dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Kenia to dzikie zwierzęta, zniewalające, różnorodne krajobrazy ale też barwne wioski zamieszkałe przez żyjące tu od wieków plemiona. Część z nich poznamy osobiście. Udamy się w głąb kontynentu penetrując w dwa tygodnie ważniejsze regiony tego wielkiego kraju.

Celem wyprawy naszej grupy jest poznanie jednego z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych krajów Afryki. Prawdopodobnie żaden inny kraj na kontynencie afrykańskim, nie oferuje tak wielkiej różnorodności krajobrazu, klimatu i kultury. Ponadto Kenia uważana jest za jedno z najlepszych na świecie miejsc na odbycie safari.

Na obszarze całego kraju znajdziemy niesamowite bogactwo żyjących na swobodzie egzotycznych zwierząt. Ogromna ilość z nich jest gatunkami endemicznymi, niespotykanymi w żadnym innym miejscu na świecie. Słonie, krokodyle, lwy, czarne i białe nosorożce, żyrafy, zebry, gepardy, antylopy, hipopotamy, hieny, bawoły – spotkamy je podczas naszej wyprawy nie tylko w parkach narodowych i rezerwatach ale także na obszarach zamieszkanych przez ludzi.

Oprócz uczestnictwa w safari, zwiedzania Mombasa, noclegu na plantacji herbaty, udziału w kulturowych akcentach podczas pobytu w nieodwiedzanych przez turystów rejonach kraju, rejsu po oceanie i uczestniczeniu w wielu innych autentycznych sytuacjach, będziemy pod koniec naszej wyprawy odpoczywać przy bajkowych plażach nad oceanem Indyjskim. Biały piasek, palmy, ciepła woda oraz tropikalne wyspy to krajobraz okolic Mombasy. Będziemy tam nurkować w akwenach z rafą koralową i podglądać żyjące na wolności delfiny. Nie zapomnimy tej wyprawy do końca życia…

 

Wybierz termin

13 600 PLN

13 600 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Nairobi
— wylot do Nairobi, lądowanie w nocy lub nad ranem

2. DZIEŃ:
— śniadanie w luksusowym Swiss Lenana Hotel ****
— Giraffe Center (karmienie żyraf)
— Museum of Karen Blixen (wizyta w domu autorki powieści „Pożegnanie z Afryką)
— rzut oka na Nairobi
— centrum handlowe dla grupy (karty SIM, kantor, sklep spożywczy)
— 14.00 odjazd w kierunku granicy z Tanzanią. Wieczór i nocleg na granicy parku Amboseli (rezerwat dzikich zwierząt z przewagą słoni z panoramą Kilimandżaro).
— kolacja i nocleg w komfortowym lodge. Znakomita kuchnia i zjawiskowy widok na Kilimandżaro – najwyższą górę w Afryce

3. DZIEŃ:
8.00: SAFARI w Parku Narodowym Amboseli. Miejsce położone na granicy z Tanzanią słynie z dużej różnorodności ptaków (ok. 50 gat.). Park zamieszkany jest przez ogromne stada słoni. Ponadto żyją tu między innymi hipopotamy, nosorożce, bawoły, żyrafy, lamparty, pawiany, hieny i szakale. Teren parku obejmuje południowo-zachodnie stoki góry Kilimandżaro.
— lunch w hotelu
— odwiedziny w autentycznej jak na Kenię wiosce Masajskiej
— ponowny wjazd do rezerwatu na zjawiskowy zachód słońca wśród dzikich — — zwierząt i z tłem Kilimandżaro.
— kolacja w lodge

4. DZIEŃ:
po śniadaniu wyjazd w stronę Nairobi
— lunch w drodze
— SAFARI w Parku Narodowym Nairobi. Znajdziemy tu przez liczne gatunki ssaków, m.in. gepardy, nosorożce, lwy, zebry, żyrafy, bawoły i hipopotamy nilowe.
— kolacja i nocleg w Swiss Lenana Hotel

5. DZIEŃ:
śniadanie i wyjazd w stronę Mount Kenya
— lunch w drodze
— plantacje kawy, region centralnej Kenii (Kiambu, Kirinyaga, Murang’a i Nyeri), produkują rocznie ok. 39 000 ton ziarna kawowca, co stanowi prawie 70% krajowej produkcji. wizyta na plantacji. Produkcja kawy w Kenii rozpoczęła się wraz z przybyciem francuskich misjonarzy którzy około 1880 roku przywieźli ziarna do regionu wzgórz Taita.
— kolacja i nocleg

6. DZIEŃ:

— śniadanie i wyjazd do regiony Samburu
— lunch w hotelu
— Region plemienia Samburu – lud afrykański w północno-środkowej Kenii , posługujący się językiem samburu . Są koczowniczymi pasterzami, którzy hodują głównie stada bydła, ale także owce, kozy i wielbłądy. Populację plemienia Samburu szacuje się na 265 tys. osób SAFARI po Rezerwacie Narodowym Samburu gdzie można zobaczyć różnorodne gatunki zwierząt i ptaków. Występuje tutaj wiele dużych gatunków zwierzyny łownej, wspólnych dla północnych równin Kenii, w tym następującą faunę suchą: gerenuk, zebra Grevy’ego, oryks i żyrafę siatkową. Można tu również spotkać wszystkie trzy duże koty, lwa , geparda i lamparta afrykańskiego, a także słonia, bawoła zielonego i hipopotama. Inne ssaki często spotykane w parku to pawian oliwkowy, guźce, gazela Granta, dik-dik Kirka, impala i kozioł wodny oraz czarny nosorożec, kolacja i nocleg w Sarova Shaba Game Lodge****

7. DZIEŃ:

— śniadanie i wczesny wyjazd w trasę
— lunch w drodze
— SAFARI NAKURU – park narodowy położony w centralnej Kenii w Wielkich Rowach Afrykańskim nad płytkim, słonawym jeziorem tektonicznym Nakuru. Z ssaków spotkać można lwy, lamparty, hieny, różne gatunki antylop, gazelę Granta, gazelę Thomsona, dikdika żwawego, koba śniadego. Odradza się populacja nosorożca czarnego, a spotyka się również nosorożca białego. W 1977 roku z zachodniej Kenii sprowadzono żyrafy Rothschilda, które znalazły tu niezłe warunki i zaaklimatyzowały się na tym terenie. W wodach jeziora żyją ryby, mikroskopijne algi i drobne skorupiaki, co przyciąga z kolei tysiące ptaków. Szacuje się, że w szczytowych okresach może tu przebywać do dwóch milionów flamingów.
— kolacja w hotelu Peniel

8. DZIEŃ:
śniadanie i wyjazd w stronę Masai Mara
— lunch w drodze
— kolacja i nocleg w hotelu AA Lodge

9. DZIEŃ:
bardzo wczesne śniadanie i wjazd do parku
— całodzienne SAFARI w Masai Mara (kenijska część rezerwatu Serengeti). Dzień obserwacji dzikich zwierząt w jednym z pięciu najważniejszych parków narodowych Afryki. Mieszkają tu wszystkie zwierzęta należące do tzw. Wielkiej Piątki. Na ogromnym terenie parku żyje ok 3000 słoni, wiele lwów, lamparty, gepardy, a nawet powoli odbudowująca się populacja czarnych nosorożców. Są też hipopotamy, krokodyle, strusie afrykańskie oraz setki gatunków innych ptaków. Pofalowana sawanna jest także domem dla antylop, gazeli, bawołów i żyraf. Lunchboxy na terenie rezerwatu
— kolacja i nocleg w hotelu AA Lodge

10. DZIEŃ:
śniadanie i wyjazd w stronę Nairobi
— lunch w drodze
— odlot z lotniska w Nairobi na wybrzeże na lotnisko w Ukunda lub Mombasa
— nocleg w luksusowym Sonrisa Hotel ****. Prywatna plaża, bungalowy lub pokoje
— wykwintne jedzenie i wspaniałe pokoje

11. DZIEŃ:
— śniadanie w hotelu
— odjazd w kierunku granicy z Tanzanią na SAFARI MORSKIE w Kisite Marine Park (delfiny, snokerling, opcjonalnie nurkowanie z butlą *70$/h). Morski park narodowy Kisite-Mpunguti położony jest na południowym wybrzeżu Kenii w pobliżu Shimoni i na południe od wyspy Wasini w dzielnicy Kwale w pobliżu granicy z Tanzanią.
— kolacja w Diani Beach, Sonrisa.

12. DZIEŃ:
— śniadanie w hotelu
— zwiedzanie Mombasy, Fort Jesus, Stare Miasto Mombasy ze sklepami z rękodziełem, kolonialny targ z przyprawami
— lunch i kolacja w hotelu

13. DZIEŃ:
śniadanie w hotelu
— dzień odlotu do Europy, wyjazd z hotelu w zależności od połączenia
— odlot do Nairobi i później lot do Europy

14. DZIEŃ:
— przylot na lotnisko w Warszawie

 

CENA OBEJMUJE:

 • komfortowe i “butikowe” miejsca noclegowe (pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe)
 • 4 dni i 5 nocy na Safari w najlepszych parkach Kenii
  dodatkowy lokalny przelot lub przejazd nową linią kolejową Nairobi→Mombasa→Nairobi
 • profesjonalne przygotowanie wyprawy i opieka nad grupą,
  pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
 • woda butelkowana bez ograniczeń
 • transport (terenowy Toyota Land Cruiser LONG lub VAN Toyota HIACE 4×4 typu “safari”)
 • opłaty za wszystkie parki narodowe
 • bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc
 • koszt rejsów łodziami i promem
 • koszt lokalnych wypraw i imprez kulturowych
 • porady i konsultacje w dziedzinie fotografii podróżniczej

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty za wizę (50$ online)
 • kosztu biletu lotniczego Warszawa-Nairobi-Warszawa
 • ubezpieczenia
 • napiwków
 • napojów gazowanych i napojów alkoholowych
 • ewentualnej dopłaty za pokój jednoosobowy (€600)
 • ewentualnych kosztów za testy PCR

 

Informacje Praktyczne

Jeśli chcemy przeznaczyć jakąś kwotę na souveniry, napiwki czy inne przyjemności, warto zabrać ze sobą dolary lub euro ( ok. 100 euro lub $) – można je wymieniać na lokalną walutę w sieci kantorów. Warto posiadać szczepienie żółtej febry i dla własnego spokoju można też wykonać przed wyjazdem szczepienia na żółtaczkę i dur brzuszny o ile nie byliśmy na te choroby szczepieni wcześniej. Zaleca się też (ale nie wymaga) stosowanie profilaktyki antymalarycznej. Większość podróżników stosuje w tym przypadku dobrej jakości repelenty. W porze suchej komary pojawiają się dosyć rzadko a czasem wcale. W ciągu dnia komarów nie ma nigdy. Można również zastosować popularne pastylki Malarone ale co do potrzeby ich stosowania, w przypadku lotu do Gambii, zdania są podzielone.

 

Szczepienia

W przypadku lotu z Europy, na lotniskach nie wymaga się od podróżników szczepień, ani okazywania żółtej książeczki. Zalecane są jednak szczepienia na żółtą febrę, dur brzuszny, żółtaczkę A i B oraz tężec. Wymagane jest szczepienie na Covid 19 oraz negatywny test ważny przez 72 h wydrukowany w języku angielskim. Profilaktyka malaryczna: zalecane jest stosowanie profesjonalnych repelentów (MUGGA, w Polsce do nabycia w sklepach podróżniczych oraz w sieci Decathlon) oraz pastylek Malarone.

Dokumenty / Wiza / Pieniądze

Wizy opłacamy online przechodząc procedurę rejestracji wchodząc w link: www.evisa.go.ke. Jako dokument tożsamości wymagany jest paszport, ważny przynajmniej przez kolejne 6 miesięcy od daty wjazdu.

Uwaga! Banknoty dolarowe wydane przed rokiem 2013 w prawie wszystkich krajach Afryki nie są akceptowane. Ani w punktach wymiany walut ani nawet w bankach. Dlatego podczas wymiany waluty w polskich kantorach należy prosić o banknoty tzw. “nowe”.

Bagaż

Zawsze warto jak najbardziej ograniczyć objętość i wagę swojego bagażu, należy jednak zabrać ze sobą następujące rzeczy: cienki polar lub sweter, strój kąpielowy, przewiewne spodnie z długimi nogawkami, buty lekkie, sandały letnie, czapka z daszkiem lub kapelusz, niewielki plecak, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, krem z filtrem min. 30%, żel antybakteryjny, około 100 Euro lub równowartość w $ na lunche, drobne wydatki, napiwki etc. UWAGA: według prawa kenijskiego torebka plastikowa na zakupy jest zakazana i jej posiadanie grozi mandatem. Nierzadko po przylocie na lotnisku mundurowi przeszukują walizki w nadziei, że może ktoś nie wie i trafi się pyszna okazja do wyciągnięcia od przyjezdnego paru groszy. Tak więc torebek foliowych nie zabieramy (strunowe, małe torebki na kosmetyki są dozwolone).