dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana d0 6 osób.

Wybierz termin

3200 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA – BOGOTÁ
Przelot do Kolumbii. Witamy w Kolumbii! Po przylocie do Bogoty zapewniamy transfer do hotelu, czas na odpoczynek, aklimatyzację i kolację. Dla chętnych – wieczorny spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria. Od jutra zaczynamy prawdziwą przygodę! Nocleg w Bogocie.

2. DZIEŃ: BOGOTÁ
Dziś zwiedzamy Bogotę, czyli miasto położone “2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią… Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. W Bogocie czeka nas spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria i okolicach Placu Bolivara, gdzie zobaczymy najważniejsze budynki w państwie. Zwiedzimy imponujące Muzeum Złota i odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta to obowiązkowy punkt wycieczki! Chętne osoby będą mogły również wejść do Muzeum Botero, słynącego z bogatej kolekcji sztuki współczesnej z całego świata. Nocleg w Bogocie.

3. DZIEŃ: BOGOTA – LETICIA – AMAZONIA
Poranny lot do miasta Leticia, zwanego “bramą do Amazonii”. Popłyniemy łodzią po Amazonce, a następnie po jej odnodze – rzece Atacuari w głąb dziczy, aż do odciętej od cywilizacji wioski Comunidad 7 de Agosto, gdzie spędzimy kolejne kilka dni. To miejsce, którego nie zna nawet Google Maps, gdzie zasięg w telefonie przestaje działać, gdzie nie ma supermarketów, a na kolację je się piranie złowione tego samego dnia w rzece. Staniemy się częścią lokalnej społeczności i zobaczymy, jak żyje rdzenna ludność w sercu amazońskiej selwy. W kameralnej i rodzinnej atmosferze lokalny przewodnik pokaże nam autentyczną amazońską kulturę i zachwycającą przyrodę. Nocleg w wiosce, pokoje 2-3 osobowe, warunki proste, ale nie ekstremalne (na miejscu łóżka, pościele, moskitiery, wspólne łazienki).

4. DZIEŃ: AMAZONIA
Po śniadaniu ruszamy z przewodnikiem na eksplorację amazońskiej dżungli. Wycieczka ok. 3-4 h:, przewodnik wprowadza nas w dziki świat amazońskiej roślinności, pokazuje różne egzotyczne owoce, lecznicze zioła, największe drzewa w Amazonii (jak słynna ceiba); szukamy ukrytych w dżungli jeziorek, ptaków i małp. Po lunchu oprowadzanie po wiosce i okolicach, poznajemy funkcjonowanie lokalnej rdzennej społeczności w sercu Amazonii. Nocleg w wiosce.

5. DZIEŃ: AMAZONIA
Po śniadaniu wycieczka łodzią po rzece Atacuari i Amazonce, odwiedzimy sąsiednie wioski po stronie kolumbijskiej i peruwiańskiej, m.in. Isla de Tigre i San Juan de Atacuari. Dopływamy do najdalszego punktu w kolumbijskiej Amazonii (oficjalna granica na rzece między Kolumbią a Peru). Po południu łowienie piranii i innych rzecznych ryb. Nocna obserwacja kajmanów na Amazonce.

6. DZIEŃ: AMAZONIA
Ostatni poranek w wiosce nad Atacuari, czas na relaks w hamaku, obserwacje delfinów różowych i szarych i kąpiel w rzece dla chętnych. Po obiedzie wracamy łódką do miejscowości Leticia, stolicy departamentu Amazonas, gdzie spędzimy ostatnią noc. O zmroku możliwość obserwacji stada papug w parku miejskim. Nocleg w Leticia.

7. DZIEŃ: LETICIA – PEREIRA – SALENTO
Lot do Bogoty i dalej do położonego w rejonie kawowym miasta Pereira. Komfortowym minibusem pojedziemy do kolorowego miasteczka Salento, gdzie spędzimy kolejne dwa dni i poobserwujemy, jak niespiesznym rytmem toczy się życie na kolumbijskiej prowincji. Region Kawowy zwany też Eje Cafetero obejmuje kilka prowincji i słynie z malowniczych krajobrazów oraz zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością, obecność wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że obszar został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku. Nocleg w Salento.

8. DZIEŃ: SALENTO – DOLINA COCORA
Po zwiedzeniu Salento udamy się na trekking do położonej nieopodal Doliny Cocora. To właśnie tam zobaczymy imponujące palmy woskowe, które potrafią osiągnąć wysokość 60 metrów. Sięgające nieba palmy na tle soczyście zielonych gór tworzą absolutnie niezapomniane i unikalne krajobrazy! W zależności od wybranej trasy trekking po Dolinie Cocora trwa od 3 do 7 godzin. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość przejechania trasy konno oraz odwiedzenia Sanktuarium Kolibrów.
Nocleg w Salento.

9. DZIEŃ: PLANTACJA KAWY I PRZELOT DO MEDELLIN
Rano zwiedzimy miejscową plantację kawy. Dowiemy się jak wygląda cały proces od zbiorów aż do momentu zaparzenia. Oczywiście będziemy mogli skosztować świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej Arabiki. Po południu lot do Medellin. Nocleg w Medellin.

10. DZIEŃ: MEDELLÍN
Zapoznamy się z wyjątkowym nowoczesnym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę prowincji. Medellin pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających multum wrażeń. Zobaczymy na własne oczy jak odradza się Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się zatrzeć swą owianą złą sławą przeszłość poprzez sztukę uliczną… Znajdziemy tam muzykę, taniec i murale, tworzone po to, aby opowiedzieć nową historię porozumienia i pokoju. Będziemy też mieć okazję przejechać się unikalną formą transportu miejskiego – wagonikami Metrocable dowożącymi mieszkańców do odległych dzielnic, położonych na górskich zboczach. Po południu dla chętnych przejazd do centrum miasta, gdzie można podziwiać rzeźby kolumbijskiego artysty Fernando Botero. Nocleg w Medellin.

11. DZIEŃ: GUATAPÉ – SANTA MARTA
Wycieczka do pobliskiego Guatapé, znanego jako najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii. Główną atrakcją tego dnia będzie wspinaczka na szczyt Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżu Medellín. Po pokonaniu ok. 700 stopni roztoczy się przed nami zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior. Na koniec dnia wybierzemy się w rejs po jeziorze, nad którym położone są miejsca związane z historią życia Pablo Escobara i jego kartelu oraz gdzie swoje posiadłości mają znani kolumbijscy piłkarze. Wieczorny lot do Santa Marta, na wybrzeże karaibskie. Nocleg w Santa Marta.

12. DZIEŃ: NARODOWY PARK TAYRONA
Czas na powrót na łono natury! Narodowy Park Tayrona to absolutnie magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża w Kolumbii, często nazywanym rajem na ziemi. Przyroda parku jest piękna i różnorodna, z oszałamiającymi odcinkami złotych, piaszczystych plaż wspartych palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Jest to miejsce, w którym zbiega się szum krystalicznych wód morza karaibskiego i czyste powietrze gór. Do parku ruszymy wczesnym rankiem. Po przybyciu do jego bram, czeka nas lekki trekking trwający ok 3-4 godzin, zwieńczony odpoczynkiem na plaży. Do miasta wrócimy łódką (osoby obawiające się przeprawy łodzią będą mogły wrócić pieszo lub konno), dzięki czemu będziemy mogli podziwiać wybrzeże parku z perspektywy morza karaibskiego. Nocleg w Santa Marta.

13. DZIEŃ: SANTA MARTA – CARTAGENA
Tego dnia udamy się do Cartageny – turystycznej perły Karaibów (przejazd ok. 5-6 godzin).
Cartagena de Indias to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością po tym okresie jest malownicza kolonialna starówka – podczas spaceru po tej części miasta poznamy jego dzieje i zobaczymy najważniejsze zabytki. Oprócz historii dzisiejsza Cartagena oferuje turystom niezliczoną ilość knajpek, pubów, galerii sztuki oraz unikalny karaibski vibe, którego będziemy mieli okazję zakosztować wieczorem. Nocleg w Cartagenie.

14. DZIEŃ: CARTAGENA – ZAMEK ŚW. FILIPA I RINCON DEL MAR
Z rana, zanim karaibskie słońce wejdzie zbyt wysoko, my wespniemy się na monumentalne mury pochodzącego z XVI wieku Zamek Św. Filipa – jest to największy zamek wybudowany przez hiszpańskich kolonizatorów w Ameryce. Z jego murów można podziwiać panoramę miasta z czterech stron. Po południu przejedziemy do Rincon del Mar, urokliwej wioski położonej na samej plaży nad wodami Morza Karaibskiego. To tutaj spędzimy ostatnie dwa dni w Kolumbii, odpoczywając po wyprawie pełnej wrażeń! Nocleg w Rincon del Mar.

15. DZIEŃ: RINCON DEL MAR
Czas na relaks na plaży, kąpiele w morzu i pracowanie nad opalenizną. Dla chętnych możliwość odbycia za dodatkową opłatą wycieczki na okoliczne wyspy należące do archipelagu San Bernardo (tzw. island hopping), w tym Isla Tintipan i Santa Cruz de Islote.

16. DZIEŃ: POWRÓT DO EUROPY
Żegnamy się z Kolumbią i przewodnikami! Przejazd do Cartageny, stamtąd lot powrotny do Europy.

17. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w podanych w ofercie hotelach
 • Śniadania w hotelach
 • Trzy posiłki podczas pobytu w Amazonii
 • Transport autobusem, łódką, motorówką, jeepem – zgodnie z programem
 • Przeloty wewnętrzne zgodnie z programem
 • Wszystkie wspomniane w programie atrakcje
 • Wejściówki i opłaty turystyczne
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego na całej trasie w Kolumbii
 • Ubezpieczenie

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Wyżywienia nie ujętego w programie
 • Zwyczajowych napiwków
 • Międzynarodowego lotu do Kolumbii – cena od 6200 PLN