dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
  • Bogaty program zwiedzania, najciekawsze atrakcje na trasie
  • Śniadania w cenie
  • Kameralne grupy

Wybierz termin

8770 PLN + 3490 CAD

8770 PLN + 3490 CAD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Montreal
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Montrealu, nocleg.

2. DZIEŃ: Montreal
Zwiedzanie Montrealu. Spacer po starej części miasta podczas którego odwiedzimy najpiękniejsze budowle  i miejsca miasta m.in. Champ-de-Mars, Hotel de Ville, Chateau de Ramezay, Chapelle Notre-Dame de Bansecours, Port-Vieux, Place Jacques-Cartier, Muzeum Archeologii i Historii Naturalnej, Place d’Youville, Place d’Armes i Bazylikę Notre-Dame. Przejazd na Place du Canada oraz na wzgórze Mont-Royal. Nocleg na przedmieściach Montrealu.

3. DZIEŃ: Montreal – Quebec – Trois Rivieres
Przejazd do miasta Quebec – serca francuskiej Kanady. Wizyta na: Place Royal, Rue de Petit Champlain, Place d’Armesoraz w  hotelu Château Frontenac. Zwiedzanie: Basilique–Cathédrale Notre-Dame de Quebec, ratusza miejskiego Hôtelde ville. Spacer Rue Saint Jean do Parc l’Espalande. Po południu liźniemy historii Quebecu – odwiedzimy budynek Parlamentu prowincji oraz fortyfikacje Cita delle de Quebec. Przejazd do malowniczego miasta Trois-Rivieres. Nocleg w Trois-Rivieres.

4. DZIEŃ: Quebec – Ottawa
Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady. To historyczne miasto słynie ze swoich zabytkowych, pełnych czaru miejsc. Najważniejsze z nich zobaczymy podczas spaceru. Przejdziemy się tez wzdłuż urokliwego Kanału Rideau. Przed budynkiem Parlamentu obejrzymy zmianę warty Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej. Wieczorem będziemy mieli okazję spędzić czas w gwarnych kafejkach na Byward Market. Nocleg w Ottawie.

5. DZIEŃ: Ottawa – Niagara Falls
Wyjazd z Ottawy. Przejazd do krainy Tysiąca Wysp. Tutaj czeka nas rejs statkiem po rzece Saint Lawrence, w trakcie którego podziwiamy malownicze pogranicze kanadyjsko – amerykańskie. Wieczorem przyjazd pod Niagarę. Nocleg nad Niagara Falls.

6. DZIEŃ: Niagara Falls
Rano udamy się na oglądanie wodospadu Niagara. Na początek udamy się na „mokry” rejs statkiem „Panna Mgieł”, którym podpłyniemy pod wodospad. Wyjazd na wieżę Skylon, a następnie spacer wzdłuż krawędzi wodospadów. Po południu przejazd do miasteczka Niagara on the Lake pierwszej stolicy Górnej Kanady. Spacer po Queen Street, gdzie znajdują się monumentalne budynki z XIX w. Czas wolny. Nocleg nad Niagara Falls.

7. DZIEŃ: Toronto
Przejazd do Toronto. Zwiedzanie centrum tego fascynującego miasta – Toronto City Hall, Nathan Phillips Square, Old City Hall, Toronto Dominion Centre, St. Jame’s Cathedral, St. LawrenceHall, St. Lawrence Market, Flatiron – Gooderham, Royal York Hotel i Union Station. Popłyniemy też promem Inner  Harbourna Center Island, gdzie przespacerujemy się po wyspach, podziwiając piękną panoramę miasta. Wieczorem wyjazd na CN Tower na Sky Deck (446m) i Space Deck (483m). Nocleg w Toronto.

8. DZIEŃ: Toronto – Calgary
Poranek zaczniemy od zakupów w centrum handlowym – Eaton Center. Następnie przejedziemy na lotnisko. Przelot do zachodniej Kanady do Calgary. Wieczorem spacer po centrum miasta. Opcjonalnie wjazd na Wieże Calgary Tower. Nocleg w Calgary.

9. DZIEŃ: Calgary – Banff National Park – Banff – Golden
Przejazd do Parku Narodowego Banff, gdzie znajduje się jezioro Louise – malowniczo położone u podnóża potężnego lodowca Victoria. Tutaj przejdziemy się brzegiem jeziora i odwiedzimy historyczny hotel Chateau Lake Luise. Przejazd do położonego wysoko w górach jeziora – Morain. Stąd rozciąga się widok na pokryte śniegiem szczyty odbijające się w tafli jeziora – jeden z najbardziej znanych widoków Gór Skalistych. Przejazd do miasteczka Banff – perły „Canadian Rocky”, gdzie zwiedzimy hotel z XIX wieku. Przejazd przez malowniczą przełęcz „Kicking Horse” do miasteczka Golden. Nocleg w Golden.

10. DZIEŃ: Banff – Jasper Np – Jasper
Przejazd do Parku Narodowego Yoho – perły kanadyjskich Gór Skalistych. Tutaj udamy się nad słynne jezioro Emeraldi, przespacerujemy nad brzegiem jeziora, podziwiając bajeczne krajobrazy doliny rzeki Kicking Horse. Następnie przejedziemy przez „Icefields Parkway” – jedną z najpiękniejszych pod względem widokowym tras świata, z licznymi szczytami Gór Skalistych, lodowcami, polami lodowymi, wodospadami i dzikimi rzekami. Tego dnia czekają nas odwiedziny na Lodowcu Athabaska i spacer po największym w Górach Skalistych polu lodowym – Kolumbii. Wieczór spędzimy w uroczym miasteczku Jasper. Nocleg w Jasper.

11. DZIEŃ: Jasper – Mont Robson – Wells Grey – Sun Peaks
Wyprawa przez Park Narodowy Jasper – doliną rzeki Maligne, udamy się do bajkowego jeziora Maligne. Spacer nad jeziorem. Przejazd do Parku Narodowego Mont Robson, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kanadyjskich Gór Skalistych. Kontynuacja drogi przez prowincję British Columbia. Po południu spacer nad wodospadami Helmecken w Parku Wells Grey. Nocleg w Sun Peaks.

12. DZIEŃ: Sun Peaks – Kamloops – Hells Gate – Vancouver
Dziś czeka nas przejazd pełną niezwykłych widoków trasą wzdłuż rzek Thompson i Fraser do „Bramy Piekieł”. Dla chętnych możliwość przejazdu kolejką linową na drugą stronę kanionu rwącej rzeki Fraser. Przejazd do Vancouver. Wieczór w rozrywkowej części miasta na Robson Street. Nocleg w Vancouver.

13. DZIEŃ: Vancouver
Przejazd na wyspę Granville: spacer po artystycznym zakątku, zwiedzanie tradycyjnego chińskiego ogrodu Dr. Sun Yat w pełnym tradycyjnego uroku China Town. Następnie spacer przez Gastown do wieży Lookout. W południe przejazd do Stanley Park i zwiedzanie lokalnych atrakcji. Wizyta w malowniczym kanionie Lynn z przejściem „z dreszczykiem” po wiszącym moście „Suspension Bridge“  nad rzeką Capilano oraz wizyta w wylęgarni łososi. Na koniec tego aktywnego dnia wjedziemy kolejką linową na szczyt góry Gross, skąd roztacza się przepiękny widok na Zatokę Burrardi oraz miasto Vancouver. Nocleg w Vancover.

14. DZIEŃ: Vancouver – Vancouver Island – Victoria
Wyjazd  poza  miasto do portu.  Rejs promem na wyspę Vancouver i przejazd do stolicy prowincji Kolumbii Brytyjskiej – Victorii. Na trasie zwiedzimy miasteczko Chemainus, które słynie z dużej ilości ogromnych malowideł na ścianach domów. Malowidła opowiadają o historii i kulturze tego uroczego miejsca. Zatrzymamy się również w miasteczku Duncan – miasta słupów totemowych. Znajduje się tam ponad 80 słupów wyrzeźbionych współcześnie przez miejscowych Indian Cowichan. Po przyjeździe do Victorii zwiedzimy m.in. budynek Parlamentu oraz imponujący swoim przepychem Hotel Fairmont Empress. Wieczorem udamy się na spacer wzdłuż rozświetlonego nocną porą portu Inner. Nocleg w Victorii

15. DZIEŃ: Victoria – Vancover
Przejazd wzdłuż półwyspu Saanich. Wizyta w „Butchart Garden” – niezwykłym ogrodzie, pełnym wspaniałych, harmonijnie skomponowanych roślin. Przeprawa promowa, przez cieśninę Georgia do portu Tsawwssen. Przejazd do miasta Vancouver. Relaksujący spacer przez urocze zakątki starego miasta – Gastown i ulicę Robson, która jest mekką zakupoholików. Możemy tutaj kupić lokalne pamiątki. Nocleg w Vancouver.

16. DZIEŃ: Vancouver – Squamish – Whistler – Vancouver
Wycieczka „szosą do nieba” wzdłuż fiordu Howe Sound do Whistler – znanego ośrodka sportów. Po drodze wizyta w parkach: Shannon Falls i Brandywine, gdzie podziwiamy potężne wodospady. Po południu zwiedzanie Whistler. Powrót do Vancouver. Nocleg w Vancouver.

17. DZIEŃ: Vancouver
Wizyta w Parku Queen Elizabeth, gdzie znajduje się najwyższy punk w mieście. Piękny widok miasta i okalających miasto od północy gór. Czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

18. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Montreal, Vancouver – Warszawa (z przesiadką)
  • przelot wewnętrzny Toronto – Calgary
  • zakwaterowanie w hotelach/motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2-os.
  • śniadania
  • opiekę polskiego pilota/przewodnika w Kanadzie
  • przejazdy autokarem lub mikrobusem, przeprawy promowe zgodnie z programem
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: