dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Codziennie polujemy na zorze polarne!

 

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ:
Wylot z Warszawy o godzinie 21:25. Przylot do Keflaviku o godzinie  00:40 (+1)

2. DZIEŃ:
Ruszamy na spotkanie ze Złotym Kręgiem – to najbardziej popularna i znana na świecie część Islandii. Na naszej trasie pojawią się m.in. Park Narodowy Þingvellir – miejsce dla Islandczyków szczególne – to tam zawiązywała się islandzka państwowość. Obejrzymy miejsce pierwszego Parlamentu Althingu. Następnie udamy się na spotkanie z gejzerami: Geysir i Strokkur  wodospadem Gullfoss na rzece Olfusa. To prawdziwe perełki Islandii. Odwiedzimy też jeden z najbardziej spektakularnych kraterów i – Keri∂.

3. DZIEŃ:
Dziś czeka nas wizyta na jednej z wysp archipelagu Vestmannaeyjar, a dokładnie na najważniejszej z jego wysp: Heimaey. Udamy się tam elektrycznym promem ( zbudowanym w stoczni w Gdańsku). Po około 40 minutowym rejsie – dotrzemy na miejsce, gdzie zapoznamy się z fascynującą historią powstania archipelagu oraz  usłyszymy o wydarzeniach z 1973 roku – kiedy to podczas wielkiego wybuchu wulkanu – wszyscy mieszkańcy wyspy musieli zostać ewakuowani. Dziś Heimaey jest znowu pełna życia, a ślady tamtych wydarzeń rozsiane są po całej wyspie.  Wybierzemy się na spacer po lawie, odwiedzimy skansen i fort duński. Dla chętnych wizyta w akwarium oraz muzeum wybuchu z 1973 r.

4. DZIEŃ:
Dziś obejrzeć kolejne symbole Islandii. Tym razem na południu. Odwiedzimy miasteczko Vik, czarną plażę Reynisfjarę z jej monumentalnymi bazaltowymi kolumnami oraz na Dyrhólaey – cypel, który w roku 1918 był najdalej na południe wysuniętym punktem Islandii. Dla chętnych wizyta w lava center – centrum wulkanologii – w tym przepiękny film o wybuchach wulkanów ( atrakcja fakultatywna) Następnie przejedziemy przez urokliwe miasteczko – ogród Hveragerði gdzie obejrzymy słynne szklarnie korzystające z energii geotermalnej.

5. DZIEŃ:
Czas na spotkanie ze stolicą Islandii – Reykjavíkiem. Podczas zwiedzania – obejrzymy m.in. Kościół Hallgrimskirkja, ogród rzeźb Einara Jonssona, pomnik Słonecznego Wędrowca, pałacyk Höfði – miejsce spotkania Prezydentów USA i ZSRS.. Zobaczymy też budynek parlamentu, jeziorko Tjörnin, ulubione miejsce spacerów mieszkańców stolicy i ratusz miejski na wodzie.  Dla chętnych – możliwość odbycia przygody na symulatorze lotu, skąd będziemy mogli zobaczyć piękno całej Islandii ( atrakcja fakultatywna). Na naszym szlaku – znajdzie się również katedra Domkirkja i nowoczesny budynek opery i filharmonii – Harpa. Przespacerujemy się również najsłynniejszym deptakiem – Laugavegur. Na zakończenie wizyty w Reykjavíku – możemy skosztować bufetu owoców morza, gdzie spróbujemy hakarla – zgniłego rekina czy wieloryba (atrakcja fakultatywna). Przed odlotem proponujemy też relaksującą kąpiel w najsłynniejszym islandzkim kąpielisku geotermalnym Blue Lagoon (atrakcja fakultatywna). Przejazd na lotnisko w Keflaviku.

6. DZIEŃ:
1:25 wylot z Keflaiku. Przylot do Warszawy o 6:25

CENA OBEJMUJE:

  • transfer z/na lotnisko w Keflaviku
  • zakwaterowanie (4 noce) w apartamentach/hotelach w pokojach dwuosobowych
  • śniadania
  • transport SUV/minibus
  • ubezpieczenia, opłaty drogowe
  • zwiedzanie według programu (bez biletów wstępu)
  • opiekę doświadczonego polskiego pilota i przewodnika

CENA NIE OBEJMUJE: