dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Nasza fotograficzna wyprawa po Islandii daje możliwość poznania kraju i odwiedzenia najważniejszych atrakcji wyspy. A także sfotografowania niezwykłej, fascynującej przyrody, której nie sposób zobaczyć nigdzie indziej na świecie. Podczas podróży zobaczymy świeże pola lawowe, majestatyczne klify, doświadczymy chłodu lodowca i ciepła lawy, znajdziemy się w cieniu aktywnych wulkanów, a na wygasłe kratery będziemy się wspinać.  Zobaczymy tryskające z ziemi potężne gejzery, staniemy w szczelinie pomiędzy kontynentami i pospacerujemy po unikatowej czarnej plaży.

Chętni będą mogli zakosztować relaksującej kąpieli w gorących źródłach w różnych zakątkach kraju, rejsu pomiędzy górami lodowymi albo jazdy konnej po czarnej plaży. Będzie można także wejść do tunelu lawowego lub wybrać się na ekscytującą eskapadę do wnętrza lodowca. A nawet spojrzeć na Islandię z lotu ptaka podczas lotu widokowego helikopterem. Śmiałkowie będą mogli wybrać się na wielorybie safari, albo degustację islandzkiego przysmaku – zgniłego rekina.

Wybierz termin

8900 PLN

8900 PLN

9500 PLN

9500 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Pierwszy kontakt z Islandią – Keflavik – Reykjanes – pola lawowe.

Przylatujemy na międzynarodowe lotnisko w Keflaviku. Przesiadamy się do samochodu i jedziemy do wynajętego domu, który będzie naszą bazą przez najbliższy tydzień.

2. DZIEŃ: Magiczny Półwysep Snaefellsnes – Fiord Wielorybi – Borgarnes – Bu∂akirkja – klify Arnarstapi – Djupalonssandur – Snaefellsjökull – Kirkjufell – Bjarnarhofn

Po pożywnym śniadaniu wyruszamy w stronę zachodniego wybrzeża. Podziwiamy wznoszący się nad Reykjavikiem wulkan Esja. 6-kilometrowym tunelem pod Fiordem Wielorybim dotrzemy do miasta Borgarnes. W drodze na półwysep Snaefellsnes stajemy przy zabytkowym, czarnym kościółku Bu∂akirkja. To jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych na Islandii. Na pobliskiej plaży można spotkać wylegujące się foki. A zimą często w tym miejscu łapią wiatr surferzy. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc na półwyspie są klify Arnarstapi. Arktyczne rybitwy wiją gniazda na łąkach i trawiastych zboczach nad oceanem, a fale przypływu rozbijają się o bazaltowe kolumny i skalne łuki. Nieco dalej, na plaży Djupalonssandur okrutna natura ukazuje swoje piękno i grozę. Na czarnej plaży leżą już od siedemdziesięciu lat rozwłóczone szczątki brytyjskiego trawlera. Tuż obok fale przypływu rozbijają się o bazaltowy „Szpon Czarownicy”. A jeśli się odwrócimy, to zobaczymy, że tuż nad nami wznosi się śnieżna czapa Snaefellsjökull – wulkanu, który zainspirował Juliusza Verne’a do napisania powieści „Podróż do wnętrza Ziemi”. Okrążamy najbardziej na zachód wysuniętą część półwyspu i północnym wybrzeżem docieramy do Kirkjufell – najciekawszej fotograficznie góry Islandii. Na koniec zatrzymujemy się w Bjarnarhofn – farmie, która specjalizuje się w oprawianiu i przygotowywaniu hakarla – grenlandzkiego rekina, najbardziej śmierdzącej potrawy na świecie (według legendarnego kucharza Anthony’ego Bourdaina).

3. DZIEŃ: Złoty Krąg – krater Keri∂ – Þingvellir – błękitny wodospad Bruarfoss – wodospad Gulfoss – gejzery Geysir i Strokkur

Po śniadaniu wyjeżdżamy w stronę najpiękniejszego islandzkiego krateru – Keri∂. Wybierzemy się na trekking wokół kaldery wypełnionej intensywnie szmaragdową wodą. Następnie zwiedzimy Þingvellir – święte miejsce Islandczyków – gdzie ponad tysiąc lat temu rozpoczęła się historia nowożytnej demokracji i parlamentaryzmu. To także niezwykle malowniczy teren, położony na styku płyt kontynentalnych. Tutaj powstawały zdjęcia słynnego muru w serialu „Gra o Tron”. Kolejny trekking czeka nas w drodze do intensywnie błękitnego wodospadu Bruarfoss. Ale ukoronowaniem tego dnia będzie spacer do uważanego za najpiękniejszy na Islandii Złotego Wodospadu. Gullfoss zyskał swoje miano dzięki temu, że drobinki wody unoszące się nad kipielą wpadającą w głęboki parów, działają jak pryzmat i nad wodospadem rozpina się bajkowa tęcza. Niedaleko od wodospadu rozpościera się najsłynniejszy islandzki obszar geotermalny, którego centralnym punktem jest Geysir, czyli gejzer, który dał swoje imię wszystkim tryskającym w górę gorącym źródłom. Choć Geysir już od lat śpi, to tuż obok niego z wigorem działa Strokkur, co kilka minut wysyłając w niebo słupy wody zmieszanej z parą na ponad 20 metrów. Jeśli pogoda dopisze, zakończymy ten dzień kąpielą w gorącej Sekretnej Lagunie (atrakcja fakultatywna).

4. DZIEŃ: Dziki Południowy Zachód – Wyspy Vestmanna – Heimaey – wodospady Seljalandsfoss i Gljúfrabúi – wulkan Eyjafjallajökull

Po śniadaniu wyjeżdżamy na przystań promową i przesiadamy się na statek, by z bliska zobaczyć miniarchipelag Wysp Vestmanna. Zwiedzimy wyspę Heimaey, która jest jak islandzkie Pompeje. To tu wybuch wulkanu w 1973 roku pokrył część miasta 14-metrową warstwą lawy. Wybierzemy się na trekking w poszukiwaniu maskonurów i zdobędziemy szczyt wulkanu, który wciąż jeszcze nie ostygł po erupcji sprzed 45 lat. Po powrocie na Islandię pojedziemy zobaczyć dwa niesamowite wodospady: Seljalandsfoss i Gljúfrabúi. Oba są fotograficzną gratką, bo Seljalandsfoss możemy obejść dookoła i sfotografować go „od zaplecza”, a żeby zobaczyć Gljúfrabúi będziemy musieli wejść do jaskini, której dnem płynie lodowaty strumień. Jeśli wody nam będzie jeszcze mało, na koniec dnia wykąpiemy się w gorącym źródle Seljavallalaug wypływającym ze słynnego wulkanu Eyjafjallajökull, którego wybuch narobił tyle zamieszania w 2010 roku.

5. DZIEŃ: Zaskakujące Południe – wodospad Skogafoss – lodowiec Solheimajökull – Solheimasandur – wrak Dakoty – Vík – plaża Reynisfjara – dolina Þakgil

Jemy śniadanie i ruszamy znów odkrywać fotogeniczną Islandię. Jeden z największych cudów wyspy to wodospad Skogafoss, który ma wprost idealne proporcje: 61 m wysokości i 16 m szerokości. Warto sfotografować go z różnych perspektyw, dlatego staniemy pod wodną kurtyną z dołu, ale także wespniemy się ponad wodospad, przyjrzeć się cudowi natury z góry. Następnie podjedziemy pod jęzor lodowca Solheimajökull, żeby sfotografować spływający do jeziora, liczący tysiące lat lód. Jeśli pozwoli na to pogoda, ruszymy na godzinny treking do Solheimasandur. Znajduje się tam najsłynniejszy wrak samolotu na całej Islandii – pamiątka po awaryjnym lądowaniu wojskowej amerykańskiej Dakoty C-117. Kadłub leżący od 70 lat na czarnym piasku to prawdziwy celebryta. „Grał” w wielu filmach, a nawet w teledysku Justina Biebera. Ruszamy na czarną plażę Reynisfjara. To kolejny islandzki cud natury, uznany przez National Geographic za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Znajdziemy tu piasek koloru smoły, symetryczne bazaltowe kolumny, malownicze skalne „zęby” i wijące gniazda na klifie maskonury. Odwiedzimy miejscowość Vík, za którą zaczynają się sandury, czyli pustynia wulkaniczna. Skręcimy z głównej drogi, by dotrzeć szutrową ścieżką do ukrytych malowniczych dolin i wspaniałych kanionów w smaganym wiatrem sercu gór w dolinie Þakgil.

6. DZIEŃ: Dymiące Ogrody – Reykjadalur – Hverager∂i – tunel lawowy – warsztaty profesjonalnej obróbki zdjęć

Po dobrym śniadaniu idziemy w góry. Godzinny trekking doprowadzi nas do Gorącej Rzeki Reykjadalur. W tym miejscu idealnie łączymy pasję z rekreacją, relaksując się w wodzie o temperaturze +40 stopni i szukając najlepszych ujęć unoszących się nad rzeką kłębów pary na tle majestatycznych gór.

Po zejściu w doliny zwiedzamy miasto-ogród Hverager∂i, położone na aktywnym sejsmicznie i geotermalnie gruncie. Możemy tu skosztować frykasów gotowanych i pieczonych w wypełnionych gorącą parą ziemnych szczelinach. Kolejne miejsce na sesję fotograficzną, to Raufarhólushellir (atrakcja fakultatywna), gdzie zapuścimy się z przewodnikiem, by zachwycić się kolorami unikalnych, uformowanych w temperaturze 1200 stopni Celsjusza islandzkich podziemi. Po przygodach w terenie czas na podsumowanie dotychczasowych zdobyczy fotograficznych i warsztaty obróbki zdjęć prowadzone przez naszego mistrza.

7. DZIEŃ: Reykjavík – Hallgrimskirkja – Sun Voyager – Höfði – Laugavegur – Muzeum Zorzy Polarnej

Siódmy dzień naszej wyprawy zaczynamy od śniadania, a następnie jedziemy do stolicy Islandii. Zwiedzimy miasto, a jednocześnie zmierzymy się z fotograficznymi wyzwaniami: jak sfotografować najwyższy budynek w mieście, kościół Hallgrimskirkja? Jak atrakcyjnie pokazać na zdjęciu nowoczesną architekturę i rzeźby, takie jak słynny Sun Voyager, jak fotografować nawiedzony pałacyk Höfði? Jakimi środkami wyrazu posługiwać się w fotografii reporterskiej, by pokazać bijący puls miasta na głównym deptaku Laugavegur? Jakie motywy najlepiej oddają charakter portowej dzielnicy Reykjavíku, gdzie obite kolorową blachą małe domki sąsiadują z dokami, w których remontowane są ogromne, oceaniczne kutry używane do połowu wielorybów? Dla chętnych możemy zorganizować widokowy lot helikopterem z możliwością wykonania zdjęć z powietrza. Wybierzemy się też do Muzeum Zorzy Polarnej, gdzie adepci fotografii mogą przetestować różne metody robienia zdjęć temu niezwykłemu fenomenowi natury.

8 DZIEŃ: Królestwo lawy na Półwyspie Reykjanes – Strandkirkja – Krysuvik – jeziora Kleifervatn i Graenavatn – Seltun – most łączący Europę z Ameryką – klify Hafnir – Błękitna Laguna

Po śniadaniu wyruszamy w stronę Półwyspu Reykjanes. Stajemy na pierwszy plener fotograficzny przy Strandkirkja – malowniczym kościółku na morskim brzegu. Potem wjeżdżamy głębiej w pola lawowe obszaru geotermalnego Krysuvik. Poznamy surowe krajobrazy nagich skał wokół jeziora Kleifervatn i zadziwiające kolory jeziora Graenavatn. Zatrzymamy się przy Seltun, gdzie była kiedyś kopalnia siarki, a dziś pozostały kolorowe skały na tle wrzących błot straszących wędrowców piekielnymi wyziewami. Pojedziemy dalej do symbolicznego mostu łączącego Europę z Ameryką. Przespacerujemy się też do fantastycznych klifów Hafnir, gdzie ocean roztrzaskuje się o samotne, wyniosłe skały. Na koniec wyprawy wygrzejemy się w Błękitnej Lagunie – najsłynniejszym islandzkim kąpielisku geotermalnym (atrakcja fakultatywna).

9. DZIEŃ: Powrót do Polski

Pełni niezapomnianych wrażeń i fantastycznych zdobyczy fotograficznych ruszamy na lotnisko w Keflaviku i wracamy do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • Transfer z/na lotnisko w Keflaviku
 • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego pilota-przewodnika, autora przewodników National Geographic
 • Porady profesjonalnego fotografa, codzienne konsultacje podczas plenerów fotograficznych, warsztaty profesjonalnej obróbki zdjęć
 • Noclegi w apartamentach z łazienką i kuchnią
 • Śniadania przygotowywane przez opiekuna grupy
 • Transport na wyspie samochodem osobowym lub busem (w zależności od liczby uczestników)
 • Pełne ubezpieczenie komunikacyjne, wypadkowe
 • Opłaty drogowe, parkingowe, promy
 • Ubezpieczenie turystyczne KL i NNW oraz ubezpieczenie bagażu

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Przelotu do/z Keflaviku – bilet w obie strony z bagażem rejestrowanym to koszt 1000 PLN (w przypadku wyższej ceny dostępnych biletów cena może ulec zmianie). Kwota pobrana przez Organizatora na poczet wykupienia przelotu na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa jest jednocześnie zaliczką za wycieczkę
 • Wstępów do muzeów i rezerwatów na trasie (ok. 3800 ISK)
 • Wycieczek i atrakcji fakultatywnych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Usług nie wymienionych w programie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)