dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Bizantyjskie mapy mozaikowe w Madaba
 • Nazaret – miejsce dorastania Jezusa Chrystusa
 • Petra – jeden z Siedmiu Cudów Świata
 • Jerozolima – miasto trzech religii

Wybierz termin

3300 PLN + 1345 USD

3300 PLN + 1345 USD

3300 PLN + 1345 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Tel Aviv
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Izraela. Przejazd do TYBERIADY. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ: Safed – Hajfa – Nazaret – Kana Galejska
Śniadanie. Przejazd do SAFED, będącego centrum żydowskiego mistycyzmu skupionego wokół kabały. Spacer po pięknie położonym starym mieście. Następnie przejazd do miasta AKKA- stolicy Krzyżowców i jednego z najstarszych portów morskich na świecie. Spacer po starówce. Przejazd do HAJFY – malowniczo położonej na zboczach góry Karmel z fantastycznymi ogrodami bahaitów. Odwiedzimy kościół Stella Maris i grotę Eliasza. Przejazd do NAZARETU, gdzie zwiedzimy kościół św. Józefa i Bazylikę Zwiastowania, która jest największą chrześcijańską bazyliką na Bliskim Wschodzie, gdzie wedle tradycji Archanioł Gabriel przekazał Maryi, że została wybrana na matkę jego syna Zbawiciela. Na koniec dnia przejedziemy do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zmieniając wodę w wino. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Kafarnaum – Wzgórza Golan
Śniadanie. Następnie odwiedzimy GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW, gdzie Chrystus wypowiedział osiem błogosławieństw oraz KAFARNAUM z ruinami starożytnej synagogi i domem Św. Piotra. Zatrzymamy się w TABGHA – miejsce dokonania cudu Jezusa, gdzie dokonał rozmnożenia chleba i ryb dla 5 tysięcy wiernych. Przejedziemy na WZGÓRZA GOLAN rozciągające się na granicy Syrii i Libanu. Wizyta w winnicy, gdzie będziemy degustować izraelskie wina. Po południu rejs po Jeziorze Galilejskim oraz możliwość spróbowania tzw. ryby św. Piotra. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: Jarash – Madaba – Petra (Jordania)
Śniadanie. Przejazd do granicy Izraelsko-Jordańskiej, następnie przejedziemy do Jarash, gdzie znajdują się pozostałości jednego z 10 miast rzymskich. Spacer po stanowisku archeologicznym wśród zachowanych ruin Owalnego Forum, świątyń Artemidy i Zeusa oraz teatru rzymskiego. Następnie przejazd do Madaba, miasta znanego ze wspaniałych bizantyjskich map mozaikowych, pochodzących z VI w. znajdujących się na posadzce prawosławnej Bazyliki Św. Jerzego. Pierwotny rozmiar map szacowny jest na 6 m. szerokości i 25 m. długości. Następnie udamy się na górę Nebo, z której biblijny Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. My jednak podziwiać będziemy wspaniałe widoki na dolinę Jordanu, Morze Martwe i góry. Przejazd do Petry. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ: Petra – Aqaba (Jordania)
Śniadanie. A następnie przejazd do Petry – wykutej w skale stolicy Nabatejczyków. Na początek przechodzimy (dla chętnych możliwość pokonania pierwszego docinka trasy na koniu) skalną doliną – wąwozem As-Sik, by dotrzeć do zapierającego dech w piersiach skalnego miasta. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Petry. Po południu możliwości atrakcji fakultatywnej w postaci przejazdu jeepami po pustyni Wadi Rum. Przejazd do Aqaba na nocleg.

6. DZIEŃ: Aqaba – Elijat – Jerycho – Jerozolima
Śniadanie. Przejazd do granicy Jordanii i Izraela. Krótka wizyta w Elijat, urokliwie położonego nad Morzem Czarnym. Następnie jedziemy nad Morze Martwe, w najniżej położonym punkcie na ziemi.  Postój na kąpiel w leczniczych wodach Morza Martwego. Przejazd w okolice jaskiń QUMRAN, gdzie zostały odnalezione Zwoje znad Morza Martwego. Przejazd do JERYCHA, które uchodzi za najstarsze miasto na świecie. Nieopodal wznosi się Góra Kuszenia, gdzie według Biblii Jezus pościł 40 dni i nocy oraz był kuszony przez szatana. Przyjazd przez Pustynię Judzką do hotelu w Jerozolimie, kolacja i nocleg.

7-8. DZIEŃ: Jerozolima
Kolejne dwa dni poświęcimy na zwiedzanie „Miasta Trzech Religii” – Jerozolimy. Przejedziemy na Górę Oliwną, skąd rozpościera się widok na miasto. Odwiedzimy sanktuaria; Wniebowstąpienia; Ojcze Nasz (Pater Noster), kościół Dominus Flevit (Pan Zapłakał), Bazylikę Gat Szmanim (Wszystkich Narodów). Przejdziemy Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), z których 5 ostatnich stacji znajduje się na terenie Bazyliki Grobu. Odwiedzimy Instytucje poświęconą Holocaustowi Yad Vashem. Wizyta na typowym, arabskim bazarze oraz moment zadumy po Ścianą Płaczu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

9. DZIEŃ: Betlejem
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie BETLEJEM: Bazylika Narodzenia Pańskiego, jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich, oraz Grota Mleczna, gdzie według tradycji schroniła się Święta Rodzina w drodze do Egiptu. Powrót do Jerozolimy i przejazd na Górę Syjon – domniemane miejsce Ostatniej Wieczerzy: zwiedzanie Wieczernika, grobowca króla Dawida oraz kościoła Najświętszej Marii Panny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ: Tel Aviv – Warszawa
Wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych w hotelach 3*
 • śniadania i kolacje
 • opiekę polskiego pilota w Izraelu i Jordanii
 • bilety wstępu
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: