dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA
Zbiórka na lotnisku F.Chopina w Warszaiwe przy stanowisku Opal Travel.  Przelot do Montego Bay (przez jeden z portów europejskich). Przylot do Montego Bay, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ: MONTEGO BAY
Po śniadaniu zwiedzanie Montego Bay, najbardziej turystycznego miasta Jamajki. W programie: HIPStrip centrum turystyczne z klubami plażowymi, restauracjami, barami i pubami, plaża the Doctor’s Cave Beach, plac miejski Sam Sharp Square, the Cage (klatka, w której przetrzymywano zbiegłych niewolników), the Slave Ring (amfiteatr będący niegdyś miejscem handlu niewolnikami), kościół św. Jakuba oraz lokalny targ. Następnie proponujemy spływ tratwami po jednej z licznych rzek Jamajki Martha Brea River Przejazd do Ocho Rios. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: DUNN’S RIVER FALLS NINE MILE OCHO RIOS
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów Dunn’s River Falls, gdzie atrakcją jest wspinaczka po urokliwych kaskadach i kąpiel w naturalnych basenach. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Nine Mile w Mauzoleum Boba Marleya, miejscu gdzie urodził się i przez kilka pierwszych lat mieszkał słynny muzyk reggae. Powrót do Ocho Rios i spacer po miasteczku. Kolacja i nocleg w Ocho Rios.

4. DZIEŃ: ORACABESSA PORT ANTONIO FRENCHMEN’S COVE
Po śniadaniu transfer do Oracabessy to tu znajduje się znana plaża Jamesa Bonda. Przejazd przez plantacje bananowców i palm kokosowych do jednego z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie – do Port Antonio. Proponujemy spacer m.in. Fort George, pensjonat DeMontevin Lodge, latarnia morska. Następnie przejazd do Frenchmen’s Cove (lagunowa, niewielka ale za to bardzo urokliwa plaża) chwila wytchnienia. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ: KINGSTON
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd do Kingston, stolicy Jamajki, która stanowi centrum handlowe i kulturalne wyspy Wycieczka panoramiczna po mieście, w programie m.in. Devon House (rezydencja pierwszego czarnoskórego milionera Jamajki), katedra św. Trójcy, wieża zegarowa, Ward Theatre, targ rzemiosła, Galeria Narodowa czy Uniwersytet Indii Zachodnich, Muzeum Boba Marleya. Kolejnym punktem programu będzie Port Royal, wioska rybacka, będąca po koniec XVII w. głównym portem pirackim na Karaibach: Fort Charles i Giddy House. Kolacja i nocleg w Kingston.

6. DZIEŃ: GÓRY BŁĘKITNE TRENCH TOWN
Po śniadaniu przejazd w Góry Błękitne, majestatycznie dominujące nad Kingston różnorodna flora i fauna oraz zapierające dech w piersiach widoki zachęcają do ich eksplorowania. Góry Błękitne słyną również z plantacji kawy, a ta plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych kaw świata. Wizyta na plantacji, gdzie będzie można zobaczyć proces uprawy, zbioru i wypalania ziaren. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w wiosce gdzie dorastał Bob Marley i tworzył swoja muzykę: Trench Town. Kolacja i nocleg w Kingston.

7. DZIEŃ: SPANISH TOWN
Po śniadaniu wyjazd z Kingston i przejazd do Spanish Town. Miasto stanowiło pierwszą historyczną stolicę hiszpańskich kolonistów. Spacer po mieście: Iron Bridge zabytkowy most spinający brzegi rzeki Rio Cobre, centralny plac miasta z otaczającymi go budynkami w stylu gregoriańskim, pozostałości King’s House, pomnik admirała Rodneya oraz najstarsza anglikańska świątynia na Karaibach katedra św. Jakuba. Transfer do Mandeville i krótki spacer po miasteczku. Przejazd na południowe wybrzeże do Treasure Beach. Kolacja i nocleg w

8. DZIEŃ: COCKPIT COUNTRY
Po śniadaniu zwiedzanie Cockpit Country najbardziej niezbadanego rejonu Jamajki, który niegdyś zamieszkiwali zbiegli niewolnicy. Najpierw proponujemy przejazd malowniczą Aleją Bambusową, a następnie safari na najdłuższej rzece Jamajki – Black River. Podczas rejsu łodzią przez tereny Wielkich Bagien i wśród lasów namorzynowych można podziwiać florę i faunę regionu (ponad 100 gatunków ptaków, manaty i endemiczny gatunek krokodyli). Kolejnym przystankiem będzie fabryka rumu Appleton – lokalny przewodnik przedstawi Państwu proces destylacji tego wyśmienitego trunku, czas na degustację. Ostatnim punktem programu będzie kąpiel w naturalnych basenach wodospadów YS Falls. Nocleg w Montego Bay.

9-11. DZIEŃ: MONTEGO BAY
Wypoczynek w jednym z 5* hotelu położonych w Montego Bay. Hotel w formule all inclusive.

12. DZIEŃ: MONTEGO BAY
Transfer na lotnisko zgodnie z godzinami lotu. Wylot do Polski (przez jeden z europejskich portów).

13. DZIEŃ: WARSZAWA
Lądowanie w Polsce.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Montego Bay – Warszawa (z przesiadką)
  • zakwaterowanie w hotelach 3/4* i 5*w pokojach 2-osobowych
  • śniadania i obiady lub kolacje podczas wypoczynku dzień 9-11 all inclusive
  • opieka pilota
  • przejazdy mikrobusem oraz przeloty wewnętrzne, przejazdy pociagiem zgodnie z programem
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: