dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

  • Przejazd najpiękniejszymi trasami panoramicznymi Ameryki
  • Kanadyjska “Kraina Jezior”
  • Dzikie oblicze Alaski
  • Park Narodowy Denali
  • Noclegi w chatach traperskich

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa Calgary
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Calgary. Po przylocie transfer do hotelu.

2. DZIEŃ: Park Narodowy Yoho – Park Narodowy Banff Canmore
Rano czeka nas przejazd do Parku Narodowego Yoho. Udamy się nad jedno z najpiękniejszych miejsc Kanady – słynne jezioro Emerald (Jezioro Szmaragdowe). Spacer wzdłuż brzegów jeziora, podziwianie otaczającej je dziewiczej przyrody. Dla chętnych możliwość wypożyczenia łodzi i eksplorowania zakątków Parku drogą wodną (atrakcja fakultatywna). Przejazd do miasteczka Banff, gdzie odwiedzimy historyczny hotel z XIX  wieku – Banff Spring Hotel, który jest nie tylko przykładem kanadyjskiego stylu „chateau“, ale również imponującym elementem krajobrazu Banff. Sam budynek hotelu jest prawdziwą architektoniczną perełką, jednak wielu gości przybywa tu ze względu na legendę, która głosi, że jest to miejsce nawiedzone. Czas wolny. Przejazd w głąb Parku Narodowego Banff, do położonego wysoko w górach Jeziora Moraine – widok pokrytych śniegiem szczytów odbijających się w tafli jeziora to jeden z najbardziej znanych widoków Gór Kanadyjskich. Spacer nad brzegiem Jeziora Luise, leżącego u stóp ogromnego Lodowca Victoria oraz wizyta w historycznym hotelu – Chateau Lake Louise. Przejazd do hotelu i nocleg w miasteczku Canmore.

3. DZIEŃ: Canmore Park Narodowy Jasper Hinton
Wcześnie rano wyruszamy na północ, przejeżdżając słynną Icefield Parkway, trasą panoramiczną licząca 230 km przygody i przyrody. Widoki podczas trasy należą do najwspanialszych na świecie. Za oknami można podziwiać najwyższe szczyty Kanadyjskich Gór Skalistych, lodowce, dziewicze lasy, wodospady i rwące, górskie rzeki. Trasa obfituje w zapierające dech punkty widokowe:  jezioro Hektor, przełęcz Bow, jezioro Peyto, przełęcz Sunwapta, wodospady Sunwapta, wodospady Athabasca pozwalajace podziwiać majestat kanadyjskiej dzikiej przyrody. Odwiedzimy także lodowiec Athabaska oraz największe w Górach Skalistych pole lodowe – Columbia. Przejazd do uroczego miasteczka Jasper. Zakwaterowanie i nocleg w Hinton.

4. DZIEŃ: Hinton Park Mt. Robson – Prince George
Dzisiaj czeka nas przejazd malowniczymi górskimi drogami do Parku Narodowego Jasper. Odwiedzimy tu jedno z najczęściej odwiedzanych jezior Kanady – otoczone trzema lodowcami Jezioro Maligne. To najdłuższe naturalne jezioro w Górach Skalistych (22,5 km), którego wody mienią się kolorami od zielonego do turkusowego. Przejazd do Parku Prowincjonalnego Mt. Robson. Mount Robson (3954 m n.p.m.) jest najwyższa górą w kanadyjskich Górach Skalistych. Przejeżdżając przez tereny Parku postoje przy licznych, spektakularnych punktach widokowych. Przejazd do miasta Prince George. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ: Prince George – Kolumbia Brytujska – Alaska Highway
Wyruszamy na północ, w kierunku surowej i dziewiczej Alaski. Prowadzi nas Alaska Highway – jedna z najpiękniejszych krajobrazowo tras kontynentu, część słynnej Drogi Panamerykańskiej, łączącej obie Ameryki. Przejazd przez malownicze tereny Kolumbii Brytyjskiej do Dawson Creek, gdzie rozpoczyna się nasza przygoda. Tutaj znajduje sie „słupek zerowy“, czyli początek Alaska Highway. Przejazd do pobliskiego Fort St. John, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

6. DZIEŃ: Fort St. John Muncho Lake
Podróż w głąb północnej Kanady. Przejeżdżamy przez dzikie tereny północnej Kolumbii Brytyjskiej do Parku Muncho Lake. Przemierzając Park Gór Kamiennych, wspinamy się na wysokość niemal 1500 m n. p. m., a otaczający nas krajobraz należy do najwspanialszych na całej trasie. Postoje na licznych punktach widokowych, ponadto podczas przejazdu należy bacznie obserwować drogę dzięki czemu będziemy mieli możliwość obserwowania dzikich zwierząt. Przejazd do Muncho Lake, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

7. DZIEŃ: Muncho Lake Teslin Lake – Whitehorse (Półwysep Jukon)
Kolejny dzień ekscytującego przejazdu Alaska Highway przez dzikie tereny kanadyjskich gór i prerii. Po drodze zatrzymamy się w Liard Hot Springs, gdzie będzie można zregenerować siły w gorących źródłach (atrakcja fakultatywna).  Przejazd nad Jezioro Teslin, gdzie licznych z punktów widokowych rozpościerają się wspaniałe widoki. Wizyta w Centrum Dziedzictwa Teslin Tlingit, gdzie przedstawiane jest bogactwo kultury plemion do dziś mieszkających i zarządzających tymi terenami. Przejazd do Watson Lake, pierwszej miejscowości znajdującej się na terytorium Jukonu. Odwiedzimy tu miejsce nietypowe – Signpost Forest, gdzie znajduje się ponad 75 tysięcy tablic z nazwami różnych miejscowości i tablic rejestracyjnych z całego świata. Przejazd do Whitehorse nad rzeką Yukon. Zakwaterowanie i nocleg.

8. DZIEŃ: Whitehorse Lake District – Atlin Whitehorse
Całodzienna wyprawa do jednego z najpiękniejszych zakątków tej części Jukonu. Odwiedzimy tzw. „Krainę Jezior“, gdzie w krystalicznych wodach ogromnych jezior odbijają się ośnieżone sylwetki górskich szczytów. Poddamy się też na moment gorączce złota – zajrzymy w świat tajemnic Atlin – górskiego miasteczka poszukiwaczy złota. Spacer nad brzegami Jeziora Atlin, na środku którego wyrasta wyspa-góra, której wysokość sięga ponad 2000 m n.p.m. Jest to najwyższą wyspa na wodach słodkowodnych na świecie. Odwiedzimy miasteczko z czasów gorączki złota  nad brzegiem jeziora – Atlin oraz cmentarz pionierów, a następnie przejedziemy wzdłóż z“ Pine Creek“ do urokliwych górskich wodospadów. Powrót do Whitehorse i nocleg.

9. DZIEŃ: Whitehorse Park Narodowy Kluane – Tok (Alaska)
Dziś czeka nas całodniowy przejazd przez tereny jednego z najciekawszych parków narodowych Kanady – Kluane. Jadąc w kierunku Parku zatrzymamy się przy punktach widokowych Burwash Landing i Destruction Bay nad malowniczym jeziorem Kluane. Po dotarciu na miejsce udamy się na spacer szlakami wytyczonymi przez najciekawsze zakątki parku. Będziemy mogli podziwiać m. in. szczyt najwyższej góry Kanady – Mt. Logan (6050 m). Ten potężny masyw górski zajmuje powierzchnię równą Szwajcarii. Dalszy przejazd Alaska Highway – jeszcze tego dnia  przekroczymy „magiczny punkt” – granicę z Alaską. Przejazd do Tok, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

10. DZIEŃ: Tok Fairbanks
Dziś budzimy się czując w płucach rześkie, świeże powietrze Alaski. Tego dnia czeka nas przejazd wzdłuż trasy panoramicznej wiodącej brzegami potężnej rozlewającej się setkami małych strumieni rzeki polodowcowej Tanana. Przejazd do Fairbanks. Na trasie przejazdu podziwiamy szczyty Alaska Range. Po drodze mijamy malownicze jeziora i rzeki pełne łososi. Odwiedzimy też siedzibę Św. Mikołaja w miasteczku North Pole. Spacer po historycznej osadzie – „Pionier Park“ i centrum miasta. Zakwaterowanie i nocleg w Fairbanks.

11. DZIEŃ: Fairbanks
Rejs parowcem „Discovery“ po wodach rzek Chena i Tanana w pięknej alaskańskiej scenerii. Wizyta w wiosce indiańskiej, gdzie będzie można poznać współczesne życie plemion zamieszkujących tereny Alaski. Przejazd do Chena Hot Springs – gorących źródeł położonych w sercu alaskańskiej głuszy. Możliwośc kąpieli w basenach z mineralną wodą i spacerów. Wieczorem powrót do Fairbanks i nocleg.

12. DZIEŃ: Fairbanks Park Narodowy Denali Nenana
Przejazd do Parku Narodowego Denali, gdzie wznosi się najwyższa góra kontynentu – Mt. Denali (6194 m n.p.m.). Zatrzymamy się w miasteczku Nenana. Wizyta w centrum informacji turystycznej w Parku Denali gdzie obejrzymy interesujący film o tym niezwykłym miejscu. Dla chętnych możliwy spływ pontonami po rzece Nenana w otoczeniu wspaniałej górskiej scenerii (atrakcja fakultatywna). Zakwaterowanie i nocleg w domkach  traperskich w pobliżu parku. Wieczorem ognisko w alaskańskiej scenerii.

13. DZIEŃ: Nenana Park Narodowy Denali Talkeetna
Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Denali autobusem parkowym po jedynej żwirowej drodze przez górskie bezdroża i wysokie przełęcze. Przed nami panorama najwyższej góry Ameryki Północnej – McKinley – 6129 m n.p.m.. Możliwość oglądania na wolności dzikich zwierząt żyjących w alaskańskich ostępach:  niedźwiedzi, łosi, karibu, kozic i wilków. Podczas wycieczki liczne postoje w punktach widokowych. Przejazd malowniczą drogą Park Highway przez przełęcz Broad do uroczego miasteczka Talkeetna, zamieszkiwanego przez licznych artystów, którzy w swoich domach wytwarzają prawdziwe perły lokalnego rękodzieła. Nocleg w Talkeetna.

14. DZIEŃ: Talkeetna – Anchorage Seward
Przelot samolotem nad masywem McKinley z możliwością lądowania na lodowcu  (opcja uwarunkowana warunkami pogodowymi) lub wycieczka szybką łodzią po rzece Sussitna do Diabelskiego Kanionu (atrakcje fakultatywne). Przejazd do Anchorage, gdzie  zwiedzamy prawosławny cmentarz i cerkiew w Eklutna. Czas wolny w Anchorage. Po odpoczynku przejazd malowniczą Seward Highway wzdłuż fiordu Turnagain. Przejazd przez góry Półwyspu Kenai do miasteczka ulokowanego na malowniczym fiordzie – Seward. Spacer nad brzegiem zatoki. Zwiedzanie Alaska Sealife Center, gdzie możemy oglądać wszystkie stworzenia morskie żyjące w tych wodach. Nocleg.

15. DZIEŃ: Park Narodowy Kenai Fiords
Całodzienny rejs statkiem do Parku Narodowego Kenai Fiords. Podziwiamy lodowce opadające wprost do oceanu i różnorodność zwierząt morskich, żyjących w tych wodach. Spotkać można tu wieloryby, orki, lwy morskie, foki oraz ptaki zamieszkujące nadbrzeżne urwiska. Podczas rejsu będziemy obserwować lodowiec Alyasik – jeden z najpiękniejszych w parku. Podczas rejsu obiad na dzikiej Wyspie Fax – skosztujemy wyjątkowego łososia, pieczonego na grillu. Wieczorem spacer na lodowiec Exit. Powrót do hotelu w Seaward i nocleg.

16. DZIEŃ: Seward Alyeska
Przejazd z Seward do Anchorage. Po drodze zwiedzamy multimedialne centrum informacji turystycznej, gdzie obejrzymy interesujący film wprowadzający nas w tajemnice lodowców. Przystanek nad pobliskim potokiem, obserwacja płynących na tarło łososi. Wizyta w Crow – czynnej do dnia dzisiejszego kopalni złota, gdzie będzie możliwość własnoręcznego płukania złota w potoku. Wizyta w pełnym życia ośrodku Alyeska. Ekscytujący wjazd kolejką linową na szczyt góry Alyeska w głębi masywu gór Chugach, skąd rozpościerają się niesamowite widoki na Góry Chugach i Fiord Turnagain (atrakcja fakultatywna). Powrót do hotelu, krótki odpoczynek. W godzinach wieczornych wylot do Polski.

17. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Calgary, Anchorage – Warszawa (z przesiadką )
  • przejazdy na całej trasie vanem z klimatyzacją
  • noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-osobowe) i w domkach traperskich
  • opiekę polskiego przewodnika na całej trasie (pilot jest jednocześnie kierowcą)
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: