dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

6220 PLN + 2450 USD (min. 6 osób)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie na Lotnisku Okęcie. Wylot do Astany w godzinach wieczornych.

2. DZIEŃ: Astana (Kazachstan)
Przylot do Kazachstanu o 7:45. Przejazd do hotelu. Następnie zwiedzanie miasta. Odwiedzimy „Millennium Axis” po lewej stronie rzeki, gdzie zobaczymy znaczące konstrukcje architektoniczne: Okrągły Plac, centrum handlowo-rozrywkowe „Khan Shatyr”, Rynek Główny, Pałac Prezydencki, dwie Złote Wieże, meczet Nur Astana. Następnie udamy się na taras widokowy pomnika „Astana-Baiterek”, aby podziwiać wspaniałą panoramę stolicy Kazachstanu. Dla chętnych wizyta w Oceanarium.  Kolacja i nocleg w Astanie.

3. DZIEŃ: Astana – Taszkient – Samarkand (Kazachstan, Uzbekistan)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Taszkientu. Zwiedzanie: kompleksu Khazrati Imam – świętego serca Taszkientu, na który składają się miedzy innymi: madresa Barack-Khan, oraz meczet Tillya – Sheykh, następnie Mauzoleum szejka Kaffal Shashi. Wizyta w  Muzeum Koran Usman. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Samarkandy. Nocleg w Samarkandzie.

4. DZIEŃ: Samarkand – Bukhara  (Uzbekistan)
Śniadanie. Zwiedzanie Samarkandy, będącej jednym z najdłużej zamieszkanych miast świata. Starożytna Marakanda, powstała w VI w. p.n.e, była stolicą historycznej krainy Sogdiany leżącej na Jedwabnym Szlaku. Wizyta w mauzoleum Guri Emir. Oglądanie leżącego w centrum miasta Palcu Registan, który otoczony jest madresami Ulugbek, Sher-Dor i Tila Kori. Wizyta w nekropolii Shakhi Zinda, w obserwatorium Ulugbek oraz w meczecie Bibi Khanum. Przerwa na zakupy na bazarze w Siyob. Kolacja. Na koniec dnia wsiadamy do wieczornego pociągu w kierunku Bukhary. Nocleg.

5. DZIEŃ: Bukhara (Uzbekistan)
Śniadanie. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”. Tu zobaczymy m.in. mauzoleum Ismal Samani oraz symbol miasta – kompleks Poi Kalon z minaretem Kalyan (UNESCO) i meczetem oraz XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, muzeum Imama Al Bukhari, meczet Bolo – Houz (jedyny bukharski zabytek z okresu średniowiecza), twierdza Ark (IV wiek p.n.e.). Odwiedzimy też medresy – czyli szkoły koraniczne – Miri Arab (VXI wiek), Taki Zargaron, Nodir Devonbegi, Chor Minor (razem z meczetem) i Ulugbek. Zobaczymy też powstający od XIV do XVII wieku kompleks Lyabi Khauz z medresą Kukeldash oraz madresę Maggoki Attori. Oraz XVw madresę  Abdulazizkhan. Na koniec zagłębimy się w wąskie uliczki na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja. Nocleg.

6. DZIEŃ: Bukhara – Turkmenabad – Merv – Mary (Uzbekistan, Turkmenistan)
Po śniadaniu wyjazd do granicy uzbecko- turkmenistańskiej. Przejście przez procedury graniczne i długa 270 km podróż do prowincji Mary (około 4 godzin). W południe przerwę na lunch w Turkmenabadzie. Po południu odwiedzimy antyczne Merv. Zlokalizowane nad jedwabnym szlakiem, niegdyś jedno z największych miast i jedną z stolic Islamu obok Bagdadu, Kairu i Damaszku. Zwiedzanie: Gyz Gala, Erk Gala, Soltan Gala, mauzoleum Sułtana Sanjara i Ibn Zeida. Kontynuacja do miasta Mary, zakwaterowanie i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

7. DZIEŃ: Mary – Ashgabat (Turkmenistan)
Po wczesnym śniadaniu, przejazd do Ashgabat (około 5 godzin). Po przyjeździe zwiedzanie stolicy Turkmenistanu. Pospacerujemy w nowych parkach, olbrzymich obszarach pełnych fontann i rzeźb wielkich ludzi antyku. Następnie muzea oraz meczety. Wizyta w Narodowym Muzeum Historycznym (jedno z największych muzeów w Azji środkowej). Przejazd pod Łuk Neutralności – jest to najwyższa konstrukcja w kraju. Nad nim znajduje się obracająca się statua pierwszego prezydenta Turkmenistanu: Saparmyata Nyyazowa. Następnie meczet Gypjak i mauzoleum poświęcone temu samemu prezydentowi. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

8. DZIEŃ: Ashgabat – Darwaza – Dashoguz (Turkmenistan)
Wczesne wykwaterowanie z hotelu. Dziś czeka nas długi przejazd (około 7 godzin). Po drodze postój na farmie, by ujrzeć dumę narodową rdzennych mieszkańców – konie Akhal-Teke. Następnie postój przy Kraterze Gazowym – Darwaza, który leży na północ od Ashgabat. Przerwa w wiosce nomadów i stamtąd będziemy podziwiali krater. Ujrzymy „wrota piekieł”. To nic innego jak wielka dziura w ziemi – od ponad 40 lat nieustannie płonie żywym ogniem. Lunch w stylu piknikowym. Przejazd do Dashoguz i zakwaterowanie w hotelu, potem kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ: Dashoguz – Urgench – Chiva (Turkmenistan, Uzbekistan)
Po wczesnym śniadaniu transfer na przejście turkmeńsko-uzbeckie. Przejście przez procedury graniczne i podróż do Chivy. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (UNESCO) – miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Zobaczymy Ichan Kala -ufortyfikowane wewnętrzne miasto w Chiwie w Uzbekistanie. W 1990 roku zespół architektoniczny został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na terenie starego miasta znajduje się ponad 50 zabytków historycznych oraz około 250 domów pochodzących głównie z XVIII i XIX wieku: pałac Tash Khauli, forteca Kunja, mauzoleum Ismail Khodja, medresa Mohammeda Amina Khana, główny meczet Djuma, minaret Kalta Monor. Spacer malowniczymi uliczkami. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ: Chiva – Urgench – Taszkient (Uzbekistan)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Urgench i wylot do Taszkientu. Będziemy zwiedzali nowocześniejszą część miasta: Plac Niepodległości, Plac Amira Temura, Teatr Opery. Na koniec dnia zwiedzania wizyta w polskim kościele w Taszkiencie. Kolacja w lokalnej restauracji.

11. DZIEŃ: Taszkient – Biszkek (Uzbekistan, Kirgistan)
Transfer na lotnisko. Poranny przelot z Taszkientu do Biszkeku. Po przybyciu do Biszkeku, udamy się spacer, odwiedzimy; bazar Osh, plac Ala-Too, Park Oak, Plac Zwycięstwa. Kolacja w lokalnej restauracji. Opcjonalny program folklorystyczny podczas posiłku. Nocleg w hotelu.

12. DZIEŃ: Biszkek – Issyk-Kul – Tamga (Kirgistan)
Po śniadaniu, Przejazd do jeziora Issyk Kul położonego w otoczeniu gór. Jest to drugie co do wielkości jezioro w alpejskim świecie (1608 m n.p.m), nazywane „Perłą Azji Środkowej”. Jezioro jest domem dla licznych gatunków roślin i zwierząt. Spacer brzegami jeziora. W drodze do miejsca zakwaterowania postój przy średniowiecznej wieży Burana, punkt jedwabnego szlaku, datowany na XI w. Poza wieżą, zobaczymy ruiny antycznego miasta Balasagyn, z poświęconemu mu muzeum. Przystanek w wiosce Kyzyl-Tuu, z wizytą u rodziny miejscowych rzemieślników. Następnie kaniony Shaka. Krótki spacer.  Opcjonalnie, zatrzymamy się w wiosce Bokonbaevo i spotkanie z sokolnikiem który zrobi pokaz. Kolacja i zakwaterowanie w obozie w pobliżu jeziora. Dzisiejsza noc jest w typowej jurcie (toaleta i prysznic poza jurtą)

13. DZIEŃ: Tamga – Karakol (Kirgistan)
Po śniadaniu transfer do Karakoli. Po drodze odwiedzimy Jeti-Oguz, zjawiskowy wąwóz, który jest znany nie tylko ze swoich lasów iglastych, polan zapełnionych kwiatami, ale przede wszystkim z formacji z czerwonego piaskowca zwanych Siedem Byków lub Złamane Serce. Po przybyciu do Karakol, spacer po mieście z wizytacją w punktach takich jak meczet Dungan, rosyjska cerkiew prawosławna i Muzeum Michaiła Przewalskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.

14. DZIEŃ: Karakol – Charyn – Ałmaty (Kirgistan, Kazachstan)
Śniadanie. Transfer do kanionu Charyn przy granicy kirgisko-kazachskiej. Kanion jest zlokalizowany na obszarze Parku Narodowego Charyn. W przybliżeniu ma 150 km długości, a miejscami jest głęboki na 300 m. Posiada jeden szczególny obszar, zwany doliną zamków, ze względu na filary i inne skalne formacje niemal przypominające te stworzone przez człowieka. Lunch w formie pikniku. Kontynuujemy przejazd w kierunku Ałmatów. Po przybyciu kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

15. DZIEŃ: Ałmaty (Kazachstan)
Śniadanie, a następnie zwiedzanie miasta. Ałmaty są zlokalizowane na południowo-wschodnim krańcu Kazachstanu, u stóp Tien Shan. Aktualnie Ałmaty pozostają największą metropolią Kazachstanu oraz kulturalnym, naukowym, historycznym, finansowym i przemysłowym centrum kraju. W przeszłości Ałmaty były stolicą, do 1997 r. Odwiedzimy: Plac Republiki, Pomnik Niepodległości, stare miasto z monumentem upamiętniających żołnierzy poległych w walce z hitlerowcami, koniec w katedrze Zenkov (ważny aspekt architektury chrześcijan w Kazachstanie). Następnie odwiedzimy jezioro Wielkie Ałmaty. Kolacja i nocleg w hotelu.

16. DZIEŃ: Ałmaty – Astana – Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy z międzylądowaniem w Astanie.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Warszawa – Astana – Warszawa (LOT)
  • przelot Astana – Taszkient, Chiwa – Taszkient, Taszkient – Biszek, Ałmaty – Astana
  • przejazdy mikrobusem, pociągiem zgodnie z programem
  • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach 3/3+/4*, jeden nocleg w jurtach
  • śniadania i kolacje
  • opiekę pilota B. P. Opal Travel i lokalnych przewodników

 

CENA NIE OBEJMUJE:

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 490 USD