dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

 • najbardziej autentyczny kraj kontynentu
 • największe na świecie Muzeum Złota
 • ceremonie i rytuały zamieszkujących dżunglę plemion Huitoto i Ticuna
 • nocleg w hamaku w sercu amazońskiej dżungli
 • łowienie piranii
 • zjazd amazońską tyrolką nad plantacjami kawy i lasami bambusowymi
 • smaki życia Kolumbii – dzień na „kawowej hacjendzie”
 • przejażdżka konno po „Mglistym lesie”
 • wypoczynek  i nurkowanie na Wyspach Różańcowych
 • przeloty wewnętrzne na trasie, brak długich, uciążliwych przejazdów
 • bilety wstępu i dwa posiłki w cenie

Wybierz termin

TERMINY DOWOLNE

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Bogota
Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Bogoty – jednej z najwyżej położonych stolic świata (2600 m n.p.m). Transfer do hotelu położonego w urokliwej, kolonialnej dzielnicy Bogoty – La Candelaria. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ: Bogota
Po śniadaniu czas na spotkanie z Bogotą – spacer po wąskich uliczkach kolonialnej La Candelaria, miejscu narodzin Bogoty. Wizyta na wzgórzu kacyka Muisca oraz w najstarszym kościele Bogoty – kameralnym Chorro de Quevedo (kościół oglądamy z zewnątrz). Spacer po centralnym placu miasta – Plaza de Bolivar, nad którym wznoszą się najważniejsze budynki rządowe Bogoty: Parlament i Pałac Prezydencki. Wizyta w muzeum największego kolumbijskiego malarza, Fernando Botero. Na kawę wstąpimy do najstarszej kawiarni w mieście – Puerta Falsa. Następnie zanurzymy się w świat skarbów największego na świecie Muzeum Złota, które gromadzi najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur prekolumbijskich. Po południu wizyta na lokalnym, autentycznym indiańskim targu, a następnie przejazd kolejką linową na taras widokowy na wzgórzu Monserrate (3152 m n.p.m.), skąd rozciąga się panorama niebosiężnych Andów. Obiadokolacja w restauracji na wzgórzu z widokiem na panoramę̨ miasta. Zjazd ze wzgórza Monserrate i powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ: Bogota – Amazonia (Leticia, Tabatiga)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Leticii – stolicy kolumbijskiej Amazonii. Przejazd do centrum Leticii, gdzie zostawimy nasze bagaże (w dalszą drogę̨ udamy się̨ już tylko z zapakowanymi na 2 dni plecakami). Przeprawa samochodowa przez dżunglę do Rezerwatu Indian Huitoto, gdzie zostaniemy wprowadzeni w świat indiańskich ceremonii i rytuałów. Najodważniejsi będą mogli spróbować mambe, proszku z prażonych liści koki. Przejazd przez granicę do Tabatinga w Brazylii. Udamy się do portu, skąd wypływają̨ statki kursujące w dół i w górę Amazonki. Wizyta na lokalnym targu i spotkanie oko w oko z potworami Amazonki – rybami pirarucu i piraniami. Powrót do Leticii i obiad w restauracji, znajdującej się na tratwie. Rejs wzdłuż rzeki do miejsca noclegu – obozowiska w sercu dżungli. Koniec „cywilizowanych wygód”: kolację zjemy przy ognisku, a po zapadnięciu zmroku udamy się na spływ kanałami Amazonki. Nocleg w traperskich warunkach, w hamakach, przy dźwiękach największej dżungli świata.

4. DZIEŃ: Taparato – Puerto Narino – Macedonia – Calanoa
Po śniadaniu udamy się na spacer w dżungli, podczas którego odwiedzimy rezerwat Indian Ticuna. Tutaj razem z jego mieszkańcami przygotujemy tradycyjny „chleb dżungli”. Włączymy się też w codzienne czynności członków plemienia oraz poddamy procesowi robienia naturalnych tatuaży z amazońskich barwników. W drodze powrotnej dla chętnych kąpiel w Amazonce i łowienie piranii. Transport do Puerto Nariño, amazońskiej osady, a następnie transport do eko lodge’y nad samym brzegiem Amazonki. Zakwaterowanie i przemarsz brzegiem rzeki do rezerwatu Indian Ticuna w Mocagua. Na miejscu ponownie zostaniemy „wciągnięci” w świat indiańskich tradycji i rękodzieła. Poznamy technikę̨ ręcznej produkcji materiału z kory i nici z palmy. Powrót do hotelu i amazońska kolacja. Po zmroku zanurzymy się w nocny świat dżungli, poznając podczas spaceru tajemnice miejscowej flory i fauny. Nocleg nad samym brzegiem Amazonki.

5. DZIEŃ: Calanoa– Leticia – Bogota – Alcala
Po śniadaniu czas wolny nad brzegiem Amazonki. Po południu transport motorówką do Leticii, z krótką wizytą na Wyspie Małp. Odbiór pozostawionych bagaży na dalszą część́ podróży, przejazd na lotnisko i lot do Regionu Kawy (z  międzylądowaniem w Bogocie). Transfer do tzw. kawowej hacjendy. Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg.

6. DZIEŃ: region kawy
Po śniadaniu spędzimy cały dzień́ w kolumbijskiej kawowej hacjendzie. Przed południem wyjdziemy na plantację, aby zebrać́ dojrzałe, aromatyczne ziarenka kawy. Na miejscu poznamy proces przetwarzania tego produktu – od zasadzanego w wysokich Andach ziarenka po filiżankę̨ czarnego napoju. Dla odważnych będzie możliwość zjazdu na amazońskiej tyrolce nad plantacjami kawy i lasami bambusowymi. W godzinach popołudniowych kawowa obiadokolacja w hotelowych ogrodach. Wreszcie – czas wolny, przeznaczony na relaks w sielskim otoczeniu hacjendy. Mamy do wykorzystania m.in. basen, jacuzzi na wolnym powietrzu, saunę̨ i łaźnię turecką.

7. DZIEŃ: region kawy
Po śniadaniu przejazd do Salento – miasteczka znanego z tradycyjnej architektury. Salento jest malowniczo „wciśnięte” między masywy potężnych Andów i uważane jest za jedno z najpiękniejszych tej części Kolumbii. Kolorowe, drewniane balkony i malownicze fasady  ulicznych kawiarenek zapraszają do wypicia filiżanki znakomitej jakościowo kawy i innych „kawowych” delicji: ciasteczek, wypieków, cukierków i likierów. Na głównej ulicy miasteczka – Calle Real – znajdziemy setki sklepików oferujących lokalne produkty oraz intrygujące rękodzieło. Po odpoczynku przejazd kultowymi, starymi Jeepami Willy’s do doliny „mglistego lasu” (Valle del Cocora). Tu wsiądziemy na siodło, by z końskiego grzbietu poznać najpiękniejsze zakątki okolicy. Po południu zjemy obiad – tradycyjnego andyjskiego pstrąga podanego na platanowych plackach. Powrót do Salento. Przejazd do hacjendy i nocleg.

8. DZIEŃ: region kawy – Cartagena
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bogoty przez Cartagenę. Przejazd do hotelowej dzielnicy Cartageny – Bocagrande, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych kolonialnych miast Karaibów, otoczonego wielokilometrowym murem obronnym, będącym równocześnie tarasem widokowym. Spacerując wzdłuż murów można spotkać cartageńczyków, popijających orzeźwiającą limonada de coco. Zwiedzanie najważniejszych miejsc historycznej Starówki: Wieży Zegarowej, „Uliczki słodkości” (miejsca, gdzie dawniej odbywały się targi niewolników) oraz klasztoru San Pedro de Claver. Klasztor został poświęcony świętemu Piotrowi Klawer, „apostołowi niewolników”. Odwiedziny w zabytkowej pracowni szmaragdów u mistrza jubilerskiego, specjalizującego się w obróbce tych cennych kamieni. Możliwość́ zakupu certyfikowanych szmaragdów. Przejazd karetami zaprzężonymi w konie po najpiękniejszych uliczkach Cartageny. Kolacja w tradycyjnej restauracji na Starówce. Powrót do hotelu i nocleg.

9-10. DZIEŃ: Isla Grande (Wyspy Różańcowe)
Po śniadaniu przejazd do portu i transport motorówką do Archipelagu Wysp Różańcowych – jednych z najbardziej dziewiczych wysp Morza Karaibskiego. Znajdują się tu plaże z białym, delikatnym piaskiem, krystalicznie czyste wody oraz bogactwo podwodnego życia raf koralowych. Każde nurkowanie to okazja do spotkania licznych gatunków morskich stworzeń: koników morskich, żółwi, kalmarów, delfinów oraz małych rekinów. Na największej z wysp archipelagu – Isla Grande – czekają nas dwa dni plaży, słońca i znakomitego karaibskiego jedzenia. Noclegi oraz obiadokolacje w hotelu na wyspie.

11. DZIEŃ: Isla Grande – Cartagena
Po śniadaniu czas na ostatnie chwile na plaży. Powrót do Cartageny, transfer do hotelu i czas wolny. Odpocząć można na cartageńskiej plaży, gdzie przechadzają się słynne Palenqueras – czarnoskóre potomkinie niewolników z naczyniami pełnymi świeżych, tropikalnych owoców umieszczonymi na głowach. Kolacja w jednej z licznych cartageńskich restauracji. Po posiłku wsiadamy w kolorowy autobus Chiva Rumbera, by spędzić na jego pokładzie szaloną karaibską noc w rytmie latynoskich hitów.

12. DZIEŃ: Cartagena – Bogota
Po śniadaniu czas wolny na zakupy w Cartagenie. Około południa transfer na lotnisko i odlot z Cartageny do Bogoty. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie Warszawa – Bogota – Warszawa (z przesiadką w porcie europejskim)
 • przeloty wewnętrzne
 • przejazdy mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w: hotelach/pousadach 3/4*, kawowych hacjendach w pokojach dwuosobowych, ekologicznych łóżkach z moskitierami w eco lodge’y w Amazonii (1 noc) i w hamakach z moskitierami w obozowisku w indiańskiej Maloce
 • śniadania, kolacje oraz dodatkowo obiady podczas pobytu w Amazonii (w cenie napoje bezalkoholowe)
 • opiekę polskiego pilota w Kolumbii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

UWAGA! Obowiązkowe jest posiadanie szczepienia przeciw żółtej febrze.