dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

JAPONIA – PRZEZ KRAJ WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA 16DNI

 

Wybierz termin

7500 PLN + 3540 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

OFERTA WYMAGA REKALKULACJI
dokonamy aktualizacji ceny po kontakcie - po wskazaniu dat

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 + 2.Dzień: Wylot do Japonii

Wylot z Warszawy do Tōkiō. Drugiego dnia nocleg w aglomeracji Tōkiō.

3.Dzień: Ukryte pośród gór i lasów świątynie Nikkō

Podróż do Nikkō, miasta o którym mówi się, że „jest Japonią”. Miejsce to jest związane z siogunami rodu Tokugawa. Przespacerujemy się pośród malowniczego parku, odwiedzimy wpisane na listę UNESCO wspaniale zdobione świątynie i Tōshō-gū – mauzoleum sioguna Tokugawy Ieyasu. Zobaczymy słynny święty most Shinkyō – jeden z symboli Japonii. Powrót do Tōkiō. Po zmroku odwiedzimy Elektroniczne Miasto Akihabara (słynące ze sklepów z elektroniką, grami i anime), pełne kolorowych neonów i szalonego życia nocnego. Wieczorem możliwość dla chętnych wyjście do restauracji, gdzie spróbujemy ramenu, jednej z najsłynniejszych japońskich zup. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

4.Dzień: Odkrywamy Tōkiō

Przejazd do świątynno-parkowego kompleksu Meiji-jingū, wzniesionego ku czci cesarza Mutsuhito i jego małżonki. Spacer po szalonej uliczce Harajuku – kultowym centrum mody i po modnym deptaku Omotesando, możliwość zakupu lokalnego rękodzieła. Przejazd do budynku ratusza (wysokość: 243 metry), podziwianie panoramy miasta z jednego z najwyższych pięter wieżowca. Wizyta w Kabuki-cho: najsłynniejszym tokijskim dystrykcie czerwonych latarni w dzielnicy Shinjuku. Na chwilę wstąpimy do salonu gier Pachinko. Nocleg w aglomeracji Tōkiō (tego dnia do wyboru: nocleg w hotelu lub w kapsule – typowo japońska atrakcja – W PRZYPADKU WYBORU NOCLEGU W KAPSULE PROSIMY O DEKLARACJĘ W MOMENCIE ZGŁOSZENIA – opcja bezpłatna).

5.Dzień: Port w Jokohamie i magiczna Kamakura

Przejazd do słynnego miasta portowego Jokohama. Spacer po nadbrzeżu oraz wizyta w kolorowej dzielnicy Chinatown. Wycieczka do wpisanej na listę UNESCO Kamakury – dawnej stolicy siogunatu. Zobaczymy tu mający 11 metrów posąg Buddy (Daibutsu) oraz wspaniałą, ulokowaną przy brzegu oceanu świątynię Hasedera. Powrót do Tōkiō. Odwiedzimy magiczną świątynię Asakusa – jedną z najstarszych w mieście oraz przespacerujemy się kolorowym pasażem handlowym Nakamise. Udamy się na sztuczną wyspę Odaiba, na której zobaczymy replikę Statui Wolności oraz imponującą panoramę miasta z widokiem Mostu Tęczowego oraz budynków Tokyo Tower i Skytree. Fakultatywnie rejs po rzece Sumidzie i podziwianie nowoczesnej zabudowy Tōkiō. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

6.Dzień: Zabytkowa Narita i święta góra Fudżi

Wycieczka do urokliwej, założonej w X wieku świątyni Narita-san, w której odbywają się tajemnicze rytuały ku czci ognia. Zwiedzanie świątyń i ogrodu. Przejazd do Shin Fuji, skąd, przy dobrej widoczności, podziwiać można panoramę wysokiej na 3776 m n.p.m. góry Fudżi, która jest najwyższym i najświętszym szczytem Japonii. Wciąż czynny wulkan otaczają czcią wyznawcy religii shintō, od wieków stanowi on źródło inspiracji dla japońskich artystów w scenerii zmieniających się pór roku (najpiękniejszy widok Fudżi jest wiosną i jesienią). Przejazd do Takayamy. Wieczorem chętni będą mieć możliwość spróbowania słynnej wołowiny Hida – przysmaku tego regionu. Nocleg w tradycyjnym ryokanie – japońskim typie gospody.

7.Dzień: Urokliwe uliczki Takayamy, ogród Kenroku-en i dzielnica samurajów w Kanazawie

Rano wędrówki po starej Takayamie, gdzie znajdują się tradycyjne, założone między XVII a XIX wiekiem, warsztaty artystyczne. Spacer zabytkową uliczką Kamisanomachi, przy której oglądać można zabytkowe domostwa i sklepy. Miejsce to doskonale oddaje klimat „dawnej Japonii”. Przejazd pociągiem do Kanazawy. Wizyta w Kenroku-en (lista UNESCO), uważany za najpiękniejszy ogród Japonii. Zbudowany w XVII wieku, do 1871 roku był niedostępny dla zwiedzających. Znany jest on ze stawów, strumieni, wodospadów, mostów, herbaciarni, drzew, kamieni oraz kwiatów, które składają się na idealny japoński ogród. Przespacerujemy się również po Nagamachi – niezwykle klimatycznym dawnym dystrykcie rezydencyjnym samurajów. Nocleg w Kanazawie.

8.Dzień: Kiōto – perła kultury japońskiej

Przejazd do Kiōto (lista UNESCO) – dawnej stolicy Japonii, miasta pełnego wielowiekowych zabytków oraz wciąż żywej i promieniującej na cały kraj tradycji kulturowej i artystycznej. Tuż po przyjeździe zobaczymy budynek dworca kolejowego – znakomity przykład architektury współczesnej. Poznawanie dawnej kultury Kiōto rozpoczniemy od Kinkaku-ji, czyli Złotego Pawilonu, do dekoracji którego użyto 200 tysięcy arkuszy złota! Odwiedzimy Nijō-jō – jeden z najpiękniejszych przykładów architektury rezydencji pałacowych z czasów siogunów. Znajdują się tu uguisubari, czyli słynne „skrzypiące podłogi”. Pospacerujemy po urokliwej dzielnicy Higashiyama, a następnie odkryjemy wyjątkowy klimat kompleksu Kiyomizu-dera, który jest jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego w Azji. Wieczorem udamy się do Gion – dystryktu gejsz. Poznamy tu podstawy etykiety japońskich gejsz oraz kolejne etapy ich edukacji. Wieczorem fakultatywnie pokaz artystyczny z elementami m.in. tradycyjnego japońskiego teatru, tańca gejsz, ikebany i ceremonii parzenia herbaty.

9.Dzień: Bramy torii w Fushimi Inari i dawna stolica Nara

Wycieczka do zabytkowego kompleksu świątynnego Fushimi Inari (lista UNESCO), gdzie znajdują się tysiące bram torii. Spacer po parku a następnie przejazd do Nary (lista UNESCO) – dawnej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast Japonii. Po parkach i ogrodach Nary przechadzają się liczne daniele. Odwiedzimy założony w VIII wieku kompleks Kasuga-taisha z około 2 tysiącami latarni, Tōdai-ji – jeden z największych drewnianych budynków świata (wysokość: 48 m, długość: 57 m, szerokość: 50 m, w jego wnętrzu podziwiać można mający 16 m posąg Buddy) oraz Kofukuji z 5-piętrową pagodą – symbolem miasta. Przejazd na nocleg do Himeji.

10.Dzień: Zamek Białej Czapli w Himeji, Zamek Wron i ogród Kōraku-en w Okayamie

Zwiedzimy Zamek Białej Czapli (lista UNESCO) – najwspanialszy przykład architektury zamkowej w Japonii. Nie został on nigdy zdobyty, ani zniszczony, zachował więc swój oryginalny kształt. Przejazd do Okayamy, gdzie zwiedzimy Kōraku-en, ogród, który posiada piękny staw, strumienie, ścieżki spacerowe oraz wzgórza, które stanowią idealne punkty widokowe. Przestronne trawniki są urozmaicone gajami śliwki, wiśni, klonu, herbaty oraz polami ryżowymi, a także wolierami z żurawiami. Przy ogrodzie wznosi się Zamek Wron, który jako jeden z dwóch w Japonii posiada czarną fasadę (pozostałe są białe). Przejazd do Hiroszimy. Na kolację będzie możliwość spróbowania lokalnego specjału: okonomiyaki (pycha!!!). Nocleg w Hiroszimie.

11.Dzień: Park Pokoju w Hiroszimie, wycieczka na Miyajimę

Przejazd do Parku Pokoju (lista UNESCO), upamiętniającego ofiary zrzuconej w 1945 roku bomby atomowej. Przeprawa promem do Parku Narodowego Setonaikai, na wyspę Miyajima, na której znajduje się zatopiona w wodzie brama torii – jeden z symboli Japonii i przepiękny shintostyczny kompleks świątynny Itsukushima (lista UNESCO). Miyajima uważana jest za jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Japonii. Spacer po kameralnych uliczkach, gdzie można skosztować tradycyjnej żywności i zakupić aromatyczne herbaty. Zobaczymy tu również zabytkowe fabryki smacznych ciastek. Będzie ponadto możliwość spróbowania lokalnego przysmaku – ostryg w sake. Nocleg w Hiroszimie.

12.Dzień: „Piekła” Beppu

Podróż na Kyūshū, trzecią co do wielkości wyspę Japonii. Jest ona wybitnie górzysta, obfituje w aktywne wulkany i gorące źródła. Przejazd do Beppu – kameralnego miasteczka położonego między morzem a górami. Znajduje się tu dziewięć plam gorąca, nazywanych „piekłami” (jap. jigoku). Nad mającymi niemal 100 stopni Celsjusza źródłami unosi się para. Każde z „piekieł” jest całkowicie inne! Otoczone subtropikalną roślinnością źródła wyglądają jak z pocztówki. Odwiedzający Beppu mogą spróbować pieczonych na skałach placków i ciastek, gotowanych w gorących źródłach jajek, czy odwiedzić hodowlę krokodyli. Na terenie tym znajdziemy wciąż gotujące się jezioro błotne oraz kolejne „piekła”: Umi-jigoku („Piekło morskie”, z wodą turkusowego koloru), Oniishibozu-jigoku („Piekło ogolonej głowy Oniishi”, staw, z którego wydobywają się błotne bańki, wyglądające jak ogolone głowy mnichów), Yama-jigoku („Piekło górskie”, w którym para wydobywa się ze zbocza góry), Kagado-jigoku („Gotujące się piekło”, w którym zobaczymy figurę demona, przygotowuje się tu posiłki), Oniyama-jigoku („Piekło głowy demona”, w pobliżu którego hodowane są krokodyle), Shiraike-jigoku („Piekło białego stawu” z kremowo białą wodą), Chinoike-jigoku („Piekło krwawego stawu”, staw z intensywnie czerwoną wodą), Tatsumaki-jigoku („Piekło gejzer”, gejzer, który co 30 do 45 minut wybucha fontanną wody i pary). Wieczorem fakultatywnie kąpiele termalne w odpowiednio przestudzonych wodach lokalnego onsenu. Nocleg w Beppu.

13.Dzień: Wulkan Aso, przejazd do Ōsaki

Przejazd w rejon Aso, największego aktywnego wulkanu Japonii. Jest to równocześnie jeden z największych i najprzystępniejszych do oglądania wulkanów świata. Jego wysokość to 1592 m n.p.m., posiada kalderę o obwodzie ponad 100 kilometrów (jest to jedna z największych kalder wulkanicznych na świecie). Aktywny wulkan stale wydziela dym i od czasu do czasu wybucha. Wjazd autobusem, a następnie krótka wycieczka piesza w okolicy kaldery. UWAGA W przypadku wzmożonej aktywności Aso, dostęp do wulkanu może być ograniczony. W takim przypadku stosujemy się do zaleceń bezpieczeństwa wydanych przez lokalne władze. W godzinach wieczornych przejazd Shinkansenem na Honshū. Nocleg w Ōsace.

14.Dzień: Podróż do Kōya

Podróż do Parku Narodowego Kōya-Ryūjin, chroniącego naturalny krajobraz oraz zespół świątyń buddyjskich (lista UNESCO), siedzibę założonej w IX wieku, sekty Shingon (Sekty Prawdziwego Słowa). Wycieczka piesza na terenie parku narodowego, zwiedzanie zabytkowego cmentarza Okuno-in. Nocleg w tradycyjnym shukubō – przyklasztornej gospodzie w Kōya. Wieczorem możliwość zjedzenia tradycyjnej świątynnej kolacji.

15.Dzień: Przejazd do Ōsaki

Przejazd do Ōsaki, która jest jednym z najważniejszych centrów finansowych Japonii. Po przyjeździe do miasta czas wolny na ewentualną fakultatywną wizytę w centrum, zakupy lub spacer wzdłuż brzegu Pacyfiku. Nocleg w Ōsace.

16.Dzień: Powrót do Polski

Wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

Cena obejmuje:

-Transport: przejazdy superszybkimi pociągami Shinkansen
-Noclegi: hotele 3/4* (pokoje 2-osobowe z łazienką), nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie (pokoje 3-osobowe, 1 nocleg w gospodzie przy świątyni (pokoje 3/4-osobowe)
-Śniadania w hotelach lub w formie bento-box
-Opiekę przewodnika

Cena nie obejmuje:

-Biletów lotniczych: ok. 5000-7000 PLN
-Kosztów uczestnictwa w programie (biletów wstępu, transportu lokalnego, opłat za wysyłkę bagażu między hotelami i zwyczajowych napiwków): 76000 JPY (wpłacane w Japonii)
-Ewentualnej dopłaty do pokoju 1 os.: 1250 EUR