dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: 
Przylot do Keflaviku o godzinie 8:15. Śniadanie. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Jeśli wulkan na półwyspie będzie nadal czynny – pojedziemy na spotkanie z nim ( po dojechaniu na miejsce – konieczne dość długie podejście około 1,5h w jedną stronę). Relaksująca kąpiel w Blue Lagoon (opcja dodatkowa: od ok. 50 EUR).

2. DZIEŃ:
Śniadanie. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Możliwość kąpieli w basenach termalnych nad jeziorem Laugarvatn (opcja dodatkowa: około 15 EUR). Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Następnie udamy się na północ podziwiając Fiord Wielorybi (Hvalfjörður). Park Trolli. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss.

3. DZIEŃ:
Śniadanie. Ruszamy w dalszą podróż. Kanion Kolugljúfur, a następnie Skałki Borgarvirki. Dla chętnych wizyta w skansenie Glaumbær (dodatkowo ok. 13 euro), gdzie zobaczymy m.in. typowe dla Islandii – domy torfowe. Następnie odwiedzimy Holar – dawną stolicę biskupią, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych kościołów – z autentycznym europejskim ołtarzem. Dla chętnych kąpiel w niepozornym, ale w jednym z najpiękniej położonych basenów miejskich na Islandii z przepięknym widokiem na fiordy (dodatkowo ok. 8 euro). Przejazd przez malownicze klify i przepiękne typowe miasteczka Siglufjörður oraz Olafsfjörður

4. DZIEŃ:
Śniadanie. Dla chętnych 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów(opcja dodatkowa: 80 EUR, szybka łódź motorowa – 140 EUR). Spacer po Akureyri. Wodospad Goðafoss. Odwiedzimy obszar jednego z najpękniejszych jezior na Islandii – jeziora Myvatn, obejrzymy m.in. fałszywe kratery, Dimmburgir – kotlinę wypełnioną skałami porośnięte roślinnością – tzw. „czarne zamki” , pola lawowe Dimmuborgir. Możliwość kąpieli w kąpielisku geotermalnym Myvatn Baths (40 EUR). Jaskinia Grjótagjá z gorącą rzeką, miejsce w którym kręcono zdjęcia do serialu „Gra o tron”. Pole geotermalne Námaskarð. Obszar geotermalny Hverarond. Krater Kraftla. Wodospad Detifoss.

5. DZIEŃ:
Śniadanie. Modrudalur (dawna farma z kościołem oraz kawiarnią i stacją benzynową zbudowaną z torfu). Okolice jeziora Lagarfljót (islandzkie Loch Ness). Miasteczko Egilsstaðir. Mijamy fiordy wschodnie, następnie jedziemy obwodnicą wyspy na południowy-zachód. Spacer po malowniczej osadzie rybackiej Djúpivogur. Docieramy do malowniczego miasteczka Höfn.

6. DZIEŃ:
Śniadanie. Słynna laguna lodowcowa Jökulsárlón. Rejs amfibią po lagunie (opcja dodatkowa, ok. 40 EUR). Podejście pod jeden z jęzorów lodowca. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża.

7. DZIEŃ:
Śniadanie. Całodzienna wyprawa samochodami terenowymi 4 X 4 !!! w przepiękne ryolitowe góry Landmannalaugar. Podczas przejazdu – obejrzymy fascynujący, zmieniający się krajobraz mieniących się „kolorowych gór” a także kontrastowe tereny powulkaniczne, gdzie poczujemy się jak na księżycu. W samym sercu Landmannalaugar – czeka nas kąpiel w gorących źródłach. Będzie to znakomite odświeżenie po trudach wyprawy.

8. DZIEŃ:
Śniadanie. Prom na Vestmannaeyjar. Rozpoczynamy eksplorację Wyspy. Cały archipelag jest jedyny w swoim rodzaju – po wybuchu wulkanu w roku 1973 r. – wszyscy mieszkańcy musieli opuścić wyspę. Wybierzemy się na spacer po lawie, odwiedzimy skansen, fort duński. Wizyta w muzeum wulkanów ( m.in. obejrzymy autentyczny dom – zalany lawą w 1973 r. (dodatkowo:20 EUR), Powrót promem na nocleg.

9. DZIEŃ:
Śniadanie. Siedziba Prezydenta, Bessastaðir Śniadanie. Dla chętnych wizyta w lava center – centrum wulkanologii (w tym przepiękny film o wybuchach wulkanów) dodatkowo (około 25 EUR). Przygoda z konikami islandzkimi – dla dzieci i dorosłych, nawet dla osób, które nigdy nie jeździły konno (cena na zapytanie). Miasto-ogród – Hveragerdi, staniemy nad symboliczną szczeliną, pomiędzy euroazjatycką i amerykańską płytą tektoniczną. Następnie wyruszymy na zwiedzanie Reykjaviku: kościół luterański Hallgrímskirkja, ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Wizyta w fantastycznym symulatorze lotu, gdzie podczas interaktywnego kilkunastominutowego lotu nad całą Islandią powrócimy do wrażeń z ostatnich dni- (opcja dodatkowa: 40 EUR), ewentualnie czas na odwiedziny w jednym z muzeów: wielorybów, sag islandzkich, narodowym, sztuki (opcje dodatkowe: 12-20 EUR). Kąpiel w basenach termalnych (opcja dodatkowa: 7 EUR). Około godz. 17:00 przejazd na lotnisko w Keflaviku

10. DZIEŃ:
Zakończenie wyprawy.

*Kolejność odwiedzanych miejsc – może ulec zmianie
*Ostateczny kształt programu ramowego – będzie możliwy do opisania po wyborze ew. opcji dodatkowych

CENA OBEJMUJE:

 • 8 noclegów w guesthousach/apartamentach/domach wakacyjnych, w pokojach dwu i kilkuosobowych. W każdym miejscu noclegu do dyspozycji jest kuchnia do samodzielnego przyrządzenia posiłku. Część z noclegów (domy wakacyjne) do wyłącznego użytku grupy.
 • śniadania (uczestnicy sami przygotowują z produktów dostarczonych przez organizatora)
 • dodatkowe śniadanie w dniu przylotu
 • przejazdy samochodem po Islandii
 • program zwiedzania
 • koszt zakupu paliwa
 • przeprawa promowa na Vestmannaeyjar i powrót
 • opieka pilota/przewodnika polskojęzycznego
 • wszystkie podatki i opłaty lokalne
 • ubezpieczenie KL/NNW
 • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)
 • składka na Fundusz Pomocowy

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotów ( koszt przelotów 2300 PLN/os. z bagażem głównym wraz z przydzielonym miejscem siedzącym)
 • pozostałych posiłków na Islandii
 • atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych) – zaznaczonych w programie
 • wydatków własnych Uczestników