dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Program DELUXE – najważniejsze atrakcje i atrakcje poza utartym szlakiem (Japonia nieodkryta)

 • wszystkie przeloty w cenie
 • liczne atrakcje dla dzieci
 • bilety wstępu do obiektów uwzględnionych w programie w cenie
 • zakwaterowanie w bardzo dobrych hotelach (4*)
 • istnieje możliwość realizacji programu od 4 osób w cenie: 8756 EUR/os.
 • zniżki wyłącznie dla dzieci do 2 roku życia

Wybierz termin

7470 EUR

7470 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Tokio
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot samolotem do Japonii.

2. DZIEŃ: Tokio Narita
Przylot na lotnisko Narita położone w pobliżu Tokio. Spotkanie z przewodnikiem w hali przylotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odwiedziny w zabytkowym Starym Mieście Narita – jednym z najpiękniejszych w całej Japonii. Spacer zabytkową uliczką, przy której znajdują się liczne tradycyjne warsztaty, sklepiki i restauracje. Zwiedzimy piękną świątynię Narita-san, położoną w urokliwym parku. Świątynia ta poświęcona jest kultowi ognia. Powrót do hotelu. Nocleg w Naricie.

3. DZIEŃ: Tokio
Śniadanie w hotelu, przejazd do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu oraz wizyta na wyspie Odaiba, z której oglądać można widok Mostu Tęczowego, Sky Tree (634 metry wysokości) – najwyższej budowli miasta i Tokyo Tower (333 metry wysokości) – prawdziwego symbolu japońskiej stolicy. Odwiedzimy następnie mauzoleum cesarza Meiji, ulicę mody Harajuku i modny deptak handlowy Omotesando. Wizyta w Shinjuku – najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Wejdziemy na moment do słynnego salonu gier Pachinko. Rodzinna przejażdżka rowerami po słynących z kolorowych neonów uliczkach. Wieczorem wjedziemy na jedno z najwyższych pięter ratusza miejskiego (243 metry wysokości), skąd podziwiać można imponującą panoramę japońskiej stolicy. Nocleg w Tokio.

4. DZIEŃ: Tokio
Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Tokio. Przejazd do świątyni Asakusa – jednej z najstarszych i najpiękniejszych w mieście. Zwiedzanie. Spacer po uliczce, przy której zakupić można interesujące przykłady sztuki japońskiej. Odwiedziny w elektronicznym mieście Akihabara, które słynie z handlu elektroniką, grami i anime. Wizyta w parku rozrywki Kawaii Hello Kitty’s Paradise, który zajmuje powierzchnię około tysiąca metrów kwadratowych i jest podzielony na trzy obszary: rekreacyjny, restauracyjny i zakupowy. Nocleg w Tokio.

5. DZIEŃ: Tokio – Kamakura – Jokohama – Tokio
Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Kamakury, dawnej stolicy siogunatu. Spacer po mieście. Wizyta przy Daibutsu – 11 metrowym posągu Buddy, spacer po uliczkach Kamakury do świątyni Hase Kannon, w której zobaczymy 9-metrowy posąg Bogini Miłosierdzia, podziemną jaskinię oraz niezliczone kamienne figurki nazywane Jizo. Świątynia znajduje się w przepięknym ogrodzie japońskim. Przejazd do Jokohamy – słynnego japońskiego portu. Wizyta w parku rozrywki i oceanarium Yokohama Hakkeijima Sea Paradise. W ogromnym akwarium zwiedzający mogą oglądać morsy, delfiny, gigantyczne żółwie czy lwy morskie i foki. Będzie także czas na niezapomniane doznania podczas przejazdów rollercoasterem. Powrót do Tokio. Nocleg w Tokio.

6. DZIEŃ: Tokio – Nikko – Tokio
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Nikko – dawnej siedziby siogunów, które często określane jest „Prawdziwą Japonią”. Spacer po malowniczym parku, wizyta w zabytkowym kompleksie poświęconym rodowi Tokugawy – najważniejszych japońskich siogunów. Zobaczymy tu zabytkowe świątynie oraz słynne przedstawienie Trzech Mądrych Małp. Powrót pociągiem do Tokio. Nocleg w Tokio.

7. DZIEŃ: Tokio – rejon Hakone
Śniadanie w hotelu. Przejazd superszybkim Shinkansenem w rejon Hakone, zakwaterowanie w ryokanie – tradycyjnym japońskim hotelu. Tego dnia udamy się do punktów widokowych skąd przy dobrej pogodzie podziwiać można widok góry Fudżi, symbolu Japonii i źródła wielowiekowych inspiracji artystycznych. Nocleg w ryokanie w rejonie Hakone.

8. DZIEŃ: Rejon Hakone Kioto
Śniadanie w hotelu. Przejazd Shinkansenem do Kioto – dawnej japońskiej stolicy. Odwiedzimy świątynię Kiyomizu-dera, która położona jest na wyniosłym wzgórzu. Spacer malowniczymi uliczkami do Gion – zabytkowego dystryktu gejsz. Spacer po dzielnicy, ewentualnie fakultatywnie przedstawienie z elementami tradycyjnej japońskiej kultury. Nocleg w Kioto.

9. DZIEŃ: Kioto Himeji
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Złotego Pawilonu – imponującego kompleksu pałacowo-parkowego, jednego z symboli Japonii a następnie do Fushimi Inari, kompleksu świątyń, gdzie znajdują się ukryte pośród parku tysiące bram tori. Spacer po kompleksie. Przejazd Shinkansenem do Himeji. Nocleg w Himeji.

10. DZIEŃ: Himeji – Miyajima – Hiroszima Himeji
Śniadanie w hotelu. Przejazd Shinkansenem, a następnie pociągiem podmiejskim i promem na Miyajimę, przejście do słynnej świątyni Itsukushima, przy której znajduje się zatopiona w wodzie brama tori – jeden z symboli Japonii. Przejazd do Hiroszimy, przejażdżka tramwajem do Parku Pokoju, gdzie znajduje się Muzeum Pokoju dedykowane ofiarom zrzuconej w 1945 roku na miasto bomby atomowej. Wizyta w Zamku Białej Czapli w Himeji, który jest najsłynniejszą budowlą obronną w Japonii. Powrót Shinkansenem do Himeji. Nocleg w Himeji.

11. DZIEŃ: Himeji wyspa Yaeyama
Po śniadaniu przelot na główną wyspę archipelagu Ishigaki (Yaeyama). Cały archipelag ma zaledwie 48 tysięcy mieszkańców, jego kultura powstała na styku wpływów Japonii, Korei, Okinawy oraz najbliższej wyspom, bo oddalonej o około 300 kilometrów Formosy (Tajwanu). Po przylocie zakwaterowanie w hotelu a następnie objazd wyspy: w trakcie wycieczki odwiedzimy najciekawsze jej atrakcje: najpiękniejsze przyrodniczo miejsca (park narodowy). Zwiedzimy również interesującą jaskinię. Wieczorem będzie możliwość spróbowania specjałów lokalnej kuchni. Nocleg na Ishigaki.

12. DZIEŃ: Yaeyama Iriomote Yaeyama
Śniadanie w hotelu. Przeprawa łodzią na Iriomote, która jest jedną z najbardziej dziewiczych i odizolowanych wysp Japonii. Na całej wyspie mieszka tylko 2300 osób, 90% jej powierzchni porośnięta jest dziewiczym lasem deszczowym. Na Iriomote żyje zagrożony wyginięciem endemiczny gatunek dzikiego kota (kot wyspowy, nazywany też czasem kotem z Iriomote), spotykany tylko tutaj, otrzymał on w Japonii oficjalny status „skarbu narodowego”. Wyspa ta, z powodu ogromu zieleni czasem jest nazywana „japońską Amazonią”. Krótka wycieczka łodzią w głąb wyspy (park narodowy). Zobaczymy tu różne typy lasów namorzynowych i liczne, posiadające ciekawe kształty tropikalne drzewa. Powrót na wyspę Yaeyama. Nocleg na Ishigaki.

13. DZIEŃ: wycieczka na wyspę Taketomi
Śniadanie w hotelu. Wycieczka na wyspę Taketomi, której mieszkańcy słyną z długowieczności (jest to prawdopodobnie miejsce o najdłuższej długości życia na świecie), gdzie osoby przeszło 90-, a nawet 100-letnie cieszą się tak dobrym zdrowiem, iż wciąż pracują w ogrodzie. Wizyta w tradycyjnej okinawskiej wiosce – zobaczymy tu stare, mające setki lat domostwa oraz maleńką świątynię. Przejażdżka wozem zaprzęgniętym przez bawoły oraz możliwość zakupu lokalnych produktów. Spacer brzegiem oceanu na plaże Kondoi i Kaiji – możliwość kąpieli. Ciekawostką Taketomi są plaże, na których piasek przypomina kształtem gwiazdy. Powrót na wyspę Yaeyama, przejazd na lotnisko, wylot samolotem na główną wyspę Okinawy.

14-15. DZIEŃ: Okinawa
Śniadanie w hotelu. Dwudniowy wypoczynek na Okinawie. Możliwość wypoczynku na plaży lub fakultatywnie sportów wodnych lub wizyty w Oceanarium Okinawa Churaumi – jednym z największych na świecie (przy Oceanarium jest też skansen z zabudową tradycyjnych wiosek z Okinawy).

16. DZIEŃ: Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na całej trasie (międzynarodowe i wewnętrzne)
 • przejazdy shinkansenami, autobusami, metrem, taksówkami
 • transport łodziami na wyspy Iriomote i Taketomi
 • noclegi w hotelach o standardzie 4* w pokojach dwuosobowych z łazienką
 • śniadania
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie realizacji programu
 • bilety wstępu do obiektów uwzględnionych w programie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: