowo: zwykła łódź: 85 euro, łódź RIB – motorowa – 150 euro). Spacer po Akureyri ( m.in. ogród botaniczny). Wodospad Goðafoss. Odwiedzimy obszar jednego z najpiękniejszych jezior na Islandii – jeziora Myvatn, Dla chętnych możliwość kąpieli w kąpielisku geotermalnym Myvathn baths (40 euro). Obejrzymy m.in. fałszywe kratery, Dimmburgir – kotlinę wypełnioną skałami, porośnięte roślinnością – tzw. „czarne zamki”, pola lawowe Dimmuborgir. Następnie przejazd do Krateru Kraftla, Podejście na krater Hverfjall. Modrudalur – dawna farma z kościołem oraz kawiarnią i stacją benzynową zbudowaną z torfu

5. DZIEŃ: 7 sierpnia
Śniadanie. Wodospad Detifoss oraz obszar aktywnych intensywnie siarkowych źródeł geotermalnych – Námaskarð oraz Jaskinia Grjótagjá z gorącą rzeką, miejsce w którym kręcono zdjęcia do serialu „Gra o tron”. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Djupivogur.

6. DZIEŃ: 8 sierpnia
Śniadanie. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, Laguna lodowcowa Jökulsárlón. Dla chętnych – rejs amfibią po lagunie (dodatkowo ok. 45 euro). Wizyta w Vík i czarna plaża, podejście pod lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Obejrzymy również fantastyczny wodospad Skogafoss.

7. DZIEŃ: 9 sierpnia
Śniadanie. Przeprawa promowa. Rozpoczynamy eksplorację Wyspy Vestmannaeyjar. Cały archipelag jest jedyny w swoim rodzaju – po wybuchu wulkanu w roku 1973 r. – wszyscy mieszkańcy musieli opuści wyspę. Spacer po lawie wulkanicznej, wizyta w skansenie, w forcie duńskim. Opcjonalnie wizyta w muzeum wulkanów (m.in. obejrzymy autentyczny dom – zalany lawą w 1973 r., dodatkowo ok. 20 euro) oraz w oceanarium (ok. 28 EUR). Wyspa to również raj dla obserwatorów ptaków – w szczególności maskonurów. Powrót promem.

8. DZIEŃ: 10 sierpnia
Śniadanie. Objazd tzw. Złotego Kręgu: Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. (dodatkowo ok. 3 euro), Skálholt – pierwsze biskupstwo,Wodospad Gullfoss, Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur, Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Dla chętnych – wyprawa do tunelu lawowego ( dodatkowo ok. 52 EUR)

9. DZIEŃ: 11 sierpnia
Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd na całodniową wyprawę samochodami 4×4 w przepiękne ryolitowe góry Landmannalaugar. Podczas przejazdu – obejrzymy fascynujący, zmieniający się krajobraz mieniących się „kolorowych gór” a także kontrastowe tereny powulkaniczne, gdzie poczujemy się jak na księżycu. W samym sercu Landmannalaugar – czeka nas kąpiel w gorących źródłach. Będzie to znakomite odświeżenie po trudach wyprawy.

10. DZIEŃ: 12 sierpnia
Śniadanie. Wizyta przy wodospadzie Seljalandsfoss, a następnie dla chętnych wizyta w Lava Center – centrum wulkanologii (w tym film o wybuchach wulkanów!!!) (dodatkowo ok. 29 euro). Przejazd przez miasteczko Selfoss, miasto-ogród – Hveragerdi ( możliwość kąpieli w gorącej rzece). Staniemy nad symboliczną szczeliną, pomiędzy euroazjatycką i amerykańską płytą tektoniczną.
Przejazd do Reykjaviku.

11. DZIEŃ: 13 sierpnia
Śniadanie. Zwiedzanie Reykjaviku: Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir), kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Dla chętnych – wizyta w symulatorze lotu, gdzie podczas interaktywnego kilkunastominutowego będziemy mogli obejrzeć Islandię z lotu ptaka – (dodatkowo 40 euro).
Dla chętnych sesja zdjęciowa „Wikingowie” – szczególnie polecamy ( cena na i rezerwacja na zapytanie).

12. DZIEŃ: 14 sierpnia
Śniadanie. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Kościół z cmentarzem na południu Reykjanes. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Malownicze klify na Reykjanes. Próba podejścia pod czynny wulkan w trakcie erupcji Dla chętnych – możłiwość relaksu w najsłynniejszym na Islandii kąpielisku geotermalnym Blue Lagoon ( około 50 EUR). Przejazd na lotnisko w Keflaviku około godz.21:45

12. DZIEŃ: 15 sierpnia
Wylot z Keflaviku o godzinie 00:05.
Przylot do Warszawy o godzinie 06:05

CENA OBEJMUJE:

 • podręcznym (maks. wymiary 40x30x20 cm) oraz dodatkowa podręczną walizką na kółkach ( maks.wymiary: 55x40x23 cm.)
 • 11 noclegów ze śniadaniami w hostelach, guesthousach, domach wakacyjnych w pokojach dwu/trzy osobowych (we wszystkich miejscach noclegu do dyspozycji jest kuchnia do samodzielnego przyrządzenia posiłku. Część z noclegów (domy wakacyjne) do wyłącznego użytku grupy. Uczestnicy sami przygotowują śniadania z produktów dostarczonych przez Organizatora
 • przejazdy samochodem po Islandii
 • wyprawa samochodami 4×4 na Landmannalaugar
 • koszt zakupu paliwa
 • przeprawa promowa na Vestmannaeyjar i z powrotem
 • opieka pilota/przewodnika
 • ubezpieczenie KL/NNW
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa/Keflavik/Warszawa, wraz z bagażem
 • pozostałych posiłków na Islandii
 • atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych) zaznaczonych na czerwono
 • wydatków własnych Uczestników*UWAGA: od 26.07 Islandia wprowadziła dla osób zaszczepionych obowiązek wykonania przed wylotem testu (można go wykonać na Lotnisku Chopina – czas oczekiwania na wynik – około 20 min. Koszt – około 200 PLN)
  * program może podlegać pewnym modyfikacjom/przesunięciom – pod kątem wyboru konkretnych atrakcji dodatkowych
  * w związku z COVID – na ten moment – uczestnictwo bez kwarantanny jest możliwe dla osób zaszczepionych lub posiadających zaświadczenie o przebytej chorobie (ozdrowieńców)