dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa — Bogota
Wylot z Warszawy, przylot do Bogoty transfer z lotniska El Dorado do hotelu w centrum Bogoty. Czas wolny odpoczynek.

Po śniadaniu w hotelowej restauracji wybieramy się na spacer po centrum Bogoty. Po spacerze i aromatycznej kawie odwiedzamy Museo del oro posiadające największe na świecie zbiory eksponatów ze złota, wiele z nich pochodzi z epoki prekolumbijskiej . Po zwiedzeniu ekspozycji, kierujemy się na lunch w zabytkowej dzielnicy La Candelaria, pełnej malowniczych uliczek i kameralnych restauracji z doskonałą kuchnią. Po lunchu i krótkiej przerwie „wspinamy” się na Moserate na wysokość 3152mnpm. Na górę wjeżdżamy koleją linową . Z gory rozpościera się widok na Bogotę . Obecnie na górze znajduje się sanktuarium El Senor Caido, ale jest to miejsce kultu od czasów przedkolumbijskich . Po zjechaniu do Bogoty czas wolny , kolacja i powrót do hotelu.

2-3. DZIEŃ:
Po śniadaniu jedziemy na plantację kawy w okolicach Bogoty na miejscu poznajemy cały proces uprawy, fermentacji i palenia kawy. Zakwaterowanie w obiektach należących do plantacji.

4. DZIEŃ: Medellin
Medellin słynie z wielu rzeczy, ale dla nas głównie znane jest dzięki postaci Pablo Escobara najpotężniejszego barona narkotykowego. Do wyboru mamy całodzienną wycieczkę po wszystkich miejscach związanych z Escobarem (muzeum, prywatne więzienie itp.) Wycieczka obejmuje:
— odbiór z miejsca zakwaterowania
— dowóz na miejsce zakwaterowania
— lokalnego przewodnika
— wejścia do obiektów
Druga opcja to nieco krótsza 3-5h wycieczka do dzielnicy Communa 13, jest to dzielnica odbudowana po krwawych zamieszkach i zniszczeniu jej przez władze w 2002r.. Po kolacji czas wolny i odpoczynek.

5. DZIEŃ:
Zwiedzanie dzielnicy Poblado, lunch.
Z Medellin (miasta mody) udajemy się do Guatape podróż autobusem około 2h do miejsca zakwaterowania. Czas wolny odpoczynek.

6. DZIEŃ:
Guatape jest malowniczą miejscowością położoną na jeziorem i w sąsiedztwie La piedra el Penol słynnej skały górującej nad regionem. Na miejscu możemy skorzystać z atrakcji takich jak rejs łodzią po jeziorze (możliwość wynajęcia prywatnej motorówki), wycieczka do El Penol, wycieczka na Eko plantację kawy ( nieco wymagająca ok 30 min spacer po górach)

7. DZIEŃ:
Powrót na lotnisko w Medellin wylot do Kartageny.
Zakwaterowanie kolacja czas wolny, zwiedzanie centrum Kartageny nocą.

8. DZIEŃ: 
Zwiedzanie historycznej części miasta. Zaczynamy śniadaniem w hotelowej restauracji, następnie zwiedzamy stare miasto, które jest wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Stare miasto otoczone jest murami obronnymi o długości 11km ich budowa trwała ok. 200 lat.

9-13. DZIEŃ:
Po wczesnym śniadaniu, kierujemy się na przystań skąd popłyniemy na jedną z pięknych karaibskich wysp. Na wyspie spędzamy czas na relaksie plażowaniu i degustacji specjałow miejscowej kuchni. Na wyspie czeka na nas sporo atrakcji, możliwość uprawiania sportów wodnych, wycieczka po wyspie z lokalnym przewodnikiem.

Po wypoczynku na wyspie wracamy do Bogoty, następnego dnia wylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na przeloty lokalne
  • zakwaterowanie i wyżywienie zgodne z programem
  • opiekę polskojęzycznego rezydenta przez cały czas trwania imprezy w Kolumbii

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • wstępów do muzeów
  • wycieczek z przewodnikami
  • lokalnego transportu (taxi, bus, łodzie)
  • biletów lotniczych z Polski do Bogoty (koszt około 4000 PLN)