dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • Bogaty program zwiedzania, najciekawsze atrakcje na trasie
 • Śniadania w cenie
 • Kameralne grupy

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Vancouver
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Vancouver, nocleg.

2. DZIEŃ: Vancouver
Przejazd na wyspę Granville: spacer po artystycznym zakątku, zwiedzanie tradycyjnego chińskiego ogrodu Dr. Sun Yat w pełnym tradycyjnego uroku China Town. Następnie spacer przez Gastown do wieży Lookout. W południe przejazd do Stanley Park i zwiedzanie lokalnych atrakcji. Wizyta w malowniczym kanionie Lynn z przejściem „z dreszczykiem” po wiszącym moście „Suspension Bridge“ nad rzeką Capilano oraz wizyta w wylęgarni łososi. Wizyta w Parku Queen Elizabeth, gdzie znajduje się najwyższy punk w mieście. Piękny widok miasta i okalających miasto od północy gór.
Na koniec tego aktywnego dnia wjedziemy kolejką linową na szczyt góry Gross, skąd roztacza się przepiękny widok na Zatokę Burrardi oraz miasto Vancouver ( w miarę możliwości oraz sprzyjającej aurze). Nocleg w Vancover.

3. DZIEŃ: Vancouver – Vancouver Island – Victoria – Vancouver
Wyjazd wczesnym rankiem poza miasto do portu. Rejs promem na wyspę Vancouver i przejazd do stolicy prowincji Kolumbii Brytyjskiej – Victorii. Na trasie zwiedzimy miasteczko Chemainus, które słynie z dużej ilości ogromnych malowideł na ścianach domów. Malowidła opowiadają o historii i kulturze tego uroczego miejsca. Zatrzymamy się również w miasteczku Duncan – miasta słupów totemowych. Znajduje się tam ponad 80 słupów wyrzeźbionych współcześnie przez miejscowych Indian Cowichan. Po przyjeździe do Victorii zwiedzimy m.in. budynek Parlamentu oraz imponujący swoim przepychem Hotel Fairmont Empress. Następnie przejazd wzdłuż półwyspu Saanich. Wizyta w „Butchart Garden” – niezwykłym ogrodzie, pełnym wspaniałych, harmonijnie skomponowanych roślin. Przeprawa promowa, przez cieśninę Georgia do portu Tsawwssen. Przejazd do miasta Vancouver. Relaksujący spacer przez urocze zakątki starego miasta – Gastown i ulicę Robson, która jest mekką zakupoholików. Możemy tutaj kupić lokalne pamiątki. Nocleg w Vancouver.

4. DZIEŃ: Vancouver – Squamish – Whistler – Kamloops
Wycieczka „szosą do nieba” wzdłuż fiordu Howe Sound do Whistler – znanego ośrodka sportów zimowych. Po drodze wizyta w parkach: Shannon Falls i Brandywine, gdzie podziwiamy potężne wodospady. Po południu zwiedzanie Whistler. Przejazd pełną niezwykłych widoków trasą wzdłuż rzek Thompson i Fraser. Nocleg w Kamloops.

5. DZIEŃ: Kamloops – Mont Robson – Wells Grey – Jasper
Wyprawa przez Park Narodowy Jasper – doliną rzeki Maligne, udamy się do bajkowego jeziora Maligne. Spacer nad jeziorem. Przejazd do Parku Narodowego Mont Robson, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kanadyjskich Gór Skalistych. Kontynuacja drogi przez prowincję British Columbia. Po południu spacer nad wodospadami Helmecken w Parku Wells Grey. Nocleg w J a s p e r.

6. DZIEŃ: Jasper – Jasper Np – Golden – Banff
Przejedziemy przez „Icefields Parkway” – jedną z najpiękniejszych pod względem widokowym tras świata, z licznymi szczytami Gór Skalistych, lodowcami, polami lodowymi, wodospadami i dzikimi rzekami. Tego dnia czekają nas odwiedziny na Lodowcu Athabaska i spacer po największym w Górach Skalistych polu lodowym – Kolumbii. Następnie przejazd do Parku Narodowego Yoho – perły kanadyjskich Gór Skalistych. Tutaj udamy się nad słynne jezioro Emeraldi, przespacerujemy nad brzegiem jeziora, podziwiając bajeczne krajobrazy doliny rzeki Kicking Horse. Przejazd przez malowniczą przełęcz „Kicking Horse” do miasteczka Golden. Wieczór spędzimy w uroczym miasteczku Banff – perły „Canadian Rocky”, gdzie zwiedzimy hotel z XIX wieku. Nocleg w Banff lub okolicy.

7. DZIEŃ: Banff – Calgary
Ranny przejazd do Parku Narodowego Banff, gdzie znajduje się jezioro Louise – malowniczo położone u podnóża potężnego lodowca Victoria. Tutaj przejdziemy się brzegiem jeziora i odwiedzimy historyczny hotel Chateau Lake Luise. Przejazd do położonego wysoko w górach jeziora – Morain. Stąd rozciąga się widok na pokryte śniegiem szczyty odbijające się w tafli jeziora – jeden z najbardziej znanych widoków Gór Skalistych. Przejazd do Calgary, zwiedzanie miasta, wieża widokowa, tereny fortu i downtown. Nocleg w Calgary.

8. DZIEŃ: Calgary – Quebec
Przelot do Quebec. Jeżeli czas pozwoli (uzależniony od godzin przelotu), rozpoczęcie zwiedzania miasta. Nocleg w Quebec.

9. DZIEŃ: Quebec – Trois Rivieres
Poranek w Quebec – w sercu francuskiej Kanady. Wizyta na: Place Royal, Rue de Petit Champlain, Place d’Armesoraz w hotelu Château Frontenac. Zwiedzanie: Basilique–Cathédrale Notre-Dame de Quebec, ratusza miejskiego Hôtelde ville. Spacer Rue Saint Jean do Parc l’Espalande. Po południu historia Quebecu w pigułce – odwiedzimy budynek Parlamentu prowincji oraz fortyfikacje Cita delle de Quebec. Przejazd do malowniczego miasta Trois-Rivieres. Nocleg w Trois-Rivieres.

10. DZIEŃ: Quebec – Montreal
Przejazd do Montrealu. Zwiedzanie m i a s t a . Spacer po starej części miasta podczas którego odwiedzimy najpiękniejsze budowle i miejsca miasta m.in. Champ-de-Mars, Hotel de Ville, Chateau de Ramezay, Chapelle Notre-Dame de Bansecours, Port-Vieux, Place Jacques-Cartier, Muzeum Archeologii i Historii Naturalnej, Place d’Youville, Place d’Armes i Bazylikę Notre-Dame. Przejazd na Place du Canada oraz na wzgórze Mont-Royal. Nocleg na przedmieściach Montrealu.

11. DZIEŃ: Montreal – Ottawa
Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady. To historyczne miasto słynie ze swoich zabytkowych, pełnych czaru miejsc. Najważniejsze z nich zobaczymy podczas spaceru. Przejdziemy się tez wzdłuż urokliwego Kanału Rideau. Przed budynkiem Parlamentu obejrzymy zmianę warty Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej. Wieczorem będziemy mieli okazję spędzić czas w gwarnych kafejkach na Byward Market. Nocleg w Ottawie.

12. DZIEŃ: Ottawa – Kingston – Toronto
Wyjazd z Ottawy. Przejazd do krainy Tysiąca Wysp. Tutaj czeka nas rejs statkiem po rzece Saint Lawrence, w trakcie którego podziwiamy malownicze pogranicze kanadyjsko – amerykańskie. Wieczorem przyjazd Toronto, nocleg wToronto.

13. DZIEŃ: Toronto – Niagara Falls
Zwiedzanie centrum fascynującego miasta – Toronto City Hall, Nathan Phillips Square, Old City Hall, Toronto Dominion Centre, St. Jame’s Cathedral, St. LawrenceHall, St. Lawrence Market, Flatiron – Gooderham, Royal York Hotel i Union Station. Spacer po Uniwersytecie Toronto. Casa Loma – postój fotograficzny. Wyjazd na CN Tower na Sky Deck (446m) i Space Deck (483m). Wyjazd nad wodospad Niagara. Przejazd przez jeden z największych regionów winnych Kanady, wizyta w winnicy. Nocleg w Niagara Falls.

14. DZIEŃ: Niagara Falls – Toronto – wylot
Rano udamy się na oglądanie wodospadu Niagara. Na początek udamy się na „mokry” rejs statkiem „Panna Mgieł”, którym podpłyniemy pod wodospad. Wyjazd na wieżę Skylon, a następnie spacer wzdłuż krawędzi wodospadów. Po południu przejazd do uroczego miasteczka Niagara on the Lake, zabudowanego w stylu wiktoriańskim, miejsce corocznego festiwalu teatralnego im Bernarda Show, jak również pierwsza stolica Górnej Kanady. W okresie Pierwszej Wojny Światowej w Niagara on the Lake stacjonował i był szkolony Garnizon Hallerczyków, zw. „Błękitną Armią”. Wizyta na polskim cmentarzu wojskowym. Trasa na lotnisko, wylot do Polski.

15. DZIEŃ: Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Vancouver, Toronto – Warszawa
 • przelot wewnętrzny Calgary – Quebec
 • zakwaterowanie w hotelach/motelach o standardzie turystycznym w pokojach 2-os.
 • śniadania
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika
 • przejazdy mikrobusem
 • przeprawy promowe zgodnie z programem
 • electronic Travel Authorization (eTA)
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: