dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

WYJAZDY W MAŁYCH GRUPACH, GWARANTOWANY OD 4 OSÓB, Z POLSKĄ OPIEKĄ

Wybierz termin

6800 PLN + 3460 USD

6800 PLN + 3650 USD

6800 PLN + 3100 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Nairobi
Spotkanie na lotnisku. Przelot samolotem rejsowym z przesiadką do Nairobi. Po przylocie transfer do hotelu.

2. DZIEŃ: Nairobi – Aberdare
Po śniadaniu wyruszamy na pierwsze spotkanie z różnorodnością świata zwierząt i roślin Kenii do Parku Narodowego Aberdare. Obszar parku obejmuje zróżnicowane tereny, od szczytów górskich (Góry Aberdare) do głębokich dolin górskich z potokami i wodospadami. Na najniżej położonych rozciągają się bagna, lasy bambusowe i tropikalne. Dojeżdżamy do hotelu Ark, położonego na wzniesieniu w górskim lesie. Obiad,  a następnie czas wolny na obserwacje przychodzących do wodopoju zwierząt. Możemy zobaczyć przychodzące tu słonie, nosorożce i bawoły, a przy odrobinie szczęścia nawet lamparty. Kolacja w lodge. Nocleg.

3. DZIEŃ: Aberdare – Jezioro Nakuru
Śniadanie w lodgu. Następnie przejazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru, jest to najbardziej znane jezioro w Wielkim Rowie Afrykańskim. Jezioro położone jest w malowniczym rejonie, otoczone lasami, łąkami i terenami bagnistymi. „Nakuru” to w języku Masajów „pył”. Mieszka tutaj ponad milion różowych flemingów.

Po przyjeździe do lodge obiad, a po krótkim odpoczynku rozpoczniemy safari. Kolacja i nocleg w lodge.

4. DZIEŃ: Jezioro Nakuru – Masa Mara
Po śniadaniu udamy się do rezerwatu Masai Mara. Można tam spotkać kilkanaście różnych gatunków zwierzyny: gazele, zebry, żyrafy, bawoły, antylopy-topi, gnu, słonie, strusie, a także lwy. Rezerwat leży na wysokości 2000 m n.p.m. i zajmuje odludny południowo-zachodni kraniec Kenii, graniczący z Tanzanią. Przyjazd do lodu na obiad, a następnie pierwsze safari i spotkanie z przyrodą rezerwatu. Powrót na kolację. Nocleg.

5. DZIEŃ: Rezerwat Masai Mara
Śniadanie w hotelu następnie wyjazd na poranne safari. Powrót do lodge, odpoczynek i obiad,  a następnie popołudniowe safari w rezerwacie Masai Mara. Kolacja i nocleg w lodge.

6. DZIEŃ: Rezerwat Masai Mara – Nairobi
Po śniadaniu przejazd do Nairobi. Udamy się na obiad do słynnej restauracji Carnivore. Jej specjalnością są mięsą, podawane na szpadzie. Bez ograniczeń można próbować mięsa m.in. ze strusia czy krokodyla. Po obiedzie  i panoramicznym zwiedzaniu miasta, transfer do hotelu. Nocleg. (tego dnia kolacja we własnym zakresie)

7. DZIEŃ: Nairobi – Amboseli
Po śniadaniu opuszczamy stolice Kenii i udajemy się w stronę  Parku Narodowego Amboseli. Niewątpliwym atutem tego niewielkiego parku, jest oszałamiający widok górującego nad parkiem Kilimandżaro. Spośród zwierząt w Amboseli przeważają słonie. Widuje się duże ich stada, a niektóre dorosłe okazy maja wielkie kły.

Docieramy do lodge na obiad.  Następnie udajemy się na safari po parku. Niesamowite widoki na Kilmandżaro w promieniach zachodzącego słońca. Powrót na kolację. Nocleg.

8. DZIEŃ: Park Narodowy Amboseli
Śniadanie w hotelu i wyjazd na safari. Powrót na obiad i odpoczynek w lodge, a następnie popołudniowe safari po parku. Powrót na kolacje i nocleg.

Opcjonalnie wizyta w wiosce Masai za opłatą 25$ US (cena zagwarantowana z wcześniejszą rezerwacją).

9. DZIEŃ: Amboseli – Tsavo West
Po śniadaniu udajemy się w kierunku największego kompleksu parkowego Tsavo West i Tsavo East. Po drodze postój w przy źródle Mzima. Znajdują się tam dwa duże zbiorniki połączone wodospadami i ocienione palmami daktylowymi. Basen górny to ulubione kąpielisko hipopotamów, zaś krokodyle preferują obszerniejszy zbiornik wyższy. W porze obiadowej docieramy do lodge, gdzie po posiłku i odpoczynku udamy się na safari po parku Tsavo West. Bujna sawanna i lasy na żyznych glebach wulkanicznych, sprzyjają bytowaniu wielu zwierząt. Powrót do lodge na kolacje. Nocleg.

10. DZIEŃ: Tsavo West – Tsavo East
Po śniadaniu udajemy się do położonego po drugiej stronie autostrady, Parku Tsavi East. Park porośnięty jest sawanną i zaroślami z pojedynczymi baobami o fantazyjnym pokroju. Przyjazd do lodge. Obiad, a następnie safari po parku. Kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ: Tsavo East – Mombasa
Po śniadaniu i porannym safari udamy się w trasę do wybrzeża. Zakwaterowanie w hotelu położonym na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Czas na błogie lenistwo i wypoczynek na pięknych plażach Kenii. Kolacja.

12-13. DZIEŃ: Mombasa
Śniadanie. Kolejne dwa dni przeznaczone sa na wypoczynek; kąpiele wodne i słoneczne oraz korzystanie z wycieczek fakultatywnych. Kolacja w hotelu.

14. DZIEŃ: Mombasa
Śniadanie. Czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. Wylot z Mombasy. Przelot z przesadką.

15: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Nairobi, Mombasa – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w  pokojach dwuosobowych w hotelach/lodgach (standard 4*)
 • transfery lotniskowe, przejazdy podczas safari z angielskojęzycznym kierowcą przewodnikiem (minibus)
 • opiekę pilota Opal Travel
 • bilety wstępu do parków
 • posiłki zgodnie z programem (podczas safari 3 posiłki, w Nairobi tylko śniadania, w Mombasa śniadania i kolacje)
 • wodę butelkowaną podczas safari
 • ubezpieczenie (w tym Flying Doctors)
 • wizę (wiza on-line)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • napiwków dla przewodników, kierowców, bagażowych, obsługi hotelowej, biletów wstępu – 300 USD (przekazywane pilotowi po rozpoczęciu wyprawy)
 • napojów do posiłków
 • ewentualnych opłat za wykonywanie zdjęć i wideo opłat za zdjęcia i wideo
 • wydatków osobistych
 • ew. atrakcji fakultatywnych

Na wjazd do Kenii należy mieć negatywny wynik testu na covid.