dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Krótka, pełna niezapomnianych atrakcji wycieczka po najciekawszych rejonach Islandii, idealna dla tych, którzy nie mają czasu na dłuższy urlop.

Podczas wyprawy zobaczymy najciekawsze atrakcje wokół Reykjaviku, słynny Złoty Krąg, wulkaniczny półwysep Reykjanes, a także naszpikowane atrakcjami południe wyspy. Przejdziemy przez pola lawowe, doświadczymy chłodu lodowca, znajdziemy się w cieniu aktywnych wulkanów. Zobaczymy tryskające z ziemi potężne gejzery i najpiękniejsze islandzkie wodospady. Staniemy w szczelinie pomiędzy kontynentami – amerykańskim i europejskim i pospacerujemy po unikatowej czarnej plaży. Poznamy także najważniejsze zabytki i kulturę kraju, odwiedzając biskupstwa sprzed 1000 lat i spacerując po najpiękniejszych zakątkach Reykjaviku.

Chętni będą mogli zakosztować relaksującej kąpieli w gorących źródłach albo jazdy konnej po czarnej plaży. Będzie można także wejść do tunelu lawowego lub wybrać się na ekscytującą eskapadę do wnętrza lodowca. A nawet spojrzeć na Islandię z lotu ptaka podczas lotu widokowego helikopterem. Śmiałkowie będą mogli wybrać się na wielorybie safari, albo degustację islandzkiego przysmaku – zgniłego rekina.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Keflavik – Reykjanes

Przylatujemy na lotnisko w Keflaviku. Przejeżdżamy przez dawną bazę żołnierzy amerykańskich, mieszczącą się na półwyspie Reykjanes i udajemy się na nocleg.

2. DZIEŃ: Złoty Krąg – wodospad Gulfoss – Þingvellir – gejzery Geysir i Strokkur

Po śniadaniu naszą podróż po Islandii rozpoczniemy od przejazdu przez świeże pola lawowe oraz nacieszenia oczu widokiem największej aglomeracji na wyspie, czyli islandzkiego Trójmiasta: Hafnarfjordur, Kopavogur i Reykjavíku. Ruszamy na Złoty Krąg – to pętla, na której znajdują się największe atrakcje turystyczne i pamiątki historyczne Islandii. Park Narodowy Þingvellir to dla Islandczyków miejsce wyjątkowe, związane z początkami ich państwowości i pierwszym miejscem zgromadzeń Althingu – średniowiecznego parlamentu. Gejzery Geysir i Strokkur przyciągają od wieków turystów i są prawdziwym cudem natury, podobnie jak „Złoty Wodospad” Gullfoss na rzece Olfusa. Przejeżdżamy do najstarszego na Islandii biskupstwa Skalholt i zwiedzamy najpiękniejszy krater islandzki – Keri∂. Dla chętnych możliwość kąpieli w gorących źródłach w Laugarvatn, a dla najdzielniejszych – możliwość wskoczenia wprost z sauny do lodowatego jeziora (atrakcja fakultatywna).

3. DZIEŃ: Hekla – Skogafoss – Eyjafjallajökull – lodowiec Mýrdalsjökull – Vik – kanion Fjadrargljufur – Seljalandsfoss

Podziwiamy panoramę groźnej Hekli – w Średniowieczu uważano, że właśnie tam znajdują się wrota piekieł. Zobaczymy majestatyczny wodospad Skogafoss, który spada z klifu strumieniem o idealnych proporcjach. Z drżeniem serca przejeżdżamy pod potężnymi, czynnymi wulkanami: Laki, Katla i Eyjafjallajökull. Z tak bliska, jak tylko warunki i względy bezpieczeństwa pozwolą, zobaczymy lodowiec Mýrdalsjökull. Krótki, 45-minutowy spacer do moreny czołowej Sólheimajökull dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Następnie dotrzemy na najsłynniejszą czarną plażę Islandii. Reynisfjara to fantastycznie uformowane bazaltowe skały i czarny jak węgiel piasek, który kontrastuje z bielą fal i błękitem oceanu. W pobliskim miasteczku Vik odwiedzimy największy na Islandii outlet z odzieżą sportową i tradycyjnymi wyrobami z islandzkiej wełny. Tu też będzie okazja przejechać się wierzchem na koniku islandzkim (atrakcja fakultatywna) – możliwa jest przejażdżka dla osób bez umiejętności jeździeckich lub dla bardziej zaawansowanych, którzy pragną pogalopować po plaży i pokonać wierzchem kilka górskich strumieni. Odwiedzimy też przepiękny kanion Fjadrargljufur znany z teledysku Justina Biebera. Pełen emocji dzień zakończymy spacerem do ukrytego przed turystami kąpieliska u podnóża owianego złą sławą wulkanu Eyjafjallajökull. W niezwykłej, górskiej scenerii wykąpiemy się w basenie termalnym z ciepłą wodą spływającą ze źródeł na stoku wulkanu. Następnie jedziemy do jednego z najpiękniejszych wodospadów na wyspie – Seljalandsfoss. Warto wziąć ze sobą nieprzemakalny płaszcz, bo ten cud natury można podziwiać obchodząc go wokół. Krótki spacer doprowadzi nas stąd do ukrytego wodospadu Gljúfrabúi. Dla odważnych – możliwość podejścia pod wodospad brodząc w krystalicznej wodzie.

4. DZIEŃ: Bessastaðir – Reykjavík

Jedziemy do siedziby prezydenta Islandii Bessastaðir, a potem ruszamy do najdalej na północ położonej stolicy na świecie – Reykjavíku. Tego dnia możemy wybrać się na emocjonujący rejs w poszukiwaniu wielorybów lub widokowy lot helikopterem (atrakcje fakultatywne). Poznajemy najsłynniejsze symbole miasta: Kościół Hallgrimskirkja, Sun Voyager czy nawiedzony pałacyk Höfði. Spacerujemy po muzeum rzeźb słynnego islandzkiego symbolisty, Einara Jonssona. Podziwiamy budynek parlamentu, odwiedzamy promenadę nad jeziorem Tjörnin, ulubione miejsce spacerów mieszkańców stolicy, i ratusz miejski na wodzie. Podziwiamy katedrę Domkirkja i nowoczesny budynek opery i filharmonii – Harpa. Zwiedzamy centrum miasta: ulice A∂alstraeti i Laugavegur, a także park Arnarhóll z siedzibą islandzkiego rządu. Wizytę w Reykjavíku możemy świętować kosztując islandzkie przysmaki z bufetu owoców morza, gdzie spróbujemy hakarla – zgniłego rekina czy wieloryba (atrakcja fakultatywna).

5. DZIEŃ: Hverager∂i – Półwysep Reykjanes – tunel lawowy lub zjazd do wnętrza wulkanu

Jedziemy do miasta na gorących źródłach geotermalnego Hverager∂i, gdzie piecze się chleb wulkaniczny i prowadzi eksperymentalnie największą europejską hodowlę bananów. Schodzimy pod ziemię na trekking w niezwykłym cudzie natury – tunelu lawowym (atrakcja fakultatywna) lub ruszamy na wyprawę, podczas której zjedziemy do wnętrza potężnego krateru (atrakcja fakultatywna). Stamtąd ruszamy na Półwysep Reykjanes. Zaczniemy od trekkingu po rezerwacie geotermalnym Krysuvik. Następnie przejeżdżamy po ukrytego w skałach jeziora Kleifarvatn. Podziwiamy kościółek Strandakirkja i robimy sesję zdjęciową na słynnym moście łączącym płyty kontynentalne Ameryki i Europy. Odwiedzamy Grindavik i Hafnir. Idziemy na spacer nadmorską promenadą do latarni morskiej w Gardur. Zakończenie wyjazdu świętujemy kąpielą w słynnej Błękitnej Lagunie (atrakcja fakultatywna).

6. DZIEŃ: Powrót do Polski

Z żalem opuszczamy Islandię i ruszamy na lotnisko w Keflaviku.

CENA OBEJMUJE:

 • Transfer z/na lotnisko w Keflaviku
 • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota-przewodnika, autora przewodników National Geographic
 • Noclegi w hostelach lub apartamentach z łazienką i kuchnią
 • Śniadania przygotowywane przez opiekuna grupy
 • Transport na wyspie samochodem osobowym lub busem (w zależności od liczby uczestników)
 • Pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wypadkowe
 • Opłaty drogowe, parkingowe, promy
 • Ubezpieczenie turystyczne KL i NNW oraz ubezpieczenie bagażu

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Przelotu do/z Keflaviku – bilet w obie strony z bagażem rejestrowanym to koszt 1000 PLN (w przypadku wyższej ceny dostępnych biletów cena może ulec zmianie). Kwota pobrana przez Organizatora na poczet wykupienia przelotu na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa jest jednocześnie zaliczką za wycieczkę
 • Wstępów do muzeów i rezerwatów (ok. 700 ISK)
 • Wycieczek i atrakcji fakultatywnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Usług nie wymienionych w programie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)